Bangkok Hostelleri | En İyi 7 Bangkok Hostel Tavsiyesi

Bangkok Hostel Önerileri

Bangkok’ta 8 ay gibi uzun bir süre yaşamış biri olarak, şehirdeki bölgeler ve hosteller hakkında az çok fikir sahibi oldum diyebilirim. Bangkok Hostelleri adlı bu yazımda, şehrin en güzel konumuna sahip popüler birçok farklı hostelden bahsedeceğim. İster parti hosteli veya sessiz sakin bir hostel arıyor olun, isterseniz de çift olarak konaklayabileceğiniz bir hostel, listede size göre bir hosteli rahatlıkla bulabilirsiniz.

Eğlence şehri Bangkok, konaklama bakımından biraz araştırma istiyor. Bu şehirde çok uygun fiyatlara oldukça iyi oteller bulabiliyorsunuz. Fakat uzun süre seyahat etmekte olan veya hostellerden vazgeçemeyen gezginler için bu şehir tam anlamıyla bir cennet. Bangkok hostelleri, gerek eğlence bakımından, gerekse fiyat bakımından süper uygun. Yani gönül rahatlığıyla en modern hostellere bile göz atabilirsiniz.

Bangkok’ta hostel seçmeden önce, hangi bölgede konaklamak istediğinize karar verin derim. Bangkok gece hayatı‘na yakın bir bölge mi ? yoksa turistik yerlere yakın bir bölge mi ? Öncelikle buna karar verebilirseniz hostel seçimi çok daha kolay olacaktır.

TAVSİYELER

  • Öncelikle hostellerin en fazla olduğu ve Backpacker’ların (Sırt Çantalıların) en fazla takıldığı bölgenin, Khao San Road olduğunu unutmayın. Sebebi ise, gece hayatına yakın oluşudur. Fakat buradaki gece hayatı Go Go Barlar ile dolu olan bir yer değil. Buradaki mekanlar, sevgiliniz/eşiniz ile eğlenebileceğiniz muhteşem barlar ve gece kulüplerinden oluşuyor. Şehirdeki en iyi hostellerin büyük bir bölümü burada bulunduğundan, ilk olarak bu bölge ile başlayın.
  • Bangkok’ta her şeyin bir arada olabileceği bir yer yok. Yani hem gece hayatına, hem turistik yerlere hem de şehir merkezine yakın olan bir bölge veya tesis bulmak neredeyse imkansız. Ancak hostelinizin Sukhumvit, Siam Meydanı ve Khao San Road‘a yakın veya kolay ulaşılabilir bir yerde olduğundan da emin olun.

NOT : Bangkok’taki parti hostellerinin HEPSİ, gece 10.30-11.30 gibi partiyi bitirir. Yani hostelde bu saatlerden sonra ses gürültü olmaz. Bu yüzden Bangkok’ta bir parti hostelinde konaklayacak olursanız, yine de güzel bir uyku çekebileceğinizi unutmayın.

Bangkok Hostel Fiyatları

Bangkok’ta hostel fiyatları 4£’dan başlar 30£’ya kadar çıkar. Bu fiyat dorm/paylaşımlı odalar için geçerlidir. Hostellerdeki çift kişilik konaklama ücretleri ise 18£’dan başlar ve 50£’ya kadar çıkar. Peki nedir ideal fiyat ? diye soracak olursanız da ;

Bangkok’ta çok düşük bir bütçe ile seyahat etmiyorsanız, hosteller için en azından 10£’yu gözden çıkarın. 8-13£ arası bir ücret idealdir ve bu fiyata şehrin birçok hostelinde rahatlıkla konaklayabilirsiniz. 4-8£ arası hosteller ucuzdur. 13-25£ arası hosteller lüks hostellerdir ve bu fiyat aralığında bir hostelde konaklayacaksanız da, hostelinizin kahvaltısı olduğundan, Khao San Road’a yakın olduğundan ve modern olduğundan da emin olun.

Bangkok Hostelleri En İdeal 7 Hostel Tavsiyesi

Öncelikle benim deneyimlediğim ve gayet memnun ayrıldığım Khao San Road’da bulunan 2 hostelden bahsedeyim.

1.Mad Monkey Bangkok

Mad Monkey Bangkok
Mad Monkey Bangkok

Bu hostel zincirinin Kamboçya’daki hostelinde gönüllü olarak çalışmış biri olarak, Güneydoğu Asya’daki Mad Monkey hostellerin hepsinin parti hosteli olduğunu söyleyebilirim. Bangkok’taki ise, kelimenin tam anlamıyla muhteşem. Hostelin girişi bir bar. Barı geçtikten sonra arka tarafta da nehir manzarası ve küçük bir yüzme havuzu var. Gün içerisinde güneşlenebilir, yüzebilir veya voleybol oynayabiliyorsunuz. Akşam saatlerinde müzik kesilir. Beer Pong’tan her türlü içki oyununa eğlence var. 10.30-11.00 gibi hosteldeki herkes Khao San Road’a gider. Yani hostel 11:00’dan sonra sessizleşir.

