Paris’te Nerede Kalınır ? | Hostel-Otel Tavsiyeleri

Avrupa’nın en gözde şehirlerinden olan Paris, konaklama bakımından süper detaylı bir araştırma isteyen şehirlerden. Özellikle 3 veya 4 yıldızlı otellerde kalmak istiyor ve fazla pahalı olmayan otelleri arıyorsanız. Bunun dışında, bu şehirde bulunan 5 yıldızlı otellerde gönül rahatlığıyla kalabileceğiniz gibi, hostelleri de gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Paris’te nerede, hangi otel veya hostelde konaklayacağınıza karar vermeden önce, hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var.

Nasıl bir bölge istiyorsunuz ? alışveriş caddelerine, mağazalarına veya merkezlerine yakın bir bölge mi ?, Paris gece hayatı için hareketli bir bölge mi ?, Turistik yerlere yakın bir bölge mi ? yoksa ortaya karışık, hepsinden olsun mu ? diyorsunuz. Aşağıdaki bölgeleri inceleyerek zevkinize ve bütçenize uygun yeri rahatlıkla seçebilirsiniz.

Paris’te Nerede Kalınır ? | En İyi Bölgeler

Paris’te 1’den 20’ye kadar ayrılmış olan bölgelerde konaklamak mümkün. Bu bölgeler arrondissement olarak biliniyor. Siz de otel veya hostelinizi seçerken otelinizin hangi bölgede (Arrondissement) olduğuna mutlaka bir göz atın ve ona göre karar verin. Bu bölgelerin mantığı 1’den uzaklaştıkça şehir merkezinin dışına çıkıyorsunuz. Yani, 12. bölgeye kadar şehir merkezi yakınları, 12. bölgeden sonra şehir merkezinde uzaklaşmaya başlıyorsunuz.

1.1 st Arrondissement

Paris’in en güzel konaklama bölgelerinden biri olan bölgedeyiz, 1 st Arrondissement. Tuileries bahçeleri, eşsiz Eyfel kulesi manzarası, Sen nehri manzarası ve Concorde meydanı. Ne güzel bir bölge değil mi ? her şey bir arada. Fakat, bu kadar güzel bir bölgede konaklamak biraz pahalı olabiliyor. Özellikle 4 ve 5 yıldızlı otelleri tercih edecek olursanız. Bu yüzden, bu bölgede sadece hostellere ve 3 yıldızlı otellere göz atın derim.

Bu bölge, Louvre müzesi etrafında toplanıyor. Yani, Louvre müzesine en yakın olabileceğiniz otelleri bu bölgede bulabilirsiniz. Bunun yanında, bu bölge daha çok lüks daireler ile çevrili. Yani, ailece veya 3-4 kişi grup olarak seyahat ediyorsanız, bu dairelere mutlaka göz atın derim. Fakat, bu bölgenin süper pahalı olacağını da unutmayın.

 • 01 Arrondissement (Louvre) bölgesinde yer alan otellere göz atmak için tıklayın.

2.2 nd Arrondissement

Daha çok cafeleri ve alışveriş mağazaları ile popüler olan bu küçük bölgede konaklamanızı pek tavsiye etmem. Bölgede birçok tekstil kamyonları sabahın çok erken saatlerinde işe koyuluyor. Yani, oteliniz bu tekstil çalışanlarının iş yaptığı yere yakın olursa, gürültüden rahatsız olabilirsiniz. Bu yüzden, bu bölgeyi es geçin derim. Yok illa bu bölgede kalacağım diyorsanız,

 • Bu bölgede yer alan otellere ve dairelere göz atmak için tıklayın.

3.3 rd ve 4 th Arrondissement (The Marais Bölgesi)

Paris’te nerede kalınır ? sorusuna bence en güzel cevap Marais bölgesidir. Bu bölge, turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerden. Yani, turist kalabalığından hoşlanmıyorsanız bu bölgeyi sevmeyeceksiniz. Bu bölgede, birçok uygun oteller, restoranlar ve cafeleri bulabilirsiniz. Yani, öğle yemeği için 30-40£ gibi çılgın ücretler ödemenize gerek yok.

Gece hayatı canlı bir yer olmasa da, akşamları cafelerde ve barlarda eğlenen birçok turist görebilirsiniz. Bunun yanında, uygun fiyata alışveriş yapmak isteyenlere de önerebileceğim ideal bir bölgedir.

 • Marais bölgesinde yer alan otellere göz atmak için tıklayın.

4.5 th Arrondissement (Latin Quarter Bölgesi)

Uluslararası öğrencilerin ve Fransız gençlerin en çok takıldığı bölgelerden. Her yerde 18-19-20’lik gençler dolanıyor. Yani, yaş ortalaması süper düşük. Bütçeli otel arayanlara tavsiye edebileceğim en ideal bölgedir. Bunun yanında, az biraz hareketli bir bölgede konaklamak isteyenler için tercih edilebilecek yerlerden. Bu bölgede birçok butik otel bulabilirsiniz. Yani, Paris’te ucuz bir otel arıyorsanız, ilk bakmanız gereken yerlerden biri Latin Quarter olmalı.

 • Latin Quarter bölgesinde yer alan otellere göz atmak için tıklayın.

