Emilia-Romagna bölgesinin en güzel şehri ve başkenti olan Bologna, kültürel mirasları ve köklü tarihi geçmişi ile İtalya’nın favori şehirlerinden. Ortaçağ’ın tüm izlerini bulabileceğiniz bu şehirde konaklama ise, süper ucuz. 4 yıldızlı otelleri 50-180 dolar arasında bir ücrete bulabileceğiniz bu şehirde ister şehir merkezinde, isterseniz de Bologna Fiere bölgesinde konaklayın, fiyatlar oldukça uygun.
Bologna’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehirdeki en ideal, en popüler ve en iyi fiyat/fayda oranına sahip 7 otel arasında bütçenize ve zevkinize uygun olan oteli rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bologna’da konaklama için bölge bölge araştırma yapmanıza gerek yok. Ayrıca bütçeli bir konaklama bulacağım diye 2- yıldızlı oteller veya daha düşük oteller aramanıza da gerek yok. Otel fiyatları genel olarak süper uygun olduğu için 4 yıldızlı otellere bu şehirde gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz. Şehirde çok fazla 5 yıldızlı otel bulunmadığından ve 5 yıldızlı otellerin 4 yıldızlı otellere göre çok abartılı bir fiyatta olduğundan bu şehirdeki 5 yıldızlı otelleri çok fazla paranız yoksa es geçin derim. 3-4 yıldızlı otellerde aradığınız lüks ve konforu fazlasıyla bulabilirsiniz.

Bologna’da Nerede Kalınır ? – En İdeal 7 Otel Tavsiyesi

Bologna’da birçok otel tavsiyesi yazmak mümkün. Bu otellerin hepsini yazmak yerine şehirdeki en iyi konuma ve en iyi konuk değerlendirmesine sahip olan otelleri aşağıda bulabilirsiniz. Bu otellerin bulunduğu çevrede diğer konaklama birimlerine de göz atabilirsiniz. Konumu güzel seçtikten sonra tesis seçimi çok daha kolay olacaktır.

1.Hotel Cosmopolitan Bologna (4 Yıldız)

Bologna'da Nerede Kalınır
Hotel Cosmopolitan

Bologna’daki en ideal ve en uygun 4 yıldızlı otellerden biri olan Hotel Cosmopolitan, en iyi fiyat/fayda oranına ve en iyi konuk değerlendirmesine sahip otellerden. Oldukça uygun fiyata odaları bulabileceğiniz bu otel süper merkezi bir yerde bulunmasa da, şehirdeki birçok turistik yere, barlara, restoranlara ve alışveriş bölgelerine ulaşımı oldukça kolay.

Bologna’nın sergi merkezine yürüme mesafesinde olan bu otelin konuk yorumlarına bakarak, otelin güzel bir konumda olduğunu, temiz ve hizmet kalitesinin oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Zaten otelin 8.5 gibi yüksek bir değerlendirme puanı da bunun en önemli kanıtlarından. Ayrıca iş seyahatleri için de tercih edilebilecek bir oteldir.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

2.I Portici Hotel Bologna (4 Yıldız)

Bologna'da Nerede Kalınır
I Portici Hotel Bologna

Bologna’daki popüler 4 yıldızlı otellerden biri olan Potici Hotel, şehrin tarihi merkezi bölgesinin tam kalbinde yer alıyor. Yani konum olarak süper merkezi bir otel diyebiliriz. Merkez tren istasyonuna sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel şehirdeki hemen hemen tüm turistik yerlere ve alışveriş bölgelerine 5-15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Şehrin kalbinde konaklamak, her yere yürüyerek gitmek ve ulaşım aracı kullanmak istemiyorsanız, fiyatı diğer 4 yıldızlı otellere nazaran 1 tık daha pahalı olan bu oteli gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz. Ayrıca 2-3 ay öncesinden bu otel için rezervasyon yapacak olursanız, %30’a varan fırsat indirimlerinden yararlanmakta mümkün.

