Bologna’da Nerede Kalınır? Bölgeler ve Oteller

Emilia-Romagna bölgesinin en güzel şehri ve başkenti olan Bologna, kültürel mirasları ve köklü tarihi geçmişi ile İtalya‘nın favori şehirlerinden. Ortaçağ’ın tüm izlerini bulabileceğiniz bu şehirde konaklama ise, çok da pahalı değil. Bu şehirde ister şehir merkezinde, isterseniz de Bologna Fiere bölgesinde konaklayın, fiyatlar diğer İtalya şehirlerine nazaran biraz daha uygun.
Bologna’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehirdeki en ideal, en popüler ve en iyi konaklama bölgelerine ve bu bölgelere özel otel tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Bologna’da Nerede Kalınır ? – En İdeal Bölgeler 

Acelem Var Diyorsanız ; 

Centro Storico Bölgesi ; Her turistin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir bölge. Şehirdeki turistik noktalara yakın ve her şeyin elinizin altında olabileceği bir bölge. Şehrin kalbinin attığı bölgede konaklamak isterseniz, Centro Storico (Tarihi Şehir Merkezi) ilk olarak göz atmanız gereken yerlerden. Burası, diğer bölgelere nazaran birazcık daha pahalı olsa da, bütçeli birçok tesisi de bulabiliyorsunuz. Bu bölgedeki otellere göz at.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

  • Hotel Internazionale – 4 Yıldız ; Bölgedeki en şık ve en lüks otellerden. Güzel konuma ve yüksek konuk değerlendirme puanına sahip. Oteli incele
  • Millennhotel – 3 Yıldız ; Orta bütçeli konaklama birimi arayanların göz atabileceği tesislerden. Şehirdeki turistik noktalara 10-15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Oteli incele
  • Hotel Centrale – 1 Yıldız ; Bölgedeki en bütçeli otellerden. 2 yıldızlı olmasına rağmen gayet şık ve konforlu. Oteli incele

1.Centro Storico Bölgesi – Bölge Puanı 95/100 – En Merkezi Bologna’da Nerede Kalınır ?

Piazza Maggiore Meydanı Bologna
Piazza Maggiore Meydanı

Centro Storico, Bologna’nın tarihi merkezidir. Yürüyerek keşfedilecek kadar küçüktür.

Centro Storico’nun kalbi şüphesiz Piazza Maggiore’dir. Belediye Binası, market salonu ve ana bazilika gibi şehirdeki en önemli binaların bulunduğu yer burasıdır.

Piazza Maggiore adlı bu meydana yaklaştıkça otel fiyatları biraz daha artmaktadır. Bu yüzden, bölgede bütçeli bir konaklama birimi arıyorsanız, bu meydana uzak ama yürüme mesafesinde olan konaklama birimlerine göz atın.

2.Bologna Fiere Bölgesi – Bölge Puanı 85/100 – Bologna’da Ucuza Nerede Kalınır ?

Bologna Fiere Bölgesi
Bologna Fiere Bölgesi

Fiera di Bologna, özellikle bölgedeki kongre merkezinin varlığından dolayı, Bologna’nın ticaret bölgesidir.

Uzak konumu sayesinde, şehirdeki en ucuz otellere ev sahipliği yapmaktadır. Toplu taşıma araçlarıyla aram iyi, sorun değil diyorsanız, bu bölgede şehirdeki en ucuz konaklama birimlerini bulabilirsiniz.

Tabi dilerseniz, bölgedeki 4-5 yıldızlı lüks otellere de göz atabilirsiniz. Şehirdeki en uygun fiyatlı olduklarından dolayı, bu bölgede de lüks konaklama birimleri çok fazla bütçenizi sarsmayacaktır.

Konferansa katılmak için burada değilseniz Fiera di Bologna bölgesinde yapılacak en ilginç şeylerden biri, kesinlikle dünyanın en büyük yemek parkı olan FICO Italy World’ü ziyaret etmektir. Tabi İtalyan yemeklerinin nasıl yapıldığına dair merakınız varsa.

Bologna Fiere Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

NOT : Bu bölge ve bölgedeki konaklama birimleri, şehir merkezine ve turistik noktalara ortalama 3-5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yani toplu taşıma araçları olmadan merkeze veya gezilecek yerlere gidemezsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

3.University District Bölgesi – Bölge Puanı 90/100 – Gece Hayatı İçin Bologna’da Nerede Kalınır ?

