Andorra Nerede ? – Nasıl Gidilir ? Hakkında Bilgiler

Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri olan Andorra 50-60 bin nüfusu olan yılda 10 milyonu aşkın turiste ev sahipliği yapan oldukça şirin bir yerdir. Andorra Nerede sorusuna en net cevap : Fransa ve İspanya’nın arasında kalmış bir yer diyebiliriz.

Ülkeye turist çekmek amacıyla gümrük vergisini kaldırmış olan bu ülke yoğun kar yağışı nedeniyle Avrupa’nın en gözde kayak pistlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Andorra’da havaalanı bulunmadığından dolayı bu ülkeye ulaşım genelde İspanya üzerinden sağlanmaktadır. Barselona’ya uçak ile seyahat ettikten sonra 180 km’lik bir kara yolculuğu ile ülkeye ulaşmak mümkün. Kara yolu yolculuğu inişli çıkışlı olduğundan dolayı da sıkıcı bir 3-4 saatlik yolculuk sizi beklemektedir.

Barselona havaalanından Andorra’ya gitmek için en mantıklı yol tur şirketlerini kullanmak olacaktır. Havaalanında bulabileceğiniz bu tur şirketlerinin ücretleri de çok pahalı olmamakla birlikte Andorra’ya ulaşım için en çok tercih edilen yollardan biridir. Bunun dışında bireysel olarak gidecek olursanız turlara ödeyeceğiniz ücretin yarı fiyatına rahatlıkla gidebilirsiniz.

Andorra’yı haritada görmek için tıklayın.

Andorra’nın resmi dili Katalanca olmakla birlikte ülkede İspanyolca, İngilizce, Portekizce ve Fransızca da konuşulmaktadır.

Andorra’ya Ne Zaman Gidilir ?

sorusuna cevap verelim. Bu ülkeyi ziyaret için en güzel aylar kış ayları olacaktır. Hem konaklamaların uygun olması hem de kayak yapabiliyor olmanız bu ülkeyi ziyaret için en ideal zamanın kış ayları olacağını göstermektedir.

Andorra’da Nerede Kalınır ? 

300’den fazla konaklama birimine ev sahipliği yapan bu şirin ülkede konaklama ücretleri diğer Avrupa ülkelerine nazaran çok daha uygundur. Andorra’da gece konaklamanıza pek de gerek yok aslında. Çoğu turistin yaptığı gibi siz de havaalanından turlara katılarak günübirlik bir Andorra seyahati yapabilirsiniz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...