Napoli güneyinin en güzel kasabalarından biri olan Amalfi, yamaçlarda bulunan eşsiz evleri ve dar sokaklarıyla, İtalya’da muhteşem destinasyonlardan biri. Konaklama bakımından süper pahalı olan Amalfi’de güzel bir araştırma yapmak gerekiyor. Özellikle uzun süreli bir tatil planlıyorsanız. Amalfi’de nerede kalınır ? adlı bu yazı ile Amalfi kıyılarında en iyi konaklama birimlerine göz atabilir, bütçenize ve zevkinize uygun olan konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Öncelikle Amalfi’de konaklama için birçok bölge seçeneğiniz bulunduğunu bilin. Yani illa Amalfi merkezde de konaklamak zorunda değilsiniz. Mesela Amalfi’ye 10 km uzaklıkta olan Positano veya Amalfi’ye 2 km uzaklıkta olan Ravello da konaklama için düşünülmesi gereken seçeneklerden.

  • Positano’da bulunan en ideal ve en uygun konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.
  • Ravello’da bulunan en ideal ve en uygun konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Amalfi kıyısında bulunan daha birçok bölge bulunuyor. Bunlar arasında Vietri ve Maiori de Amalfi kıyılarında konaklama için tercih edilebilecek yerlerden. Ayrıca bu iki bölge, Amalfi kıyılarında en ucuz konaklama birimlerini bulabileceğiniz yerler. Bu yüzden göz atmadan geçmeyin derim. Yok illa Amalfi’de konaklamak istiyorsanız, aşağıdaki otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz.

Amalfi’de Nerede Kalınır ? – En İdeal 5 Otel Tavsiyesi

Amalfi kıyıları arasında konaklama bakımından en popüler yer, şüphesiz Amalfi merkez oluyor. Fakat bu bölgedeki konaklama birimlerinin biraz pahalı olduğunu da unutmayın.

1.Hotel Miramalfi (4 Yıldız – Lüks)

Amalfi'de Nerede Kalınır
Hotel Miramalfi Terasından manzara

Amalfi merkezde lüks otellerden biri olan Miramalfi Hotel, bölgenin en popüler otellerinden. Plaja 500 metre uzaklıkta bulunan bu otel, tam olarak yamaçta kurulu ve eşsiz manzarasıyla dikkat çekiyor. Amalfi’nin tam merkezine bu otelden yürüyerek 10 dakikada ulaşmak mümkün. Otelde ihtiyacınız olan hemen hemen her şeyi bulabiliyor olsanız da, otel yakınlarında barları, restoranları ve cafeleri de fazlasıyla bulabilirsiniz.

600 konuktan 8.3 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip bu otel, daha çok lüks otel arayanların tercih edebileceği otellerden. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Hotel Amalfi (3 Yıldız )

Amalfi'de Nerede Kalınır
Hotel Amalfi

Plaja 200 metre uzaklıkta olan bu otel, St Andrew Katedrali’ne oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olarak bilinen Hotel Amalfi, 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen gayet şık ve modern. Şehir merkezinde yer alan bu otelin 8.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması da otelin en büyük artılarından.

Otel çevresinde barları, restoranları ve cafeleri fazlasıyla bulabilirsiniz. Yani konum olarak tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden. Bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Hotel Doria Amalfi (3 Yıldız)

Amalfi'de Nerede Kalınır
Hotel Doria Amalfi

Amalfi merkezine 3.5 km uzaklıkta olan bu otel, diğer 3 yıldızlı otellere nazaran 1 tık daha uygun. Otelin şehir merkezine düzenli olarak servisi olması da bu oteli merkez oteli olarak düşünmek için yeterli. Şehir merkezine ulaşım kolay olsun, bir de ucuz olsun ama kaliteli olsun diyorsanız, Hotel Doria Amalfi’de aradığınızı rahatlıkla bulabilirsiniz. Otelin 8.3 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip olması da bu oteli incelemek için yeterli olacaktır. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

4.Hotel La Bussola (4 Yıldız)

Amalfi'de Nerede Kalınır ?
Hotel La Bussola Terası

Amalfi sahilinde güzel bir yere sahip bu lüks otel, bölgedeki en iyi manzaraya sahip otellerden. Plaja 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel Positano, Capri, Napoli ve Salerno’ya ulaşım sağlayan limana oldukça yakın. Erken rezervasyon fırsat indirimlerinin bulunduğu bu otelin oda ücretleri de diğer 4 yıldızlı otellere nazaran çok daha uygun. Ayrıca otelin 500 konuktan 8.3 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor.

Otel çevresinde restoranlar, barlar ve cafeleri de fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Otele 8 km uzaklıkta olan Tanrılar Yolu’nu da ziyaret etmeyi unutmayın. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

5.B&B II Porticciolo di Amalfi Hotel

Amalfi'de Nerede Kalınır
BB II Porticciolo di Amalfi

Amalfi’de nerede kalınır ? sorusuna en uygun cevaplardan biri olan B&B hotel şehirdeki en popüler otellerden. Plaja 300 metre uzaklıkta olan bu otel, deniz manzaralı terası ile dikkat çekiyor. Marina’nın tam karşısındaki merkezi konumuyla birçok yere ulaşımın kolay olması, otelin süper olumlu konuk yorumlarına sahip olması ve 400 konuktan 9.0 gibi yüksek bir değerlendirme puanı olması bu oteli incelemek için yeterli olacaktır.

Otelin bulunduğu konum, Amalfi’deki en iyi konumlardan biri. Buna rağmen otelin oda ücretleri de 3-4 yıldızlı otellere göre normal. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Amalfi’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç otel daha eklemek mümkün. Fakat seçimin kolay olması adına araştırmanıza bölgenin en ideal otelleri olan bu liste ile başlayabilirsiniz. Aradığınız zevkte veya bütçede konaklama birimini listede bulamadıysanız, tüm Amalfi merkez otellerine ve erken rezervasyon fırsatlarına göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here