Bari’de Nerede Kalınır? | Bölgeler ve Oteller

Antik çağlardan beri Adriyatik Denizi’nin sularıyla yıkanan güney İtalya’nın bu liman kenti, konaklama konusunda az da olsa araştırma isteyen şehirlerinden. Bari’de nerede kalınır ? sorusuna ilk olarak tesis yerine bölge seçerek, çok daha iyi ve uygun bir tesisi bulabilirsiniz.

Bari de birçok Avrupa şehrinde olduğu gibi konaklama ücretleri biraz pahalı. Bu yüzden, şehir merkezine süper yakın bölgeler yerine, şehir merkezine ve turistik yerlere yakın olan bölgeleri tercih etmekte yarar var.

Genellikle Liman yakınındaki tesisler ve gece eğlencesi için ana bölgeler çok daha pahalıdır. Bu şehirde ortalama konaklama ücretleri 80-170£ arası değişirken şehrin en iyi ve en pahalı oteli ise 350£ civarında. Tabi 80£’dan düşük ücretlere 40£’ya kadar tesisleri bu şehirde bulmak mümkün. Fakat konakladığınız bölge ve tesiste buna göre biraz daha az tercih edilenlerden olacaktır.

Bari’de Nerede Kalınır ? | Bölgeler

Bari'de Konaklama Rehberi
Bari’de Hangi Bölgede Kalınır ?

Bari’de konaklama için birçok bölge bulunmakta. Fakat bunlar arasında Bari gezilecek yerler bakımından en popüler, en ideal, en merkezi ve en uygun olanlar arasında olan aşağıdaki 5 bölge arasından tercih yapabilirsiniz.

 • Bari’de konaklama için en iyi ve en popüler bölge BARİ VECCHİA Bölgesi’dir. Bu bölge iyidir ; gece hayatı, turistik yerlere yakınlık ve merkezi bir bölge arayanlar için
 • Bari’de en iyi ikinci konaklama bölgesi ise, MURAT QUARTER (Şehir Merkezi) olarak bilinen Bari Central Bölgesi’dir. Bu bölge iyidir ; şehrin kalbinde konaklamak, alışveriş caddelerine ve mağazalarına yakın olmak, gece hayatı, tren istasyonuna yakınlık konusunda.
 • Bari’de nere kalmalı ? sorusuna en güzel cevaplardan bir diğeri ise, LİMAN ÇEVRESİ Bölgesi’dir. Bu bölge iyidir ; Taze deniz yemekleriyle, plajlara kolay ulaşım olmasıyla, mimari bakımdan şehrin en güzel yerlerine ev sahipliği yapmasıyla
 • Bari’de konaklama için bir diğer güzel bölge ise, SAN NİCOLA STADI Bölgesi’dir. Bu bölge iyidir ; sessiz sakin bölge arayanlar, ailece konaklama bölgesi arayanlar, bütçeli konaklama birimleri arayanlar için.
 • Bari’de bir diğer konaklama bölgesi ise, HAVAALANI ÇEVRESİ‘dir. Eğer sabahın erken saatlerinde veya gecenin ortasında uçağınız yoksa bu bölgeyi es geçebilirsiniz.

BARİ VECCHİA BÖLGESİ (Aziz Nikolaos Bazilikası Çevresi – Bölge Puanı 90/100)

Bari'de Nerede Kalınır ?
Bari’de Konaklama

Bari’de konaklama için en ideal bölgelerden biri olan Bari Vecchia Bölgesi, Aziz Nikolaos Bazilikası çevresinde toplanıyor.

Şehir merkezi olarak da bilinen bu bölge, Bari’de konaklama için en iyi ve en çok tercih edilen bölgedir diyebiliriz.

12.yüzyıldan günümüze kadar gelmiş dar sokaklar ve binalarla dolu olan bu bölge, tarih ve kültür severler için en ideal konaklama bölgesi.

Bu bölgede, Romanesk tarzda iki ana tarihi eseri ve dini merkezi, San Sabino Katedrali’ni ve Aziz Nicola Bazilikası’nı görebilirsiniz.

