Barselona Havaalanı’ndan Şehir Merkezi’ne Ulaşım

Barselona Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için birçok kolay ve ucuz yol bulunmaktadır. Genel olarak, havaalanı-şehir merkezi arası 20-30 dakika sürmektedir (Trafiğe göre 5-10 dakika değişebilir). Önceden rezervasyon yaparak,çok rahat bir şekilde otelinizin veya hostelinizin yakınına kadar ulaşabilirsiniz. Önceden rezervasyon yapmak istemezseniz,şehir merkezine ulaşım için en ideal ulaşım araçları, paylaşımlı minibüsler,trenler ve Aerobus adı verilen otobüslerdir.Ancak dikkat etmeniz gereken, Barselona Havaalanı’nda, şehir merkezine giden birçok otobüsler bulunmaktadır.Aerobus, bir ekspress otobüsüdür ve diğer otobüslere göre çok daha az durağı olmakla birlikte,yolculuk süresi Aerobus’ta daha kısa sürmektedir.

Barselona’da konaklama için henüz tercih yapmadıysanız, Barselona’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak bölge bölge otel ve diğer konaklama birimleri tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Barselona’da bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Barselona Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

1.Aerobus : Bu açık mavi otobüsler, gün içinde her 10 dakikada bir bulunabilecek ulaşım araçlarından biridir.Bu ulaşım araçlarını, Barselona Havaalanı Terminal 1 ve Terminal 2’de bulabilirsiniz.Barselona’nın en popüler ve en işlek meydanlarından olan Plaça Catalunya (Catalunya Meydanı) ve Plaça d’Espanya (İspanya Meydanı)’da bu otobüslerin durakları bulunmaktadır. Eğer, Passeig de Gracia,La Rambla Caddesi, Barri Gotic Bölgesi veya Eixample bölgesine yakın yerlerde konaklıyorsanız, Plaça Catalunya durağında inerek bu bölgelere 5-10 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Aerobus 2016 bilet ücreti ; 5.90£’dur.

2.Trenler

Barselona Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşım için bir diğer ideal ulaşım aracı, RENFE adı verilen trenlerdir. Bu trenler her 30 dakika da bir hareket etmektedir.Şehir merkezine yolculuk ortalama 20-25 dakika sürmektedir. Bu trenler ile Barselona’nın en popüler bölgelerinden biri olan Passeig de Gracia bölgesine ulaşabilirsiniz. Passeig de Gracia bölgesi, Barselona’nın en turistik iki binası olan, Casa Mila ve Casa Batllo‘un bulunduğu bölgedir.Eğer hostellerde konaklıyorsanız, Barselona hostellerinin büyük çoğunluğu bu bölgeye oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. 2016 RENFE tren ücreti 4.10£’dur.

3.Shutte Bus

Shuttle Bus adı verilen bu minibüs ücretleri 15£’dan başlamaktadır.Gideceğiniz bölgeye göre 2-3£ değişebilmektedir. Fakat, Barselona Havaalanı’ndan şehir merkezine en rahat ulaşabileceğiniz araçtır,diyebilirim.Ayrıca,bu küçük minibüsler,otelinizin en yakın bölgesine kadar gitmektedir.Özellikle, valizleriniz fazla ise, mutlaka düşünülmesi gereken seçeneklerdendir.

Barselona Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşım için ayrıca,taksi,metro ve birçok otobüs seçeneklerini de bulmak mümkündür. Ancak, taksi ücretleri pahalı olduğu için, metrolar çok fazla durakta durduğu için ve diğer otobüsleri her iki terminalde (Terminal 1 ve Terminal 2) bulamayacağınız için tavsiye etmem.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...