Almanya’nın en turistik ve en popüler şehirlerinden biridir Berlin. Bu şehirde gezilecek ve yapılacak yüzlerce şey var. Tabi biz bunların hepsini kaleme almayacağız. Berlin gezilecek yerler bakımından önemli olan 23 turistik yer sanırım güzel bir Berlin gezisi için yeterli olacaktır.

Berlin’de gezilmesi gereken 23 yer dışında, nerede konaklayacağınıza dair bilgileri ve şehri nasıl gezeceğiniz konusunda tavsiyeleri de bu yazının sonunda bulabilirsiniz.

Berlin’de nerede konaklayacağınız hakkında pek fikriniz yoksa, Detaylı bir şekilde anlatılmış Berlin’de nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atabilirsiniz. Bu yazıda şehirdeki en güvenli, en ideal ve en güzel bölgeler ve o bölgelere özel otel tavsiyeleri bulabilirsiniz.

Bunun yanında Berlin’de konaklama için Schulz Hotel Berlin Wall at the East Side Gallery adlı 3 yıldızlı tesisi (Berlin’deki en turistik yerlere yürüme mesafesinde ve fırsat indirimleri oldukça fazla)

Veya yine turistik yerlere yakın bir konumda olan Meininger Hotel Berlin Easy Side Gallery adlı 3 yıldızlı tesisi

Veya son olarak uygun fiyatlı 5 yıldızlı otellerden biri olan Radisson Blu Hotel Berlin adlı tesise göz atabilirsiniz.

Berlin Gezilecek Yerler – En İyi 23 Yer

1.Brandenburg Gate

Berlin Gezilecek Yerler
Brandenburg Gate

En yakın istasyon : Brandenburger Tor

Berlin’in en gözde yapılarından biri olan bu tarihi anıt, Berlin’in olmazsa olmaz yapılarından biri. 1791 yılında tamamlanmış olan bu yapı Almanya’nın zengin geçmişini ve birliğini sembolize etmektedir. 1961-1989 yılları arasında kapalı olan bu tarihi kapı, 1989 yılında sonra tekrar açılmış. Ücretsiz görülecek bir yer olduğundan dolayı da listenize mutlaka ekleyin derim.

2.The Berlin Story Bunker

Yer : Schöneberger Str. 23A

En yakın istasyon : Anhalter Bahnhof

Birinci Dünya Savaşı sırasında hava saldırılarından kaçmak amacıyla yapılmış olan sığınak içerisinde Hitler’e ait kuralların olduğu yazıları ve resimleri duvarlarda görebiliyorsunuz. Sığınak içerisinde 2 bölüm bulunuyor. Bu bölümler ; The Berlin Story Museum (Berlin Tarihi Müzesi) ve HITLER – How could it happen adlı bölümdür.

Giriş ücretleri ise, 6£ ve 12£’dur.

Açılış saatleri : Pazartesi – Pazar günleri 10AM – 07PM arasıdır.

3.Holocaust Anıtı 

Berlin Gezilecek Yerler
Holocaust Anıtı

2003-2004 yıllarında Holocaust’ta öldürülen 6 milyon yahudinin anısına yapılmış olan anıt, tarihi bakımından oldukça önemli. 2711 dikdörtgen bloktan oluşan anıt, şehri doğu batı diyen bölen Berlin Duvarı’nın bulunduğu yerde yatıyor.

4.Parlamento Binası 

Berlin Gezilecek Yerler
Parlamento Binası

Almanya Parlamentosu hükümet ofislerinin olduğu bu bina 1884 yılında kurulmuş. Berlin’de gezilecek yerler arasında tarihi yapılar arasında önde gelen yapılardan biri. Binanın kubbesine de çıkmak da pekala mümkün. Ayrıca bu kubbeden 360 derece olarak etrafı görmek de pekala mümkün.

5.Müzeler Adası

Berlin Gezilecek Yerler
Müzeler Adası

UNESCO Dünya Mirası Sit alanı olarak 1830 yılında açılmış olan Müzeler Adası içerisinden bulunan 5 müzenin tamamen açılması ise 1930 yılında gerçekleşmiş. Buradaki müzelerden en güzeli ise, Babil İştar Kapısı’nın Nebuchadnezzar II’sini barındıran Bergama Müzesi’dir.

