Milano’da Nerede Kalınır ? | Milano Otel Tavsiyeleri

İtalya‘nın ve Avrupa’nın, hatta dünyanın en gözde alışveriş şehirlerinden biri olan Milano, konaklama açısından biraz pahalı. Özellikle şehir merkezinin iç kısımlarına gittikçe fiyatlar epey artıyor. Milano’da nerede kalınır ? sorusuna cevap vermeden önce, şehirdeki tüm bölgelere tek tek göz atmanızı tavsiye ederim. Bölge seçimi yaptıktan sonra, otel ve hostel çok daha kolay bulunabilir.Booking.com

Milano’da Nerede Kalınır ? En İyi Bölgeler 

Centro Storico

Şehrin en merkezi yeri olarak bilinen Centro Storico, Milano Katedrali olarak bilinen şehrin en ünlü turistik yapısına ev sahipliği yapıyor. Şehirdeki turistik yerlerin büyük bölümü burada bulunuyor. Bu yüzden, göreceğim yerler otelimden çok uzak olmasın diyorsanız, bu bölgenin pek dışına çıkmanızı tavsiye etmem. Fakat bu bölgenin şehrin en pahalı bölgelerinden biri olduğunu da unutmayın.

Neden Centro Storico ?

 1. Süper merkezi
 2. Süper pahalı otel ve restoranlara ev sahipliği yapıyor
 3. Birçok turistik ve tarihi yerlere oldukça yakın
 4. Ulaşım araçlarına ihtiyacınız olmayacak
 5. Alışveriş mağazalarını bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz.

EĞER, para problem değilse, günübirlik Milano’ya geliyorsanız veya alışveriş için bu şehri ziyaret ediyorsanız, Centro Storico’yu tercih edebilirsiniz.

 • Centro Storico bölgesindeki otellere göz atmak için tıklayın.

Brera Bölgesi

Milano katedralinin az kuzeyinde bulunan Brera bölgesi, Sforzesco Kalesi‘ne yakınlığı ile bilinen oldukça popüler bir bölge. Şehir merkezine yakın olmak istiyor ve otel için çok fazla ücret ödemek istemiyorsanız, sabah kahvaltısı veya akşam yemeği için restoranlar otelime yakın olsun diyorsanız, Brera Bölgesi iyi bir seçenek olacaktır.

Neden Brera ?

 1. Şehir merkezine yürüme mesafesinde
 2. Kahvaltı ve yemek için birçok restorana ev sahipliği yapıyor
 3. Sanatseverlere hitap ediyor
 4. Süper canlı bir gece hayatı var
 5. Turist kalabalığı çok fazla değil
 • Brera’ya yakın olan tüm otellere ve hostellere göz atmak için tıklayın.

Porta Romano

Garibaldi tren istasyonuna oldukça yakın bir konumda bulunan bu bölge, süper canlı gece hayatına sahip bölgelerden. Birbirinden şık ve kalabalık barları, kafeleri ve gece kulüpleri ile, geç saatlere kadar dışarıda eğlenmeyi planlayanların en iyi adreslerinden. Henüz yeni bir bölge olduğundan dolayı konaklama için çok fazla ücret ödemenize de gerek yok.

Neden Porta Romano ?

 1. Ulaşım araçları ile birçok yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz
 2. Sert gece hayatı (Gecenin geç saatlerine kadar açık restoran ve barlar bulabilirsiniz)
 3. Uygun fiyatlara otel ve hostel bulmak kolay
 4. Garibaldi tren istasyonuna yürüyerek ulaşılabilirsiniz
 5. Çok pahalı olmayan alışveriş mağazalarına ev sahipliği yapıyor
 • Porta Romano bölgesinde yer alan tüm otellere ve hostellere göz atmak için tıklayın.

Chinatown (Çin Mahallesi)

Garibaldi tren istasyonuna yakın bir başka bölge ise, Chinatown’dur. Şehir merkezinden direkt olarak metro ile buraya ulaşamasanız da, bölgeye 5 dakika yürüme mesafesinde olan metro durağına ulaşabiliyorsunuz. Bu bölge, daha çok bütçeli Milano gezisi planlayanlar için ideal olacaktır. Bu bölgede, çok uygun fiyatlara otel ve hostel bulmak mümkün. Bunun yanında, bölgenin en güzel özelliği ise, ucuza dilediğiniz birçok şeyi bulabiliyor olmanız. Bir alışveriş bölgesi olarak da bilinen bu bölgede, pazarlıksız hiçbir alınmayacağını da unutmayın.

 • Chinatown’da yer alan tüm otellere ve hostellere göz atmak için tıklayın.

Corso Magenta

Sant’Abrogio Kilisesi’ne ev sahipliği yapan bu bölge, daha çok alışveriş caddeleri ve kafeleri ile ünlü. Turistlerin pek tercih ettiği bölgelerden biri olmasa da, ucuz otelleri ile sizi düşündürebilir. Bütçeli bir Milano gezisi planlamıyorsanız, bu bölgeyi direkt es geçebilirsiniz.

