Almanya’nın en güzel turistik şehirlerinden biri olan Bremen, ülkenin ticaret ve sanayi merkezleri arasında. Bremen mızıkacıları masalını duymuşsunuzdur. İşte o masal bu şehirden geliyor. Birbirinden farklı ve renkli evleriyle, tarihi ve dini yapılarıyla ve meydanlarıyla popüler olan bu şehirde görülmeye değer birçok yer bulunuyor.
Bremen gezilecek yerler listesi oluştururken ilk olarak meydanlardan veya süper turistik yerlerden başlamanızda yarar var. Bu şekilde yapacak olursanız, yürüyerek diğer turistik yerlere de rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Bremen’de konaklama için henüz tercih yapmadıysanız, Bremen’de nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgeleri, bölgelere göre otel tavsiyelerini ve şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otelleri, fırsat indirimleri olan konaklama birimlerini ve turistik yerlere yürüme mesafesinde olan tesisleri bulabilirsiniz.

Bremen’deki tüm tesislere Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bremen’de otel tavsiyesi olarak da ; 3 yıldızlı bir otel olan Best Western Hotel Bremen City adlı merkeze 600 metre olan tesise veya daha lüks bir otel için de 4 yıldızlı bir otel olan Select Hotel City Bremen adlı merkeze 750 metre uzaklıkta bulunan tesise ve son olarak da 4 yıldızlı bir diğer otel olan Radisson Blu Hotel Bremen adlı merkeze 3 dakika yürüme mesafesinde olan otele göz atabilirsiniz.

Bremen Gezilecek Yerler Listesi En Güzel 15 Yer

1.Bremen Katedrali 

Bremen Gezilecek Yerler
Bremen Katedrali

Şehirdeki en ünlü turistik ve tarihi yapılardan biri olan bu katedral, Aziz Peter Katedrali olarak da biliniyor. Markplatz’da meydanında yer alan bu  yapı saklanan mumya mezarlar ile ünlü. Katedralin kulesi ne çıkıp şehri seyredebilirsiniz. Şehrin tam merkezi olarak bilinen bir yerde bulunan bu yapıdan şehirdeki birçok turistik noktaya da yürüyerek ulaşmak mümkün.

1898 yılında son restorasyondan sonra günümüzdeki halini alan bu katedral, 17. yüzyılda Kraliçe Christina’nın kiliseye hediye etmiş olduğu güzel süslemeli barok kürsüyü de bu katedral içerisinde görebilirsiniz.

Bremen Katedrali’ne 3-5 dakika yürüme mesafesinde olan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Schnoor Mahallesi

Bremen Gezilecek Yerler

Bir zamanlar balıkçıların yaşadığı eski bir bölge olan Schnoor, Bremen gezilecek yerler listenizde mutlaka olması gereken güzel yerlerden. Taş ve tuğla yapımı renkli evleri ile ön plana çıkan bu bölgede bulunan evler 15. – 18. yüzyıllarda inşa edilmiş.

Dar sokakları ve avluları ile de dikkat çeken mahalle, geliri az olan Bremen halkının yaşadığı yer olsa da, artan turist ziyaretleri sayısında popüler bir turist bölgesi olmuş. Gotik mimari yapısı ile dikkat çeken Aziz John Kilisesi de Schnoor Meydanı’nda bulunuyor. Yani bu mahalleye gelerek de birçok turistik noktaya kolay ulaşım sağlamış oluyorsunuz.

Schnoor bölgesine yürüme mesafesinde bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Roland Heykeli

Bremen Gezilecek Yerler
Roland Heykeli

Bremen’deki en önemli ve en popüler turistik yapılardan bir diğer ise, Roland Heykeli’dir. Bu heykel, Taş kılıç ve çift başlı imparatorluk kartalı taşıyan kartal ile süslenmiş oldukça farklı bir yapı. Yapı, Bremen’in simgesi ve kiliseden bağımsızlığın simgesidir. Bremen’de olmazsa olmazlardan olan bu yapıya da göz atmakta yarar var.

