Atina’da Nerede Kalınır? Bölgeler ve Oteller

Ören Yerleri, tarihi ve tüm güzelliğiyle Yunanistan’ın başkenti Atina, tüm dünyadan turistlerin tekrar tekrar ziyaret ettiği muhteşem tatil destinasyonlarından. Atina’da konaklama ise, diğer şehirlere ve Yunan Adaları’na kıyasla oldukça uygun. Lüks konaklama birimlerinden, bütçeli butik otellere aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bu şehirde rahatlıkla bulabiliyorsunuz.
Atina’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Atina’da Konaklama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Atina'da Nerede Kalınır

  • Şehirdeki en iyi, en ideal, en turistik ve en merkezi bölgeler Plaka, Monastiraki, Syntagma ve Kolonaki‘dir. Bu 4 bölgede Akropolis’e ve şehirdeki tarihi turistik yapılara yürüme mesafesindedir.
  • Atina gerçekten muhteşem bir şehir. Bu şehri kötü olarak duymuş olabilirsiniz. Bazı bölgeleri gerçekten kötüdür. Fakat doğru bölgeyi tercih ettikten sonra bu şehre bayılacaksınız.
  • Atina’da en ideal konaklama süresi 2 gündür. 2 günde dilediğiniz her yeri rahatlıkla gezebilirsiniz. Fakat bütçeniz uygunsa bu şehir için 3 gününüzü ayırmakta yarar var.
  • Atina, mayıs-ekim ayları arası süper kalabalık olmakta. Bu yüzden, bu şehir için rezervasyonunuzu en azından 1-2 ay öncesinden yapmanızda yarar var.
  • Santorini‘ye, Mykonos‘a ve Yunan Adaları’na birçok feribot sabah 07:00-08:00 saatleri arasında Piraeus Feribot İskelesi’nden hareket etmekte. Eğer Atina ziyaretinizden sonra bu adalardan birine gitmeyi düşünüyorsanız, Monastiraki Metro İstasyonu’na yakın bir yerde konaklayabilirsiniz. (Metro ile 2-3£’ya direkt olarak iskeleye ulaşabilirsiniz. Eğer taksi ile iskeleye ulaşmayı düşünüyorsanız, nerede konakladığınızın pek önemi yok). Monastiraki İstasyonuna en yakın ve en iyi oteller ise ; A For Athens ve 3 yıldızlı bir otel olan Plaka Hotel‘dir.
  • Şehirdeki en düşük bütçeli otellerden biri ; Phaedra Hotel (PLAKA BÖLGESİ)’dir.
  • Omonia Meydanı, tren istasyonu yakınlarında ve Piraeus’ta kalmayın. Buralar güvenli olmadığı gibi, gereksiz, pis ve çirkin bölgeler 🙂

Atina’da Nerede Kalınır ? – Bölgeler

Atina'da Nerede Kalınır ?

Atina’da konaklama için ilk tavsiyem, merkez içerisinde bulunan bölgelerdir. Bu bölgeler, şehirdeki en ideal, en güvenli, en iyi konuma sahip ve en popüler bölgelerdir. Bu bölgelerden Akropolis’e ve şehirdeki diğer turistik yapılara yürüyerek gitmek mümkün.

Şehir Merkezindeki Bölgeler

Atina’ya ilk kez seyahat ediyorsanız, şehir merkezi çevresinde konaklamanın en güzel yanı da Atina gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlere oldukça yakın konumlarda olursunuz.

Plaka Bölgesi – Bölge Puanı 90/100 – Atina’da En Merkezi Nerede Kalınır ?

Plaka Atina'da Nerede Kalınır ?
Plaka

Atina’nın tam merkezinde konaklamak isteyenler için muhteşem seçeneklerden biri olan Plaka Bölgesi, şehirdeki en popüler bölgelerden. Bu bölgede, şehirdeki en kaliteli, en uygun ve en popüler otelleri fazlasıyla bulabilirsiniz.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, Akropolis’e ve şehirdeki önemli turistik yapılara yakın olursunuz. Restoranlara, cafelere, barlara ve şehirdeki alışveriş noktalarına da yürüyerek bu bölgeden ulaşmak mümkün. Bu bölge, Atina’nın en iyi ve en popüler bölgesi olarak ün sanmış. Bu yüzden nerede kalınır ? sorunuza ilk olarak bu bölgede cevap bulmaya çalışın derim.

Bu bölge daha çok aileler ve çiftler için popüler olsa da, her yaştan turistin gönül rahatlığıyla konaklayabileceği bir bölgedir.

