Bremen Gezilecek Yerler | Görülecek En Güzel 17 Yer

Almanya‘nın en güzel turistik şehirlerinden bir tanesi olan Bremen, ülkenin ticaret ve sanayi merkezleri arasında. Bremen mızıkacıları masalını duymuşsunuzdur. İşte o masal bu şehirden geliyor. Birbirinden farklı ve renkli evleriyle, tarihi ve dini yapılarıyla ve meydanlarıyla popüler olan bu şehirde görülmeye değer birçok şey var.
Bremen gezilecek yerler listesi oluştururken ilk olarak meydanlardan başlayabilirsiniz. Bu şekilde yapacak olursanız, şehirdeki birçok turistik noktayı bir arada aynı meydanlarda görebiliyorsunuz.

Bremen’de, UNESCO Dünya Mirası listesinde olan, birçok heykel ve tarihi yapıyı da görebilirsiniz. Çoğu zaman Almanya seyahatinde es geçilen bu şehirde gezip görülecek yerlerin olduğu kadar, şehirde yapılacak birçok aktiviteleri de bulabilirsiniz.

Bremen’de Nerede Konaklayacağınıza Henüz Karar Vermediniz mi ?

MİTTE BÖLGESİ ; Şehrin en popüler, en merkezi ve gezilecek yerler bakımından en ideal konumuna sahip bölgesidir. Şehirdeki her yere bu bölgeden çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Şehrin kalbinin attığı bu bölge, Bremen’de her türlü konaklama için ilk seçeneklerden bir tanesi. Mitte Bölgesi’ndeki Otellere Göz At

Bremen Gezilecek Yerler Listesi 

Bremen gezinize başlangıç için ”Marktplatz” adındaki meydandan başlayın. Burası, şehrin kalbinin attığı yer. Ayrıca meydan, şehirdeki turistik yerler arasında en popüler birkaç noktaya da ev sahipliği yapıyor.

Bu meydanda, birbirinden güzel kafeleri ve restoranları da bulabiliyorsunuz. Ayrıca meydanda olmayan gezilecek noktalar ise, meydana yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

1.Bremen Katedrali 

Bremen Katedrali Cephesi
Bremen Katedrali

Şehirdeki en ünlü turistik ve tarihi yapılardan biri olan bu Bremen Katedrali, Aziz Peter Katedrali olarak da biliniyor.

Markplatz’da meydanında yer alan bu  yapı saklanan mumya mezarlar ile ünlü ve tarihi 1200 yılına kadar gitmektedir.

Katedralin 89 metre uzunluğundaki kuleleri ise, bu gotik yapının en dikkat çeken yeri. Bu kuleden Bremen’in en güzel manzarasını seyredebiliyorsunuz.

1898 yılında son restorasyondan sonra günümüzdeki halini alan bu katedral, 17. yüzyılda Kraliçe Christina’nın kiliseye hediye etmiş olduğu güzel süslemeli barok kürsüyü de bu katedral içerisinde görebilirsiniz.

Bremen Katedrali’ne 3-5 dakika yürüme mesafesinde olan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Schnoor Mahallesi

Schnoor Mahallesi - Bremen'in Gezilecek Yerleri
Schnoor Mahallesi

Bir zamanlar balıkçıların yaşadığı eski bir bölge olan Schnoor, Bremen’in gezilecek yerleri arasında oldukça popüler.

Taş ve tuğla yapımı renkli evleri ile ön plana çıkan bu bölgede bulunan evler 15. – 18. yüzyıllarda inşa edilmiş.

Dar sokakları ve avluları ile de dikkat çeken mahalle, geliri az olan Bremen halkının yaşadığı yer olsa da, artan turist ziyaretleri sayısında popüler bir turist bölgesi haline gelmiş.

Gotik mimari yapısı ile dikkat çeken Aziz John Kilisesi de Schnoor Meydanı’nda bulunuyor.

3.Roland Heykeli

Roland Heykeli Bremen Meydanı
Roland Heykeli

Bremen’deki en önemli ve en turistik yapılardan bir diğeri ise, Roland Heykeli’dir. Bu heykel, Taş kılıç ve çift başlı imparatorluk kartalı taşıyan kartal ile süslenmiş oldukça farklı bir yapı.

