Türkiye’nin en önemli turizm şehirlerinden biri olan Aydın, konaklama bakımından araştırma isteyen şehirlerimizden. Aydın’da nerede kalınır ? adlı bu yazıda bulunan otellerin hepsi şehir merkezinde yer alan oteller. Yani, Didim veya Kuşadası gibi şehir merkezine uzak olan yerlerdeki otelleri bu yazıda bulamazsınız.

Aydın’da gecelik çift kişilik oda ücretleri 100 TL’den başlıyor. 170-220 TL arası oteller, bu şehirdeki en ideal otellerden olacaktır. Bu şehirde 3 ve 5 yıldızlı oteller bulunmuyor. Fakat, 5 yıldız havasında olan 4 yıldızlı oteller, 3 yıldız havasında olan 2 yıldızlı otelleri bulmak da mümkün.

Aydın’da Nerede Kalınır ? | En İyi 7 Otel Tavsiyesi

1.Zincirli Han Oteli

Aydın’da nerede kalınır ? sorusuna verilebilecek en güzel cevaplardan biri olan zincirli han oteli, tarihi bir han içerisinde bulunuyor. Bu da, oteli diğer otellerden farklı kılan en büyük özellik. Bulunduğu konum itibari ile, şehir merkezinde dilediğiniz birçok yere rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Bunun yanında otel, Selçuk’a 43 km uzaklıkta bulunuyor.

Bu tarihi han içerisinde bulunan otelin gecelik tek kişilik oda ücretleri 100 TL’den, çift kişilik oda ücretleri ise 135 TL’den başlıyor. Yani, Aydın’da ucuz bir otel arıyor ve verdiğiniz ücrete değsin istiyorsanız, zincirli han oteli ilk düşünülmesi gereken otellerden.

Bu otelin 7.9 gibi yüksek bir müşteri puanına sahip olması, ücretsiz kahvaltısının olması, kredi kartı olmadan rezervasyon yapabiliyor olmanız ve ücretsiz rezervasyon iptalinin olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

2.Concept Suites

Süper lüks havasıyla 4-5 yıldızlı otelleri aratmayan Concept Suites, Aydın’da ki en kaliteli otellerden. 8.9 gibi süper yüksek bir müşteri puanına sahip bu otelin gecelik tek kişilik oda ücretleri 215 TL’den ve çift kişilik odaları ise 250 TL’den başlıyor. Yani, eğer yalnız seyahat ediyorsanız 35 TL için tek kişilik odayı tercih etmenin pek de mantığı yok gibi.

Aydın’daki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otel olan Concept Suites, şehir merkezine yakın bir konumda bulunuyor. Ayrıca, Selçuk’a 44 km uzaklıkta bulunuyor.

Ücretsiz kahvaltısıyla, merkezi konumuyla, sauna ve fitness imkanıyla ve geniş çift kişilik manzaralı odaları ile, Aydın’da nerede kalınır ? sorusuna verilebilecek en ideal cevaptır.

3.Efeler Hotel 

Aydın’daki en popüler otellerden biri olan Efeler Hotel, şehir merkezindeki konumu ile oldukça popüler. Süper lüks havasıyla 4-5 yıldızlı otelleri aratmayan bu otelin gecelik tek kişilik oda ücretleri 155 TL’den ve çift kişilik oda ücretleri ise, 210 TL’den başlıyor.

Ücretsiz açık büfe kahvaltısı ile ünlü olan bu otelin 8.8 gibi oldukça yüksek bir müşteri puanı olması, havaalanı servisi olması ve alakart restoranın olması bu oteli tereddütsüz tercih etmek için yeterli olacaktır. Bunun yanında, temizlik konusunda oldukça hassas olan gezginlerin rahatlıkla tercih edebileceği bir otel olması da, rezervasyon yapmadan önce dikkate almanız gereken özelliklerden.

4.Hotel Orhan

Selçuk’a 43 km uzaklıkta bulunan bu otel, şehirdeki en yüksek müşteri puanına sahip otellerden. Bu otelin en güzel yanı ise, otel içerisinde araba ve bisiklet kiralayabiliyor olmanız.

Bu otelin gecelik tek kişilik oda ücretleri 100 TL’den ve çift kişilik odaları ise 155 TL’den başlıyor. Bunun yanında, aile veya grup olarak seyahat ediyorsanız, oldukça uygun olan 3 ve 4 kişilik odaları da bu otelde bulabiliyorsunuz.

Bu otelin 8.7 gibi oldukça yüksek bir puanı olması, merkezi bir konumda yer alıyor olması, otel içerisinde araba kiralayabiliyor olmanız ve oldukça uygun fiyatı ile, Aydın’da tercih edilebilecek en ideal otellerden.

5.Anemon Hotel Aydın (4 Yıldız)

Aydın şehir merkezine 3 km uzaklıkta olan Anemon Hotel, alakart ve havuz restoranı ile ünlü olan otellerden. Şık ve canlı barları ve oyun sahaları ile, Aydın’da tercih edilebilecek en ideal otellerden.

Bu otelin gecelik çift kişilik oda ücretleri 230 TL’den başlıyor. Yani, yıldızına göre fiyatı gayet uygun. Ücretsiz kahvaltısının olması, ücretsiz rezervasyon iptalinin olması, bahçe/havuz manzaralı odalarının olması ve 7.3 gibi idare edebilecek bir müşteri puanının olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

Aydın’da nerede kalınır ? adlı bu yazıda yer alan otellerin hepsi, Aydın şehir merkezinde yer alan otellerdir. Eğer, aracınız ile Aydın’da seyahat ediyorsanız, çok daha fazla otel seçeneği olan Didim, Kuşadası ve Selçuk otellerine de mutlaka bir göz atın derim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here