Belgrad’da Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Vizesiz ülkeler arasında bir hayli popüler olan Sırbistan, başkent Belgrad ile ülkenin en büyük turizmine sahip. Daha çok gece hayatı, yemekleri ve tarihi ile turistlerin uğrak noktalarından olan Belgrad’da konaklama ücretleri de diğer birçok Avrupa şehirlerine göre oldukça uygun.
Bu şehirde çok fazla bölge ve çok fazla konaklama birimi olduğundan dolayı da Belgrad’da nerede kalınır ? sorusu için az da olsa araştırma yapmak gerekiyor. Tabi bu araştırmayı ilk olarak bölgelerde yapın derim. Yani öncelikle hangi bölgede konaklayacağınıza karar verecek olursanız, otel veya diğer konaklama birimini bulmak çok daha kolay olacaktır.

Belgrad’da konaklama için çok fazla bölge olsa da, bunlar arasında tercih edilebilecek en ideal, en popüler ve en iyi konuma sahip olan aşağıdaki 4 bölgeden araştırmanıza başlamanızda yarar var.

Belgrad’da Nerede Kalınır ? En Güzel Bölgeler

 • Belgrad’da konaklama için en merkezi ve en popüler bölge Stari Grad olarak da bilinen Old Town (Eski Şehir) Bölgesi‘dir. Bu bölge, şehirdeki turistik yerlere yakın, merkezi bir bölge, gece hayatı için de tercih edilebilir. Diğer bölgelere nazaran birazcık daha pahalı.
 • Belgrad’da ailece nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevap ise, Zemun Bölgesi‘dir.
 • Belgrad’da konaklama için Old Town’a yani Eski Şehir Bölgesi’ne alternatif arıyorsanız, Savski Venac Bölgesi‘ne göz atabilirsiniz. Bu bölgede merkezi sayılan bölgelerden biri.
 • Bizim favorimiz ise, New Belgrad – Novi Beograd Bölgesi’dir. Şehirdeki en büyük bölgedir. Eski Şehir Bölgesi’ne ve turistik yerlere toplu taşıma araçlarıyla çok rahat ulaşabileceğiniz bir konumda bulunmakta. Şehrin biraz daha modern yanını gösteren bir bölge diyebiliriz. Ayrıca bölge Belgrad’a iş amaçlı seyahat edenlerin favorilerinden.

STARİ GRAD – OLD TOWN (Eski Şehir) BÖLGESİ (Süper Merkezi – Bölge Puanı 95/100)

Cumhuriyet Meydanı
Cumhuriyet Meydanı

Belgrad’da en çok tercih edilen bölgelerden biri olan Stari Grad, şehir merkezinin kalbi olarak bilinir. Bu bölgede bulunan hemen hemen tüm konaklama birimleri, şehirdeki turistik yapılara ve önemli mekanlara yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında Belgrad Merkez Tren İstasyonu’da bu bölgede bulunmakta. Yani bu bölgede konaklayacak olursanız ; otelinize rahat ulaşabilir, turistik yerlere yürüyerek gidebilir ve şehirdeki canlı gece hayatına sahip mekanlara yakın olursunuz.

Peki Stari Grad diğer bölgelere nazaran pahalı mı ? diye soracak olursanız; Az da olsa pahalı. Fakat bu bölgede hemen hemen her bütçeye uygun konaklama birimini bulabiliyorsunuz. Yani 2 veya 3 yıldızlı otellerde de konaklayabiliyorsanız bütçe problemi olmayacaktır.

Burada Kalın, EĞER ; 

 • Otelimden çıkıp bi koşu Cumhuriyet Meydanı ve diğer turistik yerlere gideyim diyorsanız
 • Para sıkıntı değil ben de fazlasıyla var diyorsanız
 • Pahalı restoran ve kafelere alışkınsanız
 • Şehrin tam kalbinde konaklamak istiyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ; 

 • Bütçeli bir Belgrad gezisi planlıyorsanız
 • Süper turistik bir yerde konaklamak istemiyorsanız
 • Biraz daha sakin bir bölge arıyorsanız
 • Çocuklarınız ile seyahat ediyor ve bütçeli daireler arıyorsanız

Şehirdeki önemli ve turistik yerlerden olan Cumhuriyet Meydanı, Belgrad Ulusal Tiyatro, Tasmajdan Park ve daha birçok turistik yere yakın olmak istiyorsanız bu bölge, ilk olarak düşünmeniz gereken yerlerden. Ayrıca şehirde gece hayatı için kesinlikle deneyebileceğiniz Sound Night Club da bu bölgedeki otellere 5-15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Bu bölgede bulunan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

