Bologna Otelleri | Bologna Otel Fiyatları

Bologna Otelleri
Bologna Otelleri

İtalyanlar tarafından kızıl şehir olarak bilinen Bologna, konaklama konusunda süper pahalı olmasa da, pahalı olarak nitelendirebileceğimiz şehirlerden biri. Bu yüzden bu şehirde nerede konaklayacağınız hakkında az çok bilgi sahibi olmanızda yarar var. Bologna Otelleri veya Bologna Otel Fiyatları sezona, bölgeye ve erken rezervasyona göre az da olsa farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden bu şehre ne zaman gideceğinize ve hangi bölgede konaklayacağınıza çok iyi karar vermeniz gerekiyor.

Bologna Otel Fiyatları

Bologna’da otel fiyatları ortalama 100-150£’dan başlamakta ve 500£’nun üzerine kadar çıkabilmektedir. Tabi 100£’nun altında da birkaç oteli bulmak pekala bulmak mümkün. Fakat hem konfor bakımından hem de konum bakımından bu tarz otellerde rahat edemeyebiliyorsunuz.

En İdeal ve En Uygun Bologna Otelleri

1.Millenhotel (3 Yıldız)

Bologna’da bulunan en ideal otellerden biri olarak bilinen bu tesis 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 4 yıldızlı otelleri aratmayacak konforu ile oldukça popüler. Gerek eşsiz konumu gerekse erken rezervasyon fırsatlı uygun fiyatları ile gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek ideal otellerden. Parco della Montagnola parkının yakınlarında, Bolonya Tren İstasyonu’na sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan bu eşsiz güzellikteki otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 450£’dan başlamaktadır. Fiyatlar biraz uçuk gibi görünse de otelin konumuna bakarak ideal bir fiyat olduğunu söyleyebilirim. Fitness merkezi ve kahvaltı servisi de olan bu otelin 5 bin konuktan 7.7 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

2.Hotel Cavour (3 Yıldız)

Bologna’nın tarihi merkezinde bulunan bu otel kule manzaralarını görebileceğiniz küçük bir terasa ev sahipliği yapmaktadır. Sadece 10 dakika yürüme mesafesindeki meşhur kuleleri ziyaret edebilirsiniz. İtalya’nın en büyük meydanlarından biri olan Piazza Maggiore’ye 5 dakika içinde yürüyerek ulaşabilirsiniz. Bologna Centrale Tren İstasyonu otele 1 km uzaklıktadır.

Havaalanı servisi, barı, kahvaltısı ve aile odalarıyla popüler olan bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 270£’dan başlamaktadır. Bologna’da bulunan 3 yıldızlı oteller arasında en uygun fiyatlı otellerden olan Hotel Cavour’un 2 bin konuktan 8.3 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

3.Suite Hotel Elite (4 Yıldız)

Piazza Maggiore’ye 15 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan bu eşsiz lüks otelden şehirdeki turistik noktalara çok kısa sürede rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Daha çok çiftlerin ve aile olarak seyahat edenlerin tercih ettiği bir otel olarak bilinse de yalnız seyahat edenlerin de gönül rahatlığıyla tercih edebileceği otellerden. Bologna Otel Fiyatları arasında güzel bir ortalamaya sahip bu oteli de Bologna’daki Oteller listenize ekleyin deriz.

Ortalama gecelik konaklama ücretlerinin 350£’dan başladığı bu otelin 7 bin konuktan 8.6 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

4.Hotel Metropolitan (4 Yıldız)

Otantik bir havası olan bu şık ve lüks otel Bologna’nın ana meydanına sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Eşsiz bir dizayna sahip bu otelin en güzel yanı da şehirdeki birçok noktaya çok kolay bir ulaşım sağlıyor olmasıdır. Ortalama gecelik konaklama ücretlerinin 600£’dan başladığı bu otel biraz daha lüks bir otel arayanların tercih edebileceği yerlerden. Diğer 4 yıldızlı otellere nazaran bir tık daha pahalı olan bu oteli de eğer lüks bir otel arıyorsanız listenize ekleyin derim. Ayrıca otelin 2 bin konuktan 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

Not : Bu şehirde 5 yıldızlı otellerden uzak durmanızda yarar var. Yüksek sezonda süper pahalı olan oteller arasında 5 yıldızlı oteller biraz uçuk kaçacaktır. Fakat düşük sezonlarda bu şehirde konaklamayı düşünüyorsunuz, otel fiyatları öyle çok abartılı olmayacaktır.

Bologna Merkez Otelleri

Bologna’da otellerin büyük bir bölümü şehrin ana meydanına yakın bir bölgede kurulu. Bu yüzden özellikle merkezi bir otel aramanıza da sanırım gerek yok. Bunun yanında süper merkezi bir otel arıyorsanız standartlarınızı biraz daha düşük tutmanızda yarar var. Çünkü süper merkezi yerde bulunan otellerin büyük bir bölümü süper pahalı olabilmektedir.

En Ucuz Bologna Otelleri

Bologna’da ucuz bir otel arıyorsanız, öncelikle erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanmaya çalışın derim. Ayrıca standartlarınız düşük tutup şehir merkezinin biraz daha dışındaki otellere de göz atmanızda yarar var. Bologna Otelleri her ne kadar bazen süper pahalı olabiliyor olsa da, merkez uzak olan oteller biraz daha uygun olabilmektedir.

Bologna Otelleri veya Bologna Otel Fiyatları her ne kadar mevsime bölgeye veya erken rezervasyon fırsatlarına göre farklılık gösteriyor olsa da ortalama gecelik konaklama ücretler aşağı yukarı böyledir diyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here