Bremen’de Nerede Kalınır? Bölgeler ve Oteller

Almanya‘nın liman ve sanayi şehirlerinden biri olan Bremen‘de konaklama ücretleri biraz pahalı olsa da, uygun bölgelerdeki otel ve diğer konaklama birimlerini tercih ederek çok daha bütçeli bir konaklamayı bu şehirde yapabilirsiniz. Şehirde çok fazla otel ve diğer konaklama seçeneği olduğundan dolayı da, hangi bölgede veya hangi otelde konakladığınız oldukça önemli.
Bremen’de nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehirdeki en ideal ve en iyi bölgelere ve bu bölgelere özel otel tavsiyelerinde aradığınızı bulabilirsiniz.

Bremen’de Nerede Kalınır ? Bölgeler 

Bremen’de ki oteller arasında birçok farklı seçenek bulabiliyorsunuz. Fakat doğru bölge ve güzel konuk yorumlarına sahip oteli bulmak pek de mümkün olmuyor. Bu yüzden aşağıdaki otellere ve bu otellerin bulunduğu bölgelerdeki diğer otellere de gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz.

1.Mitte Bölgesi – Bölge Puanı 95/100 – Bremen’de En Merkezi Nerede Kalınır ?

Mitte Bremen
Mitte

Almanca’da ”Merkez” anlamına gelen Mitte, şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden biri olduğu gibi, turistik noktalara da en kolay ulaşım sağlayan bölgedir.

Bremen şehrinin en eski semtidir, içinde, Altstadt ilçesini ve Bremen’in merkez tren istasyonunu bulabilirsiniz.

Altstadt (kelimenin tam anlamıyla “eski şehir”) şehrin orta çağ ruhunu yoğunlaştırıyor ve Bremen’de kalınacak en iyi bölgelerden biri.

Bremen gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlere yakın bir mesafede olmak istiyorsanız, Mitte Bölgesi ilk olarak göz atmanızı tavsiye edebileceğimiz bölgelerdendir.

Mitte Bölgesi ; 

  • Şehrin kalbi
  • Turistik yerlere yakın
  • Marktplatz bu bölgede bulunmakta
  • Alışveriş seçenekleri iyi
  • Turistler için en iyi alan
  • Tren istasyonuna yakın

Mitte Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Mitte Bölgesi Otel Tavsiyeleri

2.Neustadt Bölgesi – Bölge Puanı 90/100 Bremen’de Havaalanına Yakın Nerede Kalınır ?

Bremen Konaklama
Neustadt

Neustadt kelimenin tam anlamıyla “yeni şehir” anlamına gelir ve Weser nehrinin güney tarafında bulunur.

Bu bölgeyi ziyaret ederseniz, Aziz Jakobi Kilisesi’ne, Neustadtwallanlagen parkına veya Bremen Üniversitesi Gözlemevi’ni görebilirsiniz.

Neustadt, gece hayatı seçenekleri ve yemek ve içmek için yerler ile endüstriyel ve alternatif bir atmosfere sahiptir.

NOT : Bu bölge, şehirdeki havaalanına en yakın bölgelerden biri. Bu yüzden, sabahın erken saatlerinde uçağınız varsa veya sadece havaalanına yakın bir yerde konaklamak istiyorsanız, bu bölgeye göz atabilirsiniz.

Eğer Bremen gece hayatı için plan yapıyorsanız, şehirdeki en iyi barlara ve gece kulübüne sahip bu bölgeyi deneyebilirsiniz.

Neustadt Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Neustadt Bölgesi Otel Tavsiyeleri

3.Schwachhausen Bölgesi – Bölge Puanı 85/100 – Bremen’de İş Seyahati İçin Nerede Kalınır ? 

Bremen'de Kalınacak Yerler
Bremen

Schwachhausen, Bremen’in ana tren istasyonunun kuzeyinde yer almaktadır.

Zarif yerleşim alanlarını iş merkezleri ve Bremen’deki en lüks otellerden bazıları ile birleştiren bir bölgedir.

Bürgerpark’a yapılacak bir gezi, sessiz Bremen kentine yapılacak olan geziyi kapatabilir. Bu park, harika mutfak seçenekleriyle bu huzurlu kent bölgesinin ana cazibe merkezidir.

Modern Universum ve Föcke müzelerine yakınlığı, Bremen’de kalmak için harika bir alandır.

Bu bölge, sessiz ve aile dostu bir konaklama ve Bremen’in iş seyahatinde olanlar için mükemmel bir ortam sunmaktadır.

Schwachhausen Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Schwachhausen Bölgesi Otel TavsiyeleriBooking.com

Bremen Otelleri – Bremen Otel Tavsiyeleri

Bremen Otelleri
Bremen

Bremen’de konaklayacağınız bölgeye karar verdiniz, fakat bölgelere özel otel tavsiyelerinde aradığınızı bulamadıysanız, aşağıdaki tesislere de göz atabilirsiniz. Bu tesisler, şehirdeki en ideal konuma, en iyi fiyat/fayda oranına ve en güzel konuk yorumlarına sahip olan otellerden.

