Beyrut’ta Nerede Kalınır? Bölgeler ve Oteller

Lübnan‘ın başkenti Beyrut, kültürel dokusu, modern yapıları ve tarihi ile turistlerin favori şehirlerinden. Ortadoğu’nun ticaret merkezi olarak da bilinen Beyrut’ta konaklama ücretleri ise, gayet uygun.
Beyrut büyük bir şehir olduğu için Beyrut’ta nerede kalınır ? sorusuna ilk olarak otel yerine bölgeye karar vermenizde yarar var. Hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdikten sonra otel veya diğer konaklama birimini bulmak çok daha kolay olacaktır.

Beyrut’ta konaklama için birçok bölge bulunuyor. Fakat bunlar arasında tercih edilebilecek en ideal, en iyi ve en popüler bölgeler ise, Şehir merkezi, Hamra, Achrafieh ve Raouche bölgeleridir. Bu bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulabileceğiniz gibi, şehirdeki turistik yerlere ve önemli bölgelere ulaşım da bu bölgelerden oldukça kolay.

Beyrut’ta Nerede Kalınır ? Bölgeler

Beyrut’ta otel veya diğer konaklama tavsiyelerine geçmeden hangi bölgede konaklayacağınıza iyi bir şekilde karar vermenizde yarar var. Aşağıdaki bölgeler şehirdeki en iyi ve en popüler konaklama bölgeleri.

1.Şehir Merkezi Bölgesi Bölge Puanı 95/100 

Beyrut Merkez Otelleri
Beyrut

Beyrut’ta konaklama için en iyi bölge hiç şüphesiz şehir merkezi olacaktır. Roma Harabeleri, St George Katedrali ve Lübnan Konservatuvarı gibi şehirdeki en önemli turistik yapıların bulunduğu bu bölgede birçok alışveriş mağazalarını, kafeleri ve restoranları da fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Şehir merkezinde hemen hemen her bütçeye uygun konaklama birimini de bulmak mümkün.

Bu bölge Beyrut’un en Avrupai bölgesidir. Bu yüzden şehir merkezinde bulunan konaklama birimlerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Burada Kalın, EĞER ;

 • Beyrut gezilecek yerler bakımından popüler olan noktalara yakın olmak istiyorsanız
 • Şehrin en güvenli bölgesinde konaklamak istiyorsanız
 • Her şey elimin altında olsun diyorsanız
 • Daha çok otellerde konaklamayı planlıyorsanız
 • Lüks alışveriş mağazalarına yakın olayım diyorsanız
 • Avrupai bir bölgede konaklamak istiyorsanız
 • 4-5 yıldızlı otellerde konaklamayı planlıyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ; 

 • Ben her yerde güvenli olurum diyorsanız
 • Bütçeli bir Beyrut gezisi planlıyorsanız
 • Şehirdeki en ucuz restoranları arıyorsanız

Şehir merkezinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

2.HAMRA BÖLGESİ – Bölge Puanı 85/100 – En Ucuz Beyrut’ta Nerede Kalınır ?

Beyrut Otel Tavsiyeleri
Beyrut Konaklama Rehberi

Şehirdeki en güzel konaklama bölgelerinden biri olan Hamra, şehrin batısında yer alıyor. Eski Müslüman Bölgesi olarak da bilinen bu bölge orta bütçeli bir konaklama birimi ve merkezi bir yer arayanlar için oldukça ideal.

Bölgede bulunan Beyrut Amerikan Üniversitesi (AUB) sayesinde, bölgede genç kesim daha yoğun. Ayrıca bu bölge, bir sahil şeridi olarak kullanılan, eşsiz gün batımı manzarası olan Corniche’ye de ev sahipliği yapıyor.

Hamra Bölgesi ; 

 • Canlı Bir bölgedir
 • Çok sayıda var ve gece kulübüne ev sahipliği yapar. Yani Beyrut gece hayatı için planlarınız varsa bu bölgeye yakın yerlerde konaklayabilirsiniz.
 • Ucuz konaklayabileceğiniz bir bölge
 • Deniz kıyısında
 • Beyrut Amerikan Üniversitesi de burada bulunur.