Bu bölge geleneksel tarzda restoranlarıyla ünlüyken, bölgede gece hayatı için plan yapanlara seslenen birçok bar ve gece kulübünü de bulabilirsiniz. Yani, Nerede kalınır ? sorusu için bu şehirdeki en iyi cevaplardan biridir.

NEDEN Bari Vecchia Bölgesi ;

 • Süper merkezi bir bölge
 • Ortaçağ mimarisi birçok yapıya ev sahipliği yapıyor
 • Gece hayatı iyi
 • Birçok marketleri bulabiliyorsunuz
 • Kültürel ilgi çekici yerler
 • Turistik yerlere yürüyerek erişilebilir

Bari Vecchia Bölgesi’nde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • 4 yıldızlı bir otel olan Palace Hotel‘e göz atabilirsiniz. Bu otel, deniz kıyısına ve Bari’nin tam merkezin yakın bir konumda bulunuyor. Aziz Nikolas Bazilikası’na bu otelden yürüyerek 10 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Ayrıca Bari Limanı ise, otele ortalama 1 km uzaklıkta bulunmaktadır. 8.2 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Bu erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanarak biraz daha uygun fiyatlara odaları bu otelde bulabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Palazzo Calo adlı apart otel ise, Bari’nin eşsiz manzarasıyla ünlü. Bu otel, 8.9 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip. Bari Katedrali ve Aziz Nikolas Bazilikası’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Via Sparano ve Corso Vittorio Emanuele Alışveriş Caddeleri ile şehrin en önemli simge yapıları arasında kurulmuş. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Son olarak 3 yıldızlı bir otel olan Hotel Boston‘a göz atabilirsiniz. Bu otel, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri olduğu gibi bölgedeki en uygun tesislerden biri. Bari’nin tarihi merkezine ve Aziz Nikolas Kilisesi’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Via Sparano Alışveriş Bölgesi’ne kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor. 8.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelin aile odaları da bulunmakta. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

MURAT QUARTER BÖLGESİ (Bari Central – Bölge Puanı 95/100)

Bari'de Nerede Kalınır ?
Bari Otel Tavsiyeleri

Bari’de konaklama için en ideal bölgelerden bir diğeri de Murat Bölgesi’dir. Bu bölge, demir yolu ile kentin deniz kordonu arasında uzanmakta.

Bu bölge, şehirdeki en hareketli bölge olduğu gibi şehrin önde gelen yerlerinden olan Corso Vittorio Emanuele II ve Piazza Umberto I’e ev sahipliği yapmakta.

Bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz. İster süper lüks bir otelde, isterseniz de bütçeli bir hostelde veya 3 yıldızlı otelde konaklayabilirsiniz.

NEDEN Murat Bölgesi ;

 • Şehir merkezi
 • Alışveriş bölgeleri burada
 • Gece hayatı süper
 • Tren İstasyonuna yakın
 • Çok fazla otel veya diğer konaklama seçeneğiniz var.
 • Turistik yerlere yürüme mesafesinde (Turistik yerlere Bari Vecchia’ya göre biraz daha uzak)

Murat Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • 2 yıldızlı bir otel olan Hotel City adlı tesis, bu bölgede en uygun fiyatlı ve en çok tercih edilen otellerden biri. Bölge süper merkezi olduğundan dolayı bu bölgede otel fiyatları diğer bölgelere nazaran 1 tık daha pahalı diyebiliriz. Otel, Merkez Tren İstasyonu’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. Bu da havaalanından otelinize süper kolay erişim demektir. Bari Katedrali’ne 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca otelin 8.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Short Lets Grandi Stazioni adlı konukevi ise, bu bölgede bütçeli konaklama birimi arayanların tercih edebileceği en ideal tesislerden biri. Aziz Nikolas Bazilikası’na 1 km uzaklıkta bulunan bu tesis tam merkeze biraz uzak olduğundan dolayı da konaklama ücretleri gayet uygun. Bari Üniversitesi’ne 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis çevresi daha çok öğrencilerle dolu olduğundan dolayı, uygun fiyatları barları ve restoranları da bulabilirsiniz. Tesisin 8.1 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Tesisi İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Bu bölgede bir diğer otel tavsiyesi olarak da 3 yıldızlı bir otel olan Hotel Moderno adlı tesise göz atabilirsiniz. Bölgedeki en çok tercih edilen 3 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, Bari Merkez Tren İstasyonu’na yürüme mesafesinde bulunuyor. 1931 yılında kurulmuş olan bu tesis, üniversiteye yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Ayrıca otelin 8.2 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • İH Hotel Bari adlı 4 yıldızlı tesis ise, bu bölgede biraz daha lüks otel arayanların tercih edebileceği yerlerden. Bu otel, 20.yüzyıldan kalma tamamen yenilenmiş bir binada hizmet vermekte. Merkezin biraz daha dışında bulunduğundan dolayı da burada konaklama ücretleri biraz daha uygun. 8.7 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelin en güzel yanı da, fırsat indirimlerinin olması. Yani bu otelde 3-5 hafta öncesinden rezervasyon yapacak olursanız biraz daha uygun odaları bulabiliyorsunuz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