Plaka bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Electra Metropolis (5 Yıldız)

Syntagma Meydanı’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki en popüler ve en güzel fiyata sahip 5 yıldızlı otellerden biri. Çatı havuzu ve şehir manzaralı güneşlenme terası da olan bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Şehirdeki turistik yerlerin birçoğuna yürüme mesafesinde olan bu otelin 9.2 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Sırf bu puana bakarak bile bu oteli tercih etmek mümkün. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Best Western Plus Amazon Hotel (3 yıldız)

Şehirdeki en ideal ve en uygun konaklama birimlerinden olan Western Plus, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri. Eşsiz konumu sayesinde nam yapmış bu otelin 8.8 gibi oldukça yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Syntagma Meydanı’na sadece 3 dakika uzaklıkta bulunan bu otelden şehir merkezine veya şehirdeki önemli turistik noktalara çok kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Adam’s Hotel (2 Yıldız)

Süper bütçeli bir Atina gezisi planlayanların gönül rahatlığıyla tercih edebileceği otellerden biri olan Adam’s Hotel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip 2 yıldızlı otellerden biri. Eşsiz konumu ve sıcakkanlı çalışanları ile ün yapmış bu otelin 8.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Çok şık ve modern bir otel olmasa da bütçeli otel arayanlara ilaç gibi gelecektir. Syntagma Meydanı’na ortalama 1 km uzaklıkta olan bu otelden de şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Monastiraki Bölgesi – Bölge Puanı 95/100 – Atina’da Gece Hayatı İçin Nerede Kalınır ?

Monastiraki Meydanı - Atina
Monastiraki Meydanı

Atina’da en iyi konaklama bölgeleri arasında popülerliği ve merkezi konumuyla yerini almış bölgelerden olan Monastiraki, Atina’ya kadar gelmişken bir de gece hayatı deneyimi yaşayayım diyen herkes için oldukça ideal bir bölgedir. Daha çok gece hayatı ve turistik yapılara yakınlığı ile bilinen bu bölge, Plaka bölgesine oldukça yakın bir konumda bulunuyor.

Alışveriş için ideal bölgelerden olan Monastiraki, alışveriş mağazaları, restoranlar, cafeler ve barlarla dolu. Bu bölgede aradığınız zevkte ve bütçede restoranı ve barı rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Ayrıca bu bölgeden Akropolis’e ve şehirdeki diğer turistik yapılara yürüyerek gidebileceğinizi de unutmayın.

NOT : Mykonos ve Santorini gibi diğer Yunan Adaları’na gitmeyi planlıyorsanız, feribota direkt ulaşım sağlayan metronun bulunduğu bu bölgeyi tercih edebilirsiniz.

Bu bölge daha çok genç turistler için popüler olsa da, aile olarak da düşünülebilecek bölgelerden. (Sakin bir aile seyahati planlıyorsanız, bu bölgeyi es geçin derim). Bu bölge daha çok daireleri ile meşhur. Yani otel seçeneğiniz bu bölgede çok fazla değil.

Monastiraki Meydanı Atina
Monastiraki

Monastiraki bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Plaka Hotel (3 Yıldız)

Atina’daki en popüler 3 yıldızlı otellerden biri olan Plaka Hotel, ayrıca plaka bölgesine de yakın bir konumda bulunmakta. Yani tek bir otelde konaklayarak iki bölgeye oldukça yakın olabilirsiniz. Bu otelin en güzel yanı da eşsiz manzarasıdır. Syntagma Meydanı’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 9.0 gibi oldukça yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Ayrıca Akropolis’in en güzel manzara fotoğraflarını bu otelden çekmek mümkün. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–The Zillers Botique Hotel (4 Yıldız)

Biraz daha lüks bir otel için de 4 yıldızlı bu tesise göz atabilirsiniz. Roma Agorası’na sadece 300 metre uzaklıkta bulunan bu otel, şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde bulunmakta. 9.4 gibi eşsiz bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip olan otellerden biri olduğu gibi erken rezervasyon fırsat indirimleri de bulunmakta. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Syntagma Bölgesi – Bölge Puanı 85/100 

Syntagma Bölgesi Atina
Syntagma Bölgesi

Şehrin merkez meydanına ev sahipliği yapan bu bölge, süper insan trafiği ve merkezi konumuyla ünlü. Nerede kalınır? sorusu için aradığınız bütçede konaklama birimini de burada bulmak mümkün. İnsanları izleyip dilediğiniz gibi alışveriş yapabileceğiniz bu bölgeden de şehirdeki hemen hemen her yere yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz.

Öncelikle bölge süper kalabalık. Yani bir yerden bir yere giderken yaya trafiği içerisinde bunalabiliyorsunuz. Bunun yanında, bu bölgedeki 3 yıldız ve daha düşük otellerde konaklamanızı tavsiye etmem. Fakat bu bölgede bulunan 4-5 yıldızlı otelleri de gönül rahatlığıyla tercih edebileceğinizi unutmayın.

Bu bölgede birçok restoran, bar ve cafe bulabiliyorsunuz. Fakat şehirdeki en fazla turist tuzaklarının olduğu bölge burası diyebilirim. Bu yüzden, bu bölgede konaklayacak olursanız, diğer bölgelere nazaran biraz daha dikkatli olmanız gerekiyor.