Bütçeli ; B&B Garni Petrov 8.4 Puan | Apartment Modus 9.4 Puan (Daire) |

Orta Bütçeli ; Hotel Union 9.2 Puan | Hotel Bohemian Garni – Skadarlija 8.8 Puan |

Lüks ; Boutique Hotel Museum 9.5 Puan | Hotel Passpartù Home Garni 9.3 Puan |  Public House Hotel 9.6 Puan | Capital Hotel Garni 9.2 Puan |

SAVSKİ VENAC BÖLGESİ (Bölge Puanı 90/100)

Belgrad'da Nerede Kalınır ?
Belgrad Otel Tavsiyeleri

Belgrad’da nerede kalınır ? sorusuna en uygun cevaplardan biri olan Savski Venac, şehirdeki en popüler ve en ucuz konaklama birimlerine sahip bölgelerden. Bu bölgede bulunan 4 veya 5 yıldızlı otellere gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz. Oda ücretleri diğer bölgelere nazaran biraz daha düşük olacaktır.

Daha çok bütçeli bir Belgrad gezisi planlayan çiftler ve çocuklu ailelere önerebileceğim bu bölgede de, lüks oteller bulmak mümkün. Tabi daha uygun fiyatlara.

Savski Venac Bölgesi’ni de merkezi bir bölge olarak düşünebilirsiniz. Çünkü bu bölgede bulunan konaklama birimlerinin hemen hemen hepsi şehrin tam merkezine 10-20 dakika yürüyüş  mesafesinde bulunuyor. Yani bu bölgede merkeze yakın olan tesisleri bulmak da mümkün.

Burada Kalın, EĞER ; 

 • Şehir merkezine ve turistik yerlere yakın olayım ama çok yakın olup da bedavan fazla ücret ödemeyeyim diyorsanız (10-20 dakika içerisinde şehir merkezine yürüyerek ulaşabilirsiniz)
 • Ailece dairelerde konaklamayı planlıyorsanız
 • 4-5 yıldızlı otellerde konaklamayı planlıyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • Aradığınız tesisi Old Town – Eski Şehir Bölgesi’nde bulduysanız.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, şehirdeki birçok turistik yere yürüyerek gidebilirsiniz. Bunun yanında bu bölgedeki çoğu otel de Belgrad Merkez Tren İstasyonu’na oldukça yakın bir konumda bulunmakta.

Bu bölgenin en güzel yanı, şehirdeki popüler kulüplere (Sound Gece Kulübü gibi) yakın olması. Ayrıca bölge Sava Nehri’ne yakınlığı ile otantik bir ortam sunmakta.

Bu bölgede bulunan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

Bütçeli ; Hotel Rex 8.0 Puan

Orta Bütçeli ; Apartments & rooms Left River 9.0 Puan Apart Otel | Omia 9.2 Puan |

Lüks ; Jump INN Hotel Belgrade 9.2 Puan | Sky Hotel 9.1 Puan | Amsterdam Hotel 9.1 Puan | Feel Belgrade Apartments 9.0 Puan Apart Otel |

ZEMUN BÖLGESİ  (Bölge Puanı 85/100)

Belgrad'da Nerede Kalınır ?
Nehrin Karşı Tarafında bulunan bölge Zemun Bölgesi’dir.

Belgrad’da hangi bölgede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan bir diğeri de aileler tarafından çok tercih edilen Zemun Bölgesi’dir.

Eski Şehir Bölgesi’nden Sava Nehri’ne doğru baktığınızda ve nehrin diğer tarafında gördüğünüz yer Zemun Bölgesi olarak geçer. Bu bölge bir zamanlar şehirmiş fakat 1930 yılından sonra Belgrad ile birleşmiş. Eski Şehir Bölgesi’nden toplu taşıma araçlarıyla 10-15 dakika uzaklıkta olan bu bölge biraz daha sakin bir bölge arayanların tercih edebileceği yerdir.

Daha çok aileler tarafından tercih edilmesinin en önemli nedeni de, bölgenin sessiz sakin olmasıdır. Siz de her turist ailenin yaptığı gibi ailecek bu bölgede konaklayabilirsiniz.

