Helsinki’de Nerede Kalınır ? | Otel Tavsiyeleri

Finlandiya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Helsinki, konaklama bakımından diğer kuzey şehirlerinde olduğu gibi oldukça pahalı. Bu yüzden, otel veya hostel seçmeden önce az da olsa araştırma yapmakta yarar var. Helsinki’de nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, şehirdeki en lüks otellerden en ideal otellere bütçeli otellerden hostellere aradığınız zevkte veya bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Helsinki’de konaklama için çok fazla bölge bulunmuyor diyebilirim. Bu şehirde konaklama için en ideal bölge şüphesiz şehir merkezi olacaktır. Özellikle gece hayatına ve turistik yapılara yakın olmak istiyorsanız, şehir merkezinin dışına çıkmanıza da gerek yok.

Helsinki’de Nerede Kalınır ?

Helsinki’deki konaklama birimlerini lüks, orta bütçeli ve düşük bütçeli hosteller olarak 3’e ayırdım. Bu şekilde bütçenize veya zevkinize uygun şehrin en ideal, en iyi fiyat/fayda oranına ve en iyi konuk değerlendirmesine sahip tesisleri arasından gönül rahatlığıyla tercih yapabilirsiniz.

Helsinki Lüks Otel Tavsiyeleri

1.Cumulus City Hakaniemi Helsinki (4 Yıldız)

Helsinki'de Nerede Kalınır

Cumulus City Hotel

Helsinki’deki en kaliteli ve en ideal 4 yıldızlı otellerden biri olan Cumulus City Hotel, şehirdeki en popüler 4 yıldızlı otellerden biri. Süper lüks ve modern odalarıyla, süper konumu ve erken rezervasyon fırsat indirimleriyle şehirde tercih edilebilecek en ideal otellerden. Hakaniemi metro istasyonuna sadece 2 dakika yürüme mesafesinde olan bu otelin konumu oldukça merkezi bir yerde bulunduğundan, çevresinde birçok restoran, bar, cafe, alışveriş mağazaları ve turistik yapıları da bulmak mümkün.

Otelin konuk yorumlarına bakarak bile gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bu otelin 1.500 konuktan almış olduğu 8.0 gibi yüksek bir değerlendirme puanı olması da bu otelin en büyük artılarından. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Scandic Park Helsinki (4 Yıldız)

Helsinki'de Nerede Kalınır

Scandic Park Hotel

Helsinki’de nerede kalınır ? sorusuna en lüks cevaplardan biri olmasına rağmen fiyat bakımından çok da abartılı olmayan Scandic Park Hotel, Helsinki Merkez İstasyonu’na 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak oldukça merkezi. Şehirdeki birçok turistik yere 5-15 dakika yürüme mesafesinde bu otelin yakınlarında birçok toplu taşıma araçlarını da rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Otelin 4 bin konuktan almış olduğu 8.2 gibi yüksek bir değerlendirme puanı olması bile, bu oteli düşünmek için yeterli olacaktır. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Radisson Blu Seaside Hotel (4 Yıldız)

Helsinki'de Nerede Kalınır

Radisson Blu Seaside Hotel

Helsinki’de en ideal ve en lüks 4 yıldızlı otellerden biri olan Radisson Blu, süper lüks ve modern odalarıyla oldukça popüler. Plaja 10 dakika yürüme mesafesinde olan bu otelin hemen yanında tramvay durağı da bulunuyor. Merkeze, gece hayatına ve alışveriş bölgelerine yürüme mesafesinde bulunan bu otelin konumu diğer 4 yıldızlı otellere göre biraz daha iyi denebilir.

5 bine yakın konuktan almış olduğu 7.9 gibi yüksek bir değerlendirme puanı olması, 5 yıldızlı otellerde aradığınız hemen hemen tüm özellikleri bulabiliyor olmanız ve erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması bu oteli tercih etmek için önemli özelliklerden. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

NOT : Helsinki’de süper lüks bir otelde konaklamak istiyorsanız bile 5 yıldızlı otellere göz atmanızı pek tavsiye etmem. Zaten 4 yıldızlı oteller 5 yıldızlı otelleri aratmadığından, 5 yıldızlı bir otelde konaklamanın pek de cezbedici bir yanı yok.