Atina'da Nerede Kalınır ?
Syntagma Bölgesi

Syntagma bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Arethusa Hotel (3 yıldız )

Atina’nın en güzel otellerinden biri de, konaklama ücretlerinin oldukça uygun olduğu Arethusa Hotel’dir. Plaka bölgesine oldukça yakın bir konumda yer alan bu oteli de süper merkezi bir otel olarak düşünebilirsiniz. Akropolis’in ve Atina’nın eşsiz manzarasına ev sahipliği yapan bu otelin 8.3 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Syntagma Meydanı’na sadece 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelde de erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak mümkün. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Amalia Hotel (4 Yıldız)

Biraz daha lüks bir otelde konaklamak isteyenlerin tercih edebileceği bu 4 yıldızlı otel şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip birkaç otelden biri. Eşsiz konumu sayesinde muhteşem bir deneyim sunan bu otelden, şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne çok kısa bir sürede yürüyerek ulaşabilirsiniz. Syntagma Meydanı’nda bulunan bu otelin 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması da bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Electra Palace Athens (5 Yıldız)

Atina’da süper lüks bir otelde konaklamayı planlıyorsanız, bu tesise mutlaka göz atın derim. Özellikle erken rezervasyon yapmayı planlıyorsanız. Çünkü bu otelde erken rezervasyon fırsat indirimleri bulunmakta. Bu fırsatları yakalayacak olursanız aynı odayı %35’e varan indirimler ile bulmak mümkün. Bunun yanında otelin 8.9 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Ayrıca bu otel Plaka bölgesine oldukça yakın bir konumda bulunmakta ve Akropolis manzarası sunmaktadır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Kolonaki Bölgesi – Bölge Puanı 80/100 – Atina’da En Sakin Nerede Kalınır ? 

Atina'da Nerede Kalınır ?
Kolonaki Bölgesi

Bu şehirde nerede kalınır ? sorusu için biraz daha sakin bir merkezi bölge arayanların tercih edebileceği bölgelerden biri olan Kolonaki, daha çok butik otelleri ve daireleri ile ünlü. Bu bölgede konaklayacak olursanız, mutlaka dairelere de göz atın derim. Hem fiyat bakımından hem de konfor bakımından, oldukça tatmin edici olacaktır.

Atina’daki en uygun fiyatlı otelleri bulabileceğiniz adres Kolonaki bölgesi diyebilirim.

Syntagma Meydanı’na 10-15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu bölge, Akropolis’e 2-3 km uzaklıkta. Yani yürüyerek biraz zor olabilir. Fakat diğer turistik yapılara yürüyerek gidebilirsiniz. Bunun yanında şehirdeki en uygun fiyatlı lüks otelleri de bu bölgede bulmak mümkün.

Kolonaki bölgesindeki tüm konaklama birimlerine booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

-Hotel Lozenge (4 yıldız)

Bölgenin en iyi otellerinden biri olan Hotel Lozenge, Akropolis’e 1 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yani süper merkezi bir otel değil. Fakat şehirdeki turistik noktalara bu otelden rahatlıkla ulaşmak da mümkün. Bu otel şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olduğu gibi olumlu müşteri yorumlarıyla da dikkat çekmekte. Otelin 9.3 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Yani sırf bu puana bakarak bile bu otelde rezervasyon yapmak mümkün. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–St George Lycabettus (5 Yıldız )

Körfez manzaralı kahvaltı salonu ile meşhur bu otel, şehirdeki en çok tercih edilen 5 yıldızlı otellerden biri. Metro istasyonuna ve diğer toplu taşıma araçların duraklarına yakın bir konumda olmasından dolayı da şehirde dilediğiniz yere çok rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. 8.1 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otel bu şehirde nerede kalmalı ? sorusuna verilebilecek en güzel lüks cevaplardan biri. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Atina’da nerede kalınır ? sorusu için tavsiye edebileceğim en ideal 4 bölge bunlar olsa da, aradığınız zevkte veya bütçede konaklama birimini buralarda bulamayacak olursanız veya farklı alternatifler arayacak olursanız, Koukaki Bölgesi Otellerine ve Exarcheia Bölgesi Otellerine de göz atabilirsiniz. Bu iki bölge de şehir merkezindeki bölgelerden sonra en çok tercih edilen bölgelerden. Ayrıca konaklama ücretleri bu iki bölge de daha uygun.

Atina’da genel olarak otel ücretleri gayet uygun. Eğer şehrin tam merkezinde konaklayacak olursanız tabiki fiyatlara biraz artmakta. Fakat şehir merkezine ortalama 1-2 km uzaklıkta bulunan bölgelerde konaklayacak olursanız, fiyatlara çok daha uygun olduğu görebilirsiniz.

Bunlar da İlginizi ÇekebilirBooking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here