Barselona Hostelleri | En İyi 7 Barselona Hostel Tavsiyesi

İspanya’nın bu güzel şehrinde bulunan hostellerin birçoğu Avrupa’nın en popüler hostelleri arasında. Yani, bu şehirdeki hostellerin büyük bir bölümünü gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Barselona hostelleri arasında tercihinizi yapmadan önce, hangi bölgede konaklamak istediğinize karar vermenizde yarar var. Bölge seçimini yaptıktan sonra, zevkinize ve bütçenize uygun olan hosteli seçmek çok daha kolay olacaktır. Barselona‘da bulunan bölgeler hakkında pek bir bilginiz yoksa, Barselona’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Barselona’nın en ucuz hosteli olan INOUT hostelin gecelik dorm ücretleri 45 TL’den başlıyor. Bu kadar ucuz olmasına rağmen 2 bine yakın müşteriden 8.4 gibi oldukça yüksek bir puanı var. Yani, sırf bu puana bakarak bile gönül rahatlığıyla bu hostel tercih edilebilir. Fakat, şehir merkezine yakın bir hostelde konaklamak istiyorsanız, bu hosteli es geçin. Çünkü bu hostelden 15-20 dakika metro yolculuğu ile şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz.

Ücretsiz kahvaltısı, yüzme havuzu, oyun odası ve barı ile, Barselona hostelleri arasında konum dikkat alınmadan tercih edilebilecek en ideal hostellerden.

  • INOUT hostelde, booking.com aracılığıyla ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

Yok ben biraz daha şehir merkezine yakın olayım, hostelim biraz daha popüler olsun, kaliteli olsun diyorsanız da aşağıdaki 7 hostele bir göz atın derim. Aradığınız zevkte ve bütçede hosteli rahatlıkla bulabilirsiniz.

1.Mediterranean Youth Hostel

Barselona’nın en popüler hosteli olan Youth hostel, şehirdeki en canlı ve en hareketli hostellerden biri. Barselona’da gezilecek yerler bakımından bir hayli popüler olan Sagrada Familia Kilisesi, Casa Battlo, La Pedrera, La Rambla Caddesi, Plaça catalunya ve Barselona gece hayatı için en popüler bölgelerden biri olan Barri Gotic’e sadece 5-10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani, şehirdeki en iyi konuma sahip hostel diyebilirim.

Gecenin 2’sinde canınız parti mi çekti ? hemen bir koşu hostelin ortak alanına giderek sizin gibi gece hayatı için bekleyen turistler ile tanışıp, şehrin en canlı gece kulüplerinin olduğu bölge olan Barri Gotic’e gidebilirsiniz.

Bu hostelin gecelik dorm ücretleri 75 TL. Yani, fiyat bakımından uygun diyebileceğim hostellerden. Fakat, verdiğiniz ücrete aldığınız hizmete kesinlikle değeceğini de unutmayın. Bu hostelin çift kişilik oda ücretleri ise, 375 TL’den başlıyor. Yani, biraz pahalı. Bu hostelde çift kişilik oda tutmak yerine 3 yıldızlı bir otelde kalmanızda yarar var.

Hostelin 7 bine yakın müşteriden 9.2 gibi oldukça yüksek bir hostelworld puanı var. Yani, şehirdeki ortalama puanı en yüksek olan hostellerden. Bu da, bu hosteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır.

Kim İçin ; Daha çok turistik yerlere yürüyerek gitmek isteyen, şehir merkezine yakın olmak isteyen ve canlı bir hostel arayanlar için.

  • Booking.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

2.Pars Teatro Hostel

Ücretsiz yürüyüş turları ve pub crawl (bar bar gezme) turları ile popüler olan bu hostel, şehirdeki en popüler hostellerden. La Rambla caddesine ve Barri Gotic bölgesine 5 dakika ve Barceloneta‘ya (Şehrin en iyi plajlarının bulunduğu bölge) 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani, konum olarak oldukça harika bir yerde bulunmakta.

