Belgrad’da Nerede Kalınır ? | Otel Tavsiyeleri

Vizesiz ülkeler arasında bir hayli popüler olan Sırbistan, başkent Belgrad ile ülkenin en büyük turizmine sahip. Daha çok gece hayatı, yemekleri ve tarihi ile turistlerin uğrak noktalarından olan Belgrad’da konaklama ücretleri de diğer birçok Avrupa şehirlerine göre oldukça uygun. Bu şehirde çok fazla bölge ve çok fazla konaklama birimi olduğundan dolayı da Belgrad’da nerede kalınır ? sorusu için az da olsa araştırma yapmak gerekiyor. Tabi bu araştırmayı ilk olarak bölgelerde yapın derim. Yani öncelikle hangi bölgede konaklayacağınıza karar verecek olursanız, otel veya diğer konaklama birimini bulmak çok daha kolay olacaktır.

Belgrad’da konaklama için çok fazla bölge olsa da, bunlar arasında tercih edilebilecek en ideal, en popüler ve en iyi konuma sahip olan aşağıdaki 3 bölge, Belgrad’da konaklama için güzel seçeneklerden olacaktır.

Belgrad’da Nerede Kalınır ?

STARİ GRAD BÖLGESİ (Süper Merkezi)

Belgrad'da Nerede Kalınır

Life Design Hotel

Belgrad’da en çok tercih edilen bölgelerden biri olan Stari Grad, şehir merkezinin kalbi olarak bilinir. Bu bölgede bulunan hemen hemen tüm konaklama birimleri, şehirdeki turistik yapılara ve önemli mekanlara yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında Belgrad Merkez Tren İstasyonu’da bu bölgede bulunmakta. Yani bu bölgede konaklayacak olursanız ; otelinize rahat ulaşabilir, turistik yerlere yürüyerek gidebilir ve şehirdeki en canlı gece hayatına sahip mekanlara yakın olursunuz.

Peki Stari Grad diğer bölgelere nazaran pahalı mı ? ; Az da olsa pahalı. Fakat bu bölgede hemen hemen her bütçeye uygun konaklama birimini bulabiliyorsunuz. Yani bu bölgeyi tercih etmemek için hiçbir neden yok.

Şehirdeki önemli ve turistik yerlerden olan Cumhuriyet Meydanı, Belgrad Ulusal Tiyatro, Tasmajdan Park ve daha birçok turistik yere yakın olmak istiyorsanız bu bölge, ilk olarak düşünmeniz gereken yerlerden. Ayrıca şehirde gece hayatı için kesinlikle deneyebileceğiniz Sound Night Club da bu bölgedeki otellere 5-15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak, 4 yıldızlı uygun bir otel olan Life Design Hotel‘e veya biraz daha lüks otel olan Hotel Moskva‘ya göz atabilirsiniz.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

SAVSKİ VENAC BÖLGESİ

Belgrad'da Nerede Kalınır

Jump Inn Hotel

Belgrad’da nerede kalınır ? sorusuna en uygun cevaplardan biri olan Savski Venac, şehirdeki en popüler ve en ucuz konaklama birimlerine sahip bölgelerden. Bu bölgede bulunan 4 veya 5 yıldızlı otellere gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz. Oda ücretleri diğer bölgelere nazaran biraz daha düşük olacaktır.

Daha çok bütçeli bir Belgrad gezisi planlayan çiftler ve çocuklu ailelere önerebileceğim bu bölgede de, lüks oteller bulmak mümkün. Tabi çok daha uygun fiyatlara.

Savski Venac Bölgesi’ni de merkezi bir bölge olarak düşünebilirsiniz. Çünkü bu bölgede bulunan konaklama birimlerinin hemen hemen hepsi şehrin tam merkezine 750-2000 metre uzaklıkta bulunuyor. Yani bu bölgede merkeze 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan otelleri bulmak pekala mümkün.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, şehirdeki birçok turistik yere yürüyerek gidebilirsiniz. Bunun yanında bu bölgedeki çoğu otel de Belgrad Merkez Tren İstasyonu’na oldukça yakın bir konumda bulunmakta.

Bu bölgenin en güzel yanı, şehirdeki popüler kulüplere (Sound Gece Kulübü gibi) yakın olması. Ayrıca bölge Sava Nehri’ne yakınlığı ile otantik bir ortam sunmakta.

Savski Venac Bölgesi’nde otel tavsiyesi olarak da, süper popüler ve süper uygun olan Hotel Rex‘i (3 Yıldız) ve 4 yıldızlı bir otel olan Jump INN Hotel Belgrade adlı tesisi inceleyin derim.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

VRACAR BÖLGESİ 

Belgrad'da Nerede Kalınır

Hotel Excelsior

Yine şehir merkezine yakın bölgelerden biri olan Vracar Bölgesi de Belgrad’da konaklama için gayet ideal seçeneklerden olacaktır. Fakat bu bölgedeki otellerde pek fazla erken rezervasyon fırsatları olmuyor. Yani eğer seyahatinize birkaç gün kala otel rezervasyonu yapmayı planlıyorsanız ilk olarak bu bölgeye bakın derim. Bu bölgedeki otellerde fiyatlar sezona veya rezervasyon tarihine göre pek farklılık göstermiyor.

