Floransa Hostelleri | En İyi 7 Floransa Hostel Tavsiyesi

İtalya‘nın en romantik ve en turistik şehirlerinden biri olan Floransa, konaklama bakımından birçok seçenek sunuyor. Bu şehirde bulunan otellerin büyük bir çoğunluğu hayli pahalı olduğundan dolayı, Floransa hostelleri konaklama bakımından daha çok tercih ediliyor.

Bu şehirde bulunan hostellerin büyük bir çoğunluğu 3 yıldızlı otellerin rahatlığını ve modernliğini arattırmadığından dolayı, daha önce hostellerde konaklamamış gezginlerin bile tereddütsüz tercih edebiliyor.

Floransa hostel bakımından oldukça zengin. Bu yüzden, çok fazla seçeneğiniz bulunuyor. Fakat, hostel seçimi yapmadan önce hangi bölgede konaklamak istediğinize karar verecek olursanız, hosteli bulmak çok daha kolay olacaktır. Floransa’da hangi bölgede konaklamak istediğinize karar veremiyorsanız, bir fikir sahibi olmak adına Floransa’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atabilirsiniz.

Hostel seçimi yaparken dikkat etmeniz gerekenler ise, öncelikle o hostelin konumu. Yani, merkezde mi, yoksa merkeze uzak bir konumda mı bulunuyor. Buna karar verdikten sonra da, hostelin hostelworld ve tripadvisor puanı. Yani hostel kaç kişiden ne kadar puan almış. Fakat, hostellerin puanlarına bakarken 300 kişiden 9.5 puan almış bir hostel yerine, 2 bin kişiden 8.6 gibi bir puan almış hosteli tercih etmenizde yarar var.

Aşağıda yer alan hosteller, hem hostelworld hem de tripadvisor gibi sitelerden en yüksek oylamalara sahip, en güzel konuma sahip ve en popüler olan hostellerdir. Tek yapmanız gereken bütçenize ve zevkinize göre uygun olanı seçmek.

Floransa Hostelleri | En İyi 7 Floransa Hostel Tavsiyesi

1.My Friends Hostel

Santa Maria Novella tren istasyonuna 2 dakika yürüme mesafesinde ve turistik yapılara ise 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu hostel, şehirdeki en popüler hostellerden. Hostelin 2 bine yakın müşteriden 9.5 gibi oldukça yüksek bir puanı olması, bu hosteli tereddütsüz tercih etmek yeterli olacaktır.

Bu hostelde gecelik dorm ücretleri 85 TL’den başlıyor. Yani, Floransa hostelleri arasında orta bütçede bir hostel. Tabi, bu ücrete kahvaltı da dahil. Her ne kadar basit bir kahvaltı olsa da, sizi öğle yemeğine kadar idare ediyor.

Daha çok eğlenceli ve parti hosteli arıyorsanız, bu hostelde aradığınızı bulamazsınız. Yani, daha çok sakin hostel sevenlerin tercih edebileceği yerlerden.

Booking.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

2.Archi Rossi Hostel

Santa Maria Novella tren istasyonuna kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan Archi Rossi, şehirdeki en popüler 2 hostelden biri. 5.200 müşteriden 8.7 gibi oldukça yüksek bir hostelworld puanına sahip bu hostel, gözünüz kapalı tercih edebileceğiniz hostellerden.

Bu hostelde gecelik dorm ücretleri 70 TL’den başlıyor. Yani, şehirdeki en uygun dorm ücretlerine sahip hostellerden. Bunun yanında, bulunduğu bölgeden birçok turistik yere 10-15 dakika yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Bu hostelin en güzel yanı, bir barının ve sabahları ücretsiz yürüyüş turunun olması. Yani, biraz daha hareketli bir hostel arıyorsanız, Archi Rossi’de aradığınızı bulabilirsiniz. Bununla beraber, Floransa’nın çeşme suları içilmiyor. Fakat, bu hostelin arıtılmış çeşmesinden dilediğiniz gibi suyunuzu içebiliyorsunuz. Yanınızda birkaç şişe bulunsun yeter. Su için 2-3 £ ücret ödemenize gerek yok.

