Brüksel Gezilecek Yerler | En Turistik 21 Yer

Avrupa Birliği‘nin ve Belçika‘nın başkenti olan Brüksel, çok hızlı bir şekilde gezip görülecek küçük, güzel bir şehir. Her sokağa yerleştirilmiş etkileyici mimarisi ve büyüleyici tarihi ile Brüksel, ziyaretçilerini sıkmadan güzel bir deneyim sunuyor.
Brüksel gezilecek yerler için birbirinden güzel tarihi yapıları, müzeleri, meydanları, farklı tarz mimari yapıları saymak mümkün. Bu şehirde sıkılmadan 2-3 gününüzü geçirebileceğiniz bir gezi planı yapabilirsiniz.

Brüksel’in, AB’nin başkenti olmasından dolayı, biraz bürokrasi havası olduğu söylenir. Fakat, Manneken Pis ve Comic Strip Merkezi gibi yerler, şehrin böyle bir havaya bürünmesini engelleyen en güzel yapılardan.

Brüksel, yemekleri, atıştırmalıkları, çikolataları ve Avrupa’nın en güzel biralarına sahip olmasıyla da, diyet yapanların sevmeyeceği bir şehir. Kültürel geziniz bittikten sonra, biralar ve çikolatalar için de ayrıca bir gezi planı yapmanızı öneririz.

Brüksel Gezilecek Yerler Listesi

Bu şehir, Brugge ve Gent gibi şehirlere nazaran, turistik yerlere ulaşım konusunda çok daha iyi bağlantılara sahip şehirlerden. Brüksel’in turistik yerleri arasında popüler olan birçok noktayı bir arada bir meydanda veya merkezde görebiliyorsunuz. Bir turistik noktadan diğerine gitmek için çok fazla efor sarfetmiyorsunuz.

Brüksel gezinize başlamak için en ideal yerlerden biri Grand Place (Grote Markt) olarak bilinen meydan diyebiliriz. Çünkü burası, şehrin kalbinin attığı yer. Birçok turistik noktaya buradan bi koşu gidebileceğiniz gibi, şehirdeki en önemli cazibe merkezlerinden bazılarını da bu meydanda görebiliyorsunuz. Listenize bu meydanda başlayarak, birkaç turistik noktayı çok kısa sürede görebilirsiniz. Özellikle Brüksel’de çok fazla zamanınız yoksa, gezinize buradan başlamak çok daha mantıklı olacaktır.

Brüksel’de Nerede Kalmalı ? 

Grand Place (Şehir Merkezi) Bölgesi ; Brüksel’de konaklama için en merkezi, en çok tercih edilen ve turistik yerlere yakınlık bakımından en ideal olan bu bölgede, her zevke ve bütçeye uygun otelleri bulabiliyorsunuz. İster düşük bütçeli bir butik otel, isterseniz de, şık ve lüks bir 4-5 yıldızlı otel. Burası şehrin kalbinin attığı yer ve şehirde konaklayabileceğiniz en ideal bölgedir. Bölgedeki Oteller

1.Grand Place

Grand Place Brüksel
Grand Place – Brüksel Meydanı

Brüksel’in gezilecek yerleri arasında oldukça hareketli yerlerden biri olan bu meydan, şehirdeki en önemli cazibe merkezlerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor.

Avrupa’nın en iyi korunmuş meydanlarından biri olarak bilinen Grand Place, Brüksel’in ana meydanıdır ve şehrin kalbi burada atmaktadır.

Meydan, 11. yüzyılda kurulmuş olmasına rağmen, meydandaki tarihi yapıların büyük bir bölümü 17.yüzyılda inşa edilmiş. Şüphesiz meydandaki en ünlü bina, ”Stadhuis” olarak bilinen Brüksel Belediye Binası’dır.

1402 yılın inşa edilmiş olan bu Belediye Binası’nın içerisine girip, yapının en önemli odalarından olan, Maximilian Odası, Büyük Konsey Odası ve Evlilik Odası gibi birbirinden güzel eserlere ev sahipliği yapan odaları görebiliyorsunuz. Dış mimarisiyle oldukça dikkat çeken bu yapının içi de, dışı kadar güzel bir şekilde dekore edilmiş. Binanın içerisine göz atmayı unutmayın.

