Atina’da Nerede Kalınır ? | En İdeal Otel Tavsiyeleri

Ören Yerleri, tarihi ve tüm güzelliğiyle Yunanistan’ın başkenti Atina, tüm dünyadan turistlerin tekrar tekrar ziyaret ettiği muhteşem tatil destinasyonlarından. Atina’da konaklama ise, diğer şehirlere ve Yunan Adaları’na kıyasla oldukça uygun. Süper lüks konaklama birimlerinden, bütçeli butik otellere aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bu şehirde rahatlıkla bulabiliyorsunuz.
Atina’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Atina'da Nerede Kalınır

Atina’da Nerede Konaklamalı ?

Atina’da Konaklama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Şehirdeki en iyi, en ideal, en turistik ve en merkezi bölgeler Plaka, Monastiraki, Syntagma ve Kolonaki’dir. Bu 4 bölgede Akropolis’e ve şehirdeki tarihi turistik yapılara yürüme mesafesindedir.
  • Atina gerçekten muhteşem bir şehir. Bu şehri kötü olarak duymuş olabilirsiniz. Bazı bölgeleri gerçekten kötüdür. Fakat doğru bölgeyi tercih ettikten sonra bu şehre bayılacaksınız.
  • Atina’da en ideal konaklama süresi 2 gündür. 2 günde dilediğiniz her yeri rahatlıkla gezebilirsiniz. Fakat bütçeniz uygunsa bu şehir için 3 gününüzü ayırmakta yarar var.
  • Atina, mayıs-ekim ayları arası süper kalabalık olmakta. Bu yüzden, bu şehir için rezervasyonunuzu en azından 2-3 ay öncesinden yapmanızda yarar var.
  • Santorini’ye, Mykonos’a ve Yunan Adaları’na birçok feribot sabah 07:00-08:00 saatleri arasında Piraeus Feribot İskelesi’nden hareket etmekte. Eğer Atina ziyaretinizden sonra bu adalardan birine gitmeyi düşünüyorsanız, Monastiraki Metro İstasyonu’na yakın bir yerde konaklayabilirsiniz. (Metro ile 2-3£’ya direkt olarak iskeleye ulaşabilirsiniz. Eğer taksi ile iskeleye ulaşmayı düşünüyorsanız, nerede konakladığınızın pek önemi yok). Monastiraki İstasyonuna en yakın ve en iyi oteller ise ; A For Athens ve 3 yıldızlı bir otel olan Plaka Hotel‘dir.
  • Şehirdeki en düşük bütçeli oteller ; Phaedra Hotel (PLAKA BÖLGESİ), A for Athens (MONASTİRAKİ) ve Myrto Hotel  (SYNTAGMA BÖLGESİ)’dir.
  • Omonia Meydanı, tren istasyonu yakınlarında ve Piraeus’ta kalmayın. Buralar güvenli olmadığı gibi, gereksiz, pis ve çirkin bölgeler 🙂

Atina’da Nerede Kalınır ? 

Atina'da Nerede Kalınır

Atina’da nerede kalınır ?

Atina’da konaklama için ilk tavsiyem, merkez içerisinde bulunan bölgelerdir. Bu bölgeler, şehirdeki en ideal, en güvenli, en iyi konuma sahip ve en popüler bölgelerdir. Bu bölgelerden Akropolis’e ve şehirdeki diğer turistik yapılara yürüyerek gitmek mümkün.

Şehir Merkezindeki Bölgeler

PLAKA

Atina'da Nerede Kalınır

Adrian Hotel

Atina’nın tam merkezinde konaklamak isteyenler için muhteşem seçeneklerden biri olan Plaka Bölgesi, şehirdeki en popüler bölgelerden. Bu bölgede, şehirdeki en kaliteli, en uygun ve en popüler otelleri fazlasıyla bulabilirsiniz.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, Akropolis’e ve şehirdeki önemli turistik yapılara yakın olursunuz. Restoranlara, cafelere, barlara ve şehirdeki alışveriş noktalarına da yürüyerek bu bölgeden ulaşmak mümkün. Bu bölge, Atina’nın en iyi ve en popüler bölgesi olarak ün sanmış. Bu yüzden Atina’da nerede kalmalı ? sorunuza ilk olarak bu bölgede cevap bulmaya çalışın derim.

Bu bölge daha çok aileler ve çiftler için popüler olsa da, her yaştan turistin gönül rahatlığıyla konaklayabileceği bir bölgedir.

Plaka bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak, 3 yıldızlı bir otel olan Adrian Hotel’e göz atabilirsiniz.