The Navigli at Porta Genova

Milano’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan The Navigli at Porta Genova, tercih edebileceğiniz en güzel bölgelerden olacaktır. Şehrin en canlı gece hayatının bu bölgede olması, her pazar günü kurulan antika dükkanı olması, şehrin ikinci ana merkezi olması, bu bölgeyi tercih etmek için yeterli olacaktır. Bunun yanında, şehrin kanalları burada görülebiliyor.

Neden The Navigli at Porta Genova ?

 1. Şehir merkezinin kalbi
 2. Canlı gece hayatı
 3. Aşırı kalabalık
 4. Turistik yerleri görmek için ulaşım araçlarını kullanmanız gerekir
 5. Yerli halkın ve turistin iç içe olduğu yer
 • Navigli bölgesindeki tüm otellere ve hostellere göz atmak için tıklayın.

Milano’da nerede kalınır ? sorusuna aradığınızı bulamadıysanız, aşağıdaki bölgelere de göz atabilirsiniz.

 • Fiera, San Siro
 • Porta Romana
 • Porta Venezia ve Citta Studi
 • TicineseBooking.com

Milano Otel Tavsiyeleri

 1. Bianca Maria Palace Hotel ( 4 Yıldız ) ; Çift kişilik odaları 140£’dan başlayan bu otel, şehir merkezinde tercih edilebilecek ideal otellerden. Birçok turistik noktaya tramvaylar ile bu otelden rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Daha çok alışveriş ve yakın restoranları için tercih edilebilecek otellerden. 9.0 gibi oldukça yüksek bir puana ve muhteşem müşteri yorumlarına sahip olması da, bu oteli çekici yapan özelliklerden.
 2. Hotel Canada ( 3 Yıldız );  Milano Katedrali’ne 2 metro durağı uzaklıkta bulunan bu otel, 8.5 gibi oldukça yüksek bir puana sahip. Navigli bölgesine 10-15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin çift kişilik odaları, 125£’dan başlıyor. Bu otele ulaşımın oldukça kolay olması da, otelin en güzel özelliklerinden.
 3. Della Spiga Apartment ; Bu şehirde 80-90£’dan düşük fiyata doğru düzgün otel bulamayacağınızı düşünürsek, biraz daha bütçeli olarak Milano’da nerede kalabilirim diyorsanız, otel havasında olan daireleri tavsiye ederim. Della Spiga adlı bu tesiste Brera’ya 500 metre uzaklıkta bulunuyor. Eğer, aile olarak veya 4-5 kişi seyahat ediyorsanız 500-600£ bu daireleri kiralayabilirsiniz.
 4. Hotel Da Vinci ( 4 Yıldız ) ; Şehir merkezinin biraz dışında yer aldığından dolayı, bu oteldeki oda ücretleri gayet uygun. Eğer, şehir merkezine gitmek istiyorsanız da, birçok ulaşım aracını otelinizin yakınlarında bulabiliyorsunuz. Çift kişilik oda ücretleri 90£ gibi düşük bir ücretten başlıyor. 15 bin müşteri yorumlarına sahip, 8.0 gibi güzel bir puanla şehirdeki en iyi ve en uygun otellerden. Ayrıca, 4 yıldızlı bir oteli bu fiyata şehrin başka bir yerinde bulmak neredeyse imkansız. Bu yüzden, otelim illa şehir merkezinin göbeğinde olsun demiyorsanız, bu otel oldukça ideal bir seçenek olacaktır. Milano’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevap olan Hotel Da Vinci’ye mutlaka göz atın derim.
 5. Eco-Hotel La Residenza ; Çift kişilik odaları 85£’dan başlayan bu otel, şehir merkezine ulaşımı oldukça kolay. 8.3 gibi oldukça yüksek bir puana sahip olan bu otelde en çok beğenilen, otelin restoranının yemekleri ve konumu oluyor. Affori Centro metro istasyonuna 300 metre uzaklıkta bulunan bu otel, 3 yıldızlı oteller arasında en ideal olanlardan.

TÜM MİLANO OTELLERİNE VE HOSTELLERİNE GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYIN.

Milano’da nerede kalınır ? adlı bu yazıda seçtiğim oteller, booking.com ve tripadvisor gibi sitelerin müşteri yorum ve puanlarına dayanmaktadır. Bu yüzden, bütçenize göre konaklayacağınız bölgeyi seçtikten sonra, otel seçimi çok daha kolay olacağından çok uzun süreli araştırmalar yapmanıza da sanırım gerek yok. Zaten bu şehirde otelde konaklamayı planlıyorsanız en az 70-100£’yu gözden çıkarmalısınız. Bu ücret fazla gelecek olursa da, hostel tercih etmek gayet mantıklı olacaktır. Bu şehirde birbirinden modern ve birbirinden iddialı hostelleri fazlasıyla bulabilirsiniz.

By | 2017-03-18T01:53:04+00:00 Mart 18th, 2017|Avrupa, milano|
error: Content is protected !!
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)