2.Mannekin Pis

Mannekin Pis Brüksel de Gezilecek yerler
Mannekin Pis

Brüksel’in en ünlü simgesi olan bu ”Küçük bir çoçuğun işeyen heykeli” turistlerin favori yerlerinden. Küçük, basit bir heykel olmasına rağmen turistlerin burada neden uzun süre beklediğini de anlamak pek mümkün değil.

Tabi Brüksel’e gidiyorsanız, bu ilginç mimariyi de görülecek yerler listenize eklemek şart.

Bu heykel 1619 yılında, Jérôme Duquesnoy tarafından yapılmış. Heykelin Brüksel halkı için önemi çok. Brüksel’deki büyük kutlamalar, etkinlikler ve festivallerde bu heykelin kostümünü giyen birçok kişiyi de görmek mümkünmüş.

3.St Michael ve St Gudula Katedrali

St Michael ve St Gudula Katedrali
St Michael Katedrali

St Micheal ve Gudula’ya adanmış olan bu Gotik tarzdaki kilise, Paris‘teki Notre Dame Katedrali’ne benzetilse de, çok daha farklı olduğunu söyleyebiliriz.

Bu kilisenin inşaatine 1225 yılında başlanmış, ancak inşaatin tamamlanması 15. yüzyıla kadar sürmüş.

Jan van Ruysbroeck tarafından tasarlanan 69 metre uzunluğundaki iki kule ile taçlandırılmış olan bu kilise, hem tarihi bakımdan hem de dini bakımdan ülkenin en önemli yapılarından bir tanesi.

Kilisenin içi de, dışı kadar etkileyici ve güzel. Bernard van Orley’e ait vitray pencereler, iç mekanı süsleyen en güzel yapılardan.

Portekizli Charles V ve Isabella ve Macar kraliyet çifti Louis II ve Mary’yi  ve daha sonra koronun solundaki Kutsal Kutsal Şapel’in en güzel örneklerini görmek için transtestolara da mutlaka göz atın.

4.Belgian Comic Strip Center (Belçika Çizgi Roman Merkezi)

Belçika Çizgi Roman Merkezi
Belçika Çizgi Roman Merkezi – müze ücretlerine göz at www.comicscenter.net

Brüksel’in en turistik yerleri arasında 1906 yılında Victor Horta tarafından yapılmış olan bu bina da bulunmaktadır.

Şirinler ve Tenten çizgi filmlerin ve çizgi romanların tarihine adanmış bu müze, özellikle çocuklu ailelerin en sevdiği yerlerden biri.

Her ne kadar çocuklar için çok daha eğlenceli olduğu söylense de, burası yetişkinler için de muhteşem bir yer. Çocukluk yıllarınıza dönebileceğiniz, güzel bir nostalji sunan bu müze, hey yaştan turist için görülmeye değer.

5.Brüksel Kraliyet Sarayı

Brüksel Kraliyet Sarayı ve Bahçesi
Brüksel Kraliyet Sarayı

Belçika Kraliyet Ailesi tarafından resmi bir konut olarak kullanılan Kraliyet Sarayı, Brüksel’in en çok fotoğraflanan yerlerinden bir tanesi.

Güzel bahçeleri ve etkileyici mimari yapısıyla dikkatleri çeken bu bina, Neoklasik bir tarzda inşa edilmiş.

Günümüzde Belçika Kraliyet Ailesi, ”Laeken”de yaşıyor. Fakat, bu saray hala onların ikamet yeri olarak biliniyor. Bu sarayı yaz aylarında gezebiliyorsunuz. Sarayın içerisinde farklı mozaik oluşturan tavanlara sahip odaları gezebilir, saray içerisindeki önemli Kraliyet eserlerine göz atabilirsiniz.

6.Belçika Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi

Belçika Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi
Belçika Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi – Airbnb

Brüksel müzeleri arasında en iyisi ve en popüler olanı bu Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi’dir.

