Singapur’da Nerede Kalınır ? | Singapur Otel Tavsiyeleri

Güneydoğu Asya’nın en modern şehirlerinden biri olan Singapur, Avrupai havasıyla turistlerin en beğendiği ülke/şehirlerden. Bu modernliği ve kozmopolit havasından dolayı, Singapur’da nerede konaklayacağınıza karar vermek oldukça zor oluyor. Singapur’da ki otel ve hostel fiyatları sizi epey şaşırtacak. Özellikle, Bangkok veya Kuala Lumpur gibi otel/hostel fiyatlarının oldukça ucuz olduğu şehirlerden Singapur’a gitmeyi planlıyorsanız, çılgın otel fiyatları için hazır olun. Singapur’da nerede kalınır ? adlı bu yazıda, Singapur’da geçirdiğim 4 aylık çalışma hayatı ve 8 ay hostel resepsiyonistliği tecrübeme dayanarak, hangi bölgelerin daha iyi, hangi bölgelerin ucuz olduğunu otel tavsiyeleri ile öğrenebilirsiniz.

Eğer, uygun fiyatlara otel veya hostel arıyorsanız, kesinlikle şehir merkezinin dışına çıkmanız gerekiyor. Şehir merkezinde bulunan bir hostelde ortalama dorm ücretleri 50 SGD’dan başlıyor. Yani, epey çılgın fiyatlar. Bu fiyata birkaç dolar daha ekleyerek şehir merkezi dışında 3 yıldızlı bir otelde kalmak da mümkün.

Singapur’da 4 ay gibi uzun bir süre çalıştıktan sonra, otelleri nerede seçmeli, hangi bölgelerdeki hosteller daha uygun, nerelerde uygun fiyatlara yemek yenir gibi, detayları fazlasıyla tecrübe ettiğimi söyleyebilirim. Bunun yanında booking.com ve tripadvisor gibi sitelerin müşteri puanlarına ve yorumlarına bakarak seçtiğim hostel ve oteller, aynı değerde en uygun ve en iyi olanlardır. Aşağıdaki hostel veya otellere göz atmadan önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermekte de yarar var.Booking.com

Singapur’da Nerede Kalınır ?

En İyi Bölgeler

1.CHİNATOWN (Çin Mahallesi)

Eğer, Çin yemekleri ile aranız iyiyse, bu bölgede çok ama çok ucuza öğle ve akşam yemeklerinizi aradan çıkarabilirsiniz. Tabi, bunun yanında birkaç lüks restoran da bulunuyor. Yani, hemen hemen her bütçeye uygun restoranları bu bölgede bulmak mümkün. Bu bölgede, pazarlar, tapınaklar ve birçok Çin mağazası bulabiliyorsunuz. Yani, Çin ürünü olan birçok şeyi burada uygun fiyatlara bulabiliyorsunuz.

 • Booking.com aracılığıyla Chinatown’da bulunan tüm otellere ve hostellere göz atmak için tıklayın.

Hostellerden 5 yıldızlı otellere kadar birçok konaklama seçeneğini bu bölgede bulabilirsiniz. Burada ucuza otel veya hostel bulmak pek mümkün olmasa da, en uygun fiyatta olan ve en yüksek puanlara sahip hostel ve oteller ise şöyle;

 1. Burrow Hostel (Bütçeli ) ;  8.6 gibi oldukça yüksek bir puana sahip Burrow hostel, Chinatown’da tercih edilebilecek en uygun fiyatta olan hostellerden. Fiyatının uygun olması ve yüksek puana sahip olması, bu hosteli tercih etmek için yeterli olacaktır.
 2. The Keong Saik Hotel ; 8.0 Puan – 3 Yıldız
 3. Bliss Hotel ; 8.2 Puan – 3 Yıldız
 4. New Majestic Hotel : 8.8 Puan – 4 Yıldız
 5. The Club (Lüks) ; 9.3 Puan – 4 Yıldız

2.LİTTLE INDIA

Güney Hindistanlı halkın ağırlıkta olduğu bu bölge, birbirinden güzel Hindu tapınaklarına ev sahipliği yapıyor. Bu bölgede konaklayacak olursanız, Singapur’da nerede yemek yenir ? gibi bir soru aklınıza bile gelmeyecektir. Birbirinden güzel ve uygun fiyatlı restoranları ile aradığınız birçok yemeği bu bölgede bulabiliyorsunuz. Zaten, daha önce Asya mutfağını tatmadıysanız, ilk tecrübenizi Hindu yemeklerinden yana kullanın derim. Pişman olmayacaksınız.

Singapur’da nerede kalınır ? sorusuna güzel bir cevap olan Little İndia’da bulunan oteller ve hosteller, ne pahalı ne de ucuzdur. Birçok yere ulaşım araçlarını kullanarak veya 20-30 dakika yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

 • Booking.com aracılığıyla Little İndia Bölgesinde bulunan tüm otellere ve hostellere göz atmak için tıklayın.

Bu bölgedeki en uygun ve en ideal Otel ve Hosteller ise ;

 1. Clifden Hostel (Bütçeli) ; 8.6 Puan
 2. The Daulat Hotel ; 4 Yıldız – 8.1 Puan
 3. Zen Premium Little İndia ; 3 Yıldız 8.9 Puan
 4. Wanderlust ; 4 Yıldız – 8.4 Puan

3.KAMPONG GLAM/ARAB STREET

Little İndia bölgesine yürüme mesafesinde olan Arab bölgesi, Singapur’da nerede kalınır ? sorunuza en güzel cevaplardan. Birbirinden leziz yemekleri bulabileceğiniz restoranları ile, birçok turistik yere yürüme mesafesinde bulunmasıyla ve en çok tercih edilen bölge olmasıyla, düşünülebilecek bölgelerden biri. Bu bölgede bulunan otel ve hostel fiyatları, çok ucuz olmasa da, oldukça uygundur. Bunun yanında, çıtanızı biraz artırmayı planlıyorsanız, en lüks ve şık otelleri de bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz.

Bu bölgede bulunan otelleri, ağırlıklı olarak Müslüman halk tercih ettiğinden dolayı, otel restoranlarında çıkan yemeklere de tereddütsüz güvenebilirsiniz.

 • Booking.com aracılığıyla Kampong Glam bölgesinde bulunan tüm otellere ve hostellere göz atmak için tıklayın.

Bu bölgede tavsiye edebileceğim en uygun ve en popüler otel ve hosteller ise ;

 1. The Sultan ; 4 Yıldız – 8.0 Puan
 2. The Pod Beach & Road Boutique Capsule ; Bütçeli – 8.4 Puan
 3. Five Stones Hostel ; Bütçeli – 8.4 Puan

4.BUGİS

Müzelere ve anıtlara ev sahipliği yapan bu bölge, Kampong Glam bölgesine yakın bir konumda bulunuyor. Birçok ulaşım aracı ile dilediğiniz hemen hemen her yere ulaşabiliyorsunuz. Bunun yanında, birbirinden farklı tarzda ve lezzette restoranları ile de, zor yemek seçenlerin tercih edebileceği yerlerden.

Havaalanından MRT ile ulaşımın en kolay olduğu bölgelerden olan Bugis’te bulunan hostellerin birçoğu Capsule (Kapalı yatak sistemi) dorm odalarından oluşuyor. Yani, herkesin kendi mahremiyeti oluyor. Bu da, hostellerden çekinenler için oldukça güzel bir şey.

 • Booking.com aracılığıyla Bugis bölgesinde yer alan otellere göz atmak için tıklayın.

5.CLARKE QUAY

Singapur'da Nerede Kalınır

Clarke Quay

Eğer Singapur gece hayatı için plan yapıyorsanız ve para çok da problem değilse, bu bölgede yer alan otel ve hosteller gayet mantıklı olacaktır. Bu bölgeden birçok turistik yere ulaşım araçlarıyla rahatlıkla gitmek de gayet mümkün. Bu bölge, Chinatown ve Singapur nehri arasında bulunuyor. Gecenin geç saatlerine kadar bu bölgede fazlasıyla eğlenebiliyorsunuz. Birbirinden şık restoranlar, barlar ve gece kulüplerini bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz. Fakat, bu bölgede yer alan birkaç otel bulunduğunu da unutmayın.

 • Booking.com aracılığıyla Clarke Quay yakınlarında yer alan otellere göz atmak için tıklayın.

6.ORCHARD ROAD

Singapur'da Nerede Kalınır

Orchard Bölgesi

Singapur’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan olan Orchard Road bölgesi, bir alışveriş cenneti olarak bilinir. Birbirinden şık ve lüks mağazalarıyla, alışveriş caddeleri ve merkezleri ile, alışveriş sevenlerin beğenebileceği yerlerden. Fakat, bu bölgede bulunan otellerin birçoğu oldukça pahalı. Bu yüzden, bütçeli bir Singapur gezisi planlıyorsanız, bu bölgeden uzak durmakta yarar var.

 • Booking.com aracılığıyla Orchard bölgesinde bulunan tüm otellere göz atmak için tıklayın.

Bu bölgede yer alan en ideal oteller ise ;

 1. Hotel Chancellor Orchard ; 3 Yıldız – 7.0 Puan
 2. Holiday Inn Singapore Orchard ; 4 Yıldız – 8.6 Puan
 3. Concorde Hotel Singapore ; 4 Yıldız – 8.1 Puan
 4. 8 on Claymore Serviced Residences (Lüks Daireler) ; 5 Yıldız – 9.1 PuanBooking.com

Singapur’da nerede konaklayacağınıza karar vermek, maddi olarak biraz zor olabiliyor. Eğer, 3-4 kişi Singapur’a seyahat ediyorsanız, Airbnb  yolu ile veya booking.com aracılığıyla, 3-5 kişilik dairelere göz atın derim. Bu daireler arasında en lüks olanı seçecek olursanız bile, taş çatlasa kişi başı 100£ ödersiniz. Tabi, bu biraz lükse kaçar. Eğer, 150-200£ (Toplam ücret) arasında 4 kişilik daireleri bulabilirseniz, ekonomik açıdan çok daha iyi olacaktır. Zaten, Singapur’da yemek fiyatları da oldukça pahalı olduğundan kendi yemeğinizi yapabileceğiniz bu daireleri düşünmeye başlayın derim.

Singapur’da 3 ve 4 yıldızlı oteller yerine hostelleri de tercih edebilirsiniz. Çünkü, Singapur’da bulunan hostellerin çoğu, en az 3 yıldızlı oteller kadar lüks ve moderndir.

Singapur’da nerede kalınır ? adlı bu yazıda yer alan oteller, booking.com ve tripadvisor gibi sitelerin misafir yorumları ve puanlarına bakılarak hazırlanmıştır. Otel veya hostel seçmeden önce, hangi bölgenin sizin için ideal olduğunu belirleyin. 5 yıldızlı otellere hiç bakmayın bile. Bu şehirdeki oteller bütçenizi ciddi anlamda zorlayacaktır.

By | 2017-03-17T23:53:12+00:00 Mart 17th, 2017|Asya, Singapur|
error: Content is protected !!
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)