5.6 th Arrondissement (Saint Germain des-pres)

Paris’te nerede konaklayacağınıza karar vermeden önce mutlaka göz atmanızı tavsiye edebileceğim bölgelerden biri olan St Germain, Orsay Müzesine, Lüksemburg Bahçesine ve Notre Dame Katedrali‘ne yakın olduğu gibi, birçok cafeleri, restoranları ve az biraz gece hayatıyla, tercih edilebilecek en popüler bölgelerden.

 • St Germain bölgesinde yer alan otellere göz atmak için tıklayın.

6.7 th Arrondissement (Eyfel Kulesi)

Paranız çok mu ? ve Paris’te nerede kalacağınıza karar veremiyor musunuz ? o zaman gözünüz kapalı bu bölgede bulunan herhangi bir oteli tercih edin yeter. Bu bölgeden, memnun ayrılmamak neredeyse imkansız. Hep hayal ettiğim bölgelerden biri olan 7 th arrondissement tam anlamıyla muhteşem. Fakat, bu bölgede bulunan oteller, restoranlar ve cafeler süper pahalı olduğundan herkesin tercih edebileceği bölgelerden değil.

Bu bölgede çok fazla 3 yıldızlı otel bulabiliyorsunuz. Eğer, 7 th arrondissement (07 İnvalides olarak da bilinir) pahalı gelecek olursa, yine Eyfel kulesine az biraz yakın otellerin bulunduğu 16 th arrondissement de tercih edilebilir.

 • 7.Invalides ve 16.Passy bölgesinde yer alan (Eyfel Kulesine yakın) otellere göz atmak için tıklayın.

7.8 th Arrondissement (Şanzelize)

Daha çok dairelerin bulunduğu bu bölge, meşhur Şanzelize Caddesi etrafında çevrili. Yani, bi koşu Zafer Takı‘yı, Şanzelize Caddesi’ni ve Concorde Meydanı’nı görebileceğiniz bir bölge. Fakat, bu bölgede her şey pahalı. Cafeler, restoranlar, kiralık daireler, oteller, her şey. Fakat, bütçeli bir Paris gezisi planlamıyorsanız, paraya kıyıp bu bölgede kalın derim.

 • Şanzelize Caddesi çevresinde yer alan otellere göz atmak için tıklayın.

8.9 th ve 10 th Arrondissement

Paris’te gezilecek yerler arasında birçok yeri bu bölgede bulabilirsiniz. Fakat, bu bölgede doğru yeri tercih etmediğiniz takdirde geceleri pek rahat edemeyebilirsiniz. Yani, çok fazla yaşlı hayat kadınını bu bölgede görmek mümkün. Yani, az da olsa rahatsız olabileceğinizi düşündüğümden bu bölgeyi es geçin derim. Yok illa bu bölgede kalmak istiyorum diyorsanız ;

 • Bu bölgede yer alan otellere göz atmak için tıklayın.

9.11 th ve 12 th Arrondissement (Oberkampf – Bastille)

Paris’te nerede kalınmalı ? dendiğinde akla ilk gelen bölgelerden biri Oberkampf ve bastille bölgesi oluyor. Bu bölge daha çok eğlenceli bir Paris seyahati planlayanların tercih edebileceği yerlerden.

Bölge genel olarak oldukça popüler. Şehrin en genç kesimini burada görebiliyorsunuz. Bunun yanında, biraz turistik bir bölge olduğundan geceleri dikkatli olmakta da yarar var.

 • Bu bölgede yer alan otellere göz atmak için tıklayın.

10.13 th Arrondissement (Chinatown)

Cafeleri, barları ve restoranları ile popüler olan bu bölge, şehirdeki en ucuz bölgelerden. Akıl almaz ucuz oteller ve hostelleri bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz. Eğer, bütçeli bir Paris gezisi planlıyorsanız, bu bölgenin dışına çıkmanıza bile gerek yok diyebilirim. Turistik yerlere çok yakın olmasa da, metrolar ile dilediğiniz yere rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca, 2, 3 yıldızlı otelleri ve hostelleri en çok bulabileceğiniz bölge olduğundan dolayı da, turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerden.

 • Bu bölgede yer alan otellere göz atmak için tıklayın.
 • Bu bölgede yer alan hostellere göz atmak için tıklayın.

NOT : 14 th ve 20 th arasındaki bölgelerde konaklamanızı pek tavsiye etmem. Özellikle bu şehre ilk defa gidiyorsunuz. Bu bölgeler çok turistik yerler olmadığı gibi, çok ucuza otel bulacağım diye çok fazla şehir merkezinden çıkmaya da gerek yok.

Paris’te Nerede Kalınır ? | En İyi 5 Hostel Tavsiyesi

 1. St Christopher’s Inn Gare du Nord
 2. Le Village Hostel Montmartre
 3. FIAP Jean Monnet
 4. St Christopher’s Inn Canal
 5. Oops ! Design Hostel

Paris hostel tavsiyeleri adlı yazıma göz atarak, Paris’te nerede konaklayacağınıza çok daha iyi karar verebilirsiniz.

By | 2017-02-26T01:54:17+00:00 Şubat 26th, 2017|Avrupa, Paris|
error: Content is protected !!
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)