Belgrad Gezilecek Yerler | En Güzel 23 Yer

Çalkantılı geçmişi ile ünlü Belgrad, yüksek kültürünü eğlenceli ve sevgi dolu bir ruhla harmanlayan karmakarışık geçmişini bir kenarda bırakan Avrupa’nın en güzel şehirlerinden.
Belgrad gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz birbirinden güzel tarihi yapıları, turistik yerleri, müzeleri ve meydanları fazlasıyla bu şehirde bulabilirsiniz.

Bu şehirde gezilecek yerler ve yapılacak şeyler ele avuca sığmaz. Bu yüzden de Belgrad için en azından 2-3 gününüzü ayırmanızda yarar var.

Belgrad’da turistik noktalara rahat ve hızlı bir şekilde ulaşım için de nerede konaklayacağınız oldukça önemlidir. Eğer şehirde hangi bölgede konaklayacağınız hakkında pek bir fikriniz yoksa, Belgrad’da nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere özel otel tavsiyelerini bulabilirsiniz. Belgrad’daki en ideal konaklama birimlerine booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.Booking.com

Belgrad Gezilecek Yerler Listesi

Belgrad’da gezilecek ve görülecek birçok yer var. Fakat bunların hepsini gezmeye ve görmeye vaktiniz yetmeyebilir. Bu yüzden aşağıdaki 23 yer arasından zamanınıza göre tercih yapabilirsiniz.

1.Belgrad Kalesi – Kalemegdan

Belgrad Kalesi
Belgrad Kalesi

Kurulduğu yıllarda şehrin tamamını kapsayan Belgrad Kalesi, yaklaşık 2 bin yıllık bir tarihi yapı.

Roma kuyusundan Despot Stefan Lazarević’ın ortaçağ kapısına kadar, kalenin her yeri tarih dolu. Belgrad’da en güzel manzaraları izleyebileceğiniz yerlerden biri olması da bu kalenin en önemli yanlarından biri.

Eski Roma dönemlerinden, orta çağ Osmanlılarını modern çağa kadar yöneten Kalemegdan, birçok çalkantılı olayın merkezi idi. Hasar görmüş ve birçok kez yeniden yapılmış. Bu, batı ve oryantal etkilerin benzersiz bir karışımını taşımasının nedenlerinden biri.

Kale, şehir merkezine Kalemegdan Parkı ile bağlı ve kaleye ücretsiz olarak girebiliyorsunuz.

Belgrad Kalesi’nde, Ružica Kilisesi, astronomik bir gözlem kulesi, Victor Anıtı ve Fransa’ya Minnettarlık Anıtı dahil olmak üzere birkaç önemli nokta var. Bu yerleri kale gezinizde ziyaret ettiğinizden emin olun.

Bölgenin tamamında müzeler, galeriler, restoranlar, spor sahaları ve Belgrad Hayvanat Bahçesi de yer almaktadır. Hem yerel halk hem de turistler için Kalemegdan’ın neden en sevilen cazibe merkezi olduğunu anlamak da çok sürmüyor.

2.Skadarlija

Belgrad Gezilecek Yerler
Skardarlija

Ünlü sanatçıların, yazarların, ünlülerin ve turistlerin ortak noktası nedir? Tabii ki, harika yiyecek ve alkol için aşk! Bu yüzden herkes Skadarlija’yı seviyor 🙂

Gerçek bir bohem atmosferi ile şehirdeki en ünlü caddelerden biri olan Skadarlija, bu şehirde kaçırılmaması gereken yerlerden.

Yüz yıldan fazla bir süre önce cadde boyunca sıralanan çok sayıda küçük el sanatları dükkanı varmış. Daha sonra bu dükkanlar, bir tavernaların Balkan versiyonu olan ”Kafana”ya çevrilmiş. Kafana, insanların sadece zevkleri için çalan, yemek yiyebilecekleri, içebilecekleri, rahatlayabilecekleri ve eski bir geleneksel Sırp grubunu dinleyebilecekleri bir yer. Müzisyenler ile birlikte sarhoş olana kadar şarkı söylemek sabahlara kadar eğlenmek için güzel bir yer olarak bilinir.