Bologna Konaklama
Bologna Konaklama

Bologna’nın Üniversite Bölgesi, Centro Storico’nun hemen yanında, şehrin ortaçağ duvarları içinde yer almaktadır. Avrupa’nın en eski üniversitesine ev sahipliği yapar. Buralarda, üniversite en büyük cazibe merkezidir. 1088 yılında inşa edilmiş olup bugün hala faaliyettedir ve dünyanın her yerinden öğrencileri ağırlamaktadır.

Eğer, Bologna’da gece hayatı için bir planınız varsa, şehrin geceleri burada hareketleniyor. Tabi, yaş ortalaması biraz düşük olduğundan herkesin sevebileceği yerlerden değil.

Ancak, bölge konum olarak şehir merkezine ve şehirdeki turistik noktalara yürüme mesafesinde. Yani aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini merkezde bulamazsanız, bu bölgeye göz atabilirsiniz.

Üniversitenin turları düzenli olarak yapılır ve kesinlikle katılmaya değer. Nitekim, üniversite Avrupa’nın en eskilerinden biri değil, aynı zamanda en güzeli. Kütüphaneler özellikle etkileyici ve farklı. Üniversite sınırları içerisinde, Palazzo Poggi şimdi bir sanat ve bilim müzesine ev sahipliği yapıyor.

Üniversite Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Bologna Otel Tavsiyeleri – En Güzel Bologna Otelleri

Bologna’da birçok otel tavsiyesi yazmak mümkün. Bu otellerin hepsini yazmak yerine şehirdeki en iyi konuma ve en iyi konuk değerlendirmesine sahip olan otelleri aşağıda bulabilirsiniz. Bu otellerin bulunduğu çevrede diğer konaklama birimlerine de göz atabilirsiniz. Konumu güzel seçtikten sonra tesis seçimi çok daha kolay olacaktır.

Bologna Lüks Otel Tavsiyeleri

1.Hotel Cosmopolitan Bologna (4 Yıldız)

Hotel Cosmopolitan
Hotel Cosmopolitan

Bologna’daki en ideal ve en uygun 4 yıldızlı otellerden biri olan Hotel Cosmopolitan, en iyi fiyat/fayda oranına ve en iyi konuk değerlendirmesine sahip otellerden. Oldukça uygun fiyata odaları bulabileceğiniz bu otel süper merkezi bir yerde bulunmasa da, şehirdeki birçok turistik yere, barlara, restoranlara ve alışveriş bölgelerine ulaşımı oldukça kolay.

Bologna’nın sergi merkezine yürüme mesafesinde olan bu otelin konuk yorumlarına bakarak, otelin güzel bir konumda olduğunu, temiz ve hizmet kalitesinin oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Zaten otelin yüksek bir değerlendirme puanı da bunun en önemli kanıtlarından. Ayrıca iş seyahatleri için de tercih edilebilecek bir oteldir.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

2.I Portici Hotel Bologna (4 Yıldız)

I Portici Hotel Bologna
I Portici Hotel Bologna

Bologna’daki popüler 4 yıldızlı otellerden biri olan Potici Hotel, şehrin tarihi merkezi bölgesinin tam kalbinde yer alıyor. Yani konum olarak süper merkezi bir otel diyebiliriz. Merkez tren istasyonuna sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel şehirdeki hemen hemen tüm turistik yerlere ve alışveriş bölgelerine 5-15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Bologna gezilecek yerler listesindeki noktalara yakın olmak, şehrin kalbinde konaklamak, her yere yürüyerek gitmek ve ulaşım aracı kullanmak istemiyorsanız, fiyatı diğer 4 yıldızlı otellere nazaran 1 tık daha pahalı olan bu oteli gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz. Ayrıca 2-3 ay öncesinden bu otel için rezervasyon yapacak olursanız, %30’a varan fırsat indirimlerinden yararlanmakta mümkün.

Yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunan bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

3.NH Bologna De La Gare – 4 Yıldız 

NH Bologna Hotel
NH Bologna Hotel

Nerede kalınır ? sorusuna en uygun cevaplardan biri olan NH De La Gare Hotel, merkez tren istasyonuna sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak oldukça merkezi. Merkezi konumuna göre şehirdeki en uygun 4 yıldızlı otellerden biri olması da bu otelin en büyük artılarından. Neptün Çeşmesi’ne, Bologna Kuleleri’ne ve Via İndipendenza alışveriş bölgesine sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 8.3 gibi yüksek bir değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli tercih etmek mümkün.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bologna Ucuz Otel Tavsiyeleri

4.Hotel Fiera (3 Yıldız)