Bu hostelin bir de yaş kuralı bulunuyor. Yani, 45 yaş üstü gezginlerin hostelde konaklamasına izin verilmiyor.

Bu hostelin gecelik dorm ücretleri 70 TL’den başlıyor. Yani, orta bütçede bir hostel. Bunun yanında, 2 bin müşteriden 9.2 hostelworld puanı olması da, bu hosteli tercih etmek için yeterli oluyor.

Hostel daha çok eğlenceli hostel arayanlara sesleniyor. Yani, günün her anı bir aktiviteyi bu hostelde bulabiliyorsunuz. Geceleri bar bar gezmeler, kokteyl partileri, yürüyüş turları, içkili oyunlar bu hosteli canlı kılan faktörlerden.

Kim İçin ; Gece hayatı için sürekli parti, turistik yerlere yakın bir yer ve canlı bir hostel arayanlar için.

  • Booking.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

3.Pars Tailor’s Hostel

1930 yıllarında yapılmış bir terzi dükkanının içerisinde bulunan bu hostel farklı konsepti ile, oldukça popüler. Şehrin merkezi konumlarından biri olan Eixample bölgesinde bulunuyor. Yani, 10-15 dakika yürüyerek şehirdeki birçok turistik yerlere rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Bu hostelin de birçok aktivitesi bulunuyor. Ücretsiz yürüyüş turları, pub crawl ve kokteyl turları gibi.

Not : Bu hostelde 35 yaş üstü gezginlerin konaklamasına izin verilmiyor. 35 yaş üstü bir gezginseniz başka hostellere bakmanız da yarar var.

Bu hostelin gecelik dorm ücretleri 125 TL’den başlıyor. Yani bir hayli pahalı. Fakat, lüks ve modern bir hostel arıyorsanız tercihinizi Pars Tailor’s hostelden yana kullanın derim. Hostelin bin kişiden 9.4 gibi oldukça yüksek bir hostelworld puanı olduğunu da mutlaka dikkate alın.

Kim İçin ; Yeni yeni hostellerde konaklayanlar, farklı tarzda hostel görmek isteyenler ve yürümeyi sevenler için.

  • Booking.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

4.Amistat Beach Hostel

Süper modern bir hostel olan Amistat Beach, şehirdeki birçok ünlü plaja yürüme mesafesinde bulunuyor. Fakat, turistik yerlere biraz uzak (15-20 dakika) mesafede. Yani, konum olarak pek fena değil. Hostelin terası, ücretsiz yürüyüş turları, atmosferi ve 2 bine yakın müşteriden 8.8 gibi yüksek bir puana sahip olması, bu hosteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Fakat, size tavsiyem eğer yaz aylarında Barselona’ya gitmiyorsanız, bu hosteli es geçmeniz olacaktır. Soğuk günlerde bu hostelden pek memnun ayrılabileceğinizi sanmam.

Bu hostelin gecelik dorm ücretleri 80 TL’den başlıyor. Yani, çok da pahalı değil. Diğer parti hostellerine nazaran bu hostel biraz daha sakin bir hosteldir. Bu yüzden, canlı ve hareketli bir yer arıyorsanız, bu hosteli es geçin.

Kim İçin ; Barselona plajlarında güneşin, kumun ve tatilin keyfini çıkarmak isteyenler, balık sevenler (Hostel yakınlarında birçok balık restoranı bulabilirsiniz) ve turistik yerlere gitmek için otobüs, metro gibi toplu taşıma araçlarını kullanmaktan zarar gelmez, diyenler için.

  • Booking.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

5.Black Swan Hostel

Barselona hostelleri arasında en çok tercih edilen hostellerden olan Black Swan, şehir merkezinde bulunuyor. Birçok turistik yere yürüyerek rahatlıkla ulaşmak mümkün. Bunun yanında, plajda voleybol eğlencesi, pub crawl turları, oyun ve sinema odalarıyla eşsiz bir deneyim sunuyor.