Yine müzeler adası içerisinde bulunan bir diğer müze ise, Nefertiti’nin ünlü orjinal büstünü ve bu mısır firavunuyla ilgili eski eserleri ve papirüsleri barındıran Neues Müzesi’dir. Bu parçalar bir Alman arkeolog olan Ludwig Borchardt ve ekibinin 1912’de görevlendirilmesiyle ortaya çıkmış. Diğer müzeler arasında Bode Müzesi, Alte Nationalgalerie müzesi ve Altes müzesi vardır. Yani müze severler için güzel bir deneyim olacaktır.

Her müzenin kendisine özgü giriş ücreti vardır. Eğer 2 veya daha fazla müzeyi ziyaret etmeyi planlıyorsanız da 18£ civarında olan ”Museum Island Pass” adı verilen müze kartını almanızda yarar var.

6.Berlin Dungeon (Berlin Zindanı)

Zindan içerisinde etkileşimli şovlar ile gerçekleştirilen, Berlin’in anlatılmamış ama gerçek hikayelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca şehrin tek serbest düşüş kulesi EXITUS’a da ev sahipliği yapıyor.

7.Berlin Zafer Sütunu

Berlin Gezilecek Yerler
Berlin Zafer Sütunu

Tiergarten adı verilen Berlin’in en güzel parklarından birinin köşesinde bulunan bu eşsiz yapı da, Berlin gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz güzel yerlerden. Bu sütun üzerine de çıkmak pekala mümkün. Oldukça dik merdivenlere sahip bu sütuna çıkarken iki kişinin yan yana geçmesi oldukça zor. Bu yüzden de düşmemek için çaba göstermek gerekiyor.

Tiergarten (Hayvanat Bahçesi anlamına geliyor. Fakat park içerisinde hayvanat bahçesi yok) bu park yakınlarında gezecek olursanız, Belin Zafer Sütunu’nu da çok rahat bir şekilde görebilirsiniz. Bu sütuna ulaşım için önce parka ulaşmak gerekiyor. Parkın kuzey doğu köşesine yakın U9 Hansaplatz durağı var. Bu durağa geldikten sonra sütuna ulaşmak oldukça kolay olacaktır.

8.Berliner Dom ( Berlin Katedrali)

Berlin Gezilecek Yerler
Berlin Katedrali

Barok mimarisi, görkemli ve şaşalı yapısı karşısında büyülenmiş hissedebileceğiniz bu eşsiz Katedral, büyüklüğü ve estetik yapısı ile şehre gelen turistleri oldukça etkiliyor. Bu katedral II. Dünya Savaşı sırasında birçok hasar almış ve 1975-1980 yılları arasında yeniden inşa edilmiş. Yani oldukça eski bir yapı olmasına rağmen yeni bir yapı olarak da adlandırabiliyorsunuz.

Bir müze olarak faaliyet gösterdiğinden dolayı da girişler ücretli. Berliner Dom’un tepesine çıkmak biraz zahmetli olsa da, zamanınız ve enerjiniz varsa mutlaka deneyin derim. Seyir terası gibi bir manzara sunan Katedralin yukarısı içerisinde çok daha güzel diyebilirim.

9.East Side Gallery (Berlin Duvarı)

Berlin Gezilecek Yerler
Berlin Duvarı

Berlin Duvarı Almanya’da soğuk savaş döneminde komünist doğu Almanya ile Kapitalist batı Almanya arasında yer almış. Almanya’yı ikiye bölen bu uzun duvar, 9 kasım 1989’dan sonra geçişler serbest bırakıldı. Daha sonraki yıllar da ise duvar Alman halkı tarafından yıkılıyor.

Günümüzde duvarın büyük bir bölümü yıkılmış olsa da, yıkılmamış olan duvarların üzerinde büyük sanatlar icra edilmiş. Bir sokak sanat sergisi halinde olan bu duvarı görmeden Berlin ziyaretinizi tamamlamış sayılmıyorsunuz.

10.Alexandarplatz

Berlin Gezilecek Yerler
Alexanderplatz

Spree Nehri ile Berlin Katedrali yakınlarında bulunan meydan, Berlin gezilecek yerler listesinin en üst sıralarında yer alan güzel yerlerden biri. İsmini Rus İmparatoru I. Alexander’den almış. Sık sık değiştirilen mimarisi ile ünlü olan bu meydan, tarihte Doğu Almanya’nın en büyük rejim protestolarının yapıldı yer ve daha sonra 1920’lerde ise, yavaş yavaş başlayan canlı gece hayatı sayesinde nam yapmış bir meydan diyebiliriz.

