Vizesiz ülkeler arasında bir hayli popüler olan Sırbistan, başkent Belgrad ile ülkenin en büyük turizmine sahip. Daha çok gece hayatı, yemekleri ve tarihi ile turistlerin uğrak noktalarından olan Belgrad’da konaklama ücretleri de diğer birçok Avrupa şehirlerine göre oldukça uygun.
Bu şehirde çok fazla bölge ve çok fazla konaklama birimi olduğundan dolayı da Belgrad’da nerede kalınır ? sorusu için az da olsa araştırma yapmak gerekiyor. Tabi bu araştırmayı ilk olarak bölgelerde yapın derim. Yani öncelikle hangi bölgede konaklayacağınıza karar verecek olursanız, otel veya diğer konaklama birimini bulmak çok daha kolay olacaktır.

Belgrad’da konaklama için çok fazla bölge olsa da, bunlar arasında tercih edilebilecek en ideal, en popüler ve en iyi konuma sahip olan aşağıdaki 3 bölge, Belgrad’da konaklama için güzel seçeneklerden olacaktır.

Belgrad’da Nerede Kalınır ? En Güzel Bölgeler

Belgrad’da konaklama için en ideal bölgeler Stari Grad Bölgesi,  Savski Venac Bölgesi ve Vracar Bölgesi’dir. Bu bölgelere ek olarak 1-2 bölge daha eklemek pekala mümkün. Fakat hem konum ve fiyat hem de güvenlik ve popülerlik bakımından bu 3 bölge fazlasıyla yeterli olacaktır. Her zevke ve her bütçeye uygun konaklama birimlerini bu bölgelerde rahatlıkla bulabilirsiniz.

STARİ GRAD BÖLGESİ (Süper Merkezi – Bölge Puanı 100/100)

Belgrad'da Nerede Kalınır
Life Design Hotel

Belgrad’da en çok tercih edilen bölgelerden biri olan Stari Grad, şehir merkezinin kalbi olarak bilinir. Bu bölgede bulunan hemen hemen tüm konaklama birimleri, şehirdeki turistik yapılara ve önemli mekanlara yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında Belgrad Merkez Tren İstasyonu’da bu bölgede bulunmakta. Yani bu bölgede konaklayacak olursanız ; otelinize rahat ulaşabilir, turistik yerlere yürüyerek gidebilir ve şehirdeki en canlı gece hayatına sahip mekanlara yakın olursunuz.

Peki Stari Grad diğer bölgelere nazaran pahalı mı ? ; Az da olsa pahalı. Fakat bu bölgede hemen hemen her bütçeye uygun konaklama birimini bulabiliyorsunuz. Yani bu bölgeyi tercih etmemek için hiçbir neden yok.

Şehirdeki önemli ve turistik yerlerden olan Cumhuriyet Meydanı, Belgrad Ulusal Tiyatro, Tasmajdan Park ve daha birçok turistik yere yakın olmak istiyorsanız bu bölge, ilk olarak düşünmeniz gereken yerlerden. Ayrıca şehirde gece hayatı için kesinlikle deneyebileceğiniz Sound Night Club da bu bölgedeki otellere 5-15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Bu bölgede bulunan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Belgrade Inn Garni Hotel (3 Yıldız ) : Şehrin tam merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu merkezi otel şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden. Bohem Skadarlija Bölgesi’ne ve Cumhuriyet Meydanı 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki en popüler turistik yerlerin çoğuna yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Knez Mihailova alışveriş caddesi, otel sadece 350 metre uzaklıkta bulunuyor. Belgrad Kalesi ve Hayvanat Bahçesi ise 15 dakikalık yürüme mesafesindeki Kalemegdan Parkı’nda yer almakta. Şehirdeki en iyi ve en popüler gece kulüpleri ise, otele sadece 500 metre mesafedeki Cetinjska Caddesi’nde yer almakta. Yani bu otel Belgrad’ın tam kalbinde diyebiliriz. Otelin 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT 

–Hotel Moskva (4 Yıldız ) : Şehrin tam merkezine 400 metre uzaklıkta bulunan bu otel, şehirdeki en çok satan 4 yıldızlı otellerden biri. Güzel konumu ve şık odalarıyla hizmet veren bu otelden Tasmajdan Parkı, bohem Skadarlija semti, Aziz Sava Tapınağı ve Cumhuriyet Meydanı gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine bu otelden yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Havaalanı servisi, aile odaları, spa ve sağlık merkezi de olan bu otelin 8.9 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

