Aziz Mark’ın Çan Kulesi, Venedik

Aziz Mark’ın Çan Kulesi, Venedik’in en önemli meydanlarından biri olan San Marco Meydanı‘nda bulunmaktadır. Campanile de San Marco veya Bell Tower of Saint Mark, adıyla da bilinen kulenin inşaat çalışmalarına, 888 yılında başlandığı söylenmektedir. Kule, 14 temmuz 1902’de çökerek, 1903’de yeniden inşa edilmiş ve 1912 yılında açılmıştır.

Aziz Mark’ın Çan Kulesi, 98.6 metre uzunluğunda ve San Marco Bazilikası‘na oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Kulenin en üst kısmında, Cebrail Meleğini tasvir ettiği söylenen altından bir heykel bulunmakta. Kulenin hemen dibinde bulunan Logetta, adı verilen bölüm, kuleye 1540 yılında eklenmiştir. Mermer kabartmalarla ve bronz heykeller ile, barok tarzda, Jacopo Sansovino tarafından dizayn edilmiş. Kabartmaların, tanrıların alegorik sahnelerini tasvir ettiği söylenmektedir.

Aziz Mark'ın Çan Kulesi
Campanile de San Marco

Venedik’te konaklayacağınız yer hakkında henüz karar vermediyseniz, Venedik’te nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak bölge bölge konaklama tavsiyelerine ve bölgelerin özelliklerine göz atarak konaklayacağınız tesisi çok daha rahat seçebilirsiniz.

Venedik’te bulunan en ideal ve en uygun konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Aziz Mark’ın Çan Kulesi Hakkında Bilgiler

Aziz Mark’ın Çan Kulesi üzerine çıkarak muhteşem bir Venedik manzarasını seyredebilirsiniz. Bu manzaraya Venedik’in birçok adası (Burano ve Murano Adası gibi) dahildir. İşin güzel yanı bu kulenin izleme bölümüne yürüyerek çıkmanıza gerek yoktur. Asansör yardımı ile rahatlıkla bu kulenin izleme bölümüne çıkabilirsiniz.

  • Kule, haftanın her günü 09:00-19:00 arası açıktır.
  • Aziz Mark’ın Çan Kulesi giriş ücreti (Kuleye asansör ile çıkma) : 8£’dur.
  • Kule, Venedik’in en turistik ve en kalabalık meydanlarından biri olan San Marco’da bulunduğundan dolayı, kulenin önünde uzun kuyruklar oluşmaktadır. Özellikle sabah saatlerinde turlar ile gelen birçok turisti beklemek zorunda kalabilirsiniz. Eğer, kuleye mutlaka çıkmalıyım diyorsanız, San Marco Meydanı’na sabah saatlerinde gelerek, Dükler Sarayı, San Marco Bazilikası ve birkaç müzeyi gezdikten sonra, öğle saatlerine kadar (12:30-13:30) turistlerin ve turların öğle yemeği için restoranlara gitmesini bekleyebilirsiniz. Sabah saatlerine veya öğleden sonraki saatlere nazaran, bu saat aralığı oldukça sakin olmaktadır.
Aziz Mark'ın Çan Kulesi
Kule Çanı Görüntüsü

Aziz Mark’ın Çan Kulesi’ne ulaşım için San Marco’ya gelmeniz gerekmektedir. Venedik’in birçok yerinden bu kuleyi rahatlıkla görebileceğiniz gibi, Venedik’in birçok yerinden vapurları ve su taksisi adı verilen ulaşım araçlarını kullanarak, kuleye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kuleye ulaşmak için San Marco veya Zaccaria duraklarını kullanabilirsiniz. Venedik gezilecek yerler listenizde mutlaka olması gereken Aziz Mark’ın Çan Kulesi, kaçırılmaması gereken turistik yerlerden biridir.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...