Amalfi Otelleri | Amalfi Otel Fiyatları

Amalfi Otelleri
Amalfi Otelleri

Napoli’nin güneyinde bulunan Amalfi, İtalya’nın en rağbet gören turistik yerlerinden biri olarak bilinir. Eşsiz dar sokakları ve farklı tarzda – renkte evleriyle süper bir deneyim sunan Amalfi’de konaklama ücretleri aşırı pahalıdır. Bu yüzden nerede hangi bölgede konaklayacağınız hakkında az çok bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Amalfi’de otel ücretleri genel olarak 100£’dan başlayıp 400£’ya kadar çıkabilmektedir. Ortalama 100-150£ arasındaki bir otelde aradığınız hizmeti ve konforu rahatlıkla bulabileceğinize de emin olabilirsiniz. Amalfi’de 100£’nun altında otel bulmak biraz zor olsa da sıkı bir araştırma yaparak birkaç oteli bulmak da imkansız değil.

En İdeal ve En Uygun Amalfi Otelleri

1.B&B Al Pesce D’Oro 

Amalfi’de bulunan oteller arasında oldukça popüler olan bu tesisin ortalama gecelik konaklama ücretleri 100£’dan başlamaktadır. Eşsiz deniz manzarasına sahip balkonları olan odalarıyla ünlü olan bu otelden bölgede birçok turistik noktaya çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Havaalanı servisi, restoran, kahvaltı ve bar gibi hizmetleri olan bu otel Amalfi’ye tam olarak 3 km uzaklıkta bulunuyor. Yani süper merkezi bir tesis olduğu söylenemez. Fakat fiyat bakımından bu otelden daha ucuzunu bulmak da biraz zor.

Daha çok yeni evli çiftlerin veya romantik bir tatil planı yapan çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olan bu tesisin 1000 konuktan 9.1 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Sırf bu puana bakarak bile bu oteli tercih etmek pekala mümkün.

2.Amalfi Luxury House Oda ve Kahvaltı

Amalfi’de ki en ucuz oteller arasında olan bu tesisin ortalama gecelik konaklama ücretleri 65£’dan başlamaktadır. Eşsiz güzellikteki terası ile meşhur olan bu otelin de havaalanı servisi bulunmaktadır. Gerek konumu ve fiyatı gerekse konuk olumlu konuk yorumlarına bakarak gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek otellerden biri diyebiliriz.

Eşsiz bir dizayna sahip bu otelin 500 konuktan 8.9 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Daha çok uygun fiyatlı otel arayan çiftlerin tercihi olabilir.

3.Hotel Centrale Amalfi (3 Yıldız)

Amalfi otelleri arasında en merkezi ve en popüler otellerden biri olan bu tesis Amalfi’nin tam kalbinde bulunmaktadır. Kentin en gözde katedrallerinden biri olan Duomo Katedrali otelin tam karşısında bulunmaktadır. Yani şehirdeki birçok noktaya çok kolay bir şekilde bu otelden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehrin en eski yapılarından biri olan 14. yüzyıldan kalma bir sarayda hizmet veren bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 75£’dan başlamaktadır. Yani şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden biri. Erken rezervasyon fırsat indirimleri de olan bu otelin en güzel yanı da süper olumlu konuk yorumlarına sahip olmasıdır. 500 konuktan 8.2 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı sahip bu otel daha çok romantik ama uygun fiyatlı bir Amalfi tatili planı yapanların tercih edebileceği otellerden.

4.NH  Collection Grand Hotel Convento Di Amalfi (5 Yıldız)

Amalfi’deki en lüks otellerden biri olan bu tesisin ortalama gecelik konaklama ücretleri 260£’dan başlamaktadır. Fakat erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanarak 200£’ya kadar odaları bu otelde bulmak pekala mümkün. 13. yüzyıldan kalma bir manastırdan dönüştürülmüş bu lüks otelden kentteki birçok noktaya çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Deniz manzarasına sahip havuzu ile ünlü olan bu otelin en güzel yanı da süper olumlu konuk yorumlarıdır. 500 konuktan 9.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı almış bu otelin havaalanı servisi, fitness merkezi, restoranı, kahvaltısı, spa ve sağlık merkezi gibi hizmetleri de bulunmaktadır. Eğer Amalfi’de lüks bir otel arıyor ve eşsiz bir deneyim yaşamak istiyorsanız bu oteli de Amalfi’deki oteller listenize ekleyin derim.

Amalfi Merkez Otelleri 

Amalfi’deki otellerin büyük bir bölümü merkez dışarısında yer almaktadır. Size tavsiyem süper merkezi bir otelde konaklamamanız. Çünkü hem fiyat bakımından hem de gürültü bakımından pek mantıklı bir seçenek olmayacaktır. Bu yüzden merkeze biraz daha uzak otelleri tercih etmenizde yarar var.

Amalfi’de bölge seçimi yapmak için geniş bir rehbere ihtiyacınız varsa da Amalfi’de nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

En Ucuz Amalfi Otelleri 

Amalfi’de ucuz otel arıyorsanız ilk olarak bakmanız gereken yerler merkezin dışındaki oteller olmalıdır. Ayrıca erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak da ucuz otel bulabilirsiniz.

Amalfi Otelleri veya Amalfi Otel Fiyatları her ne kadar sezona, bölgeye veya erken rezervasyona göre farklılık gösteriyor olsa da ortalama fiyatlar bu aralıktadır diyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here