Hostelin dorm oda ücretleri 12£‘dan başlar. Çift kişilik odalar vardır. Dorm odalarının hemen hemen hepsi 4 kişilik. Ayrıca gayet modern ve şık bir hostel.

Khao San Road, hostele sadece 5-10 dakika yürüme mesafesinde ve konum olarak şehrin kalbinin attığı yere yakın. Parti ile işiniz yoksa dahi, biraz daha lüks ve modern olan bu hostele göz atarak başlayabilirsiniz. Booking Üzerinden Hosteli İncele

2.Nappark Hostel 

Nappark Hostel 
Nappark Hostel – Bahsettiğim 22 kişilik oda

Bir diğer parti hosteli. Ancak bu hostel Mad Monkey gibi değil. Biraz daha sosyal bir hostel. Yani tesis, diğer gezginlerle çok çabuk kaynaşabileceğiniz muhteşem bir atmosfere sahip. Sadece bayanlar için dorm odaları da var. 22 kişilik odasını kesinlikle tavsiye ederim. Hem süper modern hem de tam olarak 22 kişilik oda konseptinde değil. 2 kişilik ranzalar arasında büyük ve geniş bir perde sistemi var. Yani çok dikkatli bakılmadıkça diğer yataklar görülmüyor bile.

Hostelin konumuna göre iyi bir fiyatı var. Hostelin dorm/paylaşımlı odaları 8£’dan başlıyor. 22 kişilik, 6 ve 8 kişilik odalar var. Tabii 6 ve 8 kişilik odalar biraz daha pahalı. Hosteli İncele

NOT : ​Bangkok’ta nerede kalınır ? adlı yazımda bölge bölge, güzel bir konaklama rehberi hazırladım. Konaklayacağınız bölgeyi seçmek adına bu yazıma da göz atabilir, daha sonra hostel seçebilirsiniz.

Şimdi gelelim en iyi ve en ideal Bangkok Hostellerine ;

1.Lub d Bangkok Siam

Lub d Bangkok Siam
Lub d Bangkok Siam

Lub d (Thai dilinde İyi Uyku anlamına gelir) hostel, şehirde en çok tercih edilen hostellerden biri. Bangkok’un en ünlü bölgelerinden biri olan Siam‘da bulunması da bu hosteli canlı kılan faktörlerden. Hostelin etrafı, alışveriş merkezleri, barlar, gece kulüpleri ve restoranlarla çevrili. Yani bu hostelden bi koşu şehrin önde gelen yerlerine gidebiliyorsunuz.

Hostelin gecelik dorm odaları 12£‘dan başlıyor. Çift kişilik odalar ise 25£‘dan. Yani bulunduğu konuma ve 3 yıldızlı oluşuna göre gayet uygun.

Dikkat ; Bu isimde iki hostel bulunuyor. Biri ”Silom” diğeri ise ”Siam” isimler benzer olduğundan dolayı karıştırmayın. Silom olanı pek tavsiye etmem. Bu yüzden, Siam’ı seçtiğinizden emin olun. Bu arada hostel 3 yıldızlı bir otel havasında. (Korkmayın! fiyatlar 3 yıldızlı oteller kadar pahalı değil).

2.Bodega Bangkok Party Hostel

Bodega Bangkok Party Hostel
Bodega Bangkok Party Hostel

Bir parti hosteli olan Bodega, şehirdeki en popüler 3 hostelden biri. Süper canlı atmosferi ve temizliği ile ön plana çıkan bu hostelin hemen hemen her gece Pub Crawl (Bar Bar gezme) turları oluyor. Bu sayede de dünyanın dört bir yanından gezgin ile çok çabuk kaynaşıp arkadaş olabiliyorsunuz.

Soi Cowboy‘u duymuşsunuzdur. Duydunuz değil mi ? aman ha, Bangkok denince ilk akla Soi Cowboy gelir, unutmayın. İşte o meşhur Soi Cowboy bu hostele hızlı adımlarla sadece 3 dakika uzaklıkta bulunuyor.

Bu hostelin gecelik dorm ücretleri ise 9£’dan başlıyor. Ayrıca hostelin 8+ gibi oldukça güzel bir puanı var.

Parti sevmeyen biriyseniz ve sessiz sakin bir hostel arıyorsanız, bu hosteli es geçin derim. Booking üzerinden hosteli incele

3.Niras Bankoc Cultural Hostel (Sessiz & Sakin)

Bangkok Hostelleri
Niras Bankoc Hostel

Oldukça garip bir ismi olan bu hostel, Grand Palace (Büyük Saray) ve Wat Pho Tapınağı‘na oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Bunun yanında, Khao San Road (Bangkok gece hayatı için en popüler 3 bölgeden biri) hostele 20 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Konum olarak en ideal Bangkok hostelleri arasında. 9+ gibi oldukça yüksek bir puana sahip olması da hostelin en önemli özelliği. Gecelik dorm oda ücretleri ise, 10£’dan başlıyor.

KİM İÇİN ; Çift olarak seyahat edenler için muhteşem. Yalnız seyahat ediyor ve çok fazla gürültü istemiyor, kendi halinizde olmak istiyorsanız da düşünülebilir. Konum bakımından endişeniz olmasın. Hostel, Bangkok’un en gözde gezilecek yerlerine yakın.

