Bozcaada’da Nerede Kalınır ? | En Uygun 6 Bozcaada Otel Tavsiyesi

Çanakkale’nin en renkli ve en güzel ilçelerinden biri olan Bozcaada, güzel bir Çanakkale gezisi için en iyi konaklama bölgelerinden biri. Bozcaada, bana ve birçok turiste göre Çanakkale’de nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevap diyebilirim. Eşsiz şarapları, manzarası ve tarihi yapılarıyla oldukça güzel bir deneyim yaşayabileceğiniz bu adanın otel fiyatları 140 TL’den başlayıp, 700 TL’ye kadar çıkabiliyor. Fakat, bazı oteller ödediğiniz ücrete değmeyebiliyor. Bu yüzden, Bozcaada’da nerede kalınır ? adlı bu yazıda yer alan en uygun, en yüksek reytinge ve müşteri yorumlarına sahip otellere göz atarak, zevkinize ve bütçenize uygun olan oteli rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bozcaada, küçük bir ilçe olduğundan dolayı, bölge bölge araştırma yapmanıza da gerek yok. Eğer, Habbele veya Ayazma Plajı yakınlarında konaklamak istiyorsanız da, şehir merkezindeki oteller yerine, plaj yakınlarında bulunan otelleri tercih etmenizi tavsiye ederim. Bozcaada merkezden plajlara gidip gelmek sorun değil. Fakat, her gidiş-dönüşünüzde 10 TL gibi bir ücret harcamaya, minibüste yer bulma heyecanı yaşayama da gerek yok.

Bozcaada’da Nerede Kalınır ? | En Uygun Bozcaada Otel Tavsiyeleri

1.Apollon Hotel (Uygun – Ada Merkezi)

Bozcaada'da Nerede Kalınır

Apollon Hotel ; Agoda.com

Bozcaada’nın tam merkezinde, feribot iskelesine 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan Apollon Hotel, Akdeniz mutfağı ile hizmet veren en uygun otellerden. Bu otel, daha çok uygun fiyatlı otel arayanlara tavsiye edebileceğim otellerden. Bu otelde, yüksek sezonda,  200 TL’ye kadar erken rezervasyon olmadan çift kişilik odaları bulmak mümkün. Fakat, 2-3 hafta öncesinden rezervasyon yapacak olursanız 165 TL’ye kadar çift kişilik odaları rahatlıkla bulabilirsiniz. Yani, Apollon Hotel, Bozcaada’daki en uygun fiyatlı birkaç otelden biri diyebilirim.

21 odasıyla hizmet veren bu otelin 500’e yakın müşteriden almış olduğu 8.4 gibi yüksek bir puanı olması da, bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. Bu otelden Ayazma Plajı’na gitmek için minibüsleri kullanmanız gerekiyor. Yani, plajlara bu otelden yürüyerek gidemezsiniz.

2.Bozcaada Su Hotel (Uygun – Ada Merkezi)

Bozcaada'da Nerede Kalınır

Su Hotel ; Agoda.com

Bozcaada merkezde bulunan Su Hotel, feribot iskelesine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Deniz ve ada manzaralı terası ile dikkat çeken bu otelde, yüksek sezonda 195 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün. Hemen ertesi güne rezervasyon yapacak olursanız da, 240 TL’ye kadar ücret ödeyebileceğinizi unutmayın.

10 odasıyla hizmet veren bu küçük otel, Bozcaada’nın en gözde otellerinden. 200’e yakın müşteriden almış olduğu 8.7 gibi yüksek bir puanı olması, Bozcaada’nın en iyi fiyat/fayda oranına sahip otelleri arasında olması ve otelde konaklamış müşterilerin birçok olumlu yorumu olması, bu oteli tereddütsüz tercih etmek için yeterli olacaktır.

Bu otelde, tekne, gün batımı veya şarap tadımı turları organize edilmekte. Yani, bireysel olarak adayı keşfetmek istemezseniz, uygun fiyatlara bu turlara katılarak, çok daha çabuk ve eğlenceli bir şekilde adayı gezebilirsiniz.

3.Hera Hotel (Uygun – Ada Merkezi)

Bozcaada'da Nerede Kalınır ?