SAVSKİ VENAC BÖLGESİ (Bölge Puanı 95/100)

Belgrad'da Nerede Kalınır
Jump Inn Hotel

Belgrad’da nerede kalınır ? sorusuna en uygun cevaplardan biri olan Savski Venac, şehirdeki en popüler ve en ucuz konaklama birimlerine sahip bölgelerden. Bu bölgede bulunan 4 veya 5 yıldızlı otellere gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz. Oda ücretleri diğer bölgelere nazaran biraz daha düşük olacaktır.

Daha çok bütçeli bir Belgrad gezisi planlayan çiftler ve çocuklu ailelere önerebileceğim bu bölgede de, lüks oteller bulmak mümkün. Tabi çok daha uygun fiyatlara.

Savski Venac Bölgesi’ni de merkezi bir bölge olarak düşünebilirsiniz. Çünkü bu bölgede bulunan konaklama birimlerinin hemen hemen hepsi şehrin tam merkezine 750-2000 metre uzaklıkta bulunuyor. Yani bu bölgede merkeze 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan otelleri bulmak pekala mümkün.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, şehirdeki birçok turistik yere yürüyerek gidebilirsiniz. Bunun yanında bu bölgedeki çoğu otel de Belgrad Merkez Tren İstasyonu’na oldukça yakın bir konumda bulunmakta.

Bu bölgenin en güzel yanı, şehirdeki popüler kulüplere (Sound Gece Kulübü gibi) yakın olması. Ayrıca bölge Sava Nehri’ne yakınlığı ile otantik bir ortam sunmakta.

Bu bölgede bulunan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Hotel Rex (3 Yıldız) : Belgrad’da nerede kalınır ? sorusuna en uygun ve en ideal cevaplardan biri olan Rex Otel, şehrin tam merkezine 1.5 km uzaklıkta bulunuyor. Bu sayede de şehir merkezinde bulunan 3 yıldızlı otellerden çok daha uygun. Bunun yanında yine merkeze ve şehirdeki önemli turistik noktalara biraz daha fazla yürüyerek ulaşabilirsiniz. Otel Belgrad Otobüs ve Tren İstasyonu’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında şehrin önde gelen turistik yerlerine 15-20 dakika yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca otelin 8.1 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

-Sky Hotel (4 Yıldız) : Şehrin tam merkezine ortalama 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel de, merkezi oteller arasında diyebiliriz. Bu tesis, Cumhuriyet Meydanı’na ve Knez Mihajlova Caddesi’ne 7 dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor. Aziz Sava Katedrali 1,5 km, Belgrad Fuarı ise 2,5 km uzaklıkta yer almakta. Yani birçok popüler turistik noktaya ve gece hayatı için canlı olan bölgelere yürüyerek kolayca ulaşabilirsiniz. Otelin 9.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE  & FİYATLARA GÖZ AT

VRACAR BÖLGESİ (Bölge Puanı 85/100)

Belgrad'da Nerede Kalınır
Hotel Excelsior

Yine şehir merkezine yakın bölgelerden biri olan Vracar Bölgesi de Belgrad’da nerede kalınır ? sorusuna cevap için gayet ideal seçeneklerden olacaktır. Fakat bu bölgedeki otellerde pek fazla erken rezervasyon fırsatları olmuyor. Yani eğer seyahatinize birkaç gün kala otel rezervasyonu yapmayı planlıyorsanız ilk olarak bu bölgeye bakın derim. Bu bölgedeki otellerde fiyatlar sezona veya rezervasyon tarihine göre pek farklılık göstermiyor.

Vracar Bölgesi’nde konaklayacak olursanız, Belgrad Merkez İstasyonu’na ortalama 1-2 km uzaklıkta olursunuz. Tabi daha yakın olan oteller de bulmak mümkün. Bunun yanında bu bölgeden alışveriş için ideal yerlere de yürüyerek gitmek mümkün. Bu bölgede ziyaret edilebilecek birçok turistik yer de bulunuyor. Fakat şehirdeki en önemli turistik yapılar bölgeye 1-3 km uzaklıkta bulunmakta.

