Avrupa’nın en önemli şehirlerini tek bir turla görmek istiyorsanız sizi Benelüks turuna çağırıyoruz. Benelüks turu dahilinde Hollanda’nın başkenti olan Amsterdam, Belçika’nın başkenti Brüksel ve Lüksemburg’un başkenti Lüksemburg şehrini görebilirsiniz. Birbirine olan coğrafi yakınlıkları sebebiyle bu üç şehri görmek oldukça pratik ve keyifli oluyor.

Benelüks tatili için ihtiyacınız olan şey sadece Schengen vizesi! Avrupa turları ile tüm Avrupa’yı gezmek isteyenlerin olmazsa olmazı Schengen vizesi ile bu üç ülkeyi de görebilir, Avrupa’nın mutlaka görülmesi gereken yerlerini keşfedebilirsiniz. Peki, Benelüks turunda nereden alışveriş yapmalı, ne almalı? Herkesin en merak ettiği konuya açıklık getiriyoruz. Benelüks turlarında alışveriş merkezlerinden dünyaca ünlü markaların kıyafetlerini Türkiye’dekinden daha uygun fiyatlara alabilir veya ikinci el antika pazarlarından vintage aksesuarlar satın alabilirsiniz. Eğer hazırsanız Benelüks ülkelerinin altını üzerine getiriyoruz.

Kalverstraat Caddesi, Amsterdam

Amsterdam’ın en turistik caddelerinden olan Kalverstraat Caddesi dünyaca ünlü mağazaların konumlandığı bir yerde. Amsterdam seyahatinizde göz alıcı kanallarından arasından geçerek bu caddeye ulaşabilirsiniz. Kalverstraat Caddesi’ne ocak başında veya ağustos ayında giderseniz büyük indirimler yakalayabilirsiniz. Benelüks şehirleri Türkiye’de olmayan dünyaca ünlü markalarla dolup taşıyor. Amsterdam caddelerinde lüks mağazaların yanı sıra uygun fiyatlı markaları da bulabilirsiniz. Kalverstraat Caddesi’ndeki yerel butiklerden Amsterdam’ın tasarımcılarından alışveriş yapma şansı bulacaksınız. Buradaki fiyatlar biraz yüksek olsa da Amsterdam’ı hatırlatacak kıyafetler sizi iyi hissettirecek.

Albert Cuypmarkt Pazarı, Amsterdam

Amsterdam şehir merkezinin güneyinde bulunan Pijp bölgesinde kurulan Albert Cuypmarkt Pazarı, sadece Amsterdam’ın değil Avrupa’nın en meşhur sokak pazarlarından biri. Amsterdam’dan mutlaka bir şey almak istiyor ama bunun için yüksek bir bütçe ayırmak istemiyorsanız Albert Cuypmarkt Pazarı’na gidebilirsiniz. Şehir merkezinden 20 dakikalık bir yürüyüş sonrası bu pazara varacaksınız. Pazar günü hariç haftanın her günü kurulan bu pazarda, kıyafet, ayakkabı ve aksesuar standlarının yanı sıra Amsterdam’ın meşhur waffle ve peynirini de bulabilirsiniz. Ortalama 300 tezgahın bulunduğu bu pazar Benelüks turları boyunca göreceğiniz en ekonomik fiyatlara sahip.

Placed’Armes Meydanı, Lüksemburg

Lüksemburg Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri. Lüksemburg’un başkenti, ülkenin adıyla aynı. Lüksemburg şehrindeki Placed’Armes Meydanı’nda kurulan antika pazarından değerli antika eşyalar alabilirsiniz. Her ayın ikinci ve dördüncü cumartesi günü kurulan bu pazarda ekonomik fiyatlara vintage kıyafetler bulmak mümkün. Gittiğiniz Avrupa ülkelerinden hikayesi olan kıyafetleri veya aksesuarları almayı seviyorsanız bu pazar sizi çok mutlu edecek. Her ne kadar küçük bir antika pazarı olsa da bu pazardan mutlaka sizin zevkinize uygun bir parça bulacağınızı tahmin ediyoruz. Benelüks gezi rehberi planlarken gideceğiniz şehirdeki antika pazarlarının gününü ve yerini mutlaka not etmelisiniz. O şehrin kültürünü ve yaşam stilini anlamak için antika pazarları en keyifli duraklardan biri olacak.

Grand Rue, Lüksemburg

Tasarım kıyafetleri giymeyi seviyorsanız Lüksemburg şehrindeki Grand Rue Caddesi’ne mutlaka uğramalısınız. Eğer buradaki tasarım kıyafetlerini alacak bir bütçeniz yoksa bile bu sokakta yürümek ve vitrinlere bakmak sizin için büyük bir motivasyon kaynağı olacak. Grand Rue Caddesi küçük mağazalar ve tasarım butikleriyle dolu. Bu şehirde yaşayan özel tasarımcıların açtığı bu butikler, Grand Rue Caddesi’nin renkli apartmanlarını süslüyor. Özellikle Noel döneminde Grand Rue Caddesi ışıl ışıl Noel süsleriyle dolup taşıyor. Lüksemburg’a Noel tatilinden birkaç gün sonra gelirseniz tasarım butiklerin ufak da olsa indirimler yaptığını görebilirsiniz. Bu indirimlerden yararlanarak kendinize tasarım bir kıyafet almaya ne dersiniz?

Grand Place Meydanı, Brüksel

Belçika’nın başkenti Brüksel’in en turistik ve kalabalık yeri Grand Place Meydanı oluyor. Bu meydanda hem hediyelik eşya dükkanı bulabilir, hem de dünyaca ünlü markalardan alışveriş yapabilirsiniz. Brüksel’den dönerken arkadaşlarınıza meşhur Belçika çikolatası almak istiyorsanız Grand Place Meydanı sizin için doğru adres olacak. Buradan aldığınız çikolataları arkadaşlarınız tadınca size çok teşekkür edecekler.

Galeries St. Hubert Alışveriş Merkezi, Brüksel

Avrupa’nın ilk alışveriş merkezi olma özelliğini taşıyan Galeries St. Hubert Alışveriş Merkezi Brüksel’in şehir meydanında yer alıyor. Bu alışveriş merkezinin mimarisi sizi biraz şaşırtsa da Avrupalı turistlerin mutlaka uğradığı yerlerden oluyor. Galeries St. Hubert Alışveriş Merkezi’nde hem yabancı hem de yerel mağazaları bulabilirsiniz. Özellikle kış mevsiminde Brüksel’in soğuğundan korunmak, sıcacık bir alışveriş deneyimi yaşamak istiyorsanız bu alışveriş merkezine gidip içinizi ısıtabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here