Roland Heykeli’ne yürüme mesafesinde bulunan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

4.Marktplatz

Bremen Gezilecek Yerler

Avrupa’nın en gözde ve en güzel meydanlarından biri olan Marktplatz, Bremen gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazlarından diyebilirim. Bremen’e gelen her turistin uğradığı bu meydanda daha birçok tarihi ve turistik yerleri görmek de pekala mümkün. Belediye Sarayı’na da ev sahipliği yapan bu meydan tarihi yapılarla çevrili.

Bu meydan Roland Heykeli’ne ev sahipliği yaptığı gibi Schutting’e de ev sahipliği yapmakta. Bunun yanında yukarıda bahsettiğimiz Bremen Katedrali de bu meydan da bulunmakta. Yani bu meydanı ziyaret ederek şehirdeki en önemli turistik yerleri aradan çıkarmış olursunuz.

Marktplatz Meydanı’na yürüme mesafesinde bulunan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayın.

5.Bremen Belediye Binası

Bremen Gezilecek Yerler

Marktplatz’da bulunan bu tarihi yapı da Bremen gezilecek yerler listesine eklenebilecek güzel yapılardan. Görkemli yapısının yanı sıra derin tarihiyle de ünlü olan bu yapıyı kaçırmayın derim. 8 metre yüksekliğinde olan bu yapı, günümüzde konser yeri olarak da kullanılmakta. 1410 yılında inşa edilmiş bu yapı UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunmakta.

Bremen Belediye Binası’na süper yakın konumda bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

6.Böttcher Strasse 

Şehirdeki en önemli caddelerden biri olan Böttcher, saat çanı, bronz heykeli, orta çağı yansıtan tarihi yapıları, müzeleri ve birbirinden güzel dükkanları ile Bremen’de kaçırılmaması gereken turistik yerlerden biri diyebiliriz. Hediyelik eşya dükkanları biraz kalabalık olsa da, fırsat bulursanız güzel hediyelikleri buradan bulabilirsiniz.

Böttcher Strasse adlı bu caddeye yürüme mesafesinde olan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

7.Bremen Mızıkacıları Heykeli

Bremen Gezilecek Yerler
Bremen Mızıkacıları heykeli

Bremen’i Bremen yapan masallardan gelen mızıkacılar heykelini de Bremen Gezilecek Yerler listenizin ilk sıralarına alın derim. Şehirdeki en çok rağbet gören yapılardan biri olan bu heykel, eşek, köpek, kedi ve horozun üst üste konulduğu bir heykelden ibaret. Bu heykel Bremen Kent Müzisyenlerini temsil ediyormuş. 1953 yılında Gerhard Marcks tarafından tasarlanan bu bronz heykeldeki eşeğin iki ayağın ovuşturursanız dileğinizin kabul olacağı söylenir.

8.Viertel

Bremen’de gece hayatı için birkaç planınız varsa ÇEYREK olarak bilinen bu bölgeye göz atabilirsiniz. Birbirinden güzel ve popüler barları ve gece kulüpleri ile ünlü olan bu bölgede gündüzleri görebileceğiniz renkli binalar ve birkaç turistik yapıları da bulabilirsiniz. Turistlerin merakla dolaştığı bu bölgeye de vaktiniz kalırsa mutlaka göz atın derim.

9.Schlachte

Bremen Gezilecek Yerler

Canlı müzikleri ile meşhur olan terasları bu bölgede bulabilirsiniz. Bunun yanında tekne yarışlarını da burada görmek mümkün. Günün yorgunluğunu atıp etrafa göz atabileceğiniz güzel bölgelerden biri olan Schlachte’ye de göz atabilirsiniz.

