Barselona Geceleri

Avrupa’nın en popüler şehirlerinden biri olan Barselona’da, gece hayatı için birçok seçenek bulunmaktadır. İspanyolların ve Barselona’da yaşayan Uluslararası halkın akşam yemeğini 10-11 civarında yemesi, Barselona gece hayatı için iyi bir hazırlık yapıldığının işaretidir. Barselona’da, geceleri özellikle bir plan yapmanıza gerek yoktur. Hostellerde konaklıyorsanız, gecenin 2’sinde canınız sıkıldığında, mutlaka hostelinizin lobisinde barlara gitmek için bekleyen diğer turistleri göreceksiniz. Çünkü, gece hayatının en canlı olduğu saatler, 2-3 sularıdır.

Barselona’da konaklama için henüz tercih yapmadıysanız, Barselona’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak bölge bölge otel ve diğer konaklama birimleri tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Barselona’da bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Barselona Gece Hayatı İçin En İdeal Bölgeler

Barselona gece hayatı için güvenli ve doğru yer seçmekte fayda var.Sonuçta Avrupa’nın birçok şehrinde olduğu gibi, Barselona da, geceleri tehlikeli olabilmektedir.

1.La Rambla

Barselona Gece Hayatı
Placa Reial-La Rambla

Barselona gezilecek yerler listenize de mutlaka eklemeniz gereken yerlerden biri olan La Rambla Caddesi, Barselona’nın en işlek ve en turistik caddelerinden biridir. Daha çok, alışveriş mağazaları,restoranları ve kafeleri ile ünlü olsa da, güzel bir gece geçirmek için de mutlaka düşünülmesi gereken merkezi yerlerden biridir.

La Rambla tek bir caddeden oluşmamaktadır. Birçok sokak ve caddenin birleşmesinde oluşan La Rambla, Las Ramblas olarak da bilinmektedir. Daha çok turistlerin ağırlıkta olduğu bu bölgede, barlar ve gece kulüplerinin hemen hemen hepsinde birçok turist görebilirsiniz.Özellikle akşam saatlerinde (8-11) birçok sokak sanatçısının gösterilerini izleyebilirsiniz.

2.Gothic Quarter

La Rambla bölgesine oldukça yakın olan Gothic Quarter (Barri Gotic Bölgesi), eğlenmek için en ideal yerlerdendir.Oldukça elit bir bar olan ”Milk Bar” veya muhteşem kokteylleri ile meşhur olan ”Irısh and British Pub” bu bölgede mutlaka denenmesi gereken barlardandır. Bu barlar daha çok lokal halkın tercih ettiği yerlerdendir. Bu bölgede, turistlerin yoğun olduğu bir bar arıyorsanız ”Flaberty” iyi bir seçenek olabilir.

3.El Born

Şehirde  öğrenci kesimin en çok tercih ettiği yerlerden biridir. Oldukça merkezde yer alan bu bölge,daha çok lokal halka ev sahipliği yapmaktadır. Gothic Quarter’da veya La Rambla’da görebileceğiniz turistleri, burada maalesef göremezsiniz.

4.Raval

Bu şehirde güzel bir gece için bir diğer önemli bölge,şüphesiz Raval’dır. Raval, La Rambla’ın en önemli bölümlerinden biridir. Fakat, çoğu turist Raval’ı, La Rambla’dan farklı bir bölge olarak bildiği için, sizin de böyle bilmenizde yarar var. Bölgeye ulaşım oldukça kolaydır. Bu bölgede denenebilecek barlar ise, ” Marmalade” ve ” Shenanıgans İrish Pub” dır. Oldukça güvenli bölgelerden biri olan Raval’da birçok bütçeye uygun restoranlar da bulmak mümkündür.

5.Eixample

Şehirde en çok övülen bu bölge, bana göre, en kötü bölgelerden biridir. En çok sarhoşların bulunduğu bu bölgedeki barların çoğu, ya yeraltındandadır ya da tenha bir cadde üzerindedir. Dilediğiniz bir barı veya gece kulübünü bu bölgede bulmak biraz zor olduğu için bu bölgeyi es geçebilirsiniz.

Bu şehirde güzel bir gece için bütçeniz sağlamsa,tekne partilerine katılmanızı şiddetle tavsiye ederim. Ben katılmadım fakat, katılanların yüzündeki ifade ve teknenin atmosferini uzaktan görmem, ne kadar etkileyici olabileceğini anlamam için yeterli olmuştu. Bu tekne partileri ortalama 3 saat sürmektedir ve teknede içki ücretsizdir. Tabi 100-150£ gibi bir parti ücreti ödedikten sonra.

Son olarak, Barselona gece hayatı için tavsiye edebileceğim yer, açık hava gece kulübü olarak bilinen La Terrazza (Poble Espanyol‘un içindedir), gece hayatından beklediğiniz herşeyi bulabileceğiniz yerlerdendir. Şehir merkezine biraz uzak olduğu için (taksiyle 10-15 dakika),bir daha düşünebileceğiniz yerlerden olsa da, Avrupa Ülkelerinde görebileceğiniz en iyi gece hayatından birine ev sahipliği yapmaktadır, diyebilirim. Bu açık hava gece kulübü, kızları ve erkekleri en bakımlı ve en şık elbiseleri içinde görebileceğiniz yerlerdendir.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...