Lübnan’ın başkenti olan Beyrut, kültürel dokusu, modern yapıları ve tarihi ile turistlerin favori şehirlerinden. Ortadoğu’nun ticaret merkezi olarak da bilinen Beyrut’ta konaklama ücretleri ise, gayet uygun. Beyrut büyük bir şehir olduğu için Beyrut’ta nerede kalınır ? sorusuna direkt olarak otel yerine bölgeye karar vermenizde yarar var. Hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdikten sonra otel veya diğer konaklama birimini bulmak çok daha kolay olacaktır.

Beyrut’ta konaklama için birçok bölge bulunuyor. Fakat bunlar arasında tercih edilebilecek en ideal, en iyi ve en popüler bölgeler ise, Şehir merkezi, Hamra, Achrafieh ve Raouche bölgeleridir. Bu bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulabileceğiniz gibi, şehirdeki turistik yerlere ve önemli bölgelere ulaşım da bu bölgelerden oldukça kolay.

[huge_it_maps id=”78″]

 

Beyrut’ta Nerede Kalınır ? 

Beyrut’ta otel veya diğer konaklama tavsiyelerine geçmeden hangi bölgede konaklayacağınıza iyi bir şekilde karar vermenizde yarar var. Aşağıdaki bölgeler şehirdeki en iyi ve en popüler konaklama bölgeleri. Bu bölgelere özel otel tavsiyelerine veya bu bölgedeki diğer otellere rahatlıkla göz atabilirsiniz.

Şehir Merkezi (Bölge Puanı ; 100/100)

Beyrut'ta Nerede Kalınır
Saifi Suites – Daire konseptinde odalarıyla hizmet vermekte

Beyrut’ta konaklama için en iyi bölge hiç şüphesiz şehir merkezi olacaktır. Roma Harabeleri, St George Katedrali ve Lübnan Konservatuvarı gibi şehirdeki en önemli turistik yapıların bulunduğu bu bölgede birçok alışveriş mağazalarını, cafeleri ve restoranları da fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Şehir merkezinde hemen hemen her bütçeye uygun konaklama birimini de bulmak mümkün.

Bu bölge Beyrut’un en Avrupai bölgesidir. Bu yüzden şehir merkezinde bulunan konaklama birimlerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Şehir merkezinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 4 yıldızlı bir otel olan Saifi Suites‘e veya biraz daha bütçeli bir otel için de Ramada Beirut Downtown‘a  göz atabilirsiniz.

HAMRA BÖLGESİ (Bölge Puanı ; 85/100)

Beyrut'ta Nerede Kalınır
Le Bristol Hotel kendi kategorisinde en uygun fiyatlı otellerden

Beyrut’ta nerede kalmalı ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Hamra, şehrin batısında yer alıyor.  Eski Müslüman Bölgesi olarak da bilinen bu bölge orta bütçeli bir konaklama birimi ve merkezi bir yer arayanlar için oldukça ideal.

Bölgede bulunan Beyrut Amerikan Üniversitesi (AUB) sayesinde, bölgede genç kesim daha yoğun. Ayrıca bu bölge, bir sahil şeridi olarak kullanılan, eşsiz gün batımı manzarası olan Corniche’ye de ev sahipliği yapıyor.

Eğer Beyrut’ta lüks bir bölgede konaklamayı planlamıyorsanız, her şeyiyle oldukça uygun olan bu bölge tam sizin için. Birbirinden şık ve hareketli, barlar, cafeler ve restoranları fazlasıyla burada bulabilirsiniz.

Hamra bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da, Le Bristol Hotel Beirut, Coral Beirut Al Hamra Hotel veya Studio 44 adlı tesislere göz atabilirsiniz.

ACHRAFİEH BÖLGESİ (Bölge Puanı ; 80/100)

Beyrut'ta Nerede Kalınır
Royal Tulip Hotel’in terası

Şehrin doğusunda bulunan Achrafieh bölgesi de, Beyrut’ta nerede kalınır ? sorusuna en iyi cevaplardan. Ortodoks kiliselerine ev sahipliği yapan bu bölge, şehrin merkezine yakın bir yerde konaklamak isteyenlerin alternatif olarak düşünebileceği bir yer. Şehir merkezine yakın bir konumda olduğundan merkezdeki tüm nimetlerden bu bölgede konaklayarak faydalanabilirsiniz.

Hipster’ların bölgesi olarak da bilinen Achrafieh bölgesinde, birbirinden uygun fiyatlı butik otelleri, restoranları, barları ve cafeleri de fazlasıyla bulabilirsiniz.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da, şehirdeki en uygun fiyatlı 5 yıldızlı otellerden biri olan Royal Tulip Achrafieh‘e göz atabilirsiniz.

RAOUCHE BÖLGESİ (Bölge Puanı ; 75/100)

Beyrut'ta Nerede Kalınır
Lancaster Raouche Hotel

Beyrut’un batısında bir yerleşim ve ticaret bölgesi olan Raouche, diğer bölgeler kadar popüler olmasa da, konaklama bakımından düşünülebilecek seçeneklerden. Beyrut’un en pahalı bölgelerden biri olduğu için de bu bölgedeki otel fiyatları diğer bölgelere nazaran 1 tık daha pahalı. Eğer 4-5 yıldızlı otel seçeneği bol olsun, arasından güzel bir tane seçeyim diyorsanız, bu bölgedeki lüks otellere göz atabilirsiniz. Aradığınız zevkte ve konforda 4/5 yıldızlı oteli bu bölgede bulmak kolay.

Sahil yolu ile popüler olan bu bölgede, birbirinden lüks restoran ve cafeleri de bulmak mümkün. Fiyat bakımından genel olarak pahalı olduğu için herkese öneremesem de, bütçenizin yeteceğini düşünüyorsanız, buraya da bir göz atmakta yarar var.

Raouche bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 4 yıldızlı bir otel olan Lancaster Raouche Hotel‘e göz atabilirsiniz.

Beyrut’ta nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak listeye birkaç bölge daha eklemek mümkün. Fakat bu bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulabileceğiniz gibi, diğer bölgeler de pek doğru tercih olmayacaktır. Eğer merkezi popüler bir bölgede konaklamayı planlıyorsanız, bu 4 bölgeyi de gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

NOT : Beyrut’ta konaklama ücretleri yüksek ve düşük sezona göre farklılık göstermekte. Bunun yanında şehirdeki birçok otelde Booking.com aracılığıyla erken rezervasyon fırsat indirimi ve ücretsiz rezervasyon iptal seçeneği bulunmakta. Eğer 2-3 ay öncesinden bu şehirde rezervasyon yapacak olursanız %35’e varan fırsat indirimlerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca, rezervasyon yaptığınız oteli daha sonradan hiçbir ücret ödemeden de iptal etme şansınız bulunmakta. Bu yüzden otel tercihi yaparken ücretsiz rezervasyon iptal seçeneği olan otellere de göz atmakta yarar var.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here