Brugge Otelleri

Orta çağ’dan kalma mimarisi, danteli kanalları ve Belçika birasıyla ünlü bir kent olan Brugge, konaklama bakımından diğer Belçika şehirlerine nazaran bir tık daha uygun denebilir. Daha çok 3 ve 4 yıldızlı otellere ev sahipliği yapan bu şehirde, bütçeli butik oteller bulabileceğiniz gibi lüks 5 yıldızlı oteller veya daireleri de fazlasıyla bulabiliyorsunuz.
Brugge’de nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, şehirdeki en ideal, en uygun ve en çok tercih edilen bölgeleri ve bu bölgelere özel konaklama tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Brugge’de otel fiyatları diğer birçok Avrupa şehrine göre uygun. Fakat daha da uygun bir konaklama birimi arıyorsanız, hostellere göz atmanız gerekiyor. Bu şehirde bulunan hostellerin hemen hemen hepsi 2-3 yıldızlı otelleri aratmayacak konforda ve modernlikte. Bu yüzden hostellere de mutlaka göz atın derim.

Brugge’de Nerede Kalınır ? Bölgeler

Brugge’de konaklama için birçok bölge bulunuyor olsa da, bunlar arasında en çok tercih edilen ve en iyi konum sahip olanlar ise, Tarihi Şehir Merkezi Bölgesi ve Merkez Tren İstasyonu Çevresi’dir.

1.Tarihi Şehir Merkezi Bölgesi – Bölge Puanı 95/100

Brugge'de Nerede Kalınır ?
Brugge Tarihi Şehir Merkezi

Brugge’de konaklama için en çok tercih edilen bölgelerden biri olan Tarihi Şehir Merkezi, Brugge gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz en güzel yerlere yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Tarihi Şehir Merkezi, şehrin kalbinin attığı yer olarak bilinir ve şehirdeki en çok konaklama birimlerinin olduğu bölgedir.

Bu bölgede konaklayacak olursanız ; Merkez Tren İstasyonu’na yaklaşık 10-15 dakika yürüme mesafesinde olursunuz. Bunun yanında, şehrin sembolik yapılarından olan Belediye Sarayı ve Markt Meydanı gibi yerlere çok kısa mesafede olursunuz.

Bu bölgede hemen hemen her bütçeye uygun olan konaklama birimlerini de bulabiliyorsunuz. Eğer bütçeli bir Brugge gezisi planlamıyorsanız, Tarihi Şehir (Eski Şehir) Merkezi’ne en yakın olan konaklama birimlerini tercih edebilirsiniz.

Fakat, biraz daha bütçeli bir Brugge gezisi planlıyor ve turistik yerlere, şehir merkezinin kalbine yakın olmak istiyorsanız da, biraz daha bölgenin dışına doğru olan konaklama birimlerini tercih edebilirsiniz.

Tarihi Şehir Merkezi’nde bulunan konaklama birimlerine dilerseniz buraya tıklayarak Booking.com aracılığıyla göz atabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi isterseniz de ;

  • ibis budget Brugge Centrum Station – 1 Yıldız ; Brugge’de en ucuz oteller arasında olan bu tesis, bölgedeki en çok tercih edilen otellerden. Tek yıldızlı bir otel olmasına rağmen, şehirdeki en çok tercih edilen tesislerden biri olarak biliniyor. Oldukça güzel ve merkezi bir konuma sahip bu otelden, şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne de yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at
  • Martin’s Brugge – 3 Yıldız ; Burg Meydanı’nda, yani şehrin kalbinde bulunan bu otel, şehirdeki en çok tercih edilen 3 yıldızlı otellerden biri. Çünkü otel, bulunduğu konuma göre uygun fiyatlı. Ayrıca bu otelden hemen hemen her yere çok rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Geniş 3-4 kişilik odaları da olan bu otel daha çok çiftler tarafından tercih ediliyor olsa da, tek başına veya grup olarak seyahat edenler için de tercih edilebilecek en güzel otellerden. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at
  • Hotel Aragom – 4 Yıldız ; Brugge’de kalınacak yerler arasında olan bu orta bütçeli otel, şehirdeki en merkezi ve güzel bir konumda bulunuyor. Pazar Meydanı’na 2 dakika yürüme mesafesinde olan bu otelden, şehirdeki hareketli bölgelere ve görülmeye değer yerlere çok yakın bir konumda bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at
  • Hotel Dukes’ Palace Brugge – 5 Yıldız ; Şehirdeki en lüks otellerden biri olan bu tesis, nerede kalmalı ? sorusuna pahalı bir cevap olsa da, lüks severlerin düşünebileceği tesislerden. Otel konum olarak şehrin kalbinde, Markt (Pazar) Meydanı’na 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması.

