Madrid Hostelleri | En İyi 7 Madrid Hostel Tavsiyesi

İspanya’nın başkenti, Avrupa’nın da en güzel kentlerinden biri olan Madrid, konaklama konusunda iyi bir araştırma isteyen şehirlerden. Bu şehirde bulunan 3 ve 4 yıldızlı otellerin büyük bir çoğunluğu şehir merkezi yakınlarında bulunduğundan, ucuza otel bulmak biraz zorlaşıyor. Durum böyle olunca devreye 3 ve 4 yıldızlı otelleri aratmayacak lüks ve modern Madrid hostelleri giriyor.

Şehirdeki hosteller arasında kolay bir seçim yapmak için öncelikle hangi bölgede konaklamak istediğinize karar vermelisiniz. Madrid’deki bölgeler hakkında pek bilginiz yoksa, Madrid’de nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak, şehirde konaklayabileceğiniz en iyi, en ideal ve en turistik bölgeyi seçebilirsiniz. Hangi bölgede konaklamak istediğinize karar verdikten sonra, tarzınıza ve bütçenize göre uygun olan hosteli seçmek çok daha kolay olacaktır.

Madrid Hostelleri Arasında Tercih Edilebilecek En İyi 7 Hostel

1.Way Hostel (En İyi )

Şüphesiz Madrid hostelleri arasında en popüler ve en yüksek puana sahip hostellerden biri Way hostel oluyor. 8 bin müşteriden 9.3 gibi oldukça yüksek bir puan almış bu hosteli gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz. Hostel, Madrid’de gezilecek popüler yerler olan, Puerta del Sol ve Plaza Mayor‘a kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Yani, bu hostelden şehirdeki birçok yere yürüyerek ulaşmak mümkün.

2015’in en popüler hosteli olarak seçilmiş Way hostelde gecelik dorm ücretleri 65 TL’den başlıyor. Popülerliğinin yanında fiyatı da oldukça uygun. Fakat, çift kişilik veya tek kişilik odalarının bulunmadığını da unutmayın. Bu yüzden, sadece dorm odalarında konaklayabilecek gezginlere önerebileceğim bir hostel.

  • Oda ücretlerine kahvaltı dahil değildir.

Booking.com aracılığıyla ücretsiz olarak bu hostelde rezervasyon yapmak için tıklayın.

Hostelworld.com aracılığıyla bu hostelde rezervasyon yapmak için tıklayın.

2.Mucho Madrid

Madrid’in en merkezi yerlerinden biri olarak bilinen Gran Via’da bulunan Mucho hostel, şehirdeki en popüler hostellerden. 2 bin müşteriden 9.3 gibi oldukça yüksek bir puana sahip bu hostel, daha çok gece hayatına yakın olmak isteyen gezginlere tavsiye edebileceğim hostellerden. Tabi, bunun yanında hostelin hemen yanı başında şehrin en ünlü alışveriş caddelerini de bulabiliyorsunuz. Yani, konum olarak şehirdeki en iyi hostel diyebilirim.

Mucho hostelin gecelik dorm ücretleri 90 TL’den başlıyor. Way hostele nazaran biraz pahalı olmasına rağmen, süper konumu ile bu farkı kapatıyor.

  • Oda ücretlerine kahvaltı dahil.

Bu hostelin en güzel yanı, kendi yemeklerinizi yapabileceğiniz güzel bir mutfağının olması. Hemen birkaç sokak ötede bulunan marketlerden alışverişinizi yaparak, ücretsiz olarak bu hostelin mutfağında yemeklerinizi hazırlayabilirsiniz. Özellikle bayanlar için süper güvenli olan bu hosteli de, düşünmenizi tavsiye ederim.

Booking.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

Hostelworld.com aracılığıyla bu hostelde rezervasyon yapmak için tıklayın.

3.Las Musas Hostel (En İyi Seçim)

Şehirdeki en popüler hostel olan Las Musas, 9 bin müşteriden 8.7 gibi oldukça yüksek bir puana sahip hostellerden. Prado ve Reina Sofia müzesine, Plaza Mayor ve Puerta del Sol gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine 5-10 dakika yürüme mesafesinde bulunması, bu hosteli tereddütsüz tercih etmek için yeterli olacaktır.

Modernliği ve canlı atmosferiyle, genç turistlerin popüler yerlerinden olan Las Musas’ta gecelik dorm ücretleri 67 TL’den başlıyor. Yani, şehirdeki en uygun dorm ücretlerine sahip hostellerden. Bunun yanında, çift kişilik oda ücretleri ise, 200 TL’den başlıyor. Yani, özel odaları da oldukça uygun.

  • Oda ücretlerine kahvaltı dahil değil.

Booking.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

Hostelworld.com aracılığıyla bu hostelde rezervasyon yapmak için tıklayın.

4.The Hat Madrid 

Madrid hostelleri arasında en modern hostellerden olan The Hat hostel, 3 bin müşteriden 9.4 gibi süper yüksek bir puana sahip. Şehirdeki ilk butik hostel olan The Hat, şehrin en popüler bölgeleri olan, Puerta del Sol, Gran Via ve Plaza Mayor’a 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani, şehirdeki en iyi konuma sahip hostellerden.