LİMAN ÇEVRESİ BÖLGESİ (Bölge Puanı 85/100)

Bari'de Nerede Kalınır ?
Bari’de Nerede Kalmalı ?

Bu şehirde konaklama ücretlerinin en pahalı olduğu bölgelerden biri olan Liman Çevresi, birbirinden kaliteli, şık ve lüks oteller ile çevrili. Eski tarz binalar ile yeni modern binaların harmanlandığı bu bölge, şehrin en kaliteli ve en temiz bölgesi olarak bilinir.

Birçok sanat galerisine de ev sahipliği yapan bu bölgeyi, bütçeli bir Bari gezisi planlıyorsanız, es geçin yok para sorun değil diyorsanız, gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz.

NEDEN Liman Çevresi Bölgesi ;

 • Sanatsal atmosfer
 • Şık ve lüks
 • Plaja ulaşım kolay
 • Otel ve diğer konaklama birimleri çeşitli
 • Şehrin en iyi ve en kaliteli restoranlarına ve kafelerine ev sahipliği yapıyor.

Liman Çevresi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • İlk olarak San Nicola di Bari adlı konukevine göz atabilirsiniz. Bari’de nerede kalınır ? sorusuna en güzel ve en uygun cevaplardan biri olan bu şehir manzaralı tesis, limana 1 km’den az bir uzaklıkta bulunuyor. Tesis, küçük sıradan bir tesis olsa da, bölgedeki ve şehirdeki en uygun fiyatlı tesislerden olduğundan göz atabileceğiniz yerlerden. Tesi tam merkeze 7 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta ve tesisin 7.9 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Tesisi İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Bu bölgede bir diğer güzel tesis ise, La Muraglia adı verilen 9.6 gibi akıl almaz bir yüksek konuk değerlendirme puanına sahip tesistir. Bu tesis, sahile 1 dakika ve limana 3 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Yani konum olarak şehirdeki ve bu bölgedeki en ideal tesislerden biri. Aile odalarıyla da bir hayli ünlü olan tesis biraz lüks tesis arayanlar için ideal. Booking.com aracılığıyla Tesisi İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Daha lüks bir tesis arayanlar için de Luxurystay Venezia21 adlı tesis, ideal bir seçenek olacaktır. Bu tesis hem limana hem de şehrin merkezine yakın bir konumda bulunuyor. Yani konum olarak bölgenin en güzel ve en çok tercih edilen tesislerinden biri. Eşsiz bir manzaraya sahip olan bu lüks otel, diğer tesislere nazaran biraz pahalı olsa da, romantik bir tatil planı yapan veya çift olarak seyahat edenlerin severek tercih ettiği bir tesis. Zaten 9.7 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması da bunun en önemli kanıtı. Bir tatil evi olarak hizmet veren bu tesis, otel ortamını sevmeyen, lüks arayan gezginlerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir yer. Booking.com aracılığıyla Tesisi İncele & Fiyatlara Göz At 

SAN NİCOLA STADI ÇEVRESİ (Bölge Puanı 80/100)

Şehrin güneybatı bölgesinde yer alan fakat merkeze çok da uzak olmayan bu bölgenin çevresi modern tarzda yapılar ile çevrili.