2.Merkez Tren İstasyonu Çevresi – Bölge Puanı 90/100

Brugge'de Nerede Kalınır ?

Merkez Tren İstasyonu da, teknik olarak Tarihi Şehir Merkezi’nde bulunmakta. Fakat bazı turistik noktalara birazcık daha uzak olduğundan, konaklama birimleri bu bölgede daha uygun olabiliyor. Özellikle 4-5 yıldızlı otellerde.

Bu bölge ile, Tarihi Şehir Merkezi arasındaki tek fark, birbirine 5-10 dakika yürüme mesafesinde bulunması. Tabi, havaalanından tren ile Brugge merkeze gideceksiniz, bu tren istasyonuna yakın bir yerde konaklayarak, otelinize çok daha rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bu bölgede, birbirinden güzel bütçeli otelleri bulabileceğiniz gibi, şehirdeki en popüler lüks otelleri de fazlasıyla bulabilirsiniz. Ayrıca bu tren istasyonu çevresinde bulunan restoranlar ve kafelere, şehrin kalbindeki mekanlara nazaran birazcık daha uygun fiyatlı.

Merkez Tren İstasyonu çevresinde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; 

  • Radisson Blu Hotel, Bruges – 4 Yıldız ; Brugge otelleri arasında en iyi fiyat/fayda oranına sahip olan tesislerden biri olan Radisson, bu şehirde nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biridir. Erken rezervasyon fırsat indirimleri de olan bu otelde, 1-2 ay öncesinden rezervasyon yaparak biraz daha uygun fiyatlara olan tesisleri bulabilirsiniz. Ayrıca bu otel, şehirdeki en iyi konuk yorumlarına sahip olan tesislerden biri. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at

Brugge’de konaklama için tercih edebileceğini bölgeler Tarihi Şehir Merkezi sınırları içerisinde olmalı. Tabi şehir merkezine 8-9 km uzaklıkta 1-2 bölge daha var. Fakat, bu bölgelerde nerede konaklayacağınızı saptamak çok kolay olmayacaktır. Ayrıca ucuz bir tesiste konaklayacağım diye de şehrin çok uzak noktalarına gitmenize gerek yok. Zaten gidiş geliş için harcayacağınız zamanı düşünürsek buna hiç gerek yok diyebiliriz.

Brugge Nerede Kalınır ?
Brugge

Eğer bu şehirde 4-5 yıldızlı otellerde konaklamayı planlıyorsanız, şehrin kalbi olarak bilinen Pazar Meydanı’na biraz uzak yerlerde konaklayın. Çünkü bu meydan çevresindeki lüks oteller ciddi anlamda pahalı olabiliyor. Ayrıca bu meydanın çevresinde konaklamak ile bu meydana 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bir yerde konaklamanın çok farkı yok.

Brugge’de Nerede Kalınır? – Brugge Otel Tavsiyeleri

Brugge’de hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdiniz ve aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini yukarıda bulamadıysanız, aşağıdaki 10 otel tavsiyesine de göz atabilirsiniz. Her bütçeye ve her zevke hitap eden bu oteller arasından size uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz.


