Lefkoşa’da Nerede Kalınır ? | Otel Tavsiyeleri

KKTC’nin başkenti olan Lefkoşa, Kıbrıs’ın kültür, ticaret ve ulaşım merkezidir. Kıbrıs’ın en kalabalık kenti olan Lefkoşa’da konaklama ise, oldukça uygun. Bu şehirde konaklama için daha çok daire seçeneği fazla olsa da, dilediğiniz zevkte ve bütçede oteli de bulmak mümkün. Lefkoşa’da çok fazla bölge olmadığından dolayı, Lefkoşa’da nerede kalınır ? sorusuna bölgeler yerine direkt olarak konaklama birimlerinden başlayabilirsiniz.

Şehirdeki en ideal konaklama birimleri 200-400 TL arasındadır. Tabi 200 TL’nin altında otelleri bulabileceğiniz gibi 400 TL’nin üzerinde daha lüks otelleri de bu şehirde fazlasıyla bulabilirsiniz. Aşağıdaki 7 otel tavsiyesi arasında bütçenize ve zevkinize uygun olan oteli de bulmak mümkün.

Lefkoşa’da Nerede Kalınır ? 

1.Cleopatra Hotel (4 Yıldız – 400-550 TL)

Lefkoşa'da Nerede Kalınır

Cleopatra Hotel

Şehir merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Eleftheria ve Solomou Meydanı gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu otelden şehirdeki hemen hemen tüm turistik yerlere yürüyerek gitmek de mümkün. Otele en uzak turistik yer ortalama 1.5 km uzaklıkta bulunuyor. Yani otel konum olarak şehirdeki en ideal otellerden.

Otel yakınında birçok bar, restoran ve cafeyi bulabiliyorsunuz. Bunun yanında birçok elçilik otele ortalama 1 km uzaklıkta bulunmakta. Ayrıca otelin 600 konuktan 7.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Altius Boutique Hotel (3 Yıldız – 300-400 TL)

Lefkoşa'da Nerede Kalınır

Aitus Boutique Hotel

Lefkoşa’nın tam kalbinde bulunan otellerden biri olan Altius Boutique Hotel, şehirdeki en çok tercih otellerden biri. Süper merkezi konumu ve uygun oda fiyatlarıyla popüler olan bu otelden şehirdeki tüm turistik yerlere yürüyerek rahatlıkla ulaşmak mümkün.

Prodromou Park’a yürüme mesafesinde bulunan bu otel, konum olarak merkezi bir yerde bulunuyor olsa da, bulunduğu konum şehrin tam merkezine göre biraz daha sakin. Şık ve modern odalarıyla 4 yıldızlı otelleri aratmayan Altius Boutique Hotel de Lefkoşa’da nerede kalınır ? sorusu için en ideal cevaplardan biri olacaktır.

500 konuktan 7.8 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.The Classic Hotel (3 Yıldız – 350-450 TL)

Lefkoşa'da Nerede Kalınır

The Classic Hotel

Alışveriş alanlarının ve barların bulunduğu yere 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu otel, şehrin tam merkezinde bulunuyor. Şehirdeki en iyi konuma sahip otellerden biri olan The Classic Hotel, süper modern ve şık odalarıyla 4 yıldızlı otelleri aratmıyor.

Erken rezervasyon fırsat indirimleri bulunan bu otelde, 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, %30’a varan indirimlerden de yararlanabiliyorsunuz. Daha çok aile odalarıyla popüler olan bu otelin 600 konuktan 8.0 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

4.Centrum Hotel – City Center (3 Yıldız – 300- 500 TL)

Lefkoşa'da Nerede Kalınır

Centrum Hotel

Şehir merkezinde Eleftheria Meydanı’nın hemen yanında bulunan bu otel, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden. Hamam Omeriye ve Solomou Meydanı’na süper yakın olan bu otelin oda ücretleri de erken rezervasyonlara göre oldukça farklılık göstermekte. Eğer 1-2 ay öncesinden bu otelde rezervasyon yapacak olursanız, %25’e varan fırsat indirimlerinden yararlanabiliyorsunuz.

750 konuktan 8.4 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunan bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

5.Asty Hotel (2 Yıldız – 200-400 TL)

Lefkoşa'da Nerede Kalınır

Asty Hotel

Lefkoşa’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Asty Hotel, 2 yıldızlı bir otel olmasına rağmen modern ve şık odalarıyla 3-4 yıldızlı otelleri aratmıyor. Şehirdeki en popüler otellerden biri olması, süper merkezi bir konuma sahip olması ve birçok olumlu konuk yorumlarına sahip olması bu oteli tercih etmek için en önemli nedenler arasında.

Lefkoşa’da gece hayatı için bir planınız varsa, şehrin en iyi barlarına ve kulüplerine yürüme mesafesinde olan bu bütçeli oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Ayrıca otel, şehirdeki tüm turistik yerlere yürüme mesafesinde bulunuyor.

850 konuktan 9.0 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunan bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

6.Kipros Accomodation (Konukevi – 150-250TL)

Lefkoşa'da Nerede Kalınır

Kipros Accomodation

Lefkoşa’da nerede kalınır ? sorusuna en uygun cevaplardan biri olan Kipros Konukevi, şehirdeki en popüler tesislerden biri. Kredi kartı olmadan rezervasyon yapabileceğiniz otellerden biri olması, süper merkezi bir konuma sahip olması ve birçok olumlu konuk yorumunun olması bu tesisin en büyük artılarından.

Eski Şehre ve Ledras Caddesi’ne süper yakın bir konumda bulunan bu otelden Kutsal Roma Haç Katolik Kilisesi’ne yürüyerek 2 dakikada rahatlıkla gidebilirsiniz. Ayrıca bu tesis, şehirdeki en iyi alışveriş ve gece hayatı için ideal tesislerdendir.

600 Konuktan 8.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Lefkoşa’da nerede kalınır ? sorusu için daha birçok otel tavsiyesini listeye eklemek mümkün. Fakat şehirdeki en ideal, en iyi ve en merkezi bu 6 otelden aramanıza başlayarak çok daha kısa sürede aradığınız zevkte ve bütçede tesisi rahatlıkla bulabilirsiniz.

By |2018-03-30T23:47:10+00:00Mart 30th, 2018|Avrupa, Kıbrıs|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)