Hera Hotel ; Agoda.com

Bozcaada feribot iskelesine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Bozcaada’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan. Eski bir Rum mahallesinde bulunan otel, 4 odasıyla hizmet vermekte. Yani, biz bize olalım diyebileceğiniz otellerden. Yada grup olarak oteli kapatmak da mümkün 🙂

Bu otelde erken rezervasyon yaparak, 190 TL’ye kadar çift kişilik odaları bulabilirsiniz. Bu otelin en güzel yanı ise, kredi kartı olmadan rezervasyon yapabiliyor olmanızdır. Yani, Bozcaada’ya gideceğiniz tarih ne olursa olsun bu otele bir göz atın ve ücretsiz rezervasyon yapın. Bu otelden çok daha uygun veya iyi bir otel bulabilirseniz de, rezervasyonunuzu ücretsiz olarak iptal edebilirsiniz.

4.Destina Hotel Bozcaada (Ada Merkezi )

Bozcaada'da Nerede Kalınır ?

Destina Hotel ; Agoda.com

Bozcaada merkezde tenha bir bölgede bulunan Destina Hotel, deniz kıyısına 150 metre uzaklıkta bulunuyor. Güzel bir bahçe ve deniz manzaralı odalarıyla popüler olan bu otelde, erken rezervasyon yaparak 220 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulabilirsiniz.

Bozcaada’nın sahil restoranlarına süper yakın olan bu otelin 200 müşteriden 8.2 gibi bir yüksek puanı bulunuyor. Yani, sırf bu puana bakarak bile bu oteli tercih etmek gayet mümkün.

Destina hotel, Açık büfe kahvaltısıyla, eşsiz manzarasıyla, süper konumu ile, Bozcaada otelleri arasında en ideal otellerden biri.

21 odasıyla hizmet veren bu otelin en güzel yanı ise, şık ve modern bir bahçeye ev sahipliği yapıyor olmasıdır. Otelinize geldikten sonra, yorgunluğunuzu atmak için bahçede çay/kahve içebilirsiniz.

5.Patalya Pension (Orta Bütçeli – Butik Otel Tarzında)

Bozcaada'da Nerede Kalınır ?

Patalya Pension ; Agoda.com

Lüks odalarıyla popüler olan Patalya Pension, bir butik otel tarzında faaliyet gösteriyor. Deniz manzaralı tepede bulunan bu otel iskeleye 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Deluxe odaları da bulunan bu otelde, 300 TL’ye kadar çift kişilik odaları rahatlıkla bulabilirsiniz. Özellikle erken rezervasyon fırsatlarına denk gelecek olursanız, çok daha uygun fiyatlara bu otelde oda bulabilirsiniz.

Bu otelin 100 müşteriden 9.6 gibi yüksek bir puanı bulunuyor. Yani, otelde konaklayan 10 misafirden 9’u, bu otele 10 üzerinden 10 puan veriyor. Sırf bu puana bakarak bile tereddütsüz bu oteli tercih edebilirsiniz.

6.Kalinda Hotel (Sadece Yetişkin)

Bozcaada'da Nerede Kalınır ?

Kalinda Hotel ; Agoda.com

Bozcaada’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan Kalinda Hotel, adanın en gözde otellerinden biri. Şirin ve dar sokaklar ile çevrili olan bu otel, denize 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ev yapımı ürünler ile yapılan kahvaltısı, bir hayli popüler.

Otel, Bozcaada’nın tam merkezine 3 dakika ve feribot iskelesine ise 4 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani, konum olarak Bozcaada’daki en ideal otellerden. 4 odası olan bu küçük otelin 200’e yakın müşteriden 9.5 süper yüksek bir puanı bulunuyor.

Bu otelde, yüksek sezonda 270 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün. Ayrıca, erken rezervasyonlarda biraz daha uygun fiyata oda bulmak da mümkün.

 

Bozcaada’da nerede kalınır ? sorusuna verilebilecek en güzel cevap, merkeze ve feribot iskelesine yakın olan oteller olacaktır. Zaten, ada küçük bir yer olduğundan bir tek Ayazma Plajı için ulaşım aracı kullanıyorsunuz. Bunun dışında birçok yere yürüyerek gitmek mümkün. Fakat, bisikleti olan otellerde konaklamak da adayı hızlı keşfetmek için oldukça mantıklı olacaktır.

By |2018-03-31T12:06:54+00:00Mart 31st, 2018|Çanakkale, Türkiye|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)