Hong Kong’da Nerede Kalınır ? | Hong Kong Otel Tavsiyeleri

Hong Kong’da nerede kalınır ? bu soruya cevap verebilmek için, Hong Kong’a ne amaçla seyahat ettiğinizin oldukça büyük önemi var. İş seyahati mi ? yoksa gezi için bir planınız mı var ? yada sadece gece hayatı veya alışveriş için mi bu şehri ziyaret ediyorsunuz.

Hong Kong’da otel bulmak için size tavsiye edebileceğim otel arama siteleri, Booking.com ve Agoda.com olacaktır. Bu iki siteden, hemen hemen her bütçeye uygun otelleri bulmak mümkün. Konaklayacağınız otele karar verdikten sonra, aynı otele diğer otel arama sitesinden karşılaştırma yaparak hangisinin daha uygun olduğuna karar verebilirsiniz.Booking.com

Hong Kong’da Nerede Kalınır ? En Uygun Bölgeler ve Oteller

Şehirde çok fazla konaklayabileceğiniz bölge bulunuyor. Bu bölgeler arasında en çok bilinen ve tercih edilenler ise ; Hong Kong adası ve Kowloon Peninsula’da bulunuyor. Hong Kong adasında, şehir merkezi, admiralty, wanchai, causeway bay ve kuzey bölge, bu adanın en çok tercih edilen bölgeleri. Kowloon’da ise, Tsim Sha Tsui, Hong Hum ve Mongkok gibi bölgeler Kowloon’un en popüler bölgeleri olarak bilinir.

Bu bölgelerden hangisini seçmeli ?

Seçenek 1 

Şehir Merkezi,Wan Chai (Hong Kong Adası)

 1. İş seyahatlerinin merkezi
 2. En kaliteli ve lüks alışveriş merkezlerine ve mağazalarına ev sahipliği yapıyor
 3. Lokal ve batı yemeklerini bulabileceğiniz lüks restoranları bulabiliyorsunuz
 4. Ulaşım araçlarının hemen hemen hepsi bu bölgeden geçiyor

Eğer Hong Kong’a iş amaçlı seyahat ediyorsanız, bu bölgenin dışına çıkmanızı pek tavsiye etmem. İş seyahatinin dışında genç turistlerin en çok tercih ettiği bölgeler de burası olduğundan, Hong Kong gece hayatı için bir planınız varsa da bu bölgeyi tercih edebilirsiniz. Lan Kwai Fong ve SOHO (Gece hayatı için tercih edilebilecek bölgeler) bu bölgelere yürüme mesafesinde bulunduğundan, bütçeli bir Hong Kong gezisi planlamıyorsanız, ilk tercihinizi bu bölgelerden yana kullanın derim.

⇒Bu bölgede bulunan tüm otellere ve hostellere göz atmak için tıklayın.

Seçenek 2

Tsim Sha Tsui (Kowloon)

 1. Alışveriş merkezleri ve mağazaları ile çevrili
 2. Ünlü sokak marketlerine ev sahipliği yapıyor
 3. Batı ve Lokal yemeklerini fazlasıyla burada bulabiliyorsunuz
 4. Feribotlara ve metroya oldukça yakın

Tsim Sha Tsui, tam olarak Admiralty, Wan Chai ve Merkezin karşısında bulunuyor. Tabi, arasında liman bulunmakta. Hong Kong’de nerede kalınır ? sorunuza en güzel cevabı bu bölgede bulabilirsiniz. Birbirinden güzel ve uygun otel/hostel seçenekleriyle Kowloon adasında konaklayabileceğiniz en güzel bölgelerdendir.

⇒Tsim Sha Tsui bölgesinde bulunan tüm otellere ve hostellere göz atmak için tıklayın.

Causeway Bay, Mongkok

Bu bölgeler şehir merkezinin biraz dışında kaldığından dolayı, pek tercih edilen bölgeler olarak bilinmez. Fakat, bütçeli bir Hong Kong gezisi planlıyorsanız, bu bölgede bulunan otellere mutlaka bir göz atmakta yarar var. Gerek şehir merkezine uzaklığı, gerekse pek tercih edilmiyor olması, bu bölgede uygun otel bulmanıza olanak sağlıyor.

⇒Causeway Bay bölgesinde bulunan tüm otellere ve hostellere göz atmak için tıklayın.

Hong Kong Otel Tavsiyeleri, En İyi Puana ve Misafir Yorumlarına Sahip 5 Otel

 1. Holiday Inn Express Hong Kong Kowloon ; 3 Yıldız – 8.0 Puan – 70-120£ (Çift kişilik odalar) – Sheung Wan. Hong Kong’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan olan bu otel, daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olarak bilinse de, yalnız seyahat için de oldukça uygun. Ayrıca, en iyi fiyat/fayda oranına sahip olması da rezervasyon yapmadan önce dikkate almanız gereken özelliklerden.
 2. Crowne Plaza Hong Kong KOWLOON ; 4 Yıldız – 8.5 Puan – 130-200£ (Çift kişilik odalar) – Tseung Kwan. Kowloon adasının en çok tercih edilen otellerinden biri olan Crowne Plaza, daha çok lüks konaklama birimi arayanların tercih edebileceği otellerden.
 3. Stanford Hillview Hotel Hong Kong ; 4 Yıldız – 8.2 Puan – 125- 175£ (Çift kişilik odalar) – Tsim Sha Tsui. Hong Kong adası için en ideal otellerden olan Stanford Hillview, manzarası ve erken rezervasyon fırsatlarıyla popüler olan bir otel. Yani, bu otelde 3-4 hafta öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, çok daha uygun fiyatlara bu otelde odalar bulabilirsiniz.
 4. Ovolo Southside ;  4 Yıldız – 8.4 Puan – 110-150£ (Çift kişilik odalar) – Ovolo
 5. B&B Cheung Chau ; 3 Yıldız – 8.0 Puan – 90-150£ (Çift kişilik odalar) – Cheung Chau Adası. Daha çok bütçeli otel arayanların tercihi olan B&B Cheung Chau, 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen, 4 yıldızlı otelleri aratmayan otellerden.
 • Hong Kong’da bulunan tüm otellere ve hostellere göz atmak için tıklayın.

Hong Kong’da nerede kalınır ? adlı bu yazıda yer alan otel puanlarını Booking.com ve Tripadvisor.com gibi sitelerin müşteri puanlarına bakarak seçtim. Bu yüzden, otel seçimi konusunda az da olsa seçici olmanız da yarar var. Öncelikle hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin. Daha sonra otel ve hostel seçimi çok daha kolay olacaktır.

Eğer, bütçeli bir Hong Kong gezisi planlıyor ve hostellerde konaklamak istemiyorsanız, mutlaka Hong Kong’da bulunan adalara tek tek göz atın derim. Kowloon ve Hong Kong adasında bulunan oteller, pek popüler olmayan diğer adalara göre çok daha pahalıdır. Tabi, bütçeli bir seyahat planlamıyorsanız da, bu iki ada Hong Kong’da konaklama için en ideal yerler olacaktır.

By | 2017-03-18T01:05:22+00:00 Mart 18th, 2017|Asya, Hong Kong|
error: Content is protected !!
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)