Zemun Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

Bütçeli ; Garni Hotel Jugoslavija 7.5 Puan | Hotel Skala 8.3 Puan |

Orta Bütçeli ; Hotel Zeder Garni 8.3 Puan | C5 Apartments 9.5 Daire |

Lüks ; Garni Hotel D10 9.6 Puan |

NEW BELGRAD – NOVİ BEOGRAD BÖLGESİ (Bölge Puanı 85/100)

Belgrad'da Nerede Kalınır ?
Novi Beograd – Reddit.com

Bu bölge, Belgrad’ın en büyük bölgesi ve Old Town – Eski Şehir Bölgesi’ne nazaran çok daha modern bir bölgedir.

Özellikle iş amaçlı Belgrad’ı ziyaret edenlerin tercih ettiği bir bölge olarak bilinse de, her tipten turistin sevebileceği güzel bir bölgedir.

Bu bölge bizim favorimiz, çünkü en ideal ve uygun konaklama birimlerini burada bulabiliyorsunuz. Eski Şehir Bölgesi’ne nazaran fiyatlara burada 1 tık daha uygun. Restoranlar, kafeler ve barlar da biraz daha ucuz.

Bu bölge, şehir merkezine ve turistik yerlere ortalama 2-4 km uzaklıkta bulunmakta. Yani tercih ettiğiniz tesise göre uzaklığınız biraz değişiyor. Çünkü bölge çok büyük.

Novi Beograd Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

Orta Bütçeli ; Impulse Apartment 9.4 Puan – Daire | Falkensteiner Hotel Belgrade 9.2 Puan |

Lüks ; Crowne Plaza Belgrade 8.7 Puan | Avangarda Suites 9.1 Puan – Daire |

Not : Bu bölgede konaklamayı planlıyorsanız, süper düşük bütçeli otellerde konaklamanıza gerek yok. Zaten konaklama birimleri, şehir merkezindeki tesislere nazaran oldukça uygun.

VRACAR BÖLGESİ (Bölge Puanı 80/100)

Vracar Bölgesi Belgrad
Vracar

Yine şehir merkezine yakın bölgelerden biri olan Vracar Bölgesi de Belgrad’da nerede kalınır ? sorusuna cevap için gayet ideal seçeneklerden olacaktır. Fakat bu bölgedeki otellerde pek fazla erken rezervasyon fırsatları olmuyor. Yani eğer seyahatinize birkaç gün kala otel rezervasyonu yapmayı planlıyorsanız ilk olarak bu bölgeye bakın derim. Bu bölgedeki otellerde fiyatlar sezona veya rezervasyon tarihine göre pek farklılık göstermiyor.

Vracar Bölgesi’nde konaklayacak olursanız, Belgrad Merkez İstasyonu’na ortalama 1-2 km uzaklıkta olursunuz. Tabi daha yakın olan oteller de bulmak mümkün. Bunun yanında bu bölgeden alışveriş için ideal yerlere de yürüyerek gitmek mümkün. Bu bölgede ziyaret edilebilecek birçok turistik yer de bulunuyor. Fakat şehirdeki en önemli turistik yapılar bölgeye 1-3 km uzaklıkta bulunmakta.

Eğer aradığınız zevkte veya bütçede konaklama birimini yukarıdaki iki bölgede bulamadıysanız son olarak bu bölgeye de göz atabilirsiniz.

Bu bölge biraz daha sakin bir Belgrad seyahati planlayanlar ve iş seyahati için Belgrad’ı ziyaret edenler tarafından tercih ediliyor.

Bu bölgede bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

3 yıldızlı bir otel olan 9.4 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip olan, şehrin tam merkezine 1 km uzaklıkta bulunan Garni Hotel Argo (Booking.com) adlı tesise veya 4 yıldızlı bir otel olan, şehrin tam merkezine 1.5 km uzaklıkta bulunan ve 9.3 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı olan Hilton Belgrade (Booking.com ) adlı tesise göz atabilirsiniz.

Belgrad’da nerede kalınır ? sorusu için diğer bölgeleri tercih etmenizi pek tavsiye etmem. Zaten aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bu 3 bölgede rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı da buna gerek kalmayacak.

Belgrad’da Nerede Kalınır ? – En İdeal 3 Otel Tavsiyesi

Belgrad’da hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdiyseniz ve bölgelere özel otel tavsiyelerinde aradığınızı bulamadıysanız, aşağıdaki 3 otele de göz atabilirsiniz. Bu tesisler, şehirdeki en çok tercih edilenler arasında olduğu gibi en güzel konuma sahip olanlar arasındadır.