Booking.com

1.Hotel Monsieur Ernest (3 Yıldız – Şehir Merkezi  )

Monsieur Hotel - Brugge'da Nerede Kalınır
Monsieur Hotel ;

Brugge’deki en uygun fiyatlı popüler otellerden biri olan Monsieur Ernest, 14. yüzyıldan kalma bir evde faaliyet gösteriyor. Otantik bir atmosfere sahip bu otel şehirdeki en iyi konuma sahip otellerden biri. Bu otelden Beguinage ve De Maan Bira Fabrikası’na yürüyerek 15 dakikada rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Daha çok müze, tarih ve farklı biraları denemek isteyen gezginlerin tercih edebileceği bölgelerden olan Historical Center (Tarihi Şehir Merkezi ) Brugge’de konaklama için ilk düşünülmesi gereken bölgelerden diyebiliriz. Ayrıca otelin almış olduğu 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması da, bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

2.Grand Hotel Du Sablon (3 Yıldız – Şehir Merkezi )

Brugge'de Nerede Kalınır
Grand Hotel Du Sablon – Nerede kalmalı ?

Brugge’nin tam merkezinde pazar meydanı ve zand bölgesinin arasında bulunan bu bütçeli otel, alışveriş caddelerine yakınlığı ile popüler. Turistik yapıların hemen hemen hepsine 5-15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel konum olarak şehirdeki en ideal otellerden biri. Süper merkezi konumu ve olumlu konuk yorumlarına bakarak bu otelin fiyatı diğer 3 yıldızlı otellere nazaran 1 tık daha uygun denebilir. Zaten otelin almış olduğu 9.1 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı, bu otelin şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olduğunun en önemli kanıtı. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

3.Hotel Boterhuis (3 Yıldız – Şehir Merkezi)

Brugge'de Nerede Kalınır
Hotel Boterhuis – Brugge Otel Tavsiyeleri

Brugge’de nerede kalınmalı ? sorusuna gayet uygun cevaplardan biri olan Hotel Boterhuis, pazar meydanının merkezine 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak şehrin tam göbeği denebilir. Meryem Ana Kilisesi’ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Brüj Tren İstasyonu’na 1.5 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olan Boterhuis, daha çok müze, tarih ve bira sevenlerin tercih edebileceği ideal otellerden. Otelin 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması da, bu otelin en güzel yanı. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

4.Bonobo Apart Hotel (2 Yıldız – Şehir Merkezi )

Brugge'de Nerede Kalınır
Bonobo Apart Hotel – Brugge Otel Tavsiyesi

Brugge’de nerede kalınır ? sorusuna oldukça uygun bir cevap olan Bonobo Apart Hotel, şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden. Pazar meydanı, Brüj Çan Kulesi ve Kutsal Kan Bazilikası otele kısa bir yürüyüş mesafesinde. Konum olarak endişe edilmeyecek otellerden olan Bonobo’daki odalar daire konseptindedir. Yani odalarda mini mutfak ve oturma bölümü de bulunmakta.

Bu otelin 9.4 gibi süper yüksek bir puanı da dikkate alınması gereken özelliklerden. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

5.Hotel Cordoeanier (2 Yıldız – Şehir Merkezi)

Brugge'de Nerede Kalınır
Hotel Cordoenier – Brugge’de Hangi Bölgede Kalınır ?

Brugge’deki en ideal ve en uygun fiyatlı otellerden biri olan Cordoenier Hotel, pazar meydanının hemen arkasında bulunuyor. Yani konum olarak süper merkezi bir yerde bulunmakta. Tarihi ve turistik yapılara süper yakın olan bu otelin 8.2 gibi yüksek bir puanı olması, süper uygun fiyatlı odalarının olması, erken rezervasyon fırsatlarının olması ve hemen hemen tüm turistik yerlere yürüyerek gidebiliyor olmanız bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

6.Grand Hotel Casselbergh Brugge (4 Yıldız – Şehir Merkezi) 

Brugge'de Nerede Kalınır
Grand Hotel Casselbergh – Brugge’de Hangi Bölgede Kalmalı ?

