Kyoto’da Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Japonya’nın Tokyo’dan sonra en güzel şehirlerinden biri olan Kyoto’da konaklama, Japonya’nın diğer şehirlerine nazaran biraz daha uygun. Bu şehirde konaklama için ilk olarak hangi bölgede kalacağınıza karar vermenizde yarar var. Şehirde birçok konaklama bölgesi olduğundan dolayı, Kyoto’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak ilk olarak bölgeye karar verin derim. Bölge seçimini yaptıktan sonra aradığınız zevkte ve bütçede oteli bulmak çok daha kolay olacaktır.

Kyoto’da nerede kalmalı ? sorusuna cevap olarak en ideal bölgeler, Kawaramachi, Gion ve Karasuma bölgeleridir. Bu bölgelerde konaklayarak, şehirdeki turistik yapılara yakın olacağınız gibi merkeze de ulaşımınız oldukça kolay olacaktır.

Kyoto’da Nerede Kalınır ?

KAWARAMACHİ BÖLGESİ

Kyoto'da Nerede Kalınır

Hotel Gracery

Kyoto’da konaklama için en çok tercih edilen bölgelerden biri olan Kawaramachi, şehirdeki en ideal bölge diyebilirim. Bu bölgede konaklayarak Old Kyoto olarak bilinen Gion’a yürüyerek 10 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Bunun yanında, Kawaramachi bölgesinden şehirdeki turistik yapıların birçoğuna yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Bu bölgede konaklayarak hem paradan hem zamandan hem de harcadığınız enerjiden tasarruf yapabileceksiniz. Eğer Kyoto’da konaklama hakkında detaylı bir bilgiye sahip değilseniz ve nerede konaklayacağınız konusunda kararsızsanız bu bölgeyi tereddütsüz tercih edebilirsiniz.

Kawaramachi bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 4 yıldızlı uygun fiyatlı bir otel olan Hotel Gracery Kyoto Sanjo adlı tesise veya biraz daha bütçeli bir otel için 3 yıldızlı Aranvert Hotel Kyoto‘ya göz atabilirsiniz.

GİON BÖLGESİ

Kyoto'da Nerede Kalınır

Gion Maifukan Hotel

Kyoto’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Gion bölgesi, geneleneksel Japon kültürünü en iyi öğrenebileceğiniz yerlerden. Oldukça merkezi bir konuma sahip Gion’dan Kawaramachi bölgesine de yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu bölgede geceleri biraz daha hareketli. Yani sessiz/sakin bir bölge arıyorsanız, Gion’da aradığınızı bulamayabilirsiniz.

Gion’da konaklama ücretleri diğer bölgelere nazaran 1-2 tık daha pahalı. Fakat aradığınız bütçede konaklama birimini de burada bulmak mümkün. Birçok turist buranın red light district bölgesi olduğunu düşünüyor. Fakat bu bölge aileler ve çiftler için de oldukça ideal. Biraz hareketli diye farklı bir izlenim veren bu bölgede gönül rahatlığıyla çocuklarınız ile konaklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklayarak Geisha District adlı bölgeye, Maruyama Park’a ve Kamogawa Nehri’ne oldukça yakın olursunuz. Bunun yanında birçok turistik ve tarihi yere de ulaşımınız oldukça kolay olacaktır.

Gion bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 4 yıldızlı bir otel olan Gion Maifukan‘a veya biraz daha bütçeli bir otel için de APA Hotel Kyoto Gion Excellent adlı 3 yıldızlı otele göz atabilirsiniz.

KARASUMA BÖLGESİ 

Kyoto'da Nerede Kalınır

Hotel Mystays Kyoto

Birçok turistik yere yürüme mesafesinde olmasa da, ulaşım ağının gayet iyi olması dolayısıyla, dilediğiniz hemen hemen her yere bu bölgeden rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Birçok restoran, alışveriş bölgeleri ve cafeleri bulabileceğiniz bu bölge, şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden.

Kyoto’da en uygun konaklama birimlerini bulabileceğiniz bu bölgedeki 3-4 yıldızlı oteller ciddi anlamda uygun. Yani daha önce 4 yıldızlı bir otelde konaklamamış olsanız bile, bu bölgede 4 yıldızlı otellere gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz.

Şehirdeki merkezi bölgelerden biri olarak bilinen Karasuma’dan metro istasyonunu kullanarak diğer bölgelere 5-10 dakikada rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Nijo Kalesi, Nishiki Pazarı ve İmparatorluk Sarayı’na ev sahipliği yapan bu bölge de, konaklama için düşünülebilecek bölgelerden.

Karasuma bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da Hotel Mystays Kyoto Shijo adlı 3 yıldızlı otele veya biraz daha lüks bir otel için 4 yıldızlı otel olan Mitsui Garden Hotel Kyoto Shinmachi Bettei adlı tesise göz atabilirsiniz.

Kyoto’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok bölge daha eklemek mümkün. Fakat şehirdeki en ideal, en popüler ve en merkezi bu 3 bölge, aradığınız konaklama birimini bulmak için yeterli olacaktır.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

By |2018-03-30T19:41:49+00:00Mart 30th, 2018|Asya, Japonya|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)