Vracar Bölgesi’nde konaklayacak olursanız, Belgrad Merkez İstasyonu’na ortalama 1-2 km uzaklıkta olursunuz. Tabi daha yakın olan oteller de bulmak mümkün. Bunun yanında bu bölgeden alışveriş için ideal yerlere de yürüyerek gitmek mümkün. Bu bölgede ziyaret edilebilecek birçok turistik yer de bulunuyor. Fakat şehirdeki en önemli turistik yapılar bölgeye 1-4 km uzaklıkta bulunmakta.

Eğer aradığınız zevkte veya bütçede konaklama birimini yukarıdaki iki bölgede bulamadıysanız son olarak bu bölgeye de göz atabilirsiniz.

Bu bölge daha çok biraz daha sakin bir Belgrad seyahati planlayanlar ve iş seyahati için Belgrad’ı ziyaret edenler tarafından tercih ediliyor.

NOT : Bu bölge listedeki tüm bölgelere göre en az tercih edilen bölgelerden. Bunun yanında bu bölgedeki 4 yıldızlı otel modernliği ve konforu da diğer iki bölgeden biraz daha düşük olabilir.

Vracar Bölgesi’nde otel tavsiyesi olarak 4 yıldızlı bir otel olan Hotel Excelsior‘a gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Belgrad’da nerede kalınır ? sorusu için diğer bölgeleri tercih etmenizi pek tavsiye etmem. Zaten aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bu 3 bölgede rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı da buna gerek kalmayacak.

En İdeal 3 Belgrad Otel Tavsiyesi

1.Queen’s Astoria Design Hotel (4 Yıldız – 350-650 TL)

Belgrad'da Nerede Kalınır

Queen’s Astoria Hotel

Belgrad’daki en lüks otellerden biri olan Astoria Design Hotel, Belgrad’ın tam kalbinde bulunmakta. Süper merkezi konumu ve erken rezervasyon fırsat indirimleri ile popüler olan bu otelden şehirdeki birçok turistik yere yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Bunun yanında Belgrad Merkez Tren İstasyonu da otele sadece 300 metre uzaklıkta.

700 konuktan 8.5 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip bu oteli, erken rezervasyon dışında tercih etmenizi de pek tavsiye etmem. Yani 1-2 hafta önceden rezervasyon yapacaksanız, aradığınız bütçede odayı bu otelde bulmak zor. Bunun yanında 1-2 ay öncesinden rezervasyon yaparak %45’e varan fırsat indirimlerinden de yararlanabilirsiniz.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Hotel Constantine The Great (4 Yıldız – 300-550 TL)

Belgrad'da Nerede Kalınır

Hotel Constantine The Great

Belgrad Tren İstasyonu’na 1.5 km uzaklıkta bulunan bu otel, şehir merkezinin az biraz dışında bulunuyor. Daha çok çocuklu aile odalarıyla popüler olan bu otelden yürüyerek birkaç turistik yere gitmek mümkün. Fakat şehirdeki birçok yere ulaşım için de toplu taşıma araçlarını kullanmanız gerekiyor.

Knez Mihailova Caddesi’ne oldukça yakın olan bu otelin de erken rezervasyon fırsatları bulunuyor. Bunun yanında otelin 800 konuktan 9.1 gibi süper yüksek bir değerlendirme puanı bulunmakta.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Hotel Belgrade Inn (3 Yıldız – 200-350 TL)

Belgrad'da Nerede Kalınır

Hotel Belgrade Inn

Belgrad’da nerede kalınır ? sorusuna en uygun cevaplardan biri olan Hotel Belgrade Inn, şehirdeki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden. 4 yıldızlı otellerin konforunu aratmayan bu otel, Türk çiftlerin balayı için tercih ettiği en ideal otellerden biri olarak da biliniyor.

Otel Knez Mihailova Alışveriş Caddesi’ne sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında Belgrad Kalesi ve Hayvanat Bahçesi de 1 km uzaklıkta bulunmakta. Bölge olarak Stari Grad’da bulunan bu otel, gece hayatı için de tercih edilebilecek en ideal otellerden. Gerek merkezi konumu gerekse süper modern havası ve uygun oda fiyatlarıyla mutlaka göz atılması gereken otellerden.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

 

Belgrad’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak konaklama birimi arıyorsanız, Booking.com’da birçok fırsat indirimi olan bu 3 otele mutlaka göz atın derim.

By |2018-03-31T11:14:26+00:00Mart 31st, 2018|Belgrad|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)