Almudena Katedrali Hakkında Bilgiler, Madrid

Almudena Katedrali, Madrid’de bulunan, inşaati 100 yıldan fazla  süren oldukça etkileyici bir dini yapıdır. Katedralin yapımına 1883 yılında başlanmış ve resmi olarak 1993 yılında tamamlanmış. Katedral’in iç bölümü oldukça etkileyicidir. İspanya’da gördüğüm en iyi katedrallerden biri olmasına rağmen, turistler bakımından pek popüler olmayan bir katedraldir,diyebilirim. Madrid için 2-3 günlük bir gezi planı yapıyorsanız, Madrid gezilecek yerler listenize mutlaka eklemeniz gereken yerlerden biridir,diyebilirim.

Bu katedral, 104 metre uzunluğunda ve 76 metre genişliğindedir. Katedralin iç bölümü birçok katedrale göre çok daha modern tazda dizayn edilmiş.

Madrid’de konaklama hakkında hiçbir fikriniz yoksa, Madrid’de nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerine ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Madrid’de bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Almudena Katedrali Madrid
Katedralin içerisinde, tavan kısmında bulunan mozaikler. Katedralin en dikkat çeken yerlerinden biridir.

Almudena Katedrali-Bilgiler-Ulaşım

Madrid Kraliyet Sarayı‘na oldukça yakın bir konumda bulunan katedral, Plaza de Armas (Armas Meydanı)’nın tam karşısında bulunmaktadır. Birçok turistik noktadan yürüyerek ulaşabileceğiniz bu dini yapıya, L2,L5 ve R hattında faaliyet gösteren metrolar ile ulaşabilirsiniz. Katedrale en yakın metro durağı ise ”Opera” durağıdır. Eğer katedrale ulaşım için otobüs kullanacak olursanız, 3 ve 148 nolu otobüsler ile katedrale rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Almudena Katedrali Madrid
Yapının ana giriş salonu

Katedrale girişler ücretsizdir. Fakat, 1-2£ gibi bağış adı altında ücret talep etmektedirler. Ayrıca, katedralin içerisinde bulunan müzeye giriş ücreti 6£’dur. Katedral haftanın her günü 09:00-20:00 arası açıktır.

Katedralin, 19.yy’da inşa edilmiş kilise bodrumunda 16.yy’da ait resimleri görebilirsiniz, katedralin en dikkat çekici yerlerinden olan bodrum katı, katedralde kaçırılmaması gereken yerlerdendir. Ayrıca, katedral içerisinde bir de müze bulunmaktadır. Bu müze katedralin ve Madrid’in tarihini tasvir eden eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Müze ziyaretinden hemen sonra katedralin kubbesine çıkarak Madrid manzarasını seyrederek gezinizi tamamlayabilirsiniz.

Almudena Katedrali Madrid
Katedralin iç bölümünde bulunan mozaik süslemeler ve konuşmaların yapıldığı büyük alan

Katedral çoğu turistin es geçtiği turistik yerlerden biridir. Fakat, gerek tarihi ile gerekse Neo-Romanesk iç dizaynı ile oldukça modern bir katedraldir ve Madrid’de kaçırılmaması gereken yerlerdendir. Ancak, Madrid için 1 günlük bir gezi planı yapıyorsanız, es geçebilirsiniz. Sonuçta katedrale giriş ücretsizdir ve Madrid’in en popüler yapılarından biri olan Kraliyet Sarayı’na oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...