Amsterdam Kraliyet Sarayı

Amsterdam Kraliyet Sarayı,Amsterdam’ın merkezi konumu olan Dam Meydanı’nda bulunmaktadır. Ve bu meydan Amsterdam Turistik Yerler bakımında önemli bir yere sahiptir. Başlangıçta bir Belediye binası olarak inşa edilmiş bina,17.yy’da Dünya’nın en önemli binalarından biri olmuştur. Günümüzde Parlamento Kanunu ile Kral’ın emrine verilmiş üç önemli yerlerden biridir.

Amsterdam Kraliyet Sarayı Hakkında Bilgiler

Dam Meydanı Amsterdam’ın en popüler meydanlarından biridir.Bu meydanda birçok turistik aktivite bulunmaktadır. Amsterdam Kraliyet Sarayı‘da bunlardan bir tanesidir. Ancak genel olarak Saray’ın içi turistler için pek popüler değildir.Genelde saray dışından birkaç fotoğraf çekinmekle yetinilen yapılardan biridir. Bizim Museum kartımız olmadığı için, sarayın içini ziyaret etmemiştik. Aslında giriş ücretleri pek pahalı değil ancak pek tavsiye edilmediği için es geçmiştik.

Amsterdam’da nerede konaklayacağınıza henüz karar veremediyseniz, Amsterdam’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve en ideal konaklama birimlerini bulabilirsiniz. Bunun yanında Amsterdam’da bulunan tüm konaklama birimlerine ve fırsat indirimlerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Amsterdam Kraliyet Sarayı bilet ücretleri ; 10£ ve Museum Kart ile ücretsiz.

Saray Açılış Saatleri : 10:00am-05:00pm arası açıktır.Ancak haftanın bazı günlerinde kutlamalar veya toplantılardan dolayı, ziyarete kapalıdır.Bu yüzden sarayın kendi sitesinden ne zaman kapalı olabileceğine dair net bilgileri bulabilirsiniz.

Saray için tur fiyatları muhteşem pahalıdır.Eğer sarayın içini ziyaret etmek istiyorsanız bunu tur paketleri satın almadan yapmanız en mantıklısı. Bilet fiyatları 10£’dur ve ayrıca ses rehberi almak isterseniz fazladan 4-5£ ödemeniz gerekmektedir.

Amsterdam Kraliyet Sarayı

Amsterdam Kraliyet Sarayı içinde görebileceğiniz eserler 

Dünya’nın en eksiksiz ve en iyi korunmuş koleksiyonlarına ev sahipliği yapan bu Saray’da,ahşap ve döşemeli mobilyalar,bronz avizeler ve özgün tablolar gibi 2.000’den fazla koleksiyona ev sahipliği yapmaktadır. Koleksiyonların yarısından fazlası Louis Napolyon tarafından bırakılan eserlerdir. Geri kalan eserlerin birçoğu ise Hollandalı Krallar William I ve William II tsaltanatları sırasında elde edilen eserlerdir. Sarayda ziyaret edebileceğiniz 17 oda bulunmaktadır. Bu odalarda el boyaması tavanlar,büyük mermer zeminler,epik heykeller ve resimler bulabilirsiniz.

Amsterdam Kraliyet Sarayı Hikayesi

Koninklijk Palace olarak da bilinen Amsterdam Kraliyet Sarayı,planı 1648 yılında yapılmıştır. Hollanda’nın altın çağını ve durumunu yansıtmak için bir belediye sarayı tasarımı yapılmıştır. Bu görev için, ünlü mimar Jacob van Campen seçilmiştir.

1665 yılında tamamlanan bina, 1808 yılına kadar Stadhuis (Belediye Sarayı) olarak faaliyet göstermiştir. Louis Napolyon (Fransız İmparatoru Napolyon’un kardeşi) Hollanda Kralı olarak görev yaptığı, kısa saltanatı sırasında bu binayı kişisel ikamet yeri ilan etmiştir.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...