Milano Katedrali-Bilgiler-Ulaşım-Giriş Ücretleri

Duomo di Milano olarak da bilinen Milano Katedrali, Milano gezilecek yerler listenize mutlaka eklemeniz gereken,Avrupa’nın en ünlü kiliselerinden biridir.Büyük bir Gotik yapı ve Dünya’nın en büyük ikinci Katolik Katedrali olarak bilinmektedir. Dışarıdan bakıldığında pek etkileyici bir görüntüsü olmasa da, katedralin içerisine adımınızı atar atmaz, muhteşem mimari ile karşılaşacaksınız. Katedral, büyük duomo meydanında yer almaktadır.

Milano Katedrali Hakkında Bilgiler

Katedralin dış cephesi

Milano Katedrali Hakkında Bilgiler

Katedral yapımına 1380 yılında başlanmış ve 1418 yılında tamamlanmıştır. Ancak, katedralin bazı bölümlerinin inşaati 19.yy’a kadar sürmüştür.Kuleler ve heykeller ile donatılmış bu katedralin kulesine çıkarak 360 derecelik açı ile Milano manzarasını seyredebilirsiniz.

Milano Katedrali’nde görebileceğiniz yerler ve eserler

Katedralin çatı katına çıkarak Vittorio Emmanuele II Galerisini görebilirsiniz. Harika bir manzarası olan bu çatı katı, katedralin kaçırılmaması gereken yerlerindendir.Katedral içinde, 15-18.yy’a ait tablolar,büyük koro pencereleri,Trivulzio Candelabrum adı verilen 12.yy altın parçası,Dave Chiu, Aziz Bartholomew heykeli ve daha birçok tarihi eseri bu katedralde fazlasıyla görebilirsiniz.

Milano Katedrali Hakkında Bilgiler

Katedralin İç Görünümü

Milano Katedrali’ne nasıl gidilir? : Büyük Duomo Meydanı’nda bulunan katedrale,Duomo metro durağını kullanarak ulaşabilirsiniz.Duomo metro durağı tam olarak Duomo Meydanı’nın sağ tarafında bulunmaktadır. Bu metro durağından 3 dakika yürüyerek katedrale ulaşabilirsiniz.

Milano Katedrali Açılış Saatleri : Haftanın her günü 08:30-18:45 saatleri arasında açıktır. Ancak çatı katı,kilise bodrumu ve kilise hazinesi açılış saatleri farklılık göstermektedir.

Milano Katedrali 2016 giriş bilet ücretleri : Katedrale giriş ücreti 2£’dur. Fakat, katedralin her bölümü için ayrı ayrı giriş ücreti vardır. Aziz John Vaftizhanesi 4£,çatı katı giriş ücreti (yürüyerek) 7£,çatı katı giriş ücreti asansör ile 12£’dur. Fiyatlara ses rehberi dahil değildir. Katedrali turlar ile ziyaret etmek isterseniz, bu da yaklaşık 25-30£ arasıdır ve katedralin tüm yerlerine giriş sağlayabilirsiniz.

Milano Katedrali Hakkında Bilgiler

Katedrali Dış Görünümü

Not : Milano Katedrali, sabah ve öğle saatlerinde muhteşem kalabalık olmaktadır. Genelde turların çoğu, katedral ziyareti için sabah saatlerini tercih ettiğinden dolayı, aşırı kalabalık olmaktadır.Bu yüzden eğer sabahın en erken saatlerinde katedrali ziyaret edemeyecekseniz,akşama doğru 3-4, ziyaret saati için en ideal saatlerdir,diyebilirim. Ancak,ziyaret etmeniz gereken yerlerden bazıları 4-5 gibi kapanıyor olabilir. Bu yüzden katedrali ziyaret etmeden önce gitmek istediğiniz bölümlerin açılış saatlerini kontrol etmenizde yarar var.

By | 2017-02-12T20:21:02+00:00 Temmuz 12th, 2016|Avrupa, milano|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)