Yapı, Bremen’in simgesi ve kiliseden bağımsızlığın simgesidir. Bremen’de olmazsa olmazlardan olan bu yapıya da göz atmakta yarar var.

4.Marktplatz

Marktplatz - Bremen de Gezilecek Yerler
Marktplatz

Avrupa‘nın en gözde ve en güzel meydanlarından biri olan Marktplatz, Bremen görülecek yerler listesinin olmazsa olmazlarından diyebilirim. Bremen’e gelen her turistin uğradığı bu meydanda daha birçok tarihi ve turistik yerleri görmek de pekala mümkün. Belediye Sarayı’na da ev sahipliği yapan bu meydan, tarihi yapılarla çevrili.

Bu meydan Roland Heykeli’ne ev sahipliği yaptığı gibi Schutting’e de ev sahipliği yapmakta. Bunun yanında yukarıda bahsettiğimiz Bremen Katedrali de bu meydan da bulunmakta. Yani bu meydanı ziyaret ederek şehirdeki en önemli turistik yerleri aradan çıkarmış olursunuz.

5.Bremen Belediye Binası

Bremen Belediye Binası
Bremen Belediye Binası

Marktplatz’da bulunan bu tarihi yapı da Bremen’in en turistik yerleri arasında. Görkemli yapısının yanı sıra derin tarihiyle de ünlü olan bu yapıyı kaçırmayın derim. 8 metre yüksekliğinde olan bu yapı, günümüzde konser yeri olarak da kullanılmakta. 1410 yılında inşa edilmiş bu yapı UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunmakta.

Bremen Belediye Binası’na süper yakın konumda bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

6.Böttcher Strasse 

Şehirdeki en önemli caddelerden biri olan Böttcher, saat çanı, bronz heykeli, orta çağı yansıtan tarihi yapıları, müzeleri ve birbirinden güzel dükkanları ile Bremen’de kaçırılmaması gereken turistik yerlerden biri diyebiliriz.

Hediyelik eşya dükkanları biraz kalabalık olsa da, fırsat bulursanız güzel hediyeliklerin olduğu bu küçük butiklere göz atın.

100 metreden oluşan bu cadde çok büyük olmadığından dolayı da, mutlaka göz atmaya değer.

7.Bremen Mızıkacıları Heykeli

Bremen Gezilecek Yerler
Bremen Mızıkacıları heykeli

Bremen’i Bremen yapan masallardan gelen mızıkacılar heykelini de listenize ekleyin.

Şehirdeki en çok ziyaret edilen yapılardan biri olan bu heykel, eşek, köpek, kedi ve horozun üst üste konulduğu bir heykelden ibaret. Bu heykel Bremen Kent Müzisyenlerini temsil ediyor. 1953 yılında Gerhard Marcks tarafından tasarlanan bu bronz heykeldeki eşeğin iki ayağın ovuşturursanız dileğinizin kabul olacağı söylenir.

8.Viertel

Bremen gece hayatı için birkaç planınız varsa ÇEYREK olarak bilinen bu bölgeye göz atabilirsiniz.

Birbirinden güzel ve popüler barları ve gece kulüpleri ile ünlü olan bu bölgede gündüzleri görebileceğiniz renkli binalar ve birkaç turistik yapıları da bulabilirsiniz. Turistlerin merakla dolaştığı bu bölgeye de vaktiniz kalırsa mutlaka göz atın derim.

9.Schlachte

Schlachte Bremen Gezi Rehberi
Schlachte

Canlı müzikleri ile meşhur olan terasları bu bölgede bulabilirsiniz. Bunun yanında tekne yarışlarını da burada görmek mümkün.

Günün yorgunluğunu atıp etrafa göz atabileceğiniz güzel bölgelerden biri olan Schlachte’da uluslararası restoranları bulabileceğiniz gibi, şehrin en iyi Alman restoranlarını da bulabiliyorsunuz. Fiyatlar da, şehrin birçok bölgesine nazaran gayet ideal.

