Filipinler’in, hatta dünyanın en popüler adalarından biri olan Boracay, eşsiz güzelliği ve popüler plajı ile her yıl dünyanın dört bir yanında turistleri ağırlıyor. Bu adada konaklama ücretleri ise, genel olarak uygun. Yani her bütçeye uygun konaklama birimini adada bulmak mümkün.
Boracay’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile adanın en ideal, en merkezi, en popüler ve kendi kategorisinde en uygun olan otel tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Boracay’da konaklama için ortalama 250-400 TL bütçe yeterli olacaktır. Tabi 250 TL’nin altında da birçok otel ve diğer konaklama birimlerini bulabilirsiniz. Fakat bu fiyat aralığındaki otellerde aradığınız konforu ve hizmeti rahatlıkla bulabilirsiniz.

Boracay’da Nerede Kalınır ?

Boracay’da konaklama için İstasyon 1 ve İstasyon 2 yakınlarındaki otelleri gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz. Bunun yanında istasyon 3 yakınlarında bulunan oteller de konum olarak fena sayılmaz. Bu yüzden, bölge bölge araştırma yapmak isterseniz, İstasyon 1 yakınlarındaki oteller için buraya, İstasyon 2 yakınlarındaki oteller için buraya ve İstasyon 3 yakınlarındaki oteller için de buraya tıklayabilirsiniz.

Boracay’da bu 3 konaklama bölgesi arasında en çok tercih edilen bölgeler İstasyon 1 bölgesi olsa da, İstasyon 2 ve 3’de de aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini bulabilirsiniz. Ayrıca İstasyon 1-2 ve 3 arasında çok büyük farklılıklar da yok. Rüya gibi konaklama birimlerini de istasyon 2 ve 3’de de bulabilirsiniz.

1.Ambassador In Paradise (5 Yıldız)

Boracay'da Nerede Kalınır
Ambassador İn Paradise Hotel

Boracay Adası’nın 1 numaralı istasyonunda bulunan bu otel, konum olarak adadaki en ideal otellerden. Bir tatil köyü olarak faaliyet gösteren bu otelin oda ücretleri ise, kendi kategorisindeki otellere göre gayet uygun. Oteldeki yemekler ise, plajdaki restoranda servis ediliyor. Yani akşam yemeği için romantik bir yemek deneyimini bu otelde yaşayabiliyorsunuz.

Sahilde bulunan bu otelin 8.3 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Otelin odaları ise, deniz, dağ ve havuz manzaralı. Daha çok çiftlerin tercih otellerden biri olan Ambassador In Paradise adlı tesise de mutlaka göz atın derim.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

2.Villa Caemilla Beach Boutique Hotel (4 Yıldız)

Boracay'da Nerede Kalınır
Villa Caemilla Beach Boutique Hotel

Daha çok kalabalık grup olarak seyahat edenlerin veya çocuklu ailelerin tercih ettiği otellerden biri olan Villa Caemilla, Boracay’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan. 6-7 kişilik odaları bulabileceğiniz bu butik otel Boracay Plajı’na 1.5 km uzaklıkta bulunuyor. Yani konum olarak süper merkezi bir yerde değil. Fakat kısa bir yürüyüş ile Boracay Plajı’na veya Bulabog Plajı’na rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Bu otele istasyon 2 veya istasyon 3’den de rahatlıkla ulaşmak mümkün. Boracay’daki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olan Villa Caemilla’nın 9.1 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

3.Coast Boracay (4 Yıldız)

Boracay'da Nerede Kalınır
Coast Boracay Hotel

Daha çok çiftler ve çocuklu aileler için ideal olan otellerden biri olan Coast Boracay, havaalanına ulaşım için ücretsiz servis sağlamakta. Boracay Beyaz Plajı’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel konum olarak da oldukça ideal bir yerde bulunuyor.

Bir tatil köyü olarak faaliyet gösteren bu otel biraz daha lüks otel arayanların tercih edebileceği otellerden. Otelin  9.5 gibi mükemmel konuk değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek mümkün.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

4.Ferra Premier by  JG (3 Yıldız)

Boracay'da Nerede Kalınır
Ferra Hotel

Boracay’da nerede kalınır ? sorusuna en uygun cevaplardan biri olan Ferra Hotel, süper uygun fiyatlı şık ve modern odalarıyla adadaki en iyi ve en çok tercih edilen otellerden. Süper merkezi konumu, imkanları ve mükemmel konuk yorumlarıyla adada tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden.

Otel ünlü Boracay Beyaz Plajı’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında D’Mall Boracay otele sadece 300 metre uzaklıkta. Yani konum olarak en ideal konaklama bölgelerinden. Boracay’da gece hayatı için de bir planınız varsa konum olarak bu otel oldukça ideal olacaktır.

9.1 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunan bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

5.Boracay Haven Resort (3 Yıldız)

Boracay'da Nerede Kalınır
Boracay Haven Resort

Beyaz Plaja sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, konum olarak adadaki en iyi otellerden. Daha çok aile odaları ile popüler olan bu otel de, Boracay’daki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden. Otelin konuk yorumlarına bakarak da otelin gayet temiz, rahat ve oldukça ideal olduğunu da söyleyebiliriz.

8.2 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

6.Henann Regency Resort And Spa (5 Yıldız)

Boracay'da Nerede Kalınır

Boracay Beyaz Plaj’a oldukça yakın bir konumda bulunan bu otel, adadaki diğer plajlara da yakın bir konumda bulunmaktadır. Adanın en popüler otellerinden biri olan Henann Regency, konum ve fiyat bakımından adanın en iyi otellerinden. Havuz, deniz ve bahçe manzaralı odalarıyla hizmet veren bu otelin açık büfe kahvaltısı ve hizmeti de konukların en beğendiği özelliklerden.

Süper olumlu konuk yorumları bulunan bu otelin 8.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Yani sırf bu puana bakarak bile bu oteli tercih etmek mümkün. İstasyon 2 bölgesinde bulunan bu otel şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri.

Daha çok ailer olarak veya romantik bir tatil planı yapan turistlerin tercih ettiği tesislerden biri olan bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya fiyatlara göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Boracay’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok oteli listeyi eklemek mümkün. Fakat kendi kategorisinde en uygun olan, iyi konuma sahip bu 6 otel ile araştırmanıza başlayacak olursanız, aradığınız zevkte ve bütçede oteli rahatlıkla bulabilirsiniz.

Boracay’da diğer birçok şehirde veya adada olduğu gibi derin bir bölge araştırma yapmanıza gerek yok. Zaten konaklama için tercih edilebilecek 3 bölge var. İstasyon 1,2 ve 3 bölgesi. Bu 3 bölge içerisinde en çok tercih edilen İstasyon 1 bölgesi. Tabi istasyon 2 ve 3 bölgesi de yabana atılacak yerlerden değil. Bu yüzden bu 3 bölgeye ve bu 3 bölgede bulunan otellere mutlaka göz atın derim.

[huge_it_maps id=”73″]

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here