Bu meydan, Berlin’i ziyaret turistler için vazgeçilmez yerlerden biridir. Çünkü bu meydan çevresinde yine Berlin’de önemli turistik yapılardan olan Fernsehturn, Dünya Saati, Park Inn Berlin ve Dostluk Çeşmesi gibi ünlü yapıları da görebiliyorsunuz.

Berlin’in en hareketli ve en canlı bölgesi olarak bilinen bu meydan yakınlarından şehrin önde gelen alışveriş marketlerini de bulabiliyorsunuz.

11.Postdamer Platz

Berlin Gezilecek Yerler
Postdamer

Şehrin en önemli meydanlarından bir diğeri ise, Amerika ve Avrupa şehir tarzının karışımını andıran yapılarıyla Postdamer Platz adlı meydandır. Almanya’nın yeniden birleşmesini de temsil eden bu meydan, geçmişte siyasi, sosyal ve kültürel buluşmaların favori yerlerinden biriymiş.

20. yüzyılın başında günümüzdeki karakteristik özelliğini yakaladığını söyleyebiliriz. Yıkılan Berlin Duvarı’ndan sonra eski günlerine yavaş yavaş dönen bu meydan çevresinde Sony Center ve Beisheim Center gibi yapılar kurularak, bölge kentin en önemli merkezlerinden biri haline dönüştürülmüş.

12.Checkpoint Charlie 

Berlin Gezilecek Yerler
Checkpoint Charlie

Kontrol ve geçiş noktası olarak kullanılmış olan Checkpoint Charlie, Soğuk Savaş Dönemi sırasında Berlin, doğu ve batı olarak ikiye ayrıldığı sırada bu bölge devlet adamları, büyükelçiler gibi üst düzey yöneticilerin kontrol ve geçiş noktasıymış. Günümüzde bu kontrol noktasında eski dönemi hatırlatan sembolik bir kulübe ve askerler bulunmakta.

Tarihte bu bölgede Sovyet Birliği ve ABD askerleri karşılıklı olarak 16 gün boyunca beklemiş ve sıkılacak ilk kurşunun III. Dünya Savaşı başlatabileceği bile düşünülmüş. Tarihteki bu büyük gerginlik Kennedy’nin büyük ziyareti ve tabi en önemlisi Berlin Duvarı’nın yıkılmasıyla son bulmuş.

13.Berliner Fernsehturm (Televizyon Kulesi)

Berlin Gezilecek Yerler
Tv Kulesi

Berlin’deki en popüler ve en güzel yapılardan biri olan Televizyon Kulesi, şehirdeki sembol yapılardan biri olarak bilinmektedir. Alexanderplatz Meydanı’na oldukça yakın bir konumda bulunan bu kule, 1965-1969 yılları arasında inşa edilmiş. İnşa edilmesinin en büyük amacı ise, Demokratik Almanya Cumhuriyeti tarafından bir sembol haline gelmesidir.

368 metre uzunluğundaki bu kule, Almanya’daki en uzun yapı olarak kabul edilir. Ayrıca Avrupa’daki en yüksek dördüncü yapı olarak bilinir. Kulenin üst tarafına da çıkabiliyorsunuz. Burada dönen bir restoran ve ziyaretçi bölümü bulunmaktadır. Tabi buraya merdivenler ile çıkmadığınız için yorucu olmuyor. Asansör yardımıyla kuleye ortalama 40 saniyede çıkabiliyorsunuz. Berlin’in simge yapılarından olan bu kuleyi görmeden Berlin gezinizi bitirmeyin derim.

14.Charlottenburg Sarayı 

Berlin Gezilecek Yerler
Charlottenburg Sarayı

Adını bulunduğu bölgeden alan saray, Berlin’in en büyük sarayı olarak nam yapmış. Hem sarayın iç bölümü hem de saray dışında bulunan bahçe güzel görüntüler sunmakta.

Sarayın inşasına 1695 yılında başlanmış ve 1713 yılında da tamamlanmış. Yapı Barok ve Rokoko tarzında inşa edilmiş. Sarayın en güzel bölümlerinden olan Altın Galeri ve Beyaz Salon kaçırılmaması gereken bölümlerdendir. Bunun yanında Belveder ve Kraliçe Louise’nin mezarının bulunduğu Anıt Mezar da turistlerin en çok rağbet gösterdiği bölümlerden biridir.