10.Übersee Müzesi

Übersee Müzesi - Bremen Gezilecek Yerler
Übersee

Bremen’e kadar gidip de müze görmeden de olmaz. Şehrin tam kalbi diyebileceğimiz bir yerde bulunan bu müzeye, şehirdeki diğer turistik yerlerden çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Dünya çapında eşsiz bir deneyim sunan bu müzede, ipek yolu, tropikal yağmur ormanları ve Afrika’nın vahşi yaşamı hakkında birçok bilgiyi bulabilirsiniz. Süper popüler olmasa da, müze severlerin beğenebileceğini düşündüğüm yerlerden.

11.Bremen Hauptbahnof

Bremen Gezilecek YerlerDerin tarihi ve eşsiz yapısıyla popüler olan bu istasyon 1847 yılında açılmış. İstasyon içerisinde birçok küçük mağazaları da bulabiliyorsunuz.

İçerisinden çok dış mimarisiyle ile dikkat çeken bu istasyonu, şehrin diğer turistik noktalarını gezerken ister istemez göreceksiniz. Bi 5 dakikalığına binanın içerisine göz atmaya da değer.

12.Mühle am Wall

Mühle am Wall
Mühle am Wall

Bremen istasyonundan yürüyerek eski kent bölgesine giderken Wallanlagen Parkı mutlaka dikkatinizi çekecektir.

Dikkatinizi çekecek manzaralardan biri, Bremen’de çok değerli bir dönüm noktası haline gelen büyük bir yel değirmenidir. Burası da, Bremen’in en çok fotoğraflanan yerlerinden biri. Özellikle yaz aylarında Bremen’i ziyaret ediyorsanız bu yel değirmenini ve değirmenin bulunduğu parka da göz atın.

13.Haus des Glockenspiels

Haus des Glockenspiels
Haus des Glockenspiels

Bremen’in en çok fotoğraflanan yerlerinden biri olan Glockenspiel Evi, turistlerin en favori adreslerinden bir tanesi.

12:00-18:00 saatleri arasında her saat başından birkaç dakika önce burada şarkılar çalınıyor. Sırf bu yüzden birçok turist bu evin olduğu yere gitmektedir.

14.Schütting

Schütting Bremen
Schütting

Bremen’in turistik yerleri oldukça dikkat çekici yapılardan biri olan Schütting, şehrin en canlı ve en hareketli meydanı olan Marktplatz’da bulunuyor.

Bremen’in zengin tüccarlarının gücünün bir simgesi olan Schütting, 1530’larda Flaman Rönesans tarzında inşa edilmiş. Marktplatz meydanındayken bu binanın birkaç fotoğrafını çektiğinizden de emin olun.

15.Universum

Universum Bremen Bilim Merkezi
Universum

Mimari bakımdan Bremen’in en iyileri arasında olan Universum, İstiridye’ye veya sırıtan bir balinaya benziyor. Şehirde bu tarz başka bir bina olmadığından dolayı, çok rahat bir şekilde binayı bulabiliyorsunuz.

40 binden fazla metal döşemeden yapılmış olan bu birinci sınıf bilim merkezi 2000 yılında kurulmuş. Bir restoranı da olan bu bilim merkezi, ayrıca 27 metre uzunluğunda yeni eklenmiş olan bir kuleye sahip. Özellikle akşam saatlerinde görülmesi gereken yerler arasında.

16.Bürgerpark

Bürgerpark
Bürgerpark

Bremen parkları arasında en sevilen Bürgerpark, şehrin turist trafiğinden kaçıp nefes alabileceğiniz en güzel yerlerden biri.

Bürgerpark’ta koyun, keçi, domuz, yaban domuzu, alpaka, kobay ve geyik için hayvan habitatları da vardır. Yaz aylarında Bremen’i ziyaret ediyorsanız, bu habitatları görmeyi de unutmayın.

Ayrıca parkta, tekne kiralayabileceğiniz bir göl bile bulunuyor. Ailece Bremen’i ziyaret ediyorsanız, bu parkı da mutlaka listenize ekleyin.

17.Church of Our Lady 

Church of Our Lady 
Church of Our Lady

Bremen Katedrali ile aynı zamanda, 13. yüzyılda yapılmış olan Church of Our Lady (Bizim Leydi Kilisesi), Bremen’in en güzel kiliselerden biri olmasına rağmen, Bremen Katedrali’nin yanında biraz sönük kalıyor. Sadece dışarıdan görülüp geçilen bu kilisenin içerisine mutlaka göz atın. Nefin ve koronun Gotik tonozlarını görmeyi de unutmayın.