Ayrıca bu bölge konaklama bakımından da birçok otele ve diğer konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyor. Bu yüzden de Bari’de nerede kalınır ? sorusuna güzel cevap olabilecek bölgelerden.

NEDEN San Nicola Stadı Çevresi ;

 • Sessiz sakin bir bölge
 • Çok fazla turist yok
 • Yerli halk ile iç içesiniz
 • Şehir merkezine ve turistik yerlere toplu taşıma araçlarının bağlantısı iyi
 • Şehirdeki en ucuz konaklama bölgesi

San Nicola Stadı Çevresi diyince hemen stadın yanı aklınıza gelmesin. Bu bölgede bulunan konaklama birimleri stada ortalama 2-5 km uzaklıkta bulunuyor.

San Nicola Stadı Çevresi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; 

 • İlk olarak Tanzi Home adlı tesise göz atabilirsiniz. 9.4 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu tesis, turistik yerlere ve şehir merkezine ortalama 2-3 km uzaklıkta bulunan bu tesis, bu bölgedeki en güzel ve en çok tercih edilen tesislerden biri. Terası ve bahçesi de olan bu tesisin en güzel yanı da oda ve kahvaltı olarak hizmet vermekte. Yani şehirdeki en uygun fiyatlı tesislerden biri. Booking.com aracılığıyla Tesisi İncele & Fiyatlara Göz At
 • Bir diğer otel tavsiyesi olarak da, 3 yıldızlı bir otel olan Rondo Hotel‘e göz atabilirsiniz. Bu tesis, hem fiyat hem de konum bakımından şehirde en çok tercih edilen otellerden biri. Çünkü otel şehir merkezine çok yakın olmadığından dolayı fiyatlara gayet uygun. Ayrıca bu otelden şehirdeki turistik yerlere ve merkeze toplu taşıma araçlarıyla çok kısa sürede ve rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Bu otelin en güzel yanı da havaalanına 15 dakika sürüş mesafesinde olmasıdır. Yani havaalanından otelinize ulaşmaya çalışıyorsanız bu otel oldukça ideal olacaktır. 8.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip olan bu otelin en güzel yanı da 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen gayet şık ve modern olmasıdır diyebiliriz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Son olarak, 4 yıldızlı bir otel olan The Nicolaus Hotel‘e göz atabilirsiniz. Bu otel, şehir merkezine toplu taşıma araçlarıyla ortalama 10-15 dakika uzaklıkta bulunuyor. Bu yüzden de şehirdeki en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri. İster şehir merkezine isterseniz de şehirdeki turistik yerlere bu otelden rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Yüzme havuzu, aile odaları, havaalanı servisi, barı, spa ve sağlık merkezi ile gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz otellerden biri. Ayrıca otelin 8.9 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Bari’de nerede kalınır ? sorusuna havaalanı yakınlarında bulunan otelleri de cevap olarak söylemek mümkün. Fakat Bari’de 1 geceden fazla konaklayacaksanız havaalanına çok yakın olan otellerde konaklamanıza da gerek yok. Eğer günübirlik veya sadece 1 gün için Bari’ye gidiyor ve uçağınız erken saatte ise, bu havaalanı yakınlarındaki bölgede bulunan konaklama birimlerine de göz atabilirsiniz. Fakat bunun dışında bu bölgeyi es geçebilirsiniz.

Bari’de konaklama için şüphesiz en iyi bölge merkez yakınlarında bulunan bölgelerdir. Yukarıdaki ilk 3 bölge şehir merkezine yakın. Yani biraz zorlayarak yürüyerek dahi gidebilirsiniz. Ayrıca bu 3 bölgeden şehirdeki turistik yerlere de oldukça kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Fakat dördüncü bölge yani San Nicola Stadı çevresindeki bölge, genelde bütçeli bir Bari gezisi planı yapanların tercih ettiği bir bölge yani herkesin sevebileceği bir bölge değil. Bu yüzden tereddütsüz bir seçim için ilk iki bölge, araştırmalı bir seçim için de son iki bölgeyi konaklama için düşünebilirsiniz.


Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here