Saraya ulaşım aslında çok kolay. Fakat aktarma yapmanız gerektiğinden dolayı işler biraz karışabiliyor. Aktarma yapacak olursanız Berlin Hayvanat Bahçesi’nin yan tarafında bulunan Berlin Zoologischer Garten adlı tren istasyonunu kullanabilirsiniz. Buradan hemen hemen her 15 dakikada bir hareket eden M45 nolu belediye otobüsüne binerek Schloss Charlottenburg durağında inebilirsiniz. Bu durak sarayın tam karşısında bulunmaktadır.

15.Kreuzberg

Berlin Gezilecek Yerler
Kreuzberg

Berlin’de görülecek yerler arasında oldukça güzel bir yere sahip bu merkez, Türklerin yoğunluğundan dolayı küçük İstanbul olarak adlandırılmakta. Berlin’in çok kültürlü yapısını yansıtan Kreuzberg, merkeze oldukça yakın bir konumda bulunan semt.

Burada restoranlar, dönerciler, beyaz eşya mağazaları ve berberler gibi birçok dükkanı bir arada fazlasıyla bulabilirsiniz. Türk mahallesi olarak da bilinen bu bölgeyi Berlin Gezilecek Yerler listenize eklemek size kalmış. Yok zaten Türk görmeye Berlin’e mi gidilir diyorsanız, bu bölgeyi es geçin derim. Fakat güzel bir kebap yemek için buraya da uğrayabilirsiniz.

16.Bergama Müzesi (Pergamon Müzesi)

Berlin Gezilecek Yerler
Bergama Müzesi

Berlin’in en güzel gezilecek yerleri listesinde olan müzeler adasında bulunan Bergama Müzesi, 1830 – 1930 yılları arasında inşa edilmiş 5 müze arasından en son inşa edilen ve en iddialı olanıdır. Müzede sergilenen eserler Alman Arkeologların Osmanlı topraklarında oldukça etkili olduklarını gösteren 19.yüzyılın sonları ve 20.yüzyılın başlarında yapılan kazılar sonucunda eserler ortala çıkarılmış.

Sergilenen eserlerinin %75’lik gibi büyük bir bölümü anadoludan götürülmüş. Dünyanın en iyi müzelerinden biri olarak kabul edilen bu müzenin en güzel bölümleri ise, Zeus Altarı ve Millet pazar yeri kapısı diyebilirim.

Saatlerce gezebileceğiniz bu müzede yüzlerce eser bulunmakta. Tabi çoğu eser bize ait olduğu için bir hırsız muamelesi yapılıyor. Fakat o eserlerde Türkiye’de kalmış olsaydı, kimse sanırım yüzüne bakmazdı. Tabi bunun yanında bir de sunum. Sunumu biz Türkiye’de günümüzde bile yapamazken adamlar bizim eserlerimiz ile çok güzel bir sunum yapmış.

Antik Eserler Bölümü, Ön Asya Müzesi ve İslam Sanatları Müzesi adlı 3 bölümden oluşan bu eşsiz müzede Bergama Sunağı ve İştar Kapısı’nı görmeden müze ziyaretinizi bitirmeyin. Bu arada girişler ücretlidir.

17.Tiergarten

Berlin Gezilecek Yerler
Tiergarten – Berlin Gezilecek Yerler

Berlin’in en popüler ve en güzel parklarından biri olarak bilinen Tiergarten, ilk kurulduğu yıllarda av alanı olarak kullanılmış. Şehrin kuzey kesiminde yer alan bu parkın tam ortasında Zafer Sütunu’nu da görebilirsiniz.

Mitte bölgesinde yer alan bu park da Berlin’de gezilecek en güzel yerler arasında diyebiliriz. Daha çok Almanların hafta sonu için bir kaçış noktası olan bu park muhteşem yeşilliği ile turistlerin ilgisini çekebilen yerlerden biri.

Dilerseniz bisiklete binebilir, dilerseniz yürüyüş ve koşu yapabilirsiniz. Süper temiz bir park olmasa da yorgunluğunuzu atabileceğiniz oldukça hoş bir yer.