İnişli çıkışlı parke taşı döşenmiş, 1800’lü yıllardan beri varlığını sürdüren güzel bir semt. Belgrad’ın en renkli yerlerinden biri.

Sırp şarkıcılar, müzisyenler, yazarlar ve şairlerin burada yaşadığı, çalıştığı ve sahne aldığı bir dönem olan 1900’lü yıllar ise, Skadarlija Bölgesi’nin en şanlı günleriymiş. Şimdilerde ise birbirinden güzel kafeleri ve restoranları ile ünlü şirin bir yer. Paris’in Montmartre’sine benzetilen bu mahalle Belgrad’da konaklama için en merkezi ve en popüler yerdir. Dilerseniz buraya tıklayarak bu bölgede bulunan konaklama birimlerine göz atabilirsiniz.

Sokak sanatçılarını da bol bol görebileceğiniz Skadarlija’yı Belgrad’da gezilecek yerler listenize ekleyin.

3.Aziz Sava Kilisesi

Aziz Sava Kilisesi
Aziz Sava Kilisesi

Adını, 13. yüzyıldan kalma bir Sırp keşiş, Sırp Ortodoks Kilisesi’nin kurucusu ve ilk başpiskoposu olan Sava’dan almış olan bu kilise, Vracar tepesinde, 16. yüzyılda Osmanlıların Aziz Sava’nın kemiklerini yaktıklarını belirttiği bir yerde duruyor.

Balkan bölgesindeki en büyük Ortodoks Kilise olan Aziz Sava Kilisesi, beyaz graniti ve mermer duvarlarıyla şehirdeki birçok yerinden dikkatinizi çekecektir.

Bu kilise, Osmanlı Büyük Veziri Sinan Paşa’nın 1594’te Sırp ayaklanması sırasında Aziz Sava’nın kalıntılarını yaktığı yere inşa edilmiş. Kilise inşaati bu olaydan 340 yıl sonra 1939 yılında başlamış ve 1989’da tamamlanmış.

Sava Kilisesi, Belgrad’ın hemen her yerinden görülebiliyor ve Sırp halkının yüzyıllar boyunca verdiği mücadeleyle ilgili merak uyandıran bir hikaye taşıyor.

Günümüzde Belgrad’daki en turistik yapılardan biri ve görülmeye değer dini yapılardan.

4.Ada Ciganlija

Ada Ciganlija Belgra
Ada Ciganlija

Sava’daki bu ada yeniden kazanılarak yarımadaya dönüştürülmüş ve günümüzde yaz aylarında yerli ve yabancıların akın ettiği denize girebileceğiniz güzel bir nehir adası. Şehir merkezine otobüs ile 15 dakika uzaklıkta bulunan bu kale de görülmeye değer.

Ada pratikten şehrin tam ortasında bulunuyor. Fakat olgun karaağaç ve meşe ormanları ile çevrili.

Yaz gününde burası, kürek çeken ve kano yapan, golf oynayan, tenis oynayan, basketbol oynayan veya sadece yeşillikler içinde eğlenen insanlarla dolu.

Fakat ana plajın çakıl taşlı olduğunu da unutmayın. Plaj etrafında barları ve restoranları bulmak da mümkün.

5.Knez Mihailova Caddesi

Belgrad Gezilecek Yerler
Knez Mihailova Caddesi

Belgrad gezilecek yerler listesinin ilk sıralarında yer alan Mihailova Caddesi, şehirdeki en hareketli ve canlı caddelerden biri.

Çok sayıda dükkan, restoran ve kitapçı, zarif cephelere sahip 19. yüzyıldan kalma şık binalar da yer almaktadır. Sokak ressamları, kuyumcular ve müzisyenler bu sokağın şehirdeki en hareketli ve ilginç yerlerden biri olmasını sağlıyor.