Bu otellerin büyük bir bölümü de, şehirdeki gezilecek noktalara yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Yürüme mesafesinde olmayan tesis, yakınlarında toplu taşıma araçlarının duraklarını da bulabilirsiniz.

Bremen Ucuz Otel Tavsiyeleri

1.Star Inn Hotel Premium Bremen Columbus (3 Yıldız)

Bremen Otel Tavsiyesi
Star Inn Hotel Premium Bremen Columbus – Bremen Otelleri

Daha çok çift turistlerin tercih ettiği otellerden biri olan Star Inn, şehirdeki en popüler otellerden biri. Şehirdeki birçok tarihi ve turistik yerlere yakın olan bu otelin en güzel yanı da, 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 4 yıldızlı otelleri aratmıyor olması.

Şehir merkezine yakın merkezi konumuyla, süper olumlu konuk yorumlarıyla ve almış olduğu 8.3 gibi yüksek bir değerlendirme puanı ile, gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek otellerden.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

2.Elements Pure Feng Shui Concept Hotel (4 Yıldız)

Bremen Otel Tavsiyeleri
Elements Pure Feng Shui Concept Hotel

Şehirdeki en şık ve en lüks otellerden biri olarak bilinen Elements Pure Hotel, hem iş seyahati hem de kültür gezisi için Bremen’e seyahat edenlerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği otellerden. Bremen’deki diğer 4 yıldızlı otellere nazaran çok daha popüler ve çok daha uygun olan bu otelden şehirdeki turistik yerlerin birçoğuna yürüyerek rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Merkezi konumu ve süper modern odalarıyla ünlü bu otelin 8.8 gibi bir yüksek değerlendirme puanı olması da bu otele göz atmak için yeterli olacaktır.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bremen Lüks Otel Tavsiyeleri

3.H+ Hotel Bremen (4 Yıldız)

Bremen'deki Lüks Oteller
H+ Hotel Bremen – Bremen

Şehirde nerede konaklamalı ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan H+ Hotel Bremen, şehirdeki en popüler otellerden biri. Gerek süper merkezi konumu gerekse modern ve şık odalarıyla gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz otellerden.

Weser Nehri’nin kıyısına 2 dakika yürüme mesafesinde olan bu otelden şehirdeki hemen hemen her yere yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Uygun fiyatlı odalarıyla da popüler olan bu otelin 7.9 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor. .

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

4.Intercityhotel Bremen (4 Yıldız)

Bremen
Intercity Hotel Bremen

Şehirdeki en popüler 4 yıldızlı otellerden biri olan Intercityhotel Bremen, şehir merkezine güzel bağlantılar sunan otellerden. Merkez istasyonunun hemen yanında bulunduğundan dolayı da, birçok yere çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bremen Eski Kent’e 15 dakikadan kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan bu otelin süper olumlu konuk yorumlarına ve 8.0 gibi yüksek bir puana bakarak bile bu tesisi tercih etmek mümkün.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

5.Holiday Inn Express Bremen Airport (3 Yıldız)

Bremen
Holiday Inn Express Bremen Airport

Daha çok iş amaçlı veya havaalanına yakın olmak isteyen turistlerin tercih edebileceği otellerden biri olan Holiday Inn Express Bremen Airport Hotel, havaalanına 200 metre uzaklıkta konumuyla tercih edilebilecek en ideal otellerden biri.

Bremen şehir merkezine ortalama 3 km uzaklıkta bulunan bu otelin gerek konuk yorumları gerekse  8.6 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına bakarak bile bu tesisi tercih edebilirsiniz.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bremen Otel Fiyatları

Bremen Şehir Merkezi
Bremen Şehir Merkezi

Bremen’de konaklama ücretleri 35£’dan başlamakta ve 250£’ya kadar çıkabilmektedir. Fakat bu şehirde ortalama 55-110£ arasında 3-4 yıldızlı otellerin hemen hemen hepsinde, hatta birkaç 5 yıldızlı otellerde bile konaklayabilirsiniz.

Şehirde konaklama ücretleri erken rezervasyona ve sezona göre biraz farklılık göstermektedir. Özellikle 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, aynı tesiste %25’e varan fırsat indirimlerinden yararlanmak mümkün.

Bremen Hostel Tavsiyeleri

Bremen’de ucuz otel tavsiyeleri arasında aradığınız zevkte konaklama birimini bulamadınız veya sürekli hostellerde konaklayan biri misiniz ? Bu şehirde çok fazla hostel olmasa da, yine de birkaç tane konaklayabileceğiniz güzel hostelleri bulabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bremen’de konaklama konusunda bu listedeki otellere birkaç otel daha eklemek pekala mümkün. Fakat Bremen’de nerede kalınır ? sorusuna en iyi ve en uygun olan 5 otel arasında aradığınızı rahatlıkla bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here