İbiza’da Nerede Kalınır ? | İdeal Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Çılgın eğlencelerin adası olarak bilinen İbiza, İspanya’da hatta Avrupa’da en iyi eğlenceli tatil destinasyonlarından biri. Şüphesiz gece hayatı ve denizi ile popüler olan İbiza’da, doğal güzellikler ve tarihi yapılar ile de güzel bir kültür gezisi yapabilirsiniz. İbiza’da konaklama ise, tahmin edebileceğiniz üzere süper pahalı. Bu yüzden de İbiza’da nerede kalınır ? sorusu için sağlam bir araştırma yapmak gerekiyor.

İlk olarak İbiza’da bulunan konaklama bölgelerini bilmeniz gerekiyor. Hangi bölgeler daha canlı, hangi bölgeler daha uygun veya hangi bölgeler daha çok popüler ? bunların hepsini bildikten sonra, bölge seçimini yapmak kolay olacaktır. Tabi bunun yanında İbiza’ya kiminle gittiğinizin de oldukça önemi var. Çift olarak mı ? yalnız mı ? yoksa arkadaşlarınız ile mi gidiyorsunuz ? Bölge seçimi yaparken bu soruları da aşağıdaki detaylı bölge incelemesinde yanıt bulabilirsiniz.

İbiza’da konaklama ücretleri yüksek sezonda 400 TL’den başlayıp 2.000 TL’ye kadar çıkıyor. İdeal bir otel için ortalama 500-900 TL’yi gözden çıkarmanız gerektiğini de unutmayın. Tabi ki daha uygun fiyatlara oteller bulabilirsiniz. Fakat bunun için ; en az 2-3 ay öncesinden erken rezervasyon yapmak şart, doğru bölgeyi tercih etmek şart ve en önemlisi doğru tarihi tercih etmek şart.

İbiza’da Nerede Kalınır ?

Öncelikle İbiza’nın sadece gece kulüplerinden ve barlarından ibaret olmadığını bilin. Muhteşem doğal güzellikleri, birbirinden harika plajları ve bazı tarihi yapıları ile hayal ettiğiniz muhteşem tatili burada bulabilirsiniz.

PLAYA d’EN BOSSA BÖLGESİ (Gece Hayatı İçin İdeal)

İbiza'da Nerede Kalınır

Hotel Playasol Bossa Flow

Adadaki en iyi plajları bulabileceğiniz bu bölge, daha çok ailelerin tercih ettiği bölgelerden biri olarak bilinse de her tür turisti burada görmek mümkün. Ayrıca sabahlara kadar eğlenmeyi planlıyorsanız, muhteşem bir gece hayatını bu bölgede bulabiliyorsunuz.

Bu bölgede plaj barlarını ve adadaki en iyi gece kulüplerini bulmak mümkün. Ayrıca İbiza merkezine kısa bir otobüs yolculuğu ile ulaşmak mümkün. Bu bölgede ne yazık ki her bütçeye uygun oteli bulamıyorsunuz. Yani orta ve yüksek bütçeli bir İbiza tatili planlıyor ve hayatınızdaki en iyi gece hayatı deneyimini yaşamak istiyorsanız, bu bölgeyi inceleyin. Yoksa ucuza otel veya başka bir konaklama birimini burada bulamazsınız.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Otel tavsiyesi olarak bölgenin en ideal, en popüler ve en uygun otellerinden biri olan Hotel Playasol Bossa Flow‘a (4 Yıldız) göz atabilirsiniz.

İBİZA TOWN (Süper Merkezi – Gece Hayatı Canlı)

İbiza'da Nerede Kalınır ?

Don Quijote Hotel

İbiza’da nerede kalınır ? sorusu için birçok turiste göre ideal bir yer olan İbiza Town, bence çok da aman aman bir bölge değil. Özellikle konaklama konusunda bu bölgede çok seçici olmanız gerekiyor. Bu bölge şüphesiz adanın en hareketli bölgelerinden. Fakat sahilde uzanıp güneşin kumun ve denizin keyfini çıkarabileceğiniz yerlerden değil. Bu yüzden bu bölgeyi herkese öneremeyeceğim. Fakat param çok sen bana her şey ortaya karışık bir yer söyle yeter diyorsanız, tabi ki bu bölge ideal seçim olacaktır. Ancak, daha uygun bölgeler varken böylesine pahalı olan süper merkezi bir yerde konaklamanın mantığı var mı ? siz karar verin.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 2 yıldızlı bir otel olan Don Quijote‘ye göz atabilirsiniz.