Bologna Nerede Kalınır - Oteller
Hotel Fiera

Oldukça uygun fiyata çift kişilik odaları bulabileceğiniz bu otel, şehirdeki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden biri. Bologna Sergi Merkezi’ne 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şık ve modern odalarıyla tercih edilebilecek en ideal otellerden. Süper merkezi bir konumda yer almasa da, şehirdeki önemli turistik yerlere 2-4 km uzaklıkta bulunuyor. Yani ulaşım araçlarını kullanarak çok kısa bir sürede merkeze ve istediğiniz birçok yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Eğer Bologna’da bütçeli bir otelde konaklamayı planlıyor ve ulaşım araçlarını kullanmayı dert etmiyorsanız, bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Ayrıca otelin 7.6 gibi güzel bir değerlendirme puanı bulunuyor.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

5.Hotel Del Borgo – 3 Yıldız – En Ucuz Bologna Otel Tavsiyesi

Hotel Del Borgo
Hotel Del Borgo

Merkeze ve turistik yerlere 4-6 km uzaklıkta olan bu otel de şehirdeki en popüler 3 yıldızlı otellerden biri. Borgo Panigale semtinde bulunan bu bütçeli otelden şehir merkezine veya şehirdeki önemli simge yapılara ulaşmak kolay. Yürüyerek ulaşamasanız da otel çevresinde birçok toplu taşıma araçlarını bulmak mümkün.

Özellikle erken rezervasyonlarda süper fırsatları olan bu oteli de incelemeyi unutmayın derim.

8.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

6.Millennhotel (3 Yıldız)

Millennhotel - Bologna Nerede Kalınır ?
Millennhotel

Bologna’da kalınacak yerler arasında uygun fiyatlı otellerden biri olan Millennhotel, şehirdeki en popüler 5 otelden biri. Bolonya Tren İstasyonu’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel konum olarak oldukça merkezi diyebilirim. Bu otelden şehirdeki tüm turistik yerlere 5-20 dakika içerisinde yürüyerek ulaşmak mümkün. Bunun yanında otelin oda ücretleri konumuna göre gayet ideal.

Tarihi Kent Merkezi’ne 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 7.7 gibi güzel bir değerlendirme puanı bulunuyor.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

7.We_Bologna Hostel – Bologna Hostel Tavsiyeleri

We_Bologna Hostel
We_Bologna Hostel

Bologna hostel tavsiyesi olarak önerebileceğim en ideal tesis ise, We_Bologna’dır. İster çift kişilik ister tek kişilik özel bir oda, isterseniz de dorm odalarında çok uygun fiyata yataklar bulabiliyorsunuz. Yani bu puana ve konuk yorumlarına bakarak bile bu hosteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Hostel, Bologna Tren İstasyonu’na sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunu yanında bu hostelden şehirdeki turistik yerler ve alışveriş bölgeleri 1-3 km uzaklıktadır. Yani hemen hemen şehirdeki her yere bu hostelden yürüyerek gitmek mümkün.

Hosteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bologna Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Bologna Nerede Kalınır - Maggiore Meydanı
Maggiore Meydanı

Bologna’da otel ücretleri ortalama 45£’dan başlamakta ve 400£’ya kadar çıkabilmektedir. Fakat bu şehirde ortalama 65-110£ arasında bir ücrete şehirdeki hemen hemen tüm 3-4 yıldızlı otellerde konaklayabilirsiniz.

Şehir merkezinde ise 50£’nun altında ancak erken rezervasyon fırsatı olan oteller bulabilirsiniz. Şehrin tam merkezinde konaklamayı planlıyorsanız, en az 65£’yu gözden çıkarmanızda yarar var.

Bologna’da otel rezervasyonu için erken rezervasyon fırsat indirimleri olan Booking.com’u kullanabilirsiniz. Dairelerde konaklamak istiyorsanız bile aradığınızı Booking’de bulabilirsiniz. Bologna’da oda kiralamak yerine de bir hostelde konaklamanızda yarar var. Hemen hemen tüm hostellerin tek kişilik odaları da bulunmaktadır.

Bologna Hostel Tavsiyesi

Bologna’da çok fazla hostel bulunmuyor. Hostellerde gecelik dorm oda ücretleri de 25£’dan başlamakta. Yani, hosteller bu şehirde biraz pahalı.

Hostel tavsiyesi için de IL CASTELLO HOSTEL BOUTIQUE adlı tesise göz atabilirsiniz. Şehir merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu hostel, şehirdeki en popüler olanlardan.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bologna’da nerede kalınır ? sorusuna birkaç otel tavsiyesi eklemek daha pekala mümkün. Fakat listedeki oteller arasından bütçenize ve zevkinize uygun olanı rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı, konaklama birimini arayışınıza ilk olarak bu bölgeler ve otellerden başlayın derim.


Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here