Booking.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

3.Hostel Gallo d’Oro

Floransa’daki en güzel ve çeşitli ücretsiz kahvaltısı olan Gallo d’Oro, şehrin en popüler hostellerinden. 3 bine yakın müşteriden 9.1 gibi oldukça yüksek bir hostelworld puana sahip bu hostel, şehir merkezinde bulunuyor. 10 dakikada Duomo’ya, 5 dakikada Accademia Galerisine ulaşabiliyorsunuz.

Bu hostelin gecelik dorm ücretleri 115 TL’den başlıyor. Yani, biraz pahalı. Fakat, modern ve lüks bir hostel arıyorsanız, Gallo d’Oro’da aradığınızı bulabilirsiniz.

Booking.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

4.Academy Hostel

Sakin bir hostel olan (Parti hosteli değil) Academy hostel, şehir merkezinde bulunuyor. Duomo’ya iki dakika yürüme mesafesinde bulunuyor olması ve 3 bin müşteriden 8.8 gibi yüksek bir hostelworld puanı almış olması, bu hosteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Bunun yanında, Avrupa’nın en iyi 10 hosteli arasındaki yerini her sene alması da dikkate alınması gereken faktörlerden.

Bu hostelin gecelik dorm ücretleri 140 TL’den başlıyor. Yani, biraz pahalı. Fakat, modern ve lüks bir hostel arıyorsanız Academy Hostel’de aradığınızı bulabilirsiniz.

Booking.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

5.Hostel 7 Santi

Floransa hostelleri arasında en uygun fiyatta olan Hostel 7 Santi, şehir merkezine biraz uzak. Fakat, 5-10 dakikalık bir otobüs yolculuğu ile, şehirdeki birçok turistik yere ve merkeze ulaşabiliyorsunuz.

Bu hostelin gecelik dorm ücretleri 70 TL’den, çift kişilik özel odaları ise 190 TL’den başlıyor. 3 bin müşteriden 8.1 gibi yüksek bir hostelworld puanına sahip olması da, bu hosteli düşünmek için yeterli. Restoranı ve barıyla popüler olan bu hostelde ücretsiz kahvaltının olmadığını da unutmamak gerek.

Booking.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

6.Pensione Ottaviani (Floransa’nın En Ucuz Hosteli)

Şehirdeki en ucuz hostel olan Pensione Ottaviani, çok detaycı olmayan, daha önce birçok hostel tecrübesi olan gezginlere tavsiye edebileceğim hostellerden. Yani, herkesin bu hostelden memnun ayrılabilmesi bir hayli zor. Hostelin 7.0 gibi idare eder bir hostelworld puanı var. Yani, çok da kötü sayılmaz. Zaten, ödediğiniz ücreti göz önüne alacak olursanız, gayet iyi bile denebilir.

Bu hostelin gecelik dorm ücretleri  38 TL’den başlıyor. Çift kişilik özel odalar ise 140 TL’den. Yani, bu hostelden ucuzunu şehirde bulamazsınız.

Hostelworld.com aracılığıyla bu hostelde rezervasyon yapmak için tıklayın.

7.İnternational Student House Florence

Floransa hostelleri arasında en ucuz ikinci hostel olan student house, her gezginin memnun olabileceği hostellerden değil. Fakat, daha önce birçok hostel tecrübeniz varsa bu hosteli seveceksiniz. Hostelin 7.1 gibi idare eder bir hostelworld puanı var. Yani, çok da kötü bir hostel sayılmaz. Ödediğiniz ücrete aldığınız hizmeti göz önüne alacak olursanız da, gayet iyi aslında.

Bu hostel, merkez tren istasyonuna 2 dakika yürüme mesafesinde ve birçok turistik yere de 10-15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani, konum olarak oldukça iyi. Bu hostelde gecelik dorm ücretlerini 50 TL’den başlıyor. Çift kişilik özel odalar ise 150 TL’den.

Booking.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

Floransa hostelleri arasında tercih edilebilecek en uygun ve en popüler hosteller bu liste ile sınırlı değil. Fakat, bu hosteller arasında her bütçeye ve zevke uygun hosteli rahatlıkla bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bütçenize ve ne aradığınıza karar vermek.

By | 2017-02-23T14:33:22+00:00 Şubat 23rd, 2017|Avrupa, Floransa|
error: Content is protected !!
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)