Bu müze, dünyanın en iyi ve en büyük sanat galerilerinden biri ve müze, çeşitli stillerde modern ve antik sanat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

Müzedeki ünlü eserler arasında Icarus’un Yıkılışı ve Antwerpen ressam Peter Rubens’in çeşitli resimleri yer alıyor. Sergide ayrıca Anthony Van Dyke ve Hans Memling’in çalışmaları da var.

Müze çok büyük olmasa da, detaylı bir şekilde bu müzeyi görebilmek için en azından 1-2 saate ihtiyacınız var. Özellike sanata merakınız varsa, bu müzede sıkılmadan yarım gününüzü bile geçirebilirsiniz.

7.Atomium

Atomium Brüksel Görülecek Yerler
Atomium

Brüksel’in batı tarafından bulunan Heysel Park’ta yer alan Atomium, uzaktan bakıldığında sadece bir dekormuş gibi görünse de, bundan çok daha fazlasıdır.

Yapı 1958’de Belçika’ya yeni ve atomik bir çağ kazandırmak amacıyla yapılmış. 102 metre yüksekliğindeki bu çelik ve alüminyum yapı André Waterkeyn tarafından tasarlanmış.

Yapı 165 milyon kez büyütülmüş bir demir molekülünü temsil ediyor ve dokuz kürenin dördünün Biogenium adlı insan hayatı hakkındaki bir gösterinin sunumu için kullanıldığı iç mekana da girebiliyorsunuz. Ayrıca asansör ile 20 saniyede en tepeye çıkabiliyorsunuz.

8.Mont des Arts

Mont des Arts Brüksel
Mont des Arts

Şehirdeki görülecek en güzel yerler arasında olan Mont des Art, özellikle akşam saatlerinde güzel fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz yerlerden biri.

1956 ve 1958 yılları arasında, Place Royale ve Place de l’Albertine arasındaki yüksek alanda bulunuyor.

Kompleks, Bibliothèque Albert I ve çarpıcı modern Palais de la Dynastie ile Palais de Congrès’i içermektedir. Bibliothèque Albert I, Burgonya yönetimi döneminde kurulmuş ve el yazmaları ile ünlüdür.

Sırf güzel fotoğraf kareleri yakalamak için bile buraya göz atabilirsiniz.

9.Notre-Dame du Sablon Kilisesi

Notre-Dame du Sablon Kilisesi
Notre-Dame du Sablon Kilisesi

Brüksel’in tarihi yerleri arasında dikkat çeken dini yapılardan biri de, Notre Dame du Sablon’dur (Sablon Meryem Ana Kilisesi).

Ülkenin en güzel geç gotik tarzdaki kiliselerinden biri olarak bilinen Notre Dame du Sablon’un en güzel yeri içerisindeki vitray pencereleridir. Ayrıca gotik dış mimarisi de, görülmeye değer.

10.Parc du Cinquantenaire

Parc du Cinquantenaire - Brüksel Gezilecek Yerler
Parc du Cinquantenaire

Brüksel’in 50. yıldönümünü anmak amacıyla 1880 yılında kurulmuş olan bu parkın en önemli yeri, Fransız mimar Charles Girault tarafından tasarlanmış olan büyük zafer kemeridir.

Bu zafer şehirdeki en önemli iki müzeyi (Kraliyet Sanat ve Tarih Müzesi ve Belçika Ordusu ve Askeri Tarih Müzesi) birbirine bağlamaktadır.

Kraliyet Sanat ve Tarih Müzesi’nde, dünyadaki en kapsamlı goblen koleksiyonları görebilirken, Belçika Ordusu ve Askeri Tarih Müzesi’nde, ülkenin askeri gelişimi hakkında bilgiler veren eserleri görebiliyorsunuz.

11.Sacred Heart Ulusal Bazilikası

Sacred Heart Ulusal Bazilikası
Sacred Heart Ulusal Bazilikası

Brüksel’in en güzel semtlerinden biri olan Kokelberg’de bulunan bu bazilika da, Brüksel de gezilecek yerler arasında önemli bir yere sahip yapılardan.