18.Kaiser Wilhelm Anıt Kilisesi

Berlin Gezilecek Yerler
Kaiser Wilhelm Anıt Kilisesi

1943 yılında İngilizler tarafından atılan bombalar sonucunda yıkılmış ve 1950’li yıllarda yıkıntılarının muhafaza edilerek hemen yanına modern tarzda yenisi inşa edilmiş. Bu dini yapı, Almanya’nın ilk kralı olan I. Wilhelm anısına yapılmış.

Bombardıman sonucunda harabeye dönen yerler hala günümüzde görülebilmektedir. Kilise içerisinde bu dini yapının eski fotoğrafları ve eski el yazması birkaç kitap görebiliyorsunuz. İncik boncuk takı gibi şeyleri yapının giriş katında bulabilirsiniz. Camların mavi renkte olduğu bu yapı bir karışlık pencereler ile kaplıdır. Biraz ürkütücü olsa da, Berlin’de görülmeye değer yerler arasında diyebilirim.

19.DDR Müzesi (Demokratik Almanya Cumhuriyeti Müzesi)

Doğu Almanya’daki günlük hayatı yansıtmaya çalışan bu müze içerisinde o dönemde kullanılan arabalar, fotoğraf makineleri ve okunan kitapların sergisini bulabilirsiniz.

Karl- Liebknecht Köprüsü’nün altında bulunan sahilde Berlin Katedrali’nin tam karşısında bulunan bir müzedir. Özellikle ziyaret edilmesi gereken bir yer olmasa da Berlin Katedrali’ne kadar gelmişken göz atabileceğiniz yerlerden biri.

2006 yılında açılmış olan bu müze Dokunabilir Tarih sloganı ile turistlerin ilgisini kazanmışa benziyor.

20.Gendarmenmarkt

Berlin Gezilecek Yerler
Gendarmenmarkt

Berlin’in en güzel meydanlarından biri olan kabul edilen Gendarmenmarkt tarihte askerlerin yürüyüş yaptıkları yer olarak biliniyor. 17. yüzyıl sonlarında Johann Arnold Nering tarafından dizayn edilerek inşa edilmiş bu meydanın çevresinde Protestan olan Fransa’dan kaçan topluluğun yerleştiği biliniyor.

Friedrich Schiller’in heykelini meydanın tam ortasında görebiliyorsunuz. Şehirde güzel dinlenme ve insanları seyretme yeri olarak da kabul edilen bu meydanı es geçmeyin derim.

21.Ihlamurlar Altında (Under der Linden)

Sağlı sollu ıhlamur ağaçlarıyla çevrili bu geniş bulvarın sol tarafında Veliaht Sarayı yer alıyor. Kraliyet ailesince kullanılmış olan bu saray Komünist dönemde adı Ihlamurlar Altında Sarayı olarak değiştirilmiş.

Bulvarın sağ tarafında ise cephanelik yer almakta. Barok tarzında olan bu yapı ise 1706 yılında yapılmış. Bu yapı günümüzde Alman Tarihi Müzesi olarak düzenlenmiş ve ziyaretçilere açıktır. Daha birçok tarihi yapıyı bu bulvar çevresinde görebiliyorsunuz. Bu yüzden de Berlin gezilecek yerler listenizde olmazsa olmazlardan diyebilirim.

22.Sony Center 

Berlin Gezilecek Yerler
Sony Center

Berlin’de gezilecek yerler listenize farklı yapıda bir yer daha eklemek istiyorsanız, Sony Center’a mutlaka göz atın derim. Postdamer Meydanı’nda bulunan bu çok amaçlı tesisin içerisinde ne ararsanız var. İsterseniz alışveriş yapabilir, isterseniz de güzel vakit geçirebilirsiniz.

8 farklı sinema salonunun olduğu bu tesiste çocuklarınız için Legoland bölümü de bulunmaktadır. Sony’e ait birçok ürünün satıldığı yerde ise, birbirinden farklı ve güzel ürünleri bir arada görebiliyorsunuz.

Bir çeşit pazar görevi gören bu tesiste yemek için de güzel seçenekler bulabilirsiniz.

23.Bode Museum

Berlin Gezilecek Yerler
Bode Museum

Berlin Müzeleri arasında popülerliğini kazanmış Bode Müzesi, 1900 yılların başlarında Kaiser-Freidrech adıyla açılmış bir müze. Müze içerisinde ağırlıklı olarak Bizans Dönemi eserleri ve o döneme ait kalıntılar sergilenmekte. Bunun yanında Anadoludan arkeolojik kazılar ile çıkarılmış eserleri de bulabiliyorsunuz. Müzedeki en göz alıcı yer ise, giriş holü oluyor. Bu yüzden müzeye girdikten sonra yavaş yavaş ilerlemenizi tavsiye ederim. Pazartesi günleri kapalı olan müze 10am- 18pm saatleri arasında ziyaret açıktır.