Eğer aradığınız zevkte veya bütçede konaklama birimini yukarıdaki iki bölgede bulamadıysanız son olarak bu bölgeye de göz atabilirsiniz.

Bu bölge biraz daha sakin bir Belgrad seyahati planlayanlar ve iş seyahati için Belgrad’ı ziyaret edenler tarafından tercih ediliyor.

NOT : Bu bölge listedeki tüm bölgelere göre en az tercih edilen bölgelerden. Bunun yanında bu bölgedeki 4 yıldızlı otel modernliği ve konforu da diğer iki bölgeden biraz daha düşük olabilir.

Bu bölgede bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

3 yıldızlı bir otel olan 9.4 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip olan, şehrin tam merkezine 1 km uzaklıkta bulunan Garni Hotel Argo (Booking.com) adlı tesise veya 4 yıldızlı bir otel olan, şehrin tam merkezine 1.5 km uzaklıkta bulunan ve 9.3 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı olan Hilton Belgrade (Booking.com ) adlı tesise göz atabilirsiniz.

Belgrad’da nerede kalınır ? sorusu için diğer bölgeleri tercih etmenizi pek tavsiye etmem. Zaten aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bu 3 bölgede rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı da buna gerek kalmayacak.

En İdeal 3 Belgrad Otel Tavsiyesi

1.Queen’s Astoria Design Hotel (4 Yıldız – 450-750 TL)

Belgrad'da Nerede Kalınır
Queen’s Astoria Hotel

Belgrad’daki en lüks otellerden biri olan Astoria Design Hotel, Belgrad’ın tam kalbinde bulunmakta. Süper merkezi konumu ve erken rezervasyon fırsat indirimleri ile popüler olan bu otelden şehirdeki birçok turistik yere yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Bunun yanında Belgrad Merkez Tren İstasyonu da otele sadece 300 metre uzaklıkta.

8.4 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip bu oteli, erken rezervasyon dışında tercih etmenizi de pek tavsiye etmem. Yani 1-2 hafta önceden rezervasyon yapacaksanız, aradığınız bütçede odayı bu otelde bulmak zor. Bunun yanında 1-2 ay öncesinden rezervasyon yaparak %30’a varan fırsat indirimlerinden de yararlanabilirsiniz.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Hotel Constantine The Great (4 Yıldız – 380-650 TL)

Belgrad'da Nerede Kalınır
Hotel Constantine The Great

Belgrad Tren İstasyonu’na 1.5 km uzaklıkta bulunan bu otel, şehir merkezinin az biraz dışında bulunuyor. Daha çok çocuklu aile odalarıyla popüler olan bu otelden yürüyerek birkaç turistik yere gitmek mümkün. Fakat şehirdeki birçok yere ulaşım için de toplu taşıma araçlarını kullanmanız gerekiyor.

Knez Mihailova Caddesi’ne oldukça yakın olan bu otelin de erken rezervasyon fırsatları bulunuyor. Bunun yanında otelin 9.0 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunmakta.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Hotel Belgrade Inn Garni  (3 Yıldız – 300-500 TL)

Belgrad'da Nerede Kalınır
Hotel Belgrade Inn

Belgrad’da nerede kalınır ? sorusuna en uygun cevaplardan biri olan Hotel Belgrade Inn, şehirdeki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden. 4 yıldızlı otellerin konforunu aratmayan bu otel, Türk çiftlerin balayı için tercih ettiği en ideal otellerden biri olarak da biliniyor.

Otel Knez Mihailova Alışveriş Caddesi’ne sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında Belgrad Kalesi ve Hayvanat Bahçesi de 1 km uzaklıkta bulunmakta. Bölge olarak Stari Grad’da bulunan bu otel, gece hayatı için de tercih edilebilecek en ideal otellerden. Gerek merkezi konumu gerekse süper modern havası ve uygun oda fiyatlarıyla mutlaka göz atılması gereken otellerden.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

[huge_it_maps id=”47″]

 

Belgrad’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak konaklama birimi arıyorsanız, Booking.com’da birçok fırsat indirimi olan bu 3 otele mutlaka göz atın derim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here