De Halve Maan bira fabrikasına 10 ve Brüj tren istasyonuna 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, birçok turistik yapıya yürüme mesafesinde bulunuyor. Daha çok konumu ve süper modern odalarıyla popüler olan bu otelin 9.1 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı da dikkate alınması gereken olumlu özelliklerden.

Konukların bu otelde en beğendiği şey ise, otelin süper çeşitli açık büfesi ve spa sağlık merkezi oluyor. Otelin konuk değerlendirmelerinin büyük bir çoğunluğunun olumlu olması da, bu otelin şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden olduğunun kanıtı. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

7.Martin’s Brugge (Süper Popüler – 3 Yıldız – Şehir Merkezi)

Brugge'de Nerede Kalınır
Martin’s Brugge

Martin’s Brugge Hotel, şehirdeki en çok tercih edilen 3 otelden biri. Merkezi konumu ve uygun fiyatlı odalarıyla tercih edilen bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak %20’ye varan indirimlerden faydalanmak.

Çan Kulesi’nin hemen arkasında Markt meydanına 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu süper popüler otel, tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden. Otelin almış olduğu 8.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması da bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır.

Brüj Tren İstasyonu’na 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden birçok turistik yere yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz. Ayrıca şehrin önde gelen yapılarana da sadece birkaç adım uzaklıkta bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

8.Hotel Maraboe (3 Yıldız – Şehir Merkezi)

Brugge'de Nerede Kalınır
Hotel Maraboe – Brugge

18. yüzyıl eski bira fabrikasında hizmet veren bu otel, şehirdeki en iyi konuk değerlendirmesine sahip otellerden. Süper merkezi konumu ve tarihi yapısıyla dikkat çeken bu otelin 8.4 gibi yüksek bir puanı olması da otelin en güzel özelliklerinden.

Halve Maan Bira Fabrikası’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, birçok turistik yapıya da yürüme mesafesinde bulunuyor. Brüj’ün tam kalbinde yer alan bu otelin oda ücretleri ise, kendi kategorisindeki otellere nazaran biraz daha uygun. Ayrıca bu otelde de erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak çok daha uygun fiyata odalar bulmak mümkün. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

9.Hotel Botaniek (3 Yıldız – Şehir Merkezi)

Brugge'de Nerede Kalınır
Hotel Botaniek

18.yüzyıl konağının içerisinde faaliyet gösteren bu otel, bütçeli otel arayanların tercih edebileceği en ideal otellerden. Pazar yerine ve birçok turistik yapıya yürüme mesafesinde bulunan bu otel, konum olarak da şehirdeki en ideal otellerden. Merkezi konumu ve romantik atmosferiyle popüler olan bu oteli en çok tercih edenler çiftler olarak bilinse de tek başına veya ailece seyahat edenlerin de tercih edebileceği uygun fiyatlı otellerden.

Otelin 9.2 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması da bu otelin şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olduğunun kanıtı. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

10.Hotel Duke’s Palace Brugge (5 Yıldız – Lüks – Şehir Merkezi)

Brugge'de Nerede Kalınır
Hotel Duke’s Palace – Brugge’de nerede Kalınır ?

Her ne kadar Brugge’de 5 yıldızlı bir otelde kalmanızı tavsiye etmesem de lüksüne düşkün olanlar için de bir seçenek olması adına, şehirdeki en ideal ve en uygun 5 yıldızlı otel hakkında bilgi vermekte yarar var. Bu otel, Markt meydanına sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında diğer birçok turistik yere de bu otelden yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Yani konum olarak tereddütsüz tercih edilebilecek bir otel denebilir. Otelin almış olduğu 9.1 gibi yüksek bir puanı olması da bu otelin en güzel özelliklerinden. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Brugge’de nerede kalınır ? adlı bu listede yer alan oteller, şehirdeki en popüler oteller olmakla birlikte kendi kategorisinde fiyat bakımından en uygun olan otellerdir. Bu listedeki otellerin hepsi turistik bir Brugge gezisi için güzel konumda bulunduğundan bütçenize uygun olanı bulmak yeterli olacaktır.

Bunlar da İlginizi ÇekebilirBooking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...