MONASTİRAKİ

Atina'da Nerede Kalınır

The Zillers Boutique Hotel’in restoranından Akropolis manzarası

Atina’da en iyi konaklama bölgeleri arasında popülerliği ve merkezi konumuyla yerini almış bölgelerden olan Monastiraki, Atina’ya kadar gelmişken bir de gece hayatı deneyimi yaşayayım diyen herkes için oldukça ideal bir bölgedir. Daha çok gece hayatı ve turistik yapılara yakınlığı ile bilinen bu bölge, Plaka bölgesine oldukça yakın bir konumda bulunuyor.

Alışveriş için ideal bölgelerden olan Monastiraki, alışveriş mağazaları, restoranlar, cafeler ve barlarla dolu. Bu bölgede aradığınız zevkte ve bütçede restoranı ve barı rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Ayrıca bu bölgeden Akropolis’e ve şehirdeki diğer turistik yapılara yürüyerek gidebileceğinizi de unutmayın.

NOT : Mykonos ve Santorini gibi diğer Yunan Adaları’na gitmeyi planlıyorsanız, feribota direkt ulaşım sağlayan metronun bulunduğu bu bölgeyi tercih edebilirsiniz.

Bu bölge daha çok genç turistler için popüler olsa da, aile olarak da düşünülebilecek bölgelerden. (Sakin bir aile seyahati planlıyorsanız, bu bölgeyi es geçin derim)

Monastiraki bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 3 yıldızlı bir otel olan Plaka Hotel‘e veya biraz daha lüks otel için 4 yıldızlı bir otel olan The Zillers Botique Hotel‘e göz atabilirsiniz.

SYNTAGMA

Atina'da Nerede Kalınır ?

Hotel Lozenge

Şehrin merkez meydanına ev sahipliği yapan bu bölge, süper insan trafiği ve merkezi konumuyla ünlü. Atina’da nerede kalınır ? sorusu için aradığınız bütçede konaklama birimini de burada bulmak mümkün. İnsanları izleyip dilediğiniz gibi alışveriş yapabileceğiniz bu bölgeden de şehirdeki hemen hemen her yere yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz.

Açıkçası bu bölgeyi ben pek sevmedim. Öncelikle bölge süper kalabalık. Yani bir yerden bir yere giderken yaya trafiği içerisinde bunalabiliyorsunuz. Bunun yanında, bu bölgedeki 3 yıldız ve daha düşük otellerde konaklamanızı tavsiye etmem. Fakat bu bölgede bulunan 4-5 yıldızlı otelleri de gönül rahatlığıyla tercih edebileceğinizi unutmayın.

Bu bölgede birçok restoran, bar ve cafe bulabiliyorsunuz. Fakat şehirdeki en fazla turist tuzaklarının olduğu bölge burası diyebilirim. Bu yüzden, bu bölgede konaklayacak olursanız, diğer bölgelere nazaran biraz daha dikkatli olmanız gerekiyor.

Syntagma bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Otel tavsiyesi olarak da 4 yıldızlı bir otel Hotel Lozenge‘ye veya daha lüks bir otel için 5 yıldızlı otel olan Electra Metropolis adlı otele göz atabilirsiniz.

KOLONAKİ

Atina'da Nerede Kalınır

Coco-Mat Hotel

Atina’da nerede kalınır ? sorusu için biraz daha sakin bir merkezi bölge arayanların tercih edebileceği bölgelerden biri olan Kolonaki, daha çok butik otelleri ve daireleri ile ünlü. Bu bölgede konaklayacak olursanız, mutlaka dairelere de göz atın derim. Hem fiyat bakımından hem de konfor bakımından, oldukça tatmin edici olacaktır.

Syntagma Meydanı’na 10-15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu bölge, Akropolis’e 2-3 km uzaklıkta. Yani yürüyerek biraz zor olabilir. Fakat diğer turistik yapılara yürüyerek gidebilirsiniz. Bunun yanında şehirdeki en uygun fiyatlı lüks otelleri de bu bölgede bulmak mümkün.

Kolonaki bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 4 yıldızlı bir otel olan Coco-Mat Hotel Athens‘e göz atabilirsiniz.

Atina’da nerede kalınır ? sorusu için tavsiye edebileceğim en ideal 4 bölge bunlar olsa da, aradığınız zevkte veya bütçede konaklama birimini buralarda bulamayacak olursanız veya farklı alternatifler arayacak olursanız, Koukaki Bölgesi Otellerine ve Exarcheia Bölgesi Otellerine de göz atabilirsiniz. Bu iki bölge de şehir merkezindeki bölgelerden sonra en çok tercih edilen bölgelerden. Ayrıca konaklama ücretleri bu iki bölge de daha uygun.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

 

By |2018-03-30T23:51:06+00:00Mart 30th, 2018|Avrupa, Yunanistan|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)