Daha çok termal otelleri ile popüler olan Afyon, konaklama bakımından sınırlı seçenekler sunuyor. Bu şehirde gecelik çift kişilik oda ücretleri en düşük 100 TL’den başlıyor. Fakat, çıtanızı 1-2 tık daha yükseltmek isterseniz 150-250 TL arasında süper lüks ve modern otelleri bulabilirsiniz. Afyon’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, zevkinize, amacınıza ve bütçenize göre en uygun olan oteli rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken termal bir otelde mi ? yoksa standart bir otelde mi ? kalmak istediğinize ve Afyon’da konaklama için ne kadar bütçe ayıracağınıza karar vermenizdir.

Afyon’da Nerede Kalınır ? | En İdeal Afyon Otelleri

1.Ikbal Thermal Hotel & Spa Afyon (5 Yıldız – 280 TL)

Afyon'da Nerede Kalınır ?
İkbal Thermal Hotel ; Agoda.com

Afyon’un en popüler otellerinden biri olan Ikbal Thermal Hotel, Afyon-İzmir karayolu üzerinde bulunuyor. Açık yüzme havuzu ve Türk hamamının dışında termal uygulamalar yaptırabileceğiniz bir de spa merkezi bulunuyor. Şehir merkezine 9 km uzaklıkta bulunan bu otelin gecelik çift kişilik oda ücretleri fırsat günlerinde 280 TL’den başlıyor.

Sağlık havuzu ve süper servisi ile popüler olan bu otelin 1.200 müşteriden 8.1 gibi oldukça yüksek bir puanı var. Yani, sırf bu puana bakarak bile bu oteli tercih edebilirsiniz. Oteli İncele & Rezervasyon Yap

2.Akrones Thermal Spa Convention (5 Yıldız – 295 TL)

Afyon'da Nerede Kalınır ?
Akrones Thermal Spa ; Agoda.com

Şehir merkezine 8 km uzaklıkta bulunan Akrones otel, Afyon’daki en popüler termal otellerden biri. Termal havuzları, saunaları ve buhar odaları ile, gevşemek için tercih edilebilecek en ideal otellerden. Spa ve sağlık merkezi ile popüler olan bu otelin gecelik çift kişilik oda ücretleri 295 TL’den başlıyor. Yani, şehirdeki en uygun 5 yıldızlı otellerden biri.

Bu otelin 8.7 gibi oldukça yüksek bir puanı olması, ücretsiz rezervasyon iptalinin olması ve daha ucuzunu bulduğunuz takdirde aradaki fiyat farkını otelin ödüyor olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli İncele & Rezervasyon Yap

3.NG Afyon Wellness & Convention (5 Yıldız – 470 TL) 

Afyonda'da Nerede Kalınır ?
NG Afyon ; Agoda.com

Afyon’daki en pahalı 5 yıldızlı otel olan NG Afyon, süper lüks odaları ve muhteşem servisi ile ön plana çıkan otellerden. Afyon Arena’ya sadece 500 metre uzaklıkta bulunan bu otelin gecelik çift kişilik oda ücretleri 470 TL’den başlıyor. Yani, 1-2 tık pahalı. Fakat, 1.000 müşteriden almış olduğu 8.4 gibi çok yüksek bir puanı olması, bir tatil köyü olması ve Afyon otobüs terminaline 4 km uzaklıkta olması bu oteli tercih etmek için düşünülecek özelliklerden.

Bu otelde Türk hamamı ve Fin hamamı dışında ısı termal havuzları da bulunuyor. Fiyat/fayda bakımından en yüksek puana sahip 3 otelden biri olan Ng Afyon Wellness’in şehirde tercih edilebilecek en lüks otellerden biri olduğunu da unutmayın. Oteli İncele & Rezervasyon Yap

4.Hotel Soydan (Bütçeli – 140 TL)

Afyon'da Nerede Kalınır ?
Hotel Soydan ; Agoda.com

Afyon’da nerede kalınır ? sorusuna verilebilecek en güzel cevaplardan biri olan Hotel Soydan, şehir merkezinde bulunan tercih edilebilecek en ideal otellerden. Bu otelin gecelik tek kişilik oda ücretleri 85 TL’den ve çift kişilik odaları ise, 140 TL’den başlıyor. Yani, şehirdeki en uygun olan otellerden.

Otelin fiyatının ucuz olması sizi yanıltmasın. Eğer, termal bir otel aramıyorsanız bu bütçeli otel, şehirdeki en ideal otellerden. Ayrıca, 8.0 gibi yüksek bir müşteri puanına sahip olması da, rezervasyon yaparken dikkate almanız gereken faktörlerden.

Neden Hotel Soydan ? ; 

  • Ücretsiz açık büfe kahvaltısı var
  • Şehir merkezinde yer alıyor
  • Afyon Kalesine yakın
  • Şehirdeki en uygun otellerden
  • Yüksek müşteri oylamasına sahip

Oteli İncele & Rezervasyon Yap

5.Sozturk Hotel (3 Yıldız – 165 TL)

Afyon'da Nerede Kalınır ?
Söztürk Hotel ; Agoda.com

Çok popüler bir otel olmasa da, Afyon’da ucuz otel arayanların tercih edebileceği ideal otellerden. Gazlıgöl’e 17 km uzaklıkta bulunan bu otelin gecelik çift kişilik oda ücretleri 165 TL’den başlıyor. Yani, fiyat bakımından gayet uygun. Afyon’da nerede kalınır ? sorusuna en ucuz cevaplardan biri olan Sozturk Hotel, 9.0 gibi çok yüksek bir puanı ve süper büyük terası ile popüler.

Herkesin sevebileceği bir otel olmasa da, Afyon’da ucuza konaklayacak bir otel arıyorsanız, tercih edilebilecek en ideal otellerden diyebilirim. Oteli İncele & Rezervasyon Yap

Afyon’da nerede kalınır ? sorusuna verilebilecek en güzel cevap termal oteller olacaktır. Fakat, bu şehirdeki termal otellerin hemen hemen hepsi 5 yıldızlı oteller olduğundan dolayı, uygun fiyatlı termal oteli bu şehirde bulmak pek de mümkün olmuyor. Fakat, bu 5 yıldızlı oteller arasında en uygun olanı arıyorsanız, kesinlikle Ikbal Thermal Hotel & Spa Afyon’u deneyin derim. Hem fiyat bakımından hem de fiyat/fayda bakımından şehirdeki en ideal termal otel diyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here