Samos Adası’nda Nerede Kalınır ? | Otel Tavsiyeleri

Yunanistan’da dilek yarımadalarının tam karşısında bulunan Samos (Sisam), Yunan Adaları arasında tatil cenneti olarak ünlü. Samos’ta konaklama ücretleri ise, Yunanistan’ın geneline göre süper uygun. Bu adada süper bütçeli bir tatil yapabileceğiniz gibi lüks otelleri de bulabiliyorsunuz. Adada konaklama için çok fazla bölge olmasa da, Samos Adası’nda nerede kalınır ? sorusu için ilk olarak bölge seçmekte yarar var.

Adadaki en ideal, en popüler ve en iyi bölgeler ise, Kokkari, Pythagareion ve Marathokampos bölgeleridir. Bu 3 bölge içerisinde ister lüks bir otel isterseniz de süper bütçeli bir konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

  • Samos Adası’nda konaklama genel olarak süper uygun olduğu için 4-5 yıldızlı otellere gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz.
  • Aşağıdaki bölgeler adadaki en iyi plajlar olan Kokkari, Gagau, Psili Ammos, Tsamadou, Lemonakia ve Livadaki plajlarına yakınlığı ile popüler. Bu yüzden hangi plaja daha yakın olmak istediğinize göre de bölgenizi veya otelinizi tercih edebilirsiniz.

Samos Adası’nın tam merkezinde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Samos Adası’nda Nerede Kalınır ? 

PYTHAGAREİON

Samos Adası'nda Nerede Kalınır

Doryssa Seaside Resort Hotel

Adadaki tarihi ve turistik yapıların çoğuna yürüme mesafesinde bulunan bu bölge, Samos’un en çok tercih edilen bölgelerinden biri olarak biliniyor. Samos’ta nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan olan bu bölgede adadaki en iyi restoranları, cafeleri ve barları fazlasıyla bulabilirsiniz. Bunun yanında, bu bölge adanın merkezine en yakın olan bölgelerden.

Bu bölge adadaki en popüler plajların çoğuna da yürüme mesafesinde bulunuyor. Eğer, adanın en iyi bölgesinde konaklamak istiyor ve plajlara kısa sürede ulaşmak istiyorsanız, Pythagareion adadaki en iyi seçimlerden olacaktır.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak 5 yıldızlı bir otel olan Doryssa Seaside Resort adlı oteli veya biraz daha bütçeli bir otel için Princessa Riviera Resort adlı 4 yıldızlı oteli inceleyebilirsiniz.

KOKKARİ

Samos Adası'nda Nerede Kalınır

Kalidon Panorama Hotel

Adanın en ünlü plajlarından biri olan Kokkari Plajı’na ev sahipliği yapan bu bölgede 200 TL’nin altında konaklama birimlerini fazlasıyla bulabilirsiniz. Bunun yanında birkaç lüks oteli de bu bölgede bulmak mümkün.

Kokkari Plajı’nın yanı sıra Tsamadou ve Lemonakia Plajları da bu bölgeye süper yakın. Bu yüzden her plajdan biraz biraz tatmak istiyorsanız, adadaki en ideal bölge şüphesiz Kokkari olacaktır. Adanın merkezine biraz uzak olsa da, ulaşım oldukça kolaydır. Eğer süper lüks bir otel arıyorsanız da bu bölgeyi es geçin derim.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 3 yıldızlı bir otel olan Kalidon Panorama Hotel‘e göz atabilirsiniz.

MARATHOKAMPOS

Samos Adası'nda Nerede Kalınır

So Nice Hotel

Marathokampos Plajı’na ev sahipliği yapan bu bölge, Samos Adası’nda nerede kalınır ? sorusu için en ideal ve en uygun cevaplardan. Daha çok apart otel ve daireleri bulabileceğiniz bu bölge, merkeze ve diğer plajlara biraz uzak olsa da yine de süper popüler bölgelerden olduğu için göz atabilirsiniz. İlk iki bölgede aradığınız zevkte veya bütçede konaklama birimini bulamazsanız son olarak bu bölgeye göz atın derim.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 3 yıldızlı bir otel olan So Nice Hotel düşünülebilir.

Samos Adası’nda nerede kalınır ? sorusu için birkaç bölge daha eklemek mümkün. Fakat diğer bölgeler, bu 3 bölge kadar popüler olmadığından dolayı ve aradığınız oteli bu bölgelerde bulabileceğinizden dolayı, başka bölge bakmaya da sanırım gerek kalmıyor.

En İdeal 3 Samos Adası Otel Tavsiyeleri

1.Daphne Hotel (3 Yıldız – 200-300 TL)

Samos Adası'nda Nerede Kalınır

Daphne Hotel

Eşsiz deniz manzarasıyla popüler olan bu 3 yıldızlı otel, Kampos, Tsamadou, Lemonakia ve Petalides gibi birçok plaja yakın, merkezi bir konumda bulunuyor. Konum olarak muhteşem bir yerde bulunan bu otelin oda ücretleri ise, adanın geneline göre gayet uygun.

Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olarak bilinen Daphne, ailece seyahat edenler için de oldukça uygun. Güneşlenme alanı ve açık yüzme havuzu bulunan bu otelin 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Mirini Hotel (3 Yıldız – 200-500 TL)

Samos Adası'nda Nerede Kalınır

Mirini Hotel

Samos Adası’nda nerede kalınır ? sorusu için güzel cevaplardan biri olan Mirini Hotel, plaja 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. 3 katlı şirin bir binada hizmet veren bu otelin konuk yorumlarına bakarak otelin gayet temiz, şık ve modern olduğunu da söyleyebiliriz.

8.0 gibi yüksek bir değerlendirme puanına, konumuna ve fiyatına bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Arion Hotel (4 Yıldız – 400-650 TL)

Samos Adası'nda Nerede Kalınır

Arion Hotel

Kokkari bölgesinde süper bir konuma sahip bu 4 yıldızlı otel, adadaki en popüler otellerden. Plaja 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Tsamadou ve Lemonakia gibi adanın en iyi iki plajına sadece 8 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Geniş bir yeşil alan ile çevrili bu otelin 8.4 gibi yüksek bir değerlendirme puanı olması, güzel konuma sahip olması ve fiyatının uygun olması bu oteli tercih etmek için yeterli nedenlerden.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Samos Adası’nda nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak listeye birkaç otel daha eklemek pekala mümkün. Fakat seçimin kolay olmasına adına araştırmanıza bu otellerden başlayarak çok daha kısa sürede aradığınız zevkte tesisi bulabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

By |2018-03-30T23:50:31+00:00Mart 30th, 2018|Avrupa, Yunanistan|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)