Eski Kent bölgesi üzerinden Cumhuriyet Meydanı’na kadar uzanan bu cadde sadece yayalara ayrılmış bir alışveriş caddesi. Şehirdeki en pahalı caddelerden biri olan Knez Mihalilova, lüks butiklere ve Sephora, Zara ve Gap gibi uluslararası ana cadde markalarına sahiptir.

Ayrıca cadde, birbirinden güzel barlara ve restoranlara da ev sahipliği yapmakta. Belgrad gece hayatı için de bu caddedeki barların bir hayli popüler olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanında cadde boyunca Neolklasik konakları da görebilirsiniz.

Bu caddenin bulunduğu yer, şehirdeki en merkezi bölgelerden biri olarak bilinir. Yani Belgrad’da konaklama için gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bölgelerden biri. Bu caddeye yürüme mesafesinde bulunan otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

6.Gardos Kulesi

Gardos Kulesi Belgrad
Gardos Kulesi

Belgrad’ın gezilecek yerleri arasında güzel bir yere sahip olan Gardos Kulesi, Avusturya-Macaristan İmparatorluğunun günlerinden kalma bir anıttır.

Gardoš Kulesi ayrıca, 1896 yılında Pannonian Ovası’na yapılan Macar yerleşimini kutlamak için, 1896 yılında inşa edildiği için Millennium Kulesi olarak da bilinir.

İçeride Zemun ve Gardoš’ların tarihi ile ilgili küçük bir sergi yer alırken, kulenin zirvesine çıkarak şehrin ve nehrin güzel manzarasını seyredebilirsiniz.

7.Nikola Tesla Müzesi

Nikola Tesla Müzesi Belgrad
Nikola Tesla Müzesi

Sırpların en çok gurur duyduğu insanlardan biri, modern alternatif elektrik sistemi geliştirmek için yola çıkmış meşhur Sırp-Amerikalı mucit, mühendis ve fütürist olan Nikola Tesla’dır. Tesla ayrıca X-ray teknolojisi, radar, uzaktan kumanda, elektrik bobini ve radyonun keşfedilmesinde öncü oldu. Bu yetmezmiş gibi, dünyanın en muhteşem elektrikli arabasının adı onun.

Bu müze, büyük fizikçi, mucit ve elektrik mühendisi, Sırp ulusal kahramanının hayatını ve çalışmalarını sunuyor. Tesla’nın hayatına dair birçok eseri ve ona ait kişisel eşyaları görebileceğiniz bu müzeyi de listenize ekleyin.

Sergi iki ana bölümden oluşuyor. İlki, teslanın fotoğraflarını ve yazışmalarını, hayatının ve seyahatlerini daha net bir şekilde görebileceğiniz çalışmadan. İkincisi, 3D renderleriyle veya 500.000 voltta deşarj üreten bir endüksiyon bobini gibi tamamen işleyen reprodüksiyonlarla, çalışmalarının sergilendiği bölüm.

8.San Marco Kilisesi

Belgrad San Marco Kilisesi
San Marco Kilisesi

Belgrad’da ki en dikkat çeken kiliselerden biri olan San Marco Kilisesi, Neo-Bizans tarzıyla yapılmış Sırbistan’daki en büyük kiliselerden biridir. Dış yapısı 1930’da tamamlanmış olmasına rağmen iç mimari çalışmaları günümüze kadar devam etmiş.

Mesela en iyi ikonostasis 1990’larda tamamlanmış. Bu çerçeve mermer, son akşam yemeğinin simgesi ve resmi Belgradlı akademik ressam Đuro Radulović tarafından oluşturulmuş.

Kript üzerindeki çalışmalar 2007 yılında narteks altında başlamış ve 19. yüzyıl din adamları ile Sırp krallığının mezarları buraya aktarılmıştır.

9.Cumhuriyet Meydanı

Cumhuriyet Meydanı Belgrad
Cumhuriyet Meydanı

Belgrad gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazlarından olan Cumhuriyet Meydanı, şehrin kalbinin attığı yerlerden biri olarak bilinir. Knez Mihailova’nın güney ucunda bulunan bu meydan, bir iş bölgesi olarak bilinse de şehirdeki turistlerin en fazla zaman geçirdiği yerlerden biri.