  • HELSİNKİ’DE BULUNAN DİĞER 4 YILDIZLI OTELLERE GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYIN.

Helsinki Orta Bütçeli Otel Tavsiyeleri

1.Holiday Inn Helsinki West – Ruoholahti

Helsinki'de Nerede Kalınır

Holiday Inn Helsinki West

Helsinki’de nerede kalınır ? sorusu için en ideal ve en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri olan Holiday Inn, şehirdeki diğer 4 yıldızlı otellere nazaran 1-2 tık daha uygun. Konum olarak gayet merkezi bir yerde alan bu otelden Bulevardi alışveriş caddesine yürüyerek 15-20 dakikada rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Helsinki merkezine süper yakın olmasa da yürüyerek merkeze ve birçok turistik yere de ulaşmak mümkün. Bu yüzden illa 4 yıldızlı bir otelde konaklamayı planlıyorsanız, fiyat bakımından çok daha uygun olan Holiday Inn’e göz atabilirsiniz.

1.000 konuktan 8.2 gibi yüksek bir değerlendirme puanı almış bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Omena Hotel Helsinki (3 Yıldız )

Helsinki'de Nerede Kalınır

Omena Hotel

Şehirdeki 3 yıldızlı oteller arasında en kaliteli otellerden biri olan Omena, Helsinki’nin merkezinde yer alıyor. Merkez tren istasyonu ve Kamppi alışveriş bölgesine 10 dakika yürüme mesafesindeki konumu ile şehirdeki en popüler otellerden. Farklı tarzdaki odaları ve modern havasıyla gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bu otelin 4 bin konuktan almış olduğu 7.4 gibi güzel bir de değerlendirme puanı bulunuyor. Şehir merkezindeki en uygun fiyatlı otellerden olan Omena Hotel’i incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Helsinki Hostel Tavsiyeleri (Bütçeli)

1.Cheap Sleep Hostel Helsinki

Helsinki'de Nerede Kalınır ?

CheapSleep Hostel

Valila semtinde yer alan bu hostel, merkez tren istasyonuna 3 km uzaklıkta bulunuyor. Şehirdeki en popüler ve en kaliteli hostellerden biri olan Cheap Sleep Hostel, uygun fiyatlı odalarıyla tercih edilebilecek en ideal konaklama birimlerinden. Hostelin hemen yanında bulunan otobüs durağını kullanarak şehirdeki en önemli turistik yapılara ve gece hayatı için oldukça popüler olan bölgelere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Gayet uygun fiyatlı tek ve çift kişilik odalarıyla tercih edilebilecek bu hostelin 1.000 konuktan 8.1 gibi güzel bir değerlendirme puanı bulunuyor. Bu hosteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Hostel Diana Park

Helsinki'de Nerede Kalınır

Hostel Diana Park

Helsinki’de süper bütçeli seyahat planlayanların tercih edebileceği konaklama birimlerinden Diana Park Hostel, Merkez Tren İstasyonu’na sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Şehirdeki en önemli tarihi ve turistik yapılara 5-20 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu hostelin samimi atmosferi ve modern havası bu hosteli incelemek için yeterli olacaktır. Hostelin 2 bin konuktan almış olduğu 8.3 gibi yüksek bir değerlendirme puanına bakarak bile burayı tercih edebilirsiniz. Hosteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

Helsinki’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok konaklama birimi eklemek mümkün. Fakat şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına ve en iyi konuk değerlendirmelerine sahip bu listedeki konaklama birimlerinden araştırmanıza başlayarak çok daha uygun fiyata aradığınız bütçede ve zevkte tesisi bulabilirsiniz

By |2018-04-17T18:08:33+00:00Nisan 17th, 2018|Avrupa, Finlandiya|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)