10.Übersee Müzesi

Bremen’e kadar gelip de müze görmeden de olmaz. Şehrin tam kalbi diyebileceğimiz bir yerde bulunan bu müzeye, şehirdeki diğer turistik yerlerden çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Dünya çapında eşsiz bir deneyim sunan bu müzede, ipek yolu, tropikal yağmur ormanları ve Afrika’nın vahşi yaşamı hakkında birçok bilgiyi bulabilirsiniz. Süper popüler olmasa da, müze severlerin beğenebileceğini düşündüğüm yerlerden.

11.Bremen Hauptbahnof

Bremen Gezilecek Yerler

Bremen Merkez İstasyonu’nu da Bremen gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Derin tarihi ve eşsiz yapısıyla popüler olan bu istasyon 1847 yılında açılmış. İstasyon içerisinde birçok küçük mağazaları da bulabilirsiniz.

12.Mühle am Wall

Bremen Gezilecek Yerler
Yel Değirmeni

Bremen istasyonundan yürüyerek eski kent bölgesine giderken Wallanlagen Parkı mutlaka dikkatinizi çekecektir. Çok süper popüler bir park olmasa da park içerisinde bulunan yel değirmenine göz atabilirsiniz.

Bremen’de Nerede Kalınır ? Otel Tavsiyeleri

Bremen’de konaklama için henüz tercih yapmadıysanız, yukarıda bahsetmiş olduğum Bremen’de nerede kalınır ? adlı yazımıza mutlaka göz atın derim. Bu yazıda şehirdeki en iyi konaklama bölgelerini öğrenebilir, bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Bunun yanında erken rezervasyon fırsat indirimi olan otellerin büyük bir bölümünü de bu yazı içerisinde görebilirsiniz.

Bremen’de Yukarıdaki tavsiyelerin dışında Otel Tavsiyesi verecek olursak : 

1.Swissotel Bremen (4 Yıldız – Süper Popüler )

Bremen’deki en iyi ve en ideal 4 yıldızlı otellerden biri olan Swissotel, pazar yerine sadece 500 metre uzaklıkta yer almakta. Şehrin tam merkezine ise 7 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin erken ve son dakika rezervasyon fırsat indirimleri bulunuyor. Bu fırsat indirimlerinden yararlanacak olursanız %35’lik indirimleri odalarda konaklayabilirsiniz. Bremen Katedrali’ne, Bremen Merkez İstasyonu’na ve Marktplatz adı verilen şehrin en önemli meydanına yürüyerek bu otelden ortalama 10 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

2.Maritim Hotel Bremen (4 Yıldız )

Aile odaları ve yüzme havuzu ile popüler olan bu otelin 8.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Biraz daha uygun bir 4 yıldızlı otel arıyorsanız, bu otele mutlaka göz atın derim. Merkeze ortalama 1.5 km uzaklıkta bulunan bu otelden şehirdeki turistik yerlere yürüyerek gidemiyor olsanız da otel çevresinde toplu taşıma araçlarını fazlasıyla bulabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

3.Star Inn Hotel Premium Bremen Columbus, by Quality (3 Yıldız – Süper Popüler)

Bremen’deki en popüler ve en güzel konuma sahip 3 yıldızlı otellerden biri olan Star Inn, şehrin tam merkezine ortalama 12 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Güzel konumu ve şık odalarıyla dikkat çeken bu otelin 8.5 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Şehirdeki en önemli turistik yerlerden olan Marktplatz, Bremen Belediye Binası ve Bremen Katedrali gibi yerlere bu otelden yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Booking.com  aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Bunlar da ilginizi Çekebilir

Bremen gezilecek yerler tabi ki bu liste ile sınırlı değil. Fakat 2-3 günlük güzel bir Bremen gezisi için listedeki gezilecek yerler sanırım yeterli olacaktır. Ayrıca bu turistik yerler herkesin sevebileceği yerlerden. Yani, çok da popüler olmayan turistik yerlere gidip hem zamanınızı hem de paranızı savurmayın derim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here