Avusturya Nerede ? Nasıl Gidilir ? Hakkında Bilgiler

Orta Avrupa’nın en güzel ülkelerinden biri olan Avusturya Alpler üzerinde konumlanmış. İsviçre, Liechtenstein, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Macaristan, Slovenya ve İtalya ile sınırları çevrili olan bu ülke Türkiye’den en çok ziyaret alan ülkelerden biri. Gerek bulunduğu konumu gerekse ulaşımın kolay olması adına, Türklerin en çok tercih ettiği Orta Avrupa ülkelerinden biridir.

Daha çok Viyana ile ünlü olan Avusturya, Orta Avrupa ülkeleri arasında pahalı olan ülkelerden biridir. Birinci Dünya Savaşı’na kadar Habsburg Hanedanlığı ile yönetilen ülke, savaştan sonra yönetim şekli değişerek Cumhuriyet ve temsili demokrasi ile yönetilir.

Dünyanın en zengin ülkelerinden biri olarak bilinen Avusturya, turistlerin konaklama ve diğer ihtiyaçlar konusunda en çok zorlandığı Orta Avrupa ülkelerindendir.

Avusturya Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Prag’ın güneyinde Almanya’nın doğusunda bulunan Avusturya, Orta Avrupa’da alpler üzerinde konumlanmıştır.

Ülkeye ulaşım için en çok rağbet gören yol havayolunu kullanmaktır. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi şehirlerimizden Viyana’ya direkt olarak uçuşları bulmak mümkün.

Konum için tıklayın.

Resmi dili Almanca olan  ülkede 300 binden fazla göçmen Türk bulunmakta. Birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi Avusturya’yı da es geçmemişiz 🙂

Avusturya’nın başkenti Viyana’dır. 2 milyona yakın nüfusuyla ülkenin en önemli kültür ve ekonomi şehridir.

Avusturya Nerede
Avusturya

Avusturya’ya Ne Zaman Gidilir ?

Yılın hemen hemen her ayı ülkeye seyahat mümkündür. Kışın gidecek olanlar için Alplerde kayak keyfi yapabilirler. Avusturya ziyareti için en ideal zaman ise, ilkbahar aylarıdır. Havanın çok sıcak veya çok soğuk olmadığı bu aylarda otel fiyatları da biraz daha uygundur.

Avusturya’da Nerede Kalınır ?

Avusturya’nın birçok şehrinde aradığınız zevkte oteli bulmak mümkün. Aradığınız bütçede konaklama birimlerini bu ülkede bulmak biraz zor olsa da imkansız değildir. Uygun bütçeli konaklama birimleri için de hostelleri tercih edebilirsiniz. Mesela Viyana hostelleri adlı yazıma göz atarak Viyana’daki en ideal ve en uygun hostellere göz atabilirsiniz.

Viyana’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak da şehrin en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre konaklama birimi tavsiyelerini öğrenebilirsiniz.

Bunun yanında yine güzel ve tarihi şehirlerden biri olan Salzburg da görülmeye değer şehirlerden. Salzburg’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak da bu şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Avusturya nerede ? nasıl gidilir ? sorunuza az çok cevap bulduysanız ve Orta Avrupa gezisi planlıyorsanız, Avusturya’yı kaçırmayın  derim. Kendisine hayran bırakan bu ülkede 7’den 70’e göre her zevkte şeyi bulmak mümkün.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...