1.Belgrad’da Nerede Kalınır ? – Queen’s Astoria Design Hotel (4 Yıldız )

Belgrad'da Nerede Kalınır
Queen’s Astoria Hotel

Belgrad’daki en lüks otellerden biri olan Astoria Design Hotel, Belgrad’ın tam kalbinde bulunmakta. Süper merkezi konumu ve erken rezervasyon fırsat indirimleri ile popüler olan bu otelden şehirdeki birçok turistik yere yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Bunun yanında Belgrad Merkez Tren İstasyonu da otele sadece 300 metre uzaklıkta.

8.4 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip bu oteli, erken rezervasyon dışında tercih etmenizi de pek tavsiye etmem. Yani 1-2 hafta önceden rezervasyon yapacaksanız, aradığınız bütçede odayı bu otelde bulmak zor. Bunun yanında 1-2 ay öncesinden rezervasyon yaparak %30’a varan fırsat indirimlerinden de yararlanabilirsiniz.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Belgrad’da Nerede Kalınır ? – Hotel Constantine The Great (4 Yıldız )

Belgrad'da Nerede Kalınır
Hotel Constantine The Great

Belgrad Tren İstasyonu’na 1.5 km uzaklıkta bulunan bu otel, şehir merkezinin az biraz dışında bulunuyor. Daha çok çocuklu aile odalarıyla popüler olan bu otelden yürüyerek birkaç turistik yere gitmek mümkün. Fakat şehirdeki birçok yere ulaşım için de toplu taşıma araçlarını kullanmanız gerekiyor.

Knez Mihailova Caddesi’ne oldukça yakın olan bu otelin de erken rezervasyon fırsatları bulunuyor. Bunun yanında otelin 9.0 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunmakta.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Belgrad’da Nerede Kalınır ? – Hotel Belgrade Inn Garni  (3 Yıldız)

Belgrad'da Nerede Kalınır
Hotel Belgrade Inn

Belgrad’da nerede kalınır ? sorusuna en uygun cevaplardan biri olan Hotel Belgrade Inn, şehirdeki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden. 4 yıldızlı otellerin konforunu aratmayan bu otel, Türk çiftlerin balayı için tercih ettiği en ideal otellerden biri olarak da biliniyor.

Otel Knez Mihailova Alışveriş Caddesi’ne sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında Belgrad Kalesi ve Hayvanat Bahçesi de 1 km uzaklıkta bulunmakta. Bölge olarak Stari Grad’da bulunan bu otel, gece hayatı için de tercih edilebilecek en ideal otellerden. Gerek merkezi konumu gerekse süper modern havası ve uygun oda fiyatlarıyla mutlaka göz atılması gereken otellerden.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Belgrad’da Nerede Kalınır ? – Diğer Otel Tavsiyeleri

–Belgrade Inn Garni Hotel (3 Yıldız ) : Şehrin tam merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu merkezi otel şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden. Bohem Skadarlija Bölgesi’ne ve Cumhuriyet Meydanı 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki en popüler turistik yerlerin çoğuna yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Knez Mihailova alışveriş caddesi, otel sadece 350 metre uzaklıkta bulunuyor. Belgrad Kalesi ve Hayvanat Bahçesi ise 15 dakikalık yürüme mesafesindeki Kalemegdan Parkı’nda yer almakta. Şehirdeki en iyi ve en popüler gece kulüpleri ise, otele sadece 500 metre mesafedeki Cetinjska Caddesi’nde yer almakta. Yani bu otel Belgrad’ın tam kalbinde diyebiliriz. Otelin 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT 

–Hotel Moskva (4 Yıldız ) : Şehrin tam merkezine 400 metre uzaklıkta bulunan bu otel, şehirdeki en çok satan 4 yıldızlı otellerden biri. Güzel konumu ve şık odalarıyla hizmet veren bu otelden Tasmajdan Parkı, bohem Skadarlija semti, Aziz Sava Tapınağı ve Cumhuriyet Meydanı gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine bu otelden yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Havaalanı servisi, aile odaları, spa ve sağlık merkezi de olan bu otelin 8.9 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Hotel Rex (3 Yıldız) : Belgrad’da nerede kalınır ? sorusuna en uygun ve en ideal cevaplardan biri olan Rex Otel, şehrin tam merkezine 1.5 km uzaklıkta bulunuyor. Bu sayede de şehir merkezinde bulunan 3 yıldızlı otellerden çok daha uygun. Bunun yanında yine merkeze ve şehirdeki önemli turistik noktalara biraz daha fazla yürüyerek ulaşabilirsiniz. Otel Belgrad Otobüs ve Tren İstasyonu’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında şehrin önde gelen turistik yerlerine 15-20 dakika yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca otelin 8.1 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