Prens Mihailo Anıtı, Sırp Ulusal Tiyatrosu ve Ulusal Müze de burada bulunmakta. Ulusal Müze, ülkedeki en büyük müzedir ve 400.000’den fazla nesneden oluşan geniş bir koleksiyona ev sahipliği yapmaktadır.

Ayrıca birçok toplu taşıma araçları bu noktada birleşmekte. Bu yüzden de bu meydan çevresinden şehirde dilediğiniz herhangi bir yere çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

10.Zemunski Kej

Belgrad Gezilecek Yerler
Belgrad’ın gezilecek yerleri

Kej Oslobođenja (Quay of Liberation) olarak da bilinen Zemunski Kej adlı bu sahil şeridi şehirde tuna nehrini en iyi seyredebileceğiniz yerlerden biri.

Gardoš Kulesinin hemen altında başlayan, çınar ağaçları ve Avrupa’nın Sava ile birleştiği en uzun ikinci nehrin görkemli manzaralarına sahip, uzun yeşil bir alandır. Dilerseniz küçük bir tekne ile gölde küçük bir tura çıkabiliyorsunuz.

11.Avala Kulesi

Avala Kulesi Belgrad
Avala Kulesi Belgrad

Balkanlardaki en uzun yapı olarak ün yapmış Avala Kulesi, bir iletişim kulesidir. Kulenin inşaati 1965’te tamamlanmış fakat 1999’da NATO bombardımanı sırasında hasar almış ve yeniden yapılanma sayesinde bugünkü haline 2010 yılında kavuşmuş.

Kulenin en güzel yeri 135 metre yüksekliğinde bulunan kafesi. Tabi şehrin manzarasını gözlem güvertesinden de seyredebiliyorsunuz.

Bu kuleden, açık ve güneşli bir günde, çevredeki köylere, tepelere, uzaktaki Yeni Belgrad bloklarına ve hatta Belgrad’ın kuzeyindeki düz Voyvodina bölgesine 100 kilometre uzaklıkta harika bir manzaraya sahip olabilirsiniz.

12.Belgrad Askeri Müzesi

Belgrad Gezilecek Yerler
Belgrad

Sıralanmış devre dışı mayınlar, Alman panzerler ve torpidolar, dışta da antika toplar var, dış duvarda hala silah yerlerini de görebileceğiniz bir müze.

Hepsi 1878’den beri kale içinde bulunan askeri müzeye ait. Galerilerde, 2.000 yıldan daha eski kask ve bıçaklarla, Eski Yunanlılar ve Romalılardan kalma silahlar da bulunuyor.

Orta çağlardan beri Balkanlar’da ve batı Avrupa’da dövülmüş eldivenler ve diğer zırhlar, kalkanlar, baltalar, kılıçlar var.

13.Yugoslav Tarih Müzesi

Belgrad Gezilecek Yerler
Yugoslav Tarih Müzesi

Yugoslavya’nın büyüleyici tarihine bir göz atmak istiyorsanız, bu müze mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Komünist dönemden kalma binlerce eser, tarihi belge, hediye, fotoğraf, silah ve filmden oluşan oldukça geniş bir koleksiyon var.

Müze, bir Cumhurbaşkanlığı kütüphanesinin eşdeğeridir ve eski Otoriter Cumhurbaşkanı Josip Biroz Tito’nun 1953’ten 1980’e kadarki emri sırasında topladığı tüm hediyeleri sergiler. Toplamda 200.000’den fazla eser var ve izlemeye değer birçok şey arasında, rölelerde kullanılan tören batonları var.

Tarihe meraklı olanların sevebileceği bu müzeye de göz atabilirsiniz.

14.Ulusal Tiyatro

Belgrad ulusal tiyatro
Ulusal Tiyatro

Oldukça uygun fiyata bir kültür ziyafeti sunan bu Ulusal Tiyatro, sadece dışarıdan görülüp geçilecek yerlerden değil.

