Afganistan Nerede ? Afganistan Hakkında Bilgi

Orta Asya kıtasında yer alan Afganistan, İslam Cumhuriyeti olarak bilinen müslüman ülkelerden birisidir. Toplam nüfusunun 30 milyonun üzerinde olduğu bu ülkede taliban sebebiyle sürekli bir iç savaş durumu bulunmaktadır. Uzun yıllar savaşla yaşayan bu ülkede halk oldukça perişan olmakla birlikte ülke ekonomisi de her geçen gün kötüye gitmektedir.
Afganistan nerede ? adlı bu yazı ile ülke hakkında genel bilgileri bulabilirsiniz.

Afganistan Nerede ?

Haritada konum için tıklayın.

Türkistan’dan ülkeye gelen asılları turan olan Kuşaniler, Afganistan’ı hakimiyeti altına aldığı söylenir.

Yazları sıcak ve uzun kışlarıysa oldukça sert geçen bir iklime sahip bu ülkede mevsim değişiklikleri oldukça ani olmaktadır.

Zengin maden kaynakları olan Afganistan’da madenler devlet tarafından işletilmektedir.

Afganistan halkı bir çok kabileden oluşmakta. Bunlar : Peştun Kabilesi, Duraniler, Tacikler, Türk ve Türk Moğol ve Hazara’dır.

Ülke nüfusunun hemen hemen hepsi müslüman olmakla birlikte, azınlıkta da olsa farklı inanışlara sahip olan halkı da görmek mümkün.

Afganistan nerede ? hakkında bilgi adlı bu yazıya eklemek istedikleriniz veya sormak istedikleriniz varsa yorum kısmından iletebilirsiniz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...