Berlin Nerede ? Nasıl Gidilir ? Hakkında Bilgiler

Tarihi dokusu ve keşfedilmeyi bekleyen eşsiz sokaklarıyla Avrupa’nın en popüler şehirlerinden biri olan Berlin, Almanya’nın başkenti ve en büyük şehri olarak bilinmektedir. Çok kültürlü yapısı, eşsiz gece hayatı, sayısız sanat galerisi ve müzesi ile her yıl milyonlarca turistin gözde destinasyonlarından biri olmakta.
Berlin Nerede ? sorusuna geçmeden önce şehir hakkında birkaç bilgiyi paylaşmakta yarar var.

Berlin’de yaşam şartları gayet güzeldir. Ulaşım oldukça rahat ve eğitim düzeyi yüksektir. Almanya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Berlin 1871 yılında Alman İmparatorluğuna 1933 yılından itibaren Nazi Almanya’sına başkentlik yapmıştır.

Berlin Nerede ?

Tam olarak Almanya’nın kuzeydoğusunda bulunan Berlin, Spree ve Havel Nehirlerin arasında yer alır. Berlin Almanya Federal Cumhuriyeti’nin 16 eyaletinden biridir. Konum için tıklayın.

Berlin’e Ne Zaman Gidilir ?

Berlin, Türkiye’ye göre biraz daha soğuk hava şartlarına sahiptir. Okyanusal ikliminde görüldüğü şehirde karasal iklim baskındır. Kış aylarında konaklama ücretlerinin süper düştüğü bu şehirde havaların kış aylarında çok sert geçtiğini de unutmayın. Eğer süper bütçeli bir Berlin gezisi planlıyorsanız, kış aylarında bu şehri ziyaret ederek çok daha ekonomik bir gezi planlayabilirsiniz.

Berlin’i ziyaret için en ideal zaman ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Eğer yağışlara pek aldırmıyorsanız nisan mayıs veya eylül ekim kasım ayları bu şehri ziyaret için ideal aylar olacaktır.

Göz At : Berlin’de gezilecek yerler

Berlin Nerede ?
Berlin Hakkında Bilgiler

Berlin’e Nasıl Gidilir ?

İstanbul’dan Berlin’e direkt uçuşları bulabilirsiniz. Uçuş süresi ortalama 3 saattir. Thy veya daha birçok havayolu firmalarını İstanbul’dan rahatlıkla bulabilirsiniz. Ortalama uçuş ücretleri 150-350 Euro arasında değişmektedir.

Berlin, Avrupa’nın ve Almanya’nın en popüler turist destinasyonlarından biri. Süper kalabalık turist trafiğiyle, eşsiz tarihi ve gezilecek yerleriyle muhteşem bir yer.

Berlin’de Konaklama ?

Berlin’de konaklama için birçok seçenek bulunmakta. Şehri bölge bölge incelemek ve bölgelere özel otel tavsiyelerine göz atmak için Berlin’de nerede konaklamalı ? adlı yazıma göz atabilirsiniz. Şehirdeki en ideal hostellerden otellere, en ideal dairelerden pansiyonlara tüm konaklama tavsiyelerini bu yazıda bulabilirsiniz.

Berlin nerede ? nasıl gidilir ? adlı bu yazıya eklemek veya sormak istediklerinizi yorum olarak bize iletebilirsiniz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...