1869’da kurulmuş olan bu Tiyatroda konserlere katılmasanız dahi gün boyunca, gardıropların ve manzaranın nasıl muhafaza edildiğini ve bakımını yaptığını ve tiyatrodaki şarkıcıların yaşadığı bir arya ile muamele edileceğini keşfetmek için kulis turuna çıkabilirsiniz.

Bu tiyatroda gösterilen ücretleri de 7-9 dolara kadar düşebilmekte.

15.Havacılık Müzesi

Havacılık Müzesi Belgrad
Havacılık Müzesi

Belgrad’ın havacılık müzesi, kentin havaalanının yanındaki 1989 yılından itibaren çarpıcı bir jeodezik cam binada hizmet veriyor.

Müzede Sırp Ordusuna ait 200’den fazla uçak ve özel koleksiyonları görebiliyorsunuz. İkinci Dünya Savaşı sırasında kullanılmış bombardıman uçaklardan Yugoslav Zmaj Fizir ve Sovyet Polikarpov gibi çift kanatlı uçaklara kadar birçok koleksiyonu bu müzede görebilirsiniz.

16.Aziz Micheal Katedrali

Aziz Micheal Katedrali Belgrad
Aziz Micheal Katedrali

Belgrad Kalesi’ne yürüme mesafesinde bulunan Aziz Micheal Katedrali, şehrin en güzel silüetlerinden biri. Neoklasik bir mimariye sahip bu dini yapının tarihi 1830’lu yıllara kadar gitmekte.

Katedral, 14. yüzyıl kralı ve aziz Stefan Uroš V’in kalıntılarını ve Sırp dilini 1800’lerde yeniden biçimlendiren Vuk Karadžić gibi ulusal kahramanların mezarlarını barındırıyor.

17.Stari Dvor ve Novi Dvor (Eski ve Yeni Saraylar)

Belgrad Gezilecek Yerler
Eski Saray

Belgrad gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazlarından olan Eski ve Yeni Saraylar, Obrenović ve Karađorđević kraliyet aileleri için inşa edilmiş şehrin mimari bakımdan en güzel yapıları arasında.

Saraylar, Kralja Milana’daki büyük bir topluluğun bir parçası olarak Andrićev Venac meydanında birbirlerine bakıyor.

Eski Saray, 1880’lere tarihlenir ve Viyana’dan toptan ithal edilen iç mekanlarıyla Beaux-Arts mimarisine sahiptir. Günümüzde şehir meclisine ev sahipliği yapmakta ve bazı günlerde ziyaretçiye açık.

Yeni Saray ise aynı zamanda Revivalist mimariye sahip ve 1922’de Birinci Dünya Savaşı sırasındaki hasardan sonra tamamlanmış.

Dış cephesinde iki kat İyonik sütun kolonisi hakimdir ve saray şu anda Sırbistan Devlet Başkanı’nın evidir.

18.Sırbistan Ulusal Meclis Binası

Sırbistan Ulusal Meclis Binası
Sırbistan Ulusal Meclis Binası

Şehirde gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz bir diğer güzel mimariye sahip yapı ise, Sırbistan Ulusal Meclis Evi’dir.

Şehirdeki en fotojenik bina olmasıyla ve Yugoslavya’nın Parlamentosu’na ev sahipliği yapmasıyla ünlü.

Resmi amacı göz önüne alındığında, bu görkemli Beaux-Arts binasına erişimin kısıtlı olmasına karşın, Belgrad’ın turist yönetim kuruluna her seferinde ve tekrar tekrar düzenlendikleri bir tur hakkında bilgi alabilirsiniz. İçeri giremeseniz de dışarıdan görmek için bile göz atabileceğiniz bir yapı diyebiliriz.

19.Sırbistan Tarih Müzesi

Belgrad Gezilecek Yerler
Sırbistan Tarih Müzesi

Nikola Pašić Meydanı’ndaki bu müze, yalnızca Sırbistan’ın geçmişiyle ilgili temalar üzerine geçici sergiler düzenliyor.