Bu hostelin gecelik dorm ücretleri 90 TL’den başlıyor ve 2.500 müşteriden 9.2 gibi oldukça yüksek bir puanı var. Yani, eğlenceli ve bol aktiviteli bir hostel arıyorsanız, Black Swan, Barselona hostel tavsiyesi olarak dikkate alınması gereken ilk hostellerden.

Kim İçin ; Çok çabuk turistlerle kaynaşabilen gezginler, sadece turistik yerleri görmek için Barselona’yı ziyaret ETMEYENLER ve hostelde sıkılmadan zaman geçirmek isteyenler için.

  • Booking.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

6.Equity Point Centric

Süper enteresan bir terasıyla dikkat çeken bu hostel, Las Ramblas ve Plaça Catalunya arasında bulunuyor. Yani, konum olarak gayet güzel bir yerde. Süper büyük bir barı ile, gece hayatı için de oldukça güzel bir seçenek sunuyor. Fakat, süper detaycı biriyseniz, bu hostelde pek çok eksiklikler bulunuyor. Mesela 3£’ya aldığınız kahvaltı oldukça sıradan. Ayrıca, hostelde mutfak bulunuyor, fakat yemek yapabileceğiniz malzemeler çok az ve süper eski. Yani, bu gibi detaylara takılmazsanız tercih edilebilecek Barselona hostelleri arasında.

Bu hostelin gecelik dorm ücretleri 60 TL’den başlıyor. Yani, gayet uygun bir hostel. Bunun yanında, 6 bin müşteriden 8.2 gibi yüksek bir puanı olması da, rezervasyon yapmadan önce dikkate almanız gereken faktörlerden.

Kim İçin ; Daha önce birçok hostelde kalmış kişiler, çok detaycı olmayan gezginler ve sabahlara kadar parti parti parti diye arayış içerisinde olanlar için.

NOT : Şehirde aynı isimde 3 hostel bulunuyor. Equity Point Centric (Sea ve Gothic), bunlar arasında Centric olanı seçtiğinizden de emin olun.

  • Booking.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

7.Hello BCN Hostel (Parti Hostel)

Barselona hostelleri arasında oldukça popüler olan BCN hostel, şehirdeki birçok turistik yere 15-20 dakika yürüme ve Las Ramblas bölgesine sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani, konum olarak idare eder bir yerde bulunmakta. Bu hostelin en güzel yanı, her gece Barselona’nın en güzel gece kulüplerine turlar düzenleniyor olması. Eğer Barselona gece hayatı için bir plan yapıyorsanız, YAPMAYIN. Bu hostele gidin ve gece ne yapıyoruz ? diye sorun. Aradığınız ekşını bu hostelde fazlasıyla bulabilirsiniz.

Bu hostelin gecelik dorm ücretleri 90 TL’den başlıyor. Biraz pahalı gibi dursa da, modernliği, temizliği, gece hayatına yakınlığı ve süper atmosferini görünce, ödediğiniz her kuruşa değdiğini göreceksiniz. Ayrıca, 5 bin müşteriden 8.8 gibi oldukça yüksek bir puanı olması da, rezervasyon yaparken dikkate almanız gereken faktörlerden.

Kim İçin ; Gece hayatı için araştırma veya plan yapmak istemeyenler, armut düş ağzıma düş diyenler ve parti seven gezginler için.

  • Booking.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

Barselona hostelleri arasında bir hostel resepsiyonisti olarak tavsiye edebileceğim hosteller bunlardır. Tabi, bu listeye 1-2 hostel daha eklemek mümkün. Fakat, seçiminizin daha kolay olması adına, her türden ve her bölgeden oldukça yüksek puana sahip bu 7 hostel yeterli olacaktır diyebilirim.

By | 2017-02-25T16:54:37+00:00 Şubat 25th, 2017|Avrupa, Barselona|
error: Content is protected !!
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)