Sakız Adası’nda Nerede Kalınır ? | Otel Tavsiyeleri

Yunanistan’ın en güzel adalarından biri olan Sakız Adası, tam olarak Çeşme’nin karşısında yer alır. Yunan Adaları arasında en büyük 5. ada olan Sakız Adası’nda konaklama ücretleri ise diğer birçok Yunan Adası’na göre gayet uygun. Adada birçok otel ve diğer konaklama birimleri bulunduğundan Sakız Adası’nda nerede kalınır ? sorusu için ilk olarak bölgeye karar verip, daha sonra otelinizi seçmenizde yarar var.

Sakız Adası’nda konaklama için 200-400 TL arasında bir bütçe ile, dilediğiniz birçok otelde veya diğer konaklama birimlerinde odalar bulabiliyorsunuz. Tabi 200 TL’nin altında veya daha lüks otelleri de bu adada bulmak mümkün. Fiyatlar genel olarak gayet uygun olduğundan 4-5 yıldızlı otellere gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz.

Sakız Adası’nda Nerede Kalınır ?

Bu adada konaklama için en iyi, en ideal ve en popüler bölgeler, Sakız Merkez, Karfas ve Kambos adlı bölgelerdir. Bu 3 bölgede konaklama için adadaki en popüler yerlerdir. Bunun yanında, aradığınız zevkte veya bütçede konaklama birimini bu bölgelerde bulamazsanız son olarak da Volissos bölgesine göz atabilirsiniz.

Sakız merkezde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede konaklayarak hem havaalanına hem de adadaki en önemli yerlere kolay ve rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 4 yıldızlı bir otel olan Chios Chandris‘e göz atabilirsiniz.

Sakız Adası'nda Nerede Kalınır

Chios Chandris Hotel

Karfas bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Sakız Adası’nın en popüler bölgesi olan Karfas’ta her bütçeye uygun konaklama birimini bulmak mümkün. Adanın merkezine biraz uzak (4 Km) olsa da ulaşım oldukça kolaydır. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 4 yıldızlı bir otel olan Erytha Hotel & Resort adlı tesise göz atabilirsiniz.

Sakız Adası'nda Nerede Kalınır

Erytha Resort Hotel

Kambos bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Daha çok ucuz konaklama birimlerini bulabileceğiniz Kambos bölgesi, diğer 2 bölgeye göre biraz daha az popüler. Eğer bütçeli bir Sakız Adası tatili planlamıyorsanız bu bölgeyi es geçebilirsiniz. Merkeze uzak olan bu bölgeye sadece çok ucuz konaklama birimleri için göz atın. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da Voulamandis House adlı tesise göz atabilirsiniz.

Sakız Adası'nda Nerede Kalınır

Voulamandis House

Sakız Adası Otel Tavsiyeleri

1.Sea View Resorts & Spa (4 Yıldız – 400-700 TL)

Sakız Adası'nda Nerede Kalınır

Sea Viem Resort & Spa

Karfas bölgesinde bulunan bu resort otel, adanın en lüks otellerinden. Sakız havaalanına 5 km uzaklıkta bulunan bu otelden plaja yürüyerek 2 dakika ulaşabiliyorsunuz. Açık yüzme havuzu, spor salonu ve masaj hizmetleri gibi imkanları bulunan bu otelin oda ücretleri adadaki 4 yıldızlı otellere göre gayet normal.

Sakız Adası merkezine 6 km uzaklıkta bulunan bu otelin 250 konuktan 8.7 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor. Daha çok çiftlerin tercih ettiği bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Grecian Castle Chios (4 Yıldız – 500-650 TL)

Sakız Adası'nda Nerede Kalınır

Grecian Castle Hotel

Sakız Adası’nın tam merkezine 1 km uzaklıkta bulunan bu otel, konum olarak adadaki en ideal otellerden. Daha çok aile odalarıyla popüler olan bu otelin oda ücretleri bir tık daha pahalı, fakat konumuna bakara gayet uygun olduğu söylenebilir.

Havaalanına 2 km uzaklıkta bulunan bu otelin süper olumlu konuk yorumlarına ve 700 konuktan almış olduğu 8.4 gibi süper yüksek bir değerlendirme puanına bakarak bile tercih yapmak mümkün. Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Diana Hotel (2 Yıldız – 300-400 TL)

Sakız Adası'nda Nerede Kalınır

Diana Hotel

Sakız Adası’nda nerede kalınır ? sorusuna en merkezi cevaplardan biri olan Diana Hotel, 2 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 3 yıldızlı otellerin konforunu aratmayacak otellerden. Sakız Adası’nın tam merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, limana da sadece 300 metre uzaklıkta bulunuyor.

Adanın tam merkezinde bütçeli bir konaklama birimi arıyorsanız, Diana Hotel ilk göz atabileceğiniz otellerden. Merkezdeki otel fiyatlarını göz önüne aldığınızda oda ücretlerinin de gayet normal olduğunu görebilirsiniz.

7.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

NOT : Adanın merkezinde bulunan oteller Kambos ve Karfas’a göre az da olsa pahalı. Zaten Adanın merkezine 4-6 km uzaklıkta olan bu bölgelerde konaklayacak olursanız, merkeze ulaşımınız oldukça kolay olacaktır. Ayrıca bu bölgelerde konaklayarak daha uygun ve daha ideal konaklama birimlerini bulabilirsiniz. Ayrıca Sakız Adası havaalanına da bu iki bölgeden kısa sürede ulaşmak da mümkün.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

 

Sakız Adası’nda nerede kalınır ? sorusu için birçok otel tavsiyesi eklemek mümkün. Fakat seçimin kolay olmasına adına yukarıdaki oteller ve bölgelerden tesisinizi aramaya başlayabilirsiniz.

By |2018-03-30T23:49:59+00:00Mart 30th, 2018|Avrupa, Yunanistan|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)