Örneğin yakın tarihli bir sergide, esasen Sırp Ortodoks kilisesini kuran 13 asır prens ve keşiş St Sava’ya ithaf edilmiş. Başka bir gösteri, Birinci Dünya Savaşı sırasındaki Sırp yaşamını anlatırken, diğerleri 19. yüzyılın başında Birinci Sırp İsyanı, Sırp heykel, ikonografisi ve Sırp-Amerikalı fizikçi Mijajlo Pupin gibi farklı konular ele almaktadır. Zamanınız ve tarihe merakınız varsa mutlaka bu müzeye de göz atın.

20.Tanrı’nın Kutsal Annesi Kilisesi

Belgrad Gezilecek Yerler
Belgrad

Belgrad’da gezilecek kiliselerden bir diğeri de Crkva Ruzica olarak da bilinen Tanrı’nın Kutsal Annesi Kilisesi’dir.

Ruzica Kilisesi olarak da bilinen bu dini yapı, Kalemegdan kalesinde (Belgrad Kalesi) yer almaktadır ve Belgrad’daki en eski kilise olarak bilinmektedir.

Silahtan yapılmış avizeler tarafından aydınlatılmış bir kilise görmek isterseniz bu dini yapıya mutlaka göz atın.

21.Beton Hala

Beton Hala Belgrad
Belgrad’da görülecek en güzel yerler

Branko köprüsünün yakınında bulunan bu kentsel nehir bölgesi, etrafta dolaşılabilecek en havalı yerlerden biri olarak bilinir.

Belgrad’daki en iyi restoranlardan bazıları burada bulunmaktadır. Çoğunlukla geleneksel Sırp yemeklerine yoğunlaşan Skadarlija’nın aksine, Beton hala dünyanın her yerinden farklı modern restoranlar sunmaktadır.

Cantina de Frida (İspanyol, Meksika ve Güney Amerika yemekleri), Ambar (Balkan yiyecekleri ve en yeni trendlerin kombinasyonu) veya Sakura (suşi ve kokteyller) gibi restoranlar bölgenin en gözde ve en popülerleri arasında diyebilirim.

Geceleri canlı müzik yapan mekanların bulunduğu bu bölgede güzel bir akşam yemeği yemeden Belgrad gezinize son vermeyin.

22.Nehir Gece Kulüpleri

Belgrad Geceleri
Belgrad Nehir Kulüpleri

Belgrad gezilecek yerler listenizi bitirdiniz ve hala zamanınız var mı ? o zaman Avrupa’nın en ünlü gece hayatına sahip yerlerinden biri olan Belgrad’da geceleri de bir şeyler yapmak şart.

Halk arasında ”Splav” adı verilen şey, nehir kulüpleridir. Yaz aylarında nehir kenarları bir kulüpten diğer kulübe atlayanlarla dolu. Partiler genellikle gece yarısı başlamakta ve sabahlara kadar devam etmektedir.

Herkes için çeşitli müzikler var. 80’li yılların hitlerinden rock, en yeni hip-hop şarkıları, tekno ve halkın rezil Balkan karışımına kadar aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla şey var.

Bu yüzden eğer geceleri de bir şeyler yapmak istiyorsanız, Splav adı verilen bu nehir kulüplerine mutlaka göz atın.

Göz At : Belgrad otelleri

23.NOVI BEOGRAD VE ZEMUN

Zemun Belgrad
Zemun

Novi Beograd (Yeni Belgrad) ve Zemun mahalleleri, daha “yerel” bir atmosfer arıyorsanız, keşfetmek için harika yerlerdir.

Bu mahallelerde 1999 NATO bombalama olaylarından Eski Şehir’den daha fazla kalıntı da var ve bombalanan binaları görmek Belgrad’ın Yugoslav savaşlarında gördüğü yıkımın derecesini buralarda görebiliyorsunuz.

Belgrad Gezilecek Yerler listesine birkaç yer daha eklemek pekala mümkün. Fakat şehirdeki en popüler ve en güzel yerlerin başında bu 23 yer ve yapılacak şeyler gelmekte. Eğer Belgrad’da yeteri kadar zamanınız varsa günübirlik şehir dışı olan turlara da mutlaka katılın.

