Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri olan Andorra 50-60 bin nüfusu olan yılda 10 milyonu aşkın turiste ev sahipliği yapan oldukça şirin bir yerdir. Andorra Nerede sorusuna en net cevap : Fransa ve İspanya’nın arasında kalmış bir yer diyebiliriz.

Ülkeye turist çekmek amacıyla gümrük vergisini kaldırmış olan bu ülke yoğun kar yağışı nedeniyle Avrupa’nın en gözde kayak pistlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Andorra’da havaalanı bulunmadığından dolayı bu ülkeye ulaşım genelde İspanya üzerinden sağlanmaktadır. Barselona’ya uçak ile seyahat ettikten sonra 180 km’lik bir kara yolculuğu ile ülkeye ulaşmak mümkün. Kara yolu yolculuğu inişli çıkışlı olduğundan dolayı da sıkıcı bir 3-4 saatlik yolculuk sizi beklemektedir.

Barselona havaalanından Andorra’ya gitmek için en mantıklı yol tur şirketlerini kullanmak olacaktır. Havaalanında bulabileceğiniz bu tur şirketlerinin ücretleri de çok pahalı olmamakla birlikte Andorra’ya ulaşım için en çok tercih edilen yollardan biridir. Bunun dışında bireysel olarak gidecek olursanız turlara ödeyeceğiniz ücretin yarı fiyatına rahatlıkla gidebilirsiniz.

Andorra’nın resmi dili Katalanca olmakla birlikte ülkede İspanyolca, İngilizce, Portekizce ve Fransızca da konuşulmaktadır.

Andorra Nerede, Nasıl Gidilir ? sorusuna cevap verdikten sonra ülke için en önemli konulardan biri olan ”Ne Zaman Gidilmeli” sorusuna cevap verelim. Bu ülkeyi ziyaret için en güzel aylar kış ayları olacaktır. Hem konaklamaların uygun olması hem de kayak yapabiliyor olmanız bu ülkeyi ziyaret için en ideal zamanın kış ayları olacağını göstermektedir.

Andorra’da Nerede Kalınır ? 

300’den fazla konaklama birimine ev sahipliği yapan bu şirin ülkede konaklama ücretleri diğer Avrupa ülkelerine nazaran çok daha uygundur. Andorra’da gece konaklamanıza pek de gerek yok aslında. Çoğu turistin yaptığı gibi siz de havaalanından turlara katılarak günübirlik bir Andorra seyahati yapabilirsiniz.

Andorra’da bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Andorra Nerede ? Nasıl Gidilir ? Nerede Kalınır ? gibi sorulara elimizden geldiğince cevap vermeye çalıştık. Aklınıza takılan soruları veya eklemeleri yorum olarak iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here