Budapeşte Hostelleri | En İyi 7 Hostel Tavsiyesi

Orta Avrupa’nın en canlı ve hareketli şehirlerinden biri olan Budapeşte’de konaklamak öyle aman aman cüzdanınızı yakacak türden değil. Hatta, şehirdeki 3-4 yıldızlı otellerin birçoğu, diğer Avrupa şehirlerindeki otellerine nazaran oldukça uygun. Fakat, Budapeşte hostelleri otellerin yerini çok büyük farklarla alıyor. Zaten, bu şehre eğlenmek için geliyorsanız, hostellerden başka seçeneği düşünmeyin derim.

Budapeşte hostel seçimi yapmadan önce, bu şehre ne amaçla geldiğinize ve hangi bölgede konaklamak istediğinize karar vermekte yarar var. Eğer, Budapeşte’deki bölgeler hakkında pek bir fikriniz yoksa, Budapeşte’de nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak bir fikir sahibi olabilirsiniz.Booking.com

Bu şehrin hostelleri süper ucuz. Öyle ucuz ki, Türkiye’de bile bu fiyatlara hostel bulamazsınız. Mesela şehrin en ucuz hosteli 11th Hour Cinema hosteldir. Gecelik dorm ücretleri ne kadar mı ? sadece 18 TL. Yani, neredeyse bir parliament fiyatı. Peki bu kadar ucuz da hostel nasıl olur ki ? diyecek olursanız, öncelikle hostelin 2 bine yakın müşteriden 8.8 gibi bir puanı var. Yani, kolay kolay pişman olmayacağınız bir hostel. Bir hostel resepsiyonisti olarak, bütçeli bir Budapeşte gezisi planlıyorsanız, bu hostelden başka hostele bakmanıza bile gerek yok diyebilirim. Fakat, hostel kültürünüz yoksa bu hostelden memnun ayrılmak mümkün olmayabilir. Bunun yanında, biraz daha farklı, biraz daha eğlenceli, biraz daha modern hosteller arıyorsanız aşağıdaki listeye göz atmakta yarar var.

Budapeşte Hostelleri Arasında En İyi 7 Hostel

1.Wombats City Hostel

Budapeşte’de benim konakladım hostel olan Wombats City hostel, şehirdeki en canlı hostellerden. Oldukça merkezi bir konumda bulunuyor. Aziz Stephan Bazilikası’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında, şehirdeki en iyi parti merkezi olarak bilinen Andrassy Aveneu yakınlarında bulunuyor. Yani, Budapeşte gece hayatı  için güzel bir plan yapmak istiyorsanız, yapmayın. Bu hostele gidin ve plan yapmışların arasına kaynayın ve şehrin canlı gece hayatının keyfini çıkarın.

Bu hostelde kaldım diye %100 önerecek halim yok. Öncelikle, bu hostelde oda ücretlerine kahvaltı dahil değil. Ayrıca, benim kaldığım odadaki klimadan garip garip sesler çıkıyordu ki, bu büyük problem 3 gün boyunca halledilemedi. Yani, birkaç kötü yanı da var. Fakat, genel olarak rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir hostel diyebilirim.

Bu hostelin gecelik dorm ücretleri 38 TL’den başlıyor. Bunun yanında, hostelin 8 bin kişiden 8.8 gibi çok yüksek bir hostelworld puanı var. Yani, bu hosteli tercih eden 10 kişiden 9’u %100 bu hosteli beğeniyor. Bu da, bu hosteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

⇒Booking.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

2.Carpe Noctem Vitae Hostel

Budapeşte hostel tavsiyesi olarak ilk düşünülmesi gereken hostellerden biri olan Carpe Noctem Vitae, ismini bir yere yazmadan öğrenemeyeceğiniz bir hostel. Bu hostel, sakin ve sessiz bir hostel arayanlar için uygun değil. Yani, her gece pub crawl (Bar bar gezme) turlarına katılmak, sabahlara kadar eğlenmek, yetmedi hostele gelip bir de hostelde eğlenmek isteyenler için. Yani, 40 yaş üstü birinin kalbi bu hostele dayanmaz.

Şöyle bir hostelworld ve tripadvisor yorumlarına baktığınızda, bu hostelin neden kötü yorum almadığını merak ediyorsunuz. 5 bin kişiden 9.4 hostelworld puanı. Dile kolay. Bu puana bakarak gözünüz kapalı bu hosteli tercih edebilirsiniz, tabi gecelik fiyatları öğrendikten sonra. Bu hostelin gecelik dorm ücretleri 35 TL’den başlıyor. Yani, gayet uygun. Fakat, bu hostelde de maalesef çift kişilik özel odalar  ve sadece bayanlar veya sadece erkekler için de bir dorm bulunmuyor. Tüm dormlar Mixed, yani karışık.

Not : Dorm odalarının dışında daireleri de bu hostelin bulunduğu kompleks içerisinde bulabiliyorsunuz.

⇒Booking.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

3.Pal’s Hostel

Eğer hostellerde özel odalarda konaklamayı planlıyorsanız, Pal’s hostel, Budapeşte hostelleri arasında ilk düşünülmesi gereken seçeneklerden. Bu hostelin dorm odalarını tavsiye etmem. Zaten 1 dorm odası bulunuyor. Bu dormun gecelik ücretleri ise 75 TL’den başlıyor. Yani, bir hayli pahalı. Fakat, 3-4 kişi veya 5-6 kişi grup olarak seyahat ediyorsanız, bu hostelin özel 4-5 kişilik suit odalarında kalabilirsiniz. Mesela 3 arkadaş birlikte mi seyahat ediyorsunuz ? 3 kişilik özel odalarda (Ortak Banyolu) veya 3 kişilik özel suit odalarda (Banyo oda içerisinde) kalabilirsiniz. 3 kişilik özel odaların gecelik ücretleri 150 TL ve 3 kişilik suit odaların gecelik ücretleri 270 TL. Yani, gayet uygun.