Ayrıca birçok Avrupa şehrinde olduğu gibi bu şehirde de ücretsiz yürüyüş turları bulunmaktadır. Eğer bu yürüyüş turlarına katılacak olursanız, şehirdeki gezilecek yerleri çok daha iyi bir şekilde görebilir ve büyük bir plan yapmanıza da gerek kalmaz.

Turlar genelde 3-4 saat sürmekte ve Eski Şehir bölgesinden başlamaktadır. Bu turlar ile şehirdeki en önemli turistik noktaları bitirdikten sonra, hala zamanınız ve haliniz varsa, kendi başınıza turların göstermediği yerleri ziyaret edebilirsiniz. Bu turlar genel olarak ücretsiz ve gezdiğiniz yerlerin büyük bir bölümü de ücretsiz olarak görebileceğiniz yerlerden oluşmaktadır.

Göz At : Belgrad Hostel Tavsiyeleri

Belgrad Gezilecek Yerler – Nerede Kalınır ? 

Belgrad Gezilecek Yerler
Belgrad Gezilecek Yerler

Belgrad’da konaklama için öncelikle hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölge seçimi yaptıktan sonra, tesis seçimi çok daha kolay olacaktır.

  • İlk olarak şehirdeki en iyi konaklama bölgesi Stari Grad adı verilen Eski Şehir Bölgesi’dir. Bu bölge, turistlerin en çok tercih bölgelerden olduğu gibi gezilecek yerlere yakınlık bakımından da en iyi olandır. Diğer bölgelere nazaran 1 tık daha pahalıdır. Fakat bu bölgede konaklayacak olursanız, şehirdeki turistik noktalara yürüyerek gidebilir ve şehrin tam kalbinin attığı yere yakın olursunuz. Bu bölgede bulunan konaklama birimlerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; Boutique Hotel Museum 9.5 Puan | Hotel Passpartù Home Garni 9.3 Puan |  Public House Hotel 9.6 Puan | adlı tesislere göz atabilirsiniz.
  • Belgrad’da gezilecek yerlere ve şehir merkezine yakın olmak adına tercih edilebilecek bir diğer konaklama bölgesi de, Stari Grad Bölgesi’ne nazaran birazcık daha uygun olan Savski Venac Bölgesi’dir. Bu bölge de şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden biridir ve konaklama için birçok tesis seçeneğini de bu bölgede bulabiliyorsunuz. Bu bölgenin en güzel yanı da şehrin en iyi gece kulübü olan Sound Gece Kulübüne yakın olmasıdır. Yani şehirde gece hayatı için planlarınız varsa konaklama için tercih edebileceğiniz en ideal bölgedir. Bu bölgede bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; Apartments & rooms Left River 9.0 Puan Apart Otel | Omia 9.2 Puan | adlı tesislere göz atabilirsiniz.
  • Bu iki bölgede aradığınız zevkte ve bütçede bir konaklama birimini bulamadıysanız, son olarak Zemun Bölgesi’ne de göz atabilirsiniz. Zemun bölgesi, diğer iki bölgeye nazaran biraz daha uygun olan, daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği bir bölge olarak bilinir. Birçok otel ve diğer konaklama birimlerine ev sahipliği yapan bu bölgeden, şehirdeki turistik noktalara ve şehir merkezine yürüyerek gidemiyor olsanız da, çok kısa bir mesafede olduğunuzu unutmayın.
Belgrad Kalesi Manzarası
Belgrad Kalesi’nde özellikle akşam saatlerinde muhteşem manzara fotoğrafları yakalayabilirsiniz

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Belgrad gezilecek yerler listesi adlı bu yazıda yer alan 23 yer de, şehirdeki en iyiler ve en popüler arasında. Bu yüzden, zamanınıza ve ziyaret etmek istediğiniz yerlere göre bu yerler arasından kendinize güzel bir gezilecek yerler listesi çıkarabilirsiniz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...