Barselona Nerede ? Nasıl Gidilir ? Hakkında Bilgiler

Özerk bölge Katalonya’nın başkenti olan Barselona, İspanya’nın Madrid’den sonraki en kalabalık şehridir. Modern sanat akımına yön veren sanatçı Gaudi’nin eserleriyle dolu bu şehir Avrupa’da görülmesi gereken en önemli şehirlerden biridir. Her yıl binlerce turisti ağırlayan bu şehir Türklerin en çok tercih İspanya şehri olarak da bilinmekte. Barselona Nerede ? sorusuna geçmeden önce şehir hakkında birkaç bilgi vermekte yarar var.

Barselona’ya namını kazandıran yapılardan biri olan henüz inşaati tamamlanmamış olan Sagrada Familia da Gaudi’nin eseridir. Barselona’da bulunan yapıların birçoğu UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı olarak kabul edilmiştir.

Barselona Nerede ?

Balear denizi kıyısında Fransa sınırına yakın bir konumda olan Barselona tam olarak İspanya’nın kuzeybatısında bulunmaktadır. Şehir Tarragona Lleida ve Gerona şehirleriyle çevrelenmiştir.

Barselona’ya Nasıl Gidilir ?

İstanbul’dan Barselona’ya direkt uçuşları fazlasıyla bulabilirsiniz. İstanbul’dan Barselona’ya uçuş süresi ortalama 3 buçuk saat sürmektedir.

Barselona’ya Ne Zaman Gidilir ?

Nemli Subtropikal iklimin hakim olduğu bu şehirde yağışlar daha çok kış ve bahar aylarında görülmektedir. Şehirdeki en soğuk ay ocak ve en sıcak ay ise ağustos ayında görülmektedir. Barselona’da konaklama ücretlerinin en uygun olduğu aylar ise kış aylarıdır. Fakat kış aylarında yağışların biraz daha fazla olduğunu ve havanın biraz daha soğuk olabileceğini unutmayın. Barselona’yı ziyaret için en ideal zaman sonbahar veya ilkbahar aylarıdır. İlkbahar veya sonbahar aylarında konaklama ücretleri yaz aylarına göre çok daha uygun olmaktadır. Bu yüzden bu şehri yaz aylarında ziyaret edemiyorsanız mutlaka ilkbahar veya kış aylarında ziyaret edin derim.

Barselona’da konaklama hakkında henüz bir fikriniz yoksa Barselona’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerine ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Barselona’da konaklama için birçok seçim bulunmaktadır. Özellikle hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdikten sonra otel veya diğer konaklama birimi seçimi çok daha kolay olacaktır. Tek yapmanız gereken şehir merkezine ve turistik yerlere yakın bir konumda bulunan uygun bölgeyi seçmektir.

Barselona nerede ? nasıl gidilir ? adlı bu yazıya eklemek istedikleriniz veya sormak istediklerinizi yorum olarak iletebilirsiniz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...