Hostel şehir merkezinde Aziz Stephan Bazilikası’na 5 dakika uzaklıkta bulunuyor. Yani, konum olarak da oldukça güzel. 3 bin müşteriden 9.4 gibi süper bir puanı almış olması da bu hosteli tercih etmek için yeterli.

Not : Bu hostelin oda ücretlerine kahvaltı dahil olmadığı gibi, parti için tercih edilebilecek bir hostel olmadığını da unutmayın.

⇒Booking.com aracılığıyla bu hostelde rezervasyon yapmak için tıklayın.

4.Retox Party Hostel

Bu nasıl bir isim ? diyebiliyor insan. Hakikaten de öyle. İsmi bile parti için bu şehre gelmek isteyenleri cezbediyor. Süper parti havasıyla ünlü olan bu hostel, Budapest 6 bölgesinde bulunuyor. Yani, Budapeşte gece hayatının kalbinin attığı yerlerden. Gündüz vakti biraz dinleneyim veya uyuyayım diyorsanız, yanlış hostele bakıyorsunuz. Bu hostelde, gecenin geç saatlerine kadar veya gündüz vakitleri doğru dürüst uyumak mümkün değil. Fakat, aradığınız gece-gündüz partiyse, doğru yerdesiniz.

Bu hostelin barında ister gündüz ister gece, aradığınız tüm içkileri bulabilirsiniz. Hostelin barındaki içki ücretleri de, şehrin barlarında ve gece kulüplerindeki içki ücretlerinden oldukça ucuz.

Bu hostelin gecelik dorm ücretleri 32 TL’den başlıyor. Yani, şehirdeki en uygun hostellerden. Hostelin, 3 bin kişiden 9.1 gibi oldukça yüksek bir puanı var. Yani, kurcalamadan bile bu hosteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

NOT : Bu hostelde, geceleri erken saatlerde uyuyamayabilirsiniz. Gündüzleri de çok ses olabilir. Sonuçta, durmadan parti yapılan bir hostel. Alışkın değilseniz ağır gelebilir.

⇒Hostelworld.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

5.Maverick City Lodge

Bu hostelin dorm odaları gayet rahat. Her yatağın kendisine ait perdesi var. Yani, mahremiyetine önem verenler için gayet ideal. Bu hostelin gecelik dorm ücretleri 55 TL’den başlıyor. Çift kişilik özel odaların gecelik ücretleri ise 155 TL’den. Yani, bir tık daha modern bir hostel arayanlara tavsiye edebileceğim Budapeteşte Hostelleri arasında.

Bu hostelin 2 bin müşteriden 9.1 gibi yüksek bir puana sahip olması da, gayet iyi. Fakat, bu hosteli tercih edenlerin büyük bölümü hostel içerisinde parti olmasın, diyenler olduğundan dolayı, sessiz ve sakin bir hostel arayanlar için ideal olacaktır. Parti için başka hostellere bakmak da yarar var.

⇒Booking.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

6.Grandio Party Hostel

Budapeşte hostelleri arasında bir başka parti hosteli olan Grandio, şehirdeki en hareketli ve en popüler hostellerden. Yani, sarhoş olmadıkça kolay kolay uyuyamayabilirsiniz.  Bu hostelde her gece bar ve kulüp turları oluyor. Yani, hostel müşterileri ile birlikte şehirdeki en canlı barları ve gece kulüplerini ziyaret ediyorsunuz. Kısaca günün her anı ekşın içerisinde geçiyor.

Bu hostelin gecelik dorm ücretleri 32 TL’den başlıyor. Yani, şehirdeki en ucuz hostellerden. Fiyatının uygun olmasının yanında, 3 bine yakın müşteriden 9.0 gibi yüksek bir puana sahip olması da gayet iyi.

Hostelworld.com aracılığıyla bu hostelde rezervasyon yapmak için tıklayın.

7.Big Fish Budapest Hostel

Modern havasıyla, şık dizaynı ile göz kamaştıran hostellerden olan Big Fish, şehir merkezine yürüme mesafesinde bulunuyor. Eğlenceli bir hostel olan Big Fish, parti hosteli değil. Hostel müşterilerinin büyük bir çoğunluğunun gençlerden oluşması da, bu hosteli canlı yapıyor. Hem parti hem de parti sevmeyenlerin bir arada güzel güzel konaklayabileceği hostellerden. Ama sadece parti için bu hosteli tercih etmeyin derim.

Bu hostelin gecelik dorm ücretleri ise, 40 TL’den başlıyor. Çift kişilik özel odalar ise 142 TL’den. Yani, fiyat bakımından gayet uygun. 1.000 müşteriden 9.5 gibi çok yüksek bir puan almış olması da, hostelin kalitesini gösteriyor diyebilirim. Budapeşte hostelleri arasında gözünüz kapalı tercih edebileceğiniz hostellerden. İster sessiz sakin bir yer, ister parti yeri her iki atmosfere de uygun bir hostel.

⇒Hostelworld.com aracılığıyla bu hostelde rezervasyon yapmak için tıklayın.

Budapeşte hostelleri arasında tavsiye edebileceğim 7 hostel, her bütçeye ve her zevke göre sıralanmıştır. Yani, daha önce hostellerde konaklamamış olsanız bile, bu hostellerden birini tercih ederek, gayet mutlu ve eğlenceli bir Budapeşte gezisi geçirebilirsiniz.

By | 2017-02-24T21:30:51+00:00 Şubat 24th, 2017|Avrupa, Budapeşte|
error: Content is protected !!
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)