Arjantin Nerede ? Nasıl Gidilir ? Hakkında Bilgiler

Güney Amerika kıtasının en güzel ve en gözde ülkelerinden biri olan Arjantin, Buenos Aires adlı şehir ile ün kazanmış turizmi canlı bir yer. Batıda Şili, kuzeyde Bolivya ve Paraguay kuzeydoğuda Brezilya, doğuda Uruguay ve Güney Atlantik Okyanusu ile sınırları çizilmiş

Egzotik yaban hayatı, eşsiz manzaraları, canlı kültürü, leziz yemekleri ve eşsiz gece hayatı ile oldukça önemli ve popüler turizm noktalarından biri.

Iguazu Nehri dünyanın doğal harikalarından biri olarak kabul edilmekte ve üzerinde bulunan şelaleleri ile ünlüdür.

Arjantin Nerede ?

Bu soruya net olarak bir cevap vermek gerekirse, Güney Amerika’nın uç kısımlarında bulunuyor diyebiliriz. Şili, Bolivya, Paraguay, Brezilya ve Güney Atlantik Okyanusu ile çevrili olan bu ülke, gerek doğa harikaları ve canlı kültürü ile, gerekse gece hayatı ve mimari yapısıyla Güney Amerika’nın en gözde ülkelerinden biridir. Arjantin’in haritadaki konumuna göz atmak için tıklayın.

Arjantin’e Nasıl Gidilir ?

Ülkeye Türkiye’den seyahat etmek oldukça kolay. Ülkenin birçok şehrine direkt uçuşları rahatlıkla bulabilirsiniz. Vizesiz Ülkeler arasında olan Arjantin’e 90 gün boyunca vizesiz olarak seyahat edebileceğinizi de unutmayın.

Başkenti Buenos Aires olan ülke 23 eyalete ve 1 federal bölgeye ayrılmakta.

Arjantin Nerede
Arjantin Hakkında Bilgi

Arjantin’in Tarihi

İlk koloni Buenos Aires’te 1536 yılında İspanyollar tarafından kuruluyor. 1816 yılında bağımsızlığını kazanan ülke liberaller ve muhafazakarlar arasındaki iç politik çatışma dönemleri yaşamaya başlıyor. 20. yüzyılın başlarında ise ülke, Latin Amerika’nın başkenti ve en zengin ülkesi oluyor. İtalya ve İspanya’nın kuzey bölgelerinden ülkeye akın eden Avrupalıların sayısı 7 milyonu aşıyor. Günümüzde Güney Amerika’nın en önemli konuma sahip ülkelerinden biri olarak kabul edilmekte.

Ülkenin resmi dili is İspanyolca’dır.

Arjantin’de Nerede Kalınır ?

Birbirinden şık ve lüks otelleri ile göz kamaştıran ülkede hemen hemen her bütçeye uygun konaklama birimini bulmak mümkün. Bütçeli otellerden lüks otellere, dairelerden farklı tarzda hostelleri ülkenin birçok şehrinde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Arjantin’deki en ideal ve en uygun konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Muhteşem manzarası, canlı kültürü, tangosu, yemekleri ve eşsiz gece hayatı ile turistlerin popüler ülkelerinden biri olan Arjantin’i Güney Amerika gezinize mutlaka ekleyin derim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here