4.BED Station Hostel (Sosyal Bir Hostel)

Bangkok Hostelleri
Bed Station Hostel

Modern havasıyla dikkat çeken bu hostel, Phaya Thai‘de bulunuyor. Yani konum olarak gayet güzel bir yerde. Bangkok’taki en iyi hostellerden biri olması bu hosteli tercih etmek için yeterli olsa da, daha birçok artısından söz etmekte yarar var. Mesela BTS tren istasyonu hostele 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında, barı, ücretsiz kahvaltısı ve süper deneyimli çalışanları ile bir hostelde aradığınız birçok şeyi burada rahatlıkla bulabilirsiniz.

NOT : Aynı isimde şehirde 2 hostel bulunuyor. Bu yüzden ”RATCHTHEWİ” olanı seçtiğinizden emin olun. Diğer hostel bir parti hosteli olarak Khao San Road’da bulunuyor.

Bu hostel ne bir parti hosteli, ne de çok sakin bir hostel. Sosyal bir hostel bu yüzden çok sessiz bir yer değil.

Ayrıca hostelin 9+ gibi süper bir puanı olması da, bu hostelin tereddütsüz tercih edilebilir olduğunu gösteriyor. Bu arada hostelin gecelik dorm ücretleri de 13£‘dan başlıyor.

GÖZ AT : Bangkok gezilecek yerler

5.NapPark Hostel at Khao San 

Bangkok Hostelleri
Nappark Hostel @Khao San

Gelelim şehrin en iyi ve en popüler hostellerinden birine. NapPark hostel, hostelworld tarafından 2017’nin en popüler hosteli seçilmiş. Bizim bir şey söylememize gerek var mı ?. Yukarıda da bahsetmiş bu hostelde 3 gece konaklamış biri olarak, hostelin gayet sosyal bir hostel olduğunu söyleyebilirim. Ancak 5 yıllık hostel tecrübeme göre bu hostelin tam olarak bir parti hosteli olduğunu söyleyemem.

Süper modern ve farklı dizayna sahip bu hostel, adından da anlaşılacağı üzere Bangkok’un en popüler gece hayatı bölgelerinden biri olan Khao San Road‘a 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında, ulusal müzeye, büyük saraya ve Wat Pho’ya da süper yakın. Yani hem gece hayatı hem de kültür gezisi için tercih edilebilecek en ideal hostel.

Bu hostelin gecelik dorm ücretleri 8£’dan başlıyor. Yani fiyat bakımından da diğer hostellere nazaran uygun. Restoranıyla, barıyla, oyun odalarıyla ve 8+ gibi oldukça yüksek bir puanı ile, düşünmeden tercih edilebilecek bir hostel.

6.HQ Hostel Silom

HQ Hostel Silom
HQ Hostel Silom

Hareketli Silom Yolu üzerinde yer alan bu tesis, Bangkok hostelleri arasında en popüler olanlardan. Bu hostelin gecelik dorm ücretleri 12£‘dan başlıyor. Fiyatının gayet uygun olmasına rağmen 8+ gibi yüksek bir puanı da, bu hosteli tercih etmek için yeterli oluyor.

Bu hostel etrafında birçok sokak yemek satıcılarını bulabilirsiniz. Bunun yanında, gece hayatı için bir planınız varsa da, bu hostelden birçok canlı gece hayatı bölgesine yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

7.Born Free Hostel – En Ucuz

Born Free Hostel
Born Free Hostel

Soi 6’da bulunan Born Free Hostel, adından da anlaşılacağı üzere neredeyse free 🙂 Bu hostelde sadece iki dorm odası bulunuyor. Birisi klimalı, diğeri ise fanlı (her yatağın kendi fanı var). Fakat Bangkok bilindiği üzere süper sıcak olduğundan dolayı, fanlı dorm odalarını pek tavsiye etmem. Benim için problem değil diyorsanız bu hostelde rahatlıkla konaklayabilirsiniz.

Hostel, Bangkok’un en ucuz hostelleri arasında. Bu hostelin gecelik dorm ücretleri ‘dan başlıyor.

Not : Aynı isimde iki hostel bulunuyor. Bu hostelin linki aşağıdadır. Zaten iki hostel arası 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu yüzden karıştırmamaya dikkat edin.

Bu hostelin 8+ gibi oldukça güzel bir puanı var. Yani sırf bu puana bakarak bile bu hosteli tercih edebilirsiniz.

Bangkok hostelleri arasında tavsiye edebileceğim en ideal tesisler bunlardır. Tabii bu listeye birkaç hostel daha eklemek mümkün. Fakat seçimin daha kolay olması adına bu 7 hostel yeterli olacaktır. Bu arada bir hostel resepsiyonisti olarak size tavsiyem, bu şehirde hostel seçimi yaparken hostelin konumuna, puanına, atmosferine ve son olarak da fiyatına bakın derim. Ayrıca, 100 kişiden 9.7 puan almış bir hostel yerine, 2 bin kişiden 8.5 puan almış bir hosteli tercih etmek çok daha mantıklı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz