Adana’da Nerede Kalınır ? | En İdeal 7 Adana Otel Tavsiyesi

Çok da turistik bir şehir olmayan şehirlerimizden olan Adana, konaklama bakımından ciddi anlamda araştırma istiyor. Özellikle bütçeli bir Adana gezisi planlıyorsanız. Adana’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, şehirdeki en uygun oteller arasında rahatlıkla seçim yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Adana’da konaklama için günlük ne kadar bütçe ayıracağınıza karar vermeniz olacaktır.

Adana otel fiyatları gecelik 120 TL’den başlamakta ve 500+ TL’ye kadar çıkmakta. Fakat, bu şehirde 150-280 TL’ye en ideal ve en iyi oteli çok rahatlıkla bulabileceğinize emin olabilirsiniz.

NOT : Eğer bu şehre sadece gezi amaçlı geliyorsanız, konaklamanızı tavsiye edebileceğim bölge, Adana taşköprü çevresi olacaktır. Zaten Adana’da gezilecek yerler arasında en önemli olan yerler bu çevrede bulunduğundan, birçok yere yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

  • Listede yer alan otel ücretleri 1 hafta 10 gün öncesinden bakıldığında alacağınız fiyat listesidir. Eğer, ertesi güne veya 2-3 gün sonrasına aynı otele bakacak olursanız, 20 TL’ye kadar fazla ödeyebilir veya 30 TL’ye kadar fırsat indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Fakat, bu şehirde otel rezervasyonunuzu son güne bırakmamanızı da şiddetle tavsiye ederim.

Adana Otel Tavsiyeleri

Adana’da birbirinden güzel ve bütçeli otelleri bulabileceğiniz, şık ve lüks otelleri de bulmak mümkün. Bu şehirdeki otellerin büyük bir bölümü şehir merkezi ve turistik yerlerin çevresinde toplanmıştır. Bu yüzden otel seçimi yaparken, şehir merkezine yakın olan bir oteli tercih edecek olursanız, Adana’nın gezilecek yerlerine de yakın olursunuz.

Adana Ucuz Otel Tavsiyeleri

1.Çavuşoğlu Otel (2 Yıldız – En Ucuz)

Adana’nın tam kalbi diyebileceğim bir yerde bulunan bu otel, şehirdeki en popüler otellerden biri. Fiyat bakımından oldukça uygun olmasına rağmen, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına da sahip otellerden. Bunun yanında, otelin 8.2 gibi yüksek bir müşteri puana sahip olması da bu oteli tercih etmek için yeterli oluyor.

Bu otel konum olarak da şehirdeki en iyi otellerden. Adana ulu camii’ne 7 dakika, taşköprüye 10 dakika, Sabancı merkez camii‘ne 5 dakika, Atatürk ve Sinema müzesine 10 dakika, Etnografya müzesine 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani, otelim turistik yerlere yakın olsun diyorsanız, tercih edilesi ilk otellerden biri. Bu otelin çift kişilik oda ücretleri ise 150 TL’den başlıyor.

2.İbis Adana (3 Yıldız)

Şehirdeki en ucuz otellerden biri olan İbis Adana, havaalanına araç ile 10 dakika, otobüs terminaline de sadece 6 km uzaklıkta bulunuyor. Turistik yerlere yürüme mesafesinde olsa da çok yakın değil. Bu otelden, taşköprü, merkez camii ve şehirdeki birçok müzeye yürüyerek 10-15 dakika yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. Şehirdeki en popüler 3 otelden biri olan İbis Adana’nın 2 bin müşteriden de 8.2 gibi oldukça yüksek bir puanı var. Sırf bu puana bakarak bile tereddütsüz tercih edilebilir otellerden.

Bu otelin çift kişilik oda ücretleri 180 TL’den başlıyor. Fakat, fırsat zamanlarında bu oteli 150 TL’ye kadar bulmak mümkün.

Not ; Bu otelde kredi kartsız rezervasyon yapmak mümkün.

Orta Bütçeli Adana Otelleri

3.Golden Deluxe Otel ( 4 Yıldız)

Şehirdeki en uygun fiyatlı ve en iyi müşteri oylamasına sahip 4 yıldızlı oteller arasında olan Golden Deluxe, konum olarak en ideal otellerden. Bu otel, taşköprü, merkez camii, sinema müzesi ve ulu camii’ne 10-15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. 4 yıldızlı bir otel olmasına rağmen, fiyatlar oldukça uygun. Özellikle 1 hafta 10 gün öncesinden bu otelde rezervasyon yapacak olursanız, gecelik çift kişilik odaları 230 TL’ye kadar bulabiliyorsunuz. Birkaç gün öncesinden bakacak olursanız da, 280-400 TL’ye bu otelde çok rahat konaklayabilirsiniz.