-Sky Hotel (4 Yıldız) : Şehrin tam merkezine ortalama 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel de, merkezi oteller arasında diyebiliriz. Bu tesis, Cumhuriyet Meydanı’na ve Knez Mihajlova Caddesi’ne 7 dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor. Aziz Sava Katedrali 1,5 km, Belgrad Fuarı ise 2,5 km uzaklıkta yer almakta. Yani birçok popüler turistik noktaya ve gece hayatı için canlı olan bölgelere yürüyerek kolayca ulaşabilirsiniz. Otelin 9.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE  & FİYATLARA GÖZ AT

Belgrad’da Nerede Kalınır ? Sorunuza Hala Cevap Bulamadınız mı ?

Bu şehirde konaklama için Old Town – Eski Şehir Bölgesi’nin dışına çıkmazdım, tabi yeteri kadar bütçem olsaydı. Fakat bütçe problemi yaşamamak adına, Eski Şehir Bölgesi’ne alternatif olarak Savski Venac Bölgesi’ni de düşünün.

Bu iki bölge şehirdeki turistik noktalara ve merkeze en yakın konumda bulunan bölgelerdir. Bunun vermiş olduğu rahatlık sayesinde, Belgrad gezinizi çok rahat ve hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Tamam bu bölge şehirdeki en merkezi ve en çok tercih edilen bölgeler. Peki bütçeli bir bölge arıyor ve merkeze yakın olmak istiyorsanız nerede konaklamalı ? aslında bu soruya tam bir cevap olmasa da, Stari Grad olarak bilinen Eski Şehir Bölgesi’nde ”Terazije” adında bir küçük bölge bulunuyor. Bu bölge, teknik olarak Eski Şehir Bölgesi olarak biliniyor. Fakat bölge Eski Şehir hemen dışında bulunmakta. Bu bölge de Eski Şehir Bölgesi kadar merkezi bir bölge.

Terazije Bölgesi demek tam doğru olmadığından buraya küçük mahalle diyebiliriz. Eski Şehir Bölgesi’ne 5-10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu mahalleye yakın yerlerde konaklayacak olursanız, merkezdeki otellerden 1 tık daha uyguna konaklama birimleri bulabilirsiniz. Fakat bu bölgede çok fazla konaklama birimi olmadığından dolayı da seçim yapmak pek kolay olmuyor. Eğer Terazije’ye yakın bir yerde konaklamak istiyorsanız, Stari Grad’ı Booking.com’dan inceleyin ve fiyat filtresini en alta çekin. İşte o zaman bu mahalleye yakın olan tesisleri görebilirsiniz.

Belgrad’da Konaklama İçin Bilmeniz Gerekenler ;

 • Bu şehirde konaklama için birçok bölge bulunmakta. Fakat listedeki bölgeler dışına çıkmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü Belgrad her ne kadar güvenli bir şehir olsa da, bazı bölgelerinde problemler yaşayabiliyorsunuz.
 • Belgrad’a gece hayatı için gidiyorsanız, 2 seçeneğiniz var. Ya Old Town’da konaklarsınız yada Sound Night Club adındaki şehirdeki ve Avrupa’daki en ünlü gece kulübüne yakın yerlerde konaklarsınız. Tabi konakladığınız yer gece hayatına yakın olsun diyorsanız.
 • Belgrad’da bulunan 3-4-5 yıldızlı otellerin büyük bir bölümünde erken rezervasyon fırsat indirimleri bulunuyor. Yani bir otelde 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, biraz daha uygun fiyatlara odaları aynı otelde bulabilirsiniz. Tabi bu erken rezervasyon olayını da çok fazla abartmayın. Yani gidip 5-6 ay öncesinden rezervasyon yapmanızın size bir getirisi olmayacaktır.
 • Eğer bölgelere göre tercih yapmak istemiyorsanız da, gezilecek yerlere göre tercih yapın. Yani en çok nereleri ziyaret etmek istiyorsanız, oralara yakın tesislere göz atın.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

Belgrad’da nerede kalınır ? adlı bu yazıda bahsetmiş olduğumuz bölgeler, şehirdeki en çok tercih edilen ve en güzel konuma sahip bölgelerdir. Bu bölgelerin büyük bir bölümünden şehirdeki turistik noktalara ve şehrin tam kalbine yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu yüzden, tek yapmanız gereken bu bölgelerde zevkinize ve bütçenize uygun konaklama birimini bulmak olacaktır.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...