8.9 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunan bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

3.NH Bologna De La Gare (4 Yıldız)

Bologna'da Nerede Kalınır
NH Bologna Hotel

Bologna’da nerede kalınır ? sorusuna en uygun cevaplardan biri olan NH De La Gare Hotel, merkez tren istasyonuna sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak oldukça merkezi. Merkezi konumuna göre şehirdeki en uygun 4 yıldızlı otellerden biri olması da bu otelin en büyük artılarından. Neptün Çeşmesi’ne, Bologna Kuleleri’ne ve Via İndipendenza alışveriş bölgesine sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 8.3 gibi yüksek bir değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli tercih etmek mümkün.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

4.Hotel Fiera (3 Yıldız)

Bologna'da Nerede Kalınır
Hotel Fiera

Oldukça uygun fiyata çift kişilik odaları bulabileceğiniz bu otel, şehirdeki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden biri. Bologna Sergi Merkezi’ne 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şık ve modern odalarıyla tercih edilebilecek en ideal otellerden. Süper merkezi bir konumda yer almasa da, şehirdeki önemli turistik yerlere 2-4 km uzaklıkta bulunuyor. Yani ulaşım araçlarını kullanarak çok kısa bir sürede merkeze ve istediğiniz birçok yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Eğer Bologna’da süper bütçeli bir otelde konaklamayı planlıyor ve ulaşım araçlarını kullanmayı dert etmiyorsanız, bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Ayrıca otelin 7.6 gibi güzel bir değerlendirme puanı bulunuyor.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

5.Hotel Del Borgo (3 Yıldız)

Bologna'da Nerede Kalınır
Hotel Del Borgo

Merkeze ve turistik yerlere 4-6 km uzaklıkta olan bu otel de şehirdeki en popüler 3 yıldızlı otellerden biri. Borgo Panigale semtinde bulunan bu bütçeli otelden şehir merkezine veya şehirdeki önemli simge yapılara ulaşmak kolay. Yürüyerek ulaşamasanız da otel çevresinde birçok toplu taşıma araçlarını bulmak mümkün.

Özellikle erken rezervasyonlarda süper fırsatları olan bu oteli de incelemeyi unutmayın derim.

8.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

6.Millennhotel (3 Yıldız)

Bologna'da Nerede Kalınır
Millennhotel

Bologna’da nerede kalınır ? sorusuna uygun fiyatlı otellerden biri olan Millennhotel, şehirdeki en popüler 5 otelden biri. Bolonya Tren İstasyonu’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel konum olarak oldukça merkezi diyebilirim. Bu otelden şehirdeki tüm turistik yerlere 5-20 dakika içerisinde yürüyerek ulaşmak mümkün. Bunun yanında otelin oda ücretleri konumuna göre gayet ideal.

Tarihi Kent Merkezi’ne 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 7.7 gibi güzel bir değerlendirme puanı bulunuyor.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

7.We_Bologna Hostel

Bologna'da Nerede Kalınır
We_Bologna Hostel

Bologna hostel tavsiyesi olarak önerebileceğim en ideal tesis ise, We_Bologna’dır. İster çift kişilik ister tek kişilik özel bir oda, isterseniz de dorm odalarında çok uygun fiyata yataklar bulabiliyorsunuz. Şüphesiz Bologna’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan olan bu hostelin 8.5 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor. Yani bu puana ve konuk yorumlarına bakarak bile bu hosteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Hostel, Bologna Tren İstasyonu’na sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunu yanında bu hostelden şehirdeki turistik yerler ve alışveriş bölgeleri 1-3 km uzaklıktadır. Yani hemen hemen şehirdeki her yere bu hostelden yürüyerek gitmek mümkün.

Hosteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

[huge_it_maps id=”35″]

 

Bologna’da nerede kalınır ? sorusuna birkaç otel tavsiyesi eklemek daha pekala mümkün. Fakat listedeki oteller arasından bütçenize ve zevkinize uygun olanı rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı, konaklama birimini arayışınıza ilk olarak bu otellerden başlayın derim. Ayrıca 100 TL’nin altında çift kişilik oda veren otel veya diğer konaklama birimlerini de bu şehirde es geçin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here