Bremen Gezilecek Yerler Videosu

Bremen Kaç Günde Gezilir ?Bremen, 2 günde rahatlıkla gezilebilecek şehirlerinden biri. Hatta bu şehri günübirlik Bremen gezisi ile halledebilirsiniz.Turistlerin büyük bir bölümü burada 1 veya 2 gün konaklamaktadır. Fakat 1 günde Bremen biraz aceleye gelebilir. Özellikle şehri müzelerini de görmek istiyorsanız.Bu şehirde daha fazla zamanınız kalırsa, Bremen çevresinde gezilecek yerler için turlar düzenleyebilirsiniz. Bremen çevresi için birbirinden farklı turları bulmak mümkün. Özellikle günübirlik turlar ile ilgileniyorsanız, aradığınızı bulabileceğinize emin olabilirsiniz.


Booking.com

Bremen’de Gezilecek Yerlere Göre Nerede Kalınır ?

Bremen’de konaklama için henüz tercih yapmadıysanız, Bremen’de nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgeleri, bölgelere göre otel tavsiyelerini ve şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otelleri, fırsat indirimleri olan konaklama birimlerini ve turistik yerlere yürüme mesafesinde olan tesisleri bulabilirsiniz.

Bremen’deki tüm tesislere Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bremen’de otel tavsiyesi olarak da ; 3 yıldızlı bir otel olan Best Western Hotel Bremen City adlı merkeze 600 metre olan tesise veya daha lüks bir otel için de 4 yıldızlı bir otel olan Select Hotel City Bremen adlı merkeze 750 metre uzaklıkta bulunan tesise ve son olarak da 4 yıldızlı bir diğer otel olan Radisson Blu Hotel Bremen adlı merkeze 3 dakika yürüme mesafesinde olan otele göz atabilirsiniz.

Bremen’in haritadaki konumuna göz atarak şehirdeki bölgelere hakkında çok daha iyi bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Bremen Otel Tavsiyeleri

1.Swissotel Bremen (4 Yıldız – Süper Popüler )

Bremen’deki en iyi ve en ideal 4 yıldızlı otellerden biri olan Swissotel, pazar yerine sadece 500 metre uzaklıkta yer almakta. Şehrin tam merkezine ise 7 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin erken ve son dakika rezervasyon fırsat indirimleri bulunuyor. Bu fırsat indirimlerinden yararlanacak olursanız %35’lik indirimleri odalarda konaklayabilirsiniz. Bremen Katedrali’ne, Bremen Merkez İstasyonu’na ve Marktplatz adı verilen şehrin en önemli meydanına yürüyerek bu otelden ortalama 10 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

2.Maritim Hotel Bremen (4 Yıldız )

Aile odaları ve yüzme havuzu ile popüler olan bu otelin 8.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Biraz daha uygun bir 4 yıldızlı otel arıyorsanız, bu otele mutlaka göz atın derim. Merkeze ortalama 1.5 km uzaklıkta bulunan bu otelden şehirdeki turistik yerlere yürüyerek gidemiyor olsanız da otel çevresinde toplu taşıma araçlarını fazlasıyla bulabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

3.Star Inn Hotel Premium Bremen Columbus, by Quality (3 Yıldız – Süper Popüler)

Bremen’deki en popüler ve en güzel konuma sahip 3 yıldızlı otellerden biri olan Star Inn, şehrin tam merkezine ortalama 12 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Güzel konumu ve şık odalarıyla dikkat çeken bu otelin 8.5 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Şehirdeki en önemli turistik yerlerden olan Marktplatz, Bremen Belediye Binası ve Bremen Katedrali gibi yerlere bu otelden yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Booking.com  aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Bunlar da ilginizi Çekebilir

Bremen gezilecek yerler listesi tabi ki bu 17 yer ile sınırlı değil. Fakat 2-3 günlük güzel bir Bremen gezisi için listedeki gezilecek yerler sanırım yeterli olacaktır. Ayrıca bu turistik yerler herkesin sevebileceği yerlerden. Yani, çok da popüler olmayan turistik yerlere gidip hem zamanınızı hem de paranızı savurmayın derim.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...