Bu otelin 9.1 gibi oldukça güzel bir puanı olması da, şehirdeki en ideal otellerden olduğunu gösteriyor.

Not ; Bu otelde kredi kartı olmadan rezervasyon yapmak mümkün.

4.Şirin Park Otel (4 Yıldız)

Adana’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan olan Şirin Park otel, 4 yıldızlı bir otel olmasına rağmen, fiyat bakımından diğer Adana otellerine nazaran oldukça uygun. Bu otelin gecelik çift kişilik oda ücretleri 250 TL’den başlıyor.

Adana’nın en turistik yerlerinden olan taşköprü, merkez camii ve büyük saat kulesi bu otele sadece 10-12 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Daha çok havaalanı servisi ile dikkat çeken Şirin Park otelin9.2 gibi yüksek bir puanı olması da, bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

Not ; Bu otelde kredi kartı olmadan rezervasyon yapmak mümkün.

5.Hotel Şenbayrak City (4 Yıldız)

Adana havaalanına 3 km uzaklıkta olan Şenbayrak otel, şehirdeki en yüksek değerlendirme puanına sahip 4 otelden biri. Otel, konum itibariyle oldukça güzel bir yerde bulunuyor. Adana ulu camiye 7 dakika, merkez camiye 10 dakika, Adana taş köprü‘ye 7 dakika, büyük saat kulesine ve kazancılar çarşısına sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu otelin en büyük artılarından biri alakart bir restoranı ve açık büfe kahvaltısı olmasıdır.

Bu otelin gecelik çift kişilik oda ücretleri ise, 220 TL’den başlıyor. Yani, şehirdeki en uygun 4 yıldızlı otellerden. Ayrıca almış olduğu 9.2 gibi oldukça yüksek bir puanı ile de, tereddütsüz tercih edilebiliyor.

Not ; Bu otelin ücretsiz rezervasyon iptali bulunmaktadır.

Adana Lüks Otel Tavsiyeleri

6.Sheraton Grand Adana (5 Yıldız)

Adana’da bulunan 6 tane 5 yıldızlı otel arasında en iyi müşteri oylamasına sahip otellerden olan Sheraton, şehirdeki hemen hemen tüm turistik yerlere 10-15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani, konum olarak oldukça ideal. Bu otelin gecelik çift kişilik oda ücretleri aslında 500 TL’den başlıyor. Fakat, hemen hemen her gün booking.com’da fırsatlar oluyor. Bu fırsatlara mutlaka denk geleceğinizi düşünürsek, bu otelin gecelik oda ücretleri 350 TL’den başlıyor diyebilirim. Bu yüzden, 3 veya 4 yıldızlı bir otelde konaklamayı planlıyorsanız, önce bu 5 yıldızlı otelin fırsatlı fiyatlarına göz atın. Bütçenize uymazsa 3 veya 4 yıldızlı otellere göz atabilirsiniz.

Bu otelin almış olduğu 8.8 gibi oldukça yüksek bir puanı ise, bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

7.Divan Adana (5 Yıldız)

Şehirdeki en iyi puana sahip ve en uygun 5 yıldızlı otellerden biri olan Divan Adana, birçok turistik yere 10-15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Her ne kadar 5 yıldızlı bir otel olsa da, fırsatları yakalayarak çok uygun fiyatlara bu otelde konaklayabilirsiniz. Bu otelin gecelik çift kişilik oda ücretleri 450 TL’den başlıyor. Fakat, 380 TL’ye kadar booking.com aracılığıyla fırsatları yakalayarak bu otelde konaklayabilirsiniz.

Bu otelin almış olduğu 9.1 gibi süper yüksek puanı olması, merkezde bulunuyor olması, birçok turistik yere yürüme mesafesinde olması, daha çok çalışanları, temizliği ve konumu ile popüler olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

Adana’da nerede kalınır ? adlı bu yazıda yer alan otellerin hepsi, fiyat/fayda bakımından en yüksek oylamaya sahip olan otellerdir. Bunun yanında, konum olarak şehirdeki en ideal otellerdir. Yani, birçok turistik yere yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu yüzden, tek yapmanız gereken bütçenize uygun olan oteli seçmek olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here