CALA LİONGA BÖLGESİ (Sakin Bölge)

İbiza'da Nerede Kalınır

Apartamentos Ses Veles – Daire – Tesiste düzenlenen aile eğlencesi

Eğer İbiza’ya aile veya çift olarak seyahat ediyorsanız, Cala Lionga bölgesi tam sizin için ideal olacaktır. Bu bölge daha çok sahillerde keyif yapmak, rahatlamak ve sakin bir tatil yapmak isteyenlerin tercih ettiği bölgelerden. Yani gece hayatı ve partilerden uzak olmak istiyorsanız, bu bölgeyi seveceğinize emin olabilirsiniz.

Kristal rengindeki denizi, upuzun sahilleri ve çok az gece hayatıyla Cala Lionga, İbiza’da nerede kalınır ? sorusu için güzel bir seçim olacaktır. Adada aradığınız birçok şeyi bu bölgede bulabiliyorsunuz. Sadece diğer bölgelerde bulabileceğiniz gece hayatını burada bulamayacağınızı unutmayın.

Bu bölgede konaklama ücretleri diğer bölgelere göre normal. Ayrıca bir dairede konaklamayı planlıyorsanız, ilk olarak göz atmanız gereken bölge Cala Lionga diyebilirim.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da Apartamentos Ses Veles (Daire) adlı tesisi inceleyebilirsiniz.

SANTA EULALİA BÖLGESİ (Aileler İçin İdeal)

İbiza'da Nerede Kalınır

Iberostar Santa Eulalia Hotel

İbiza’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Santa Eulalia Bölgesi, daha çok aileler ve çiftler için tercih ediliyor olsa da, tek başına seyahat edenler için de güzel bir deneyim olacaktır. Geleneksel İspanyol yemeklerinin en lezzetlisini bulabileceğiniz bu bölgede, birbirinden güzel restoranlar sayesinde romantik akşamlar geçirmek mümkün.

Ayrıca Formentera Adası’na günübirlik seyahat etmeyi planlayanlar için oldukça ideal bir bölgedir. Bunun yanında diğer bölgelerde bulabileceğiniz tüm imkanları burada da bulabilirsiniz. Tabi gece hayatı için canlı yerler arıyorsanız da bu bölgeyi es geçin.

Bu bölgede biraz daha uygun konaklama birimlerini bulabilirsiniz.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 4 yıldızlı bir otel olan Iberostar Santa Eulalia‘ya göz atabilirsiniz.

SAN ANTONİO (Gece Hayatı Mükemmel)

İbiza'da Nerede Kalınır

Hotel Piscis – Oda balkonunun eşsiz manzarası

Bu bölge daha çok sert parti sevenlerin, sabahlara kadar gece kulüplerinde kalmayı planlayanların ve akıl almaz partilere şahit olmak isteyenlerin tercih edebileceği bölgelerden. Bu bölgede uyumak için ideal saat sabahın ilk saatleri olarak bilinir.

Bu bölgenin en güzel yanı ise, partilere gitmeden önce hazırlık yapabileceğiniz ucuz içkileri bulabileceğiniz barların olmasıdır. Bu barlarda adanın en güzel kulüplerine gitmeden önce güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Ayrıca plaj barları ve kulüplerini de en fazla ve en iyi olarak burada bulabiliyorsunuz.

Süper lüks bir İbiza tatili planlıyorsanız da buradaki resort otellerde aradığınız hatta aramadığınız otel imkanlarını bulabiliyorsunuz. Ayrıca bu bölgede konaklama ücretleri 1 tık daha uygun denebilir.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 2 yıldızlı bir otel olan Hotel Piscis‘e (Sadece Yetişkin) göz atabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

 

İbiza’da nerede kalınır ? sorusu için bu 5 bölge muhteşem bir İbiza tatili için yeterli olacaktır. Bu 5 bölgede aradığınız zevkte konaklama birimini rahatlıkla bulabileceğinize de emin olabilirsiniz.

By |2018-03-31T11:18:56+00:00Mart 31st, 2018|Avrupa, İbiza|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)