Eğer Beyrut’ta lüks bir bölgede konaklamayı planlamıyorsanız, her şeyiyle oldukça uygun olan bu bölge tam sizin için. Birbirinden şık ve hareketli, barlar, kafeler ve restoranları fazlasıyla burada bulabilirsiniz.

Hamra bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da,

Le Bristol Hotel Beirut, Coral Beirut Al Hamra Hotel veya Studio 44 adlı tesislere göz atabilirsiniz.

3.ACHRAFİEH BÖLGESİ – Bölge Puanı  80/100 

Beyrut Otelleri
Beyrut

Şehrin doğusunda bulunan Achrafieh bölgesi de, Beyrut’ta Kalınacak yerler arasında. Ortodoks kiliselerine ev sahipliği yapan bu bölge, şehrin merkezine yakın bir yerde konaklamak isteyenlerin alternatif olarak düşünebileceği bir yer.

Şehir merkezine yakın bir konumda olduğundan merkezdeki tüm nimetlerden bu bölgede konaklayarak faydalanabilirsiniz.

Hipster’ların bölgesi olarak da bilinen Achrafieh bölgesinde, birbirinden uygun fiyatlı butik otelleri, restoranları, barları ve kafeleri de fazlasıyla bulabilirsiniz.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da,

Şehirdeki en uygun fiyatlı 5 yıldızlı otellerden biri olan Royal Tulip Achrafieh‘e göz atabilirsiniz.

4.RAOUCHE BÖLGESİ – Bölge Puanı 80/100 

Beyrut Şehir Merkezi
Beyrut Avrupai Bölgesi

Beyrut’un batısında bir yerleşim ve ticaret bölgesi olan Raouche, diğer bölgeler kadar popüler olmasa da, konaklama bakımından düşünülebilecek seçeneklerden. Beyrut’un en pahalı bölgelerden biri olduğu için de bu bölgedeki otel fiyatları diğer bölgelere nazaran 1 tık daha pahalı. Eğer 4-5 yıldızlı otel seçeneği bol olsun, arasından güzel bir tane seçeyim diyorsanız, bu bölgedeki lüks otellere göz atabilirsiniz. Aradığınız zevkte ve konforda 4/5 yıldızlı oteli bu bölgede bulmak kolay.

Sahil yolu ile popüler olan bu bölgede, birbirinden lüks restoran ve kafeleri de bulmak mümkün. Fiyat bakımından genel olarak pahalı olduğu için herkese öneremesem de, bütçenizin yeteceğini düşünüyorsanız, buraya da bir göz atmakta yarar var.

Raouche bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

4 yıldızlı bir otel olan Lancaster Raouche Hotel‘e göz atabilirsiniz.


Booking.com

Beyrut Otelleri – Beyrut Otel Tavsiyeleri

Beyrut’ta konaklama için birçok otel tavsiyesi vermek mümkün. Fakat, hem konum ve fiyat hem de konfor ve hizmet bakımından aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini bulmak pek de kolay olmuyor.

Aşağıdaki otellere göz atarak, şehirdeki en ideal otelleri inceleyebilir, zevkinize ve bütçenize uygun olan bir tesisi bulabilirsiniz.

Beyrut Ucuz Otel Tavsiyeleri

Beyrut’ta ucuz bir otelde konaklayacağım diye, şehrin ücra köşelerine gitmeyin. Otelin hangi bölgede bulunduğunu, turistik yerlere ve şehir merkezine yakınlığını veya şehir merkezine ulaşımın kolay olmadığını ve toplu taşıma araçlarının otellere yakın olup olmadığını da mutlaka kontrol edin.

Şehirdeki en iyi konuma sahip Ucuz Beyrut otelleri ise ; 

 • Regis Hotel – 2 Yıldız ; Şehirdeki en uygun konaklama birimlerinden biri olan bu tesis, Korniş sahiline sadece birkaç adım uzaklıkta bulunmakta. Aile odaları da olan bu tesisi, bütçeli bir Beyrut gezisi planlıyorsanız mutlaka inceleyin.
 • Park Lane Furnished Suites – Daire – 3 Yıldız ; Beyrut’ta Daire Kiralamak gibi bir derde girmek yerine, Booking üzerinden dairelere göz atabilirsiniz. Hem daha güvenli hem de hesaplı olacaktır. Ayrıca ev sahibiyle iletişime geçme gibi bir derdiniz de olmayacaktır. Bu tesis şehirdeki en ideal ve en uygun olan dairelerden göz atmaya değer.