Bu hostelin en güzel yanı, bütçenize göre planınızı yaptırabiliyor olmanız. Tek yapmanız gereken Madrid için günlük ne kadar bütçe ayırmanıza karar vermeniz. Geri kalanını hostel çalışanları hallediyor. Restoranıyla, barıyla, gece hayatına yakınlığı ile, Madrid hostel tavsiyesi olarak dikkate alınması gereken bir yer.

  • Oda ücretlerine kahvaltı dahil değil. 4£’ya kahvaltı alabilirsiniz.

The Hat hostelin gecelik dorm ücretleri 125 TL’den başlıyor. Yani, az da olsa pahalı. Fakat, ödediğiniz ücrete alacağınız hizmet yüksek. Fakat, bu hostelde çift kişilik özel odaları tercih etmenizi pek tavsiye etmem. Fiyatlar çok uçuk olduğundan dolayı, aynı fiyata 3-4 yıldızlı bir oteli tercih edebilirsiniz.

The Hat hostel 2016’nın en popüler, 2015’in de en büyük 5. hosteli olarak ödül almış bir yer. Bu yüzden, düşük bütçeli bir Madrid gezisi planlamıyorsanız, bu hosteli tereddütsüz tercih edebilirsiniz.

Booking.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

Hostelworld.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

5.U Hostel

Madrid hostelleri arasında süper modern ve süper popüler olan U Hostel, 4 bin müşteriden 9.1 gibi çok yüksek bir puana sahip. 19. yüzyılda yapılmış bir sarayın içerisinde lüks ve şık dizaynı ile dikkat çeken bu hostelin gecelik dorm ücretleri 95 TL’den başlıyor. Yani, şehirdeki orta düzey fiyatta hostellerden. Sinema salonuyla, oyun odasıyla, barıyla, restoranıyla, gece hayatına yakınlığı ile, Madrid’de ilk düşünmeniz gereken hostellerden.

  • Kahvaltı, oda ücretlerine dahil değil. Fakat, 1-2£’ya kahvaltı çeşitleri bulmak mümkün.

Booking.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

Hostelworld.com aracılığıyla bu hostelde rezervasyon yapmak için tıklayın.

6.Living Cat’s Hostel (EN UCUZ)

Madrid’de ucuz hostel tavsiyesi olarak dikkate almanız gereken hostellerden olan Living Cat’s hostel, şehirdeki en ucuz dorm ücretine sahip hostel. Bu kadar ucuz olmasına rağmen süper popüler ve yüksek bir puana sahip olması da, bu hosteli düşünmeden tercih etmek için yeterli oluyor. 7 bin müşteriden 8.6 gibi yüksek bir puana sahip bu hostelin gecelik dorm ücretleri 58 TL’den başlıyor..

Puerta del Sol’a kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan bu hostel, daha çok eğlenceye düşkün gezginlere önerebileceğim hostellerden. Barıyla süper bir gece hayatı deneyimi sunan bu hostel, Madrid’de geceleri erken uyumak isteyenlerin tercih edebileceği yerlerden değil. Bu yüzden, parti sevmeyen biriyseniz, daha az hareketli olan hostelleri tercih etmenizi tavsiye ederim.

  • Oda ücretlerine kahvaltı dahil değil.

Booking.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

Hostelworld.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

7.Mad4You Hostel (UCUZ)

Madrid hostelleri arasında fiyat bakımından en uygun olan hostellerden biri de, Mad4You hosteldir. Modern havası ve süper atmosferi ile dikkat çeken bu hostelin gecelik dorm ücretleri 70 TL’den başlıyor. Fiyatı oldukça uygun olmasına rağmen 8.9 gibi yüksek bir puana sahip.

Hostel içerisinde bulunan barın içecek ücretleri pek ucuz olmasa da, atmosferi oldukça güzel. Bu hostelin en güzel yanı ise, ücretsiz yürüyüş turu yapıyor olması. Yani, haftada 5 gün ücretsiz olarak turlara katılabilir, Madrid’i çok daha kolay keşfedebilirsiniz.

  • Oda ücretlerine kahvaltı dahil.

Booking.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

Hostelworld.com aracılığıyla bu hostelde rezervasyon yapmak için tıklayın.

Bir hostel resepsiyonisti olarak Madrid hostelleri arasında tavsiye edebileceğim hosteller bunlardan ibaret. Bu şehirde hostel seçimi yaparken 300 kişiden 9.5 puan almış bir hostel yerine, 1000 kişiden 8.7 gibi bir puan almış hosteli tercih etmenizi tavsiye ederim. Yani, yüksek puana sahip hosteller her zaman iyi hostel olmayabilir. Bu listedeki hosteller arasında seçim yapamadıysanız, Madrid’de bulunan tüm hostellere göz atmak için tıklayın.

By | 2017-02-21T14:47:25+00:00 Şubat 21st, 2017|Avrupa, Madrid|
error: Content is protected !!
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)