Berlin’de Nerede Kalınır ? Belin Konaklama Rehberi

Berlin gezilecek yerler listenizi hazırlarken nerede konaklayacağınız da oldukça önemlidir. Çünkü bu şehirdeki birçok turistik nokta birbirinden uzak bölgelerde bulunmakta ve toplu taşıma araçlarına mutlaka ihtiyacınız olmaktadır. İşte tam bu yüzden güzel bir konaklama rehberinize ihtiyacınız olacaktır.

Kreuzberg Bölgesi

Türklerin en yoğunlukta olduğu bölgelerden biri olan Kreuzberg’de konaklama ücretleri diğer bölgelere nazaran uygun denebilir. Özellikle 2-3 yıldızlı oteller gayet uygundur. Bu bölge daha çok şehir merkezine yakın bir yerde konaklamak isteyenlerin tercih edebileceği bölgelerden biri. Eğer çok fazla Türk ile karşılaşmak istiyorsanız, gönül rahatlığıyla bu bölgeyi tercih edebilirsiniz.

BU BÖLGEDE YER ALAN TÜM KONAKLAMA BİRİMLERİNE BOOKİNG.COM ARACILIĞIYLA GÖZ ATMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Bu bölgede en ideal oteller ise ;

Hotel Transitadlı 2 yıldız tesis

Novotel Suites Berlin City Potsdamer Platz adlı 3 yıldızlı tesis

-Veya son olarak Holiday Inn Express Berlin City Center adlı 3 yıldızlı tesise göz atabilirsiniz.

Neukölln Bölgesi

Berlin’de konaklama için en ideal ve en uygun bölgelerden biri olan Neukölln, Berlin’deki en uygun fiyatlı otelleri bulabileceğiniz bölgelerden biri diyebilirim.  Turistik yapılara kolay ulaşım sağlayan bu bölge şehirdeki en popüler bölgelerden biri.

Gece hayatı için de Berlin’de bir planınız varsa güzel mekanlar arıyorsanız, aradığınızı bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz.

BU BÖLGEDE BULUNAN EN İDEAL VE EN ÇOK TERCİH EDİLEN KONAKLAMA BİRİMLERİNE BOOKİNG.COM ARACILIĞIYLA GÖZ ATMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 4 yıldızlı fakat oldukça uygun fiyatlı olan Mercure Hotel Berlin Tempelhof adlı tesise göz atabilirsiniz. Yok biraz daha uygun bir otel arıyorsanız da, Centro Park Hotel Berlin Neukölln adlı 3 yıldızlı tesise göz atabilirsiniz.

Mitte Bölgesi

Berlin’de en güzel ve en turistik konaklama bölgelerinden biri olan Mitte bölgesinde her bütçeye uygun otelleri bulmak mümkün. Berlin gezilecek yerler bakımından oldukça popüler olan Alexanderplatz, Müzeler adası ve Televizyon Kulesi gibi turistik yerlere yakın olmak istiyorsanız bu bölgeyi tercih edebilirsiniz.

BU BÖLGEDE BULUNAN EN İDEAL VE EN POPÜLER OTELLERE BOOKİNG.COM ARACILIĞIYLA GÖZ ATMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 4 yıldızlı bir otel olan Leonardo Hotel Berlin Mitte adlı tesise göz atabilirsiniz. Bunun dışında daha birçok 3, 4 ve 5 yıldızlı otelleri bu bölgede bulabiliyorsunuz.

Bunlar da İlginiz Çekebilir 

Berlin Gezilecek Yerler adlı bu yazıda, şehirdeki en ideal ve en popüler yerlerden bahsettiğimiz gibi, şehirde nerede konaklayacağınız hakkında bilgileri de paylaştık. Nerede kalınır ? konusunda gayet iyi bir araştırma yaptığımız için bahsetmiş olduğumuz bölgeleri ve bu bölgelere özel otel tavsiyelerini mutlaka dikkate alın derim. Bunun yanında daha fazla otel tavsiyesi için de Berlin Otelleri adlı yazımıza mutlaka göz atın derim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here