Beyrut Lüks Otel Tavsiyeleri

1.Saifi Suites – 4 Yıldız ;

Beyrut Otel Tavsiyeleri
Saifi Suites – Daire konseptinde odalarıyla hizmet vermekte

Şehirdeki en şık ve en modern tesislerden biri olan bu otel, konum olarak şehir merkezine arabayla 5 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Yani çok merkezi bir otel olmasa da merkezi diyebileceğimiz bir tesis. Güzel konuk yorumlarına sahip bu otel ayrıca, gece hayatı ile ünlü Gemmayzeh Caddesi’ne 2 dakika yürüyüş mesafesindedir. Gece hayatına yakın olmak için de tercih edilebilecek tesisler arasında. Oteli incele

2.Lancaster Raouche Hotel – 4 Yıldız 

Beyrut Otel Tavsiyeleri
Lancaster Raouche Hotel

Şehirdeki bir diğer lüks otel olan Lancaster, şehrin tam merkezine ortalama 2.5 km uzaklıkta bulunuyor. Bu yüzden de şehirdeki en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri. Aile odaları ve ücretsiz havaalanı servisi olan bu otelin, ortalama puanı yüksek konuk değerlendirme puanına bakarak bile gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Oteli incele

3.Le Bristol Hotel Beirut – 5 Yıldız

Beyrut Otelleri
Le Bristol Hotel kendi kategorisinde en uygun fiyatlı otellerden

Şehirdeki en lüks otellerden biri olan Le Bristol Hotel, kendi kategorisindeki en uygun fiyatlı olan otellerden biri. Güzel ve merkezi bir konuma sahip bu otelden Hamra Caddesi’ne yürüyerek 7 dakika içerisinde rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Ayrıca bu otel, kalabalık grup veya ailece seyahat edenlerin tercih edebileceği tesislerden. Otelde 10 kişiliğe kadar odalar bulunmaktadır. Oteli incele

Beyrut Otel Fiyatları

Beyrut’ta konaklama ücretleri 25£’dan başlamakta ve 200£’ya kadar çıkabilmektedir. Bu şehirde ortalama 55-90£ arasında bir ücrete şehir merkezine yakın 3-4 yıldızlı bir oteli rahatlıkla bulabilirsiniz. Hatta bazı 5 yıldızlı otelleri de bu ücret aralığında bulmak mümkün. Özellikle erken rezervasyon fırsatlarından yararlanacak olursanız.

Eğer 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız bu şehirdeki otel fiyatlarının %30’a kadar düştüğünü görebilirsiniz.

En Merkezi Beyrut Otelleri

Beyrut şehir merkezindeki otellerin büyük bir bölümü 4-5 yıldızlı otellerden oluşmaktadır. Bu yüzden, eğer 4-5 yıldızlı otellerde konaklayacak bütçeniz varsa, şehir merkezinde ısrarcı olmayın. Zaten olsanız da, değişecek bir şey yok. Mecbur başka bir bölgeye bakmak gerek.

NOT : Beyrut’ta konaklama ücretleri yüksek ve düşük sezona göre farklılık göstermekte. Bunun yanında şehirdeki birçok otelde Booking.com aracılığıyla erken rezervasyon fırsat indirimi ve ücretsiz rezervasyon iptal seçeneği bulunmakta. Eğer 2-3 ay öncesinden bu şehirde rezervasyon yapacak olursanız %35’e varan fırsat indirimlerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca, rezervasyon yaptığınız oteli daha sonradan hiçbir ücret ödemeden de iptal etme şansınız bulunmakta. Bu yüzden otel tercihi yaparken ücretsiz rezervasyon iptal seçeneği olan otellere de göz atmakta yarar var.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...