Dünyanın en büyük beşinci kilisesi olarak bilinen bu yapının inşaasına 1906 yılında, ülkenin 75. yılını kutlamak amacıyla başlanmış. Fakat, kilisenin tamamlanması 1970 yılına kadar sürmüş.

Bazilikanın içerisinde, eşsiz bir sanat koleksiyonu ve bazilikanın tarihi ile ilgili bilgileri bulabileceğiniz bir sergi bulunuyor.

Sunağın üzerinde asılı olan, onun lütfunu veren Mesih’in resmi Georges Minne’ye ait bir eserdir. Ayrıca kubbeden şehrin güzel panoramik manzarasını da seyredebiliyorsunuz.

12.Musical Instruments Museum – Old England Binası

Musical Instruments Museum - Old England Binası
Musical Instruments Museum

Daha çok müze olduğu için değil de, binanın dış cephesini görmek için buraya giden turistlerin çoğu, bu binanın içerisindeki müzik aletleri müzesinden bihaber veya ilgilerini çekmiyor olmalı ki, kimse bu binanın içerisine girip de bu müzeye göz atmıyor.

Siz de, birçok turistin yaptığı gibi, bu binayı dışarıdan görüp gezinize devam edebilir veya bina içerisindeki bulunan müzeye 5 dakikalığına göz atabilirsiniz.

Eskiden bir mağaza olan bu Eski İngiliz Binası, 19.yüzyılın sonlarında inşa edilmiş. Müze, tarihi değeri olan 2000’den fazla müzik enstrümanına ev sahipliği yapar ve konuklarına çoğunu dinleme şansı verir. Müzeye girmeseniz de, binanın çatısındaki kafeye mutlaka göz atın. Buradan şehrin en güzel manzara fotoğraflarını yakalayabilirsiniz.

13.Le Botanique

Le Botanique Brüksel
Le Botanique

Brüksel’in en güzel yerlerinden biri olan bu Botanik Bahçesi, bir bahçeden çok kültür merkezi olarak faaliyet gösteriyor.

Güzel sanatlar, fotoğrafçılık ve konserler gibi etkinliklere ev sahipliği yapan bu bahçede, hala yemyeşil bir alanı da görebiliyorsunuz. Fakat turistlerin burayı ziyaret etmesindeki en önemli neden, bahçenin birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor olmasıdır. Brüksel ziyaretinizde buradaki etkinlik takvimini mutlaka kontrol edin. İlginizi çekebilecek bir şeyler bulabilirsiniz.


Booking.com

14.Broodhuis – Brüksel Şehir Müzesi

Broodhuis - Brüksel Şehir Müzesi
Broodhuis – Brüksel Şehir Müzesi

Brüksel’de görülecek en güzel yerler arasında olan şehir müzesi, Grand Place adlı meydanda bulunmaktadır.

Şehrin tarihine odaklanan bir müze olarak bilinen Broodhuis’teki sergiler, ortaçağdan günümüze kadar uzanmaktadır. Birbirinden güzel kostümlerin sergilendiği bu müzeye de mutlaka bir göz atın.

15.Brüksel Borsası – Bourse de Bruxelles

Brüksel Borsası - Bourse de Bruxelles
Brüksel Borsası – Bourse de Bruxelles

Tarihi 1873 yılına kadar giden bu Borsa Binası, Rodin tarafından yapılan büyük sütunlar ve çok sayıda heykel ile ünlüdür.

Borsa’nın asıl cazibesi içeride. On yıl boyunca boş durduktan sonra, bina şimdi fotoğraf retrospektiflerinden antik kentin kalıntıları olan Pompeii’nin kalıntılarından Vincent Van Gogh’un eserlerine kadar her konuda sürükleyici deneyimlere kadar özel sergiler için kullanılıyor. Sanat severler için güzel bir deneyim sunan bu borsa binasına da göz atmayı unutmayın.

16.Royal Gallery of Saint Hubert (Aziz Hubert Kraliyet Galerisi)

Aziz Hubert Kraliyet Galerisi
Aziz Hubert Kraliyet Galerisi

Madrid‘teki Galeries Lafayette adlı alışveriş merkezine benzeyen mimarisi ile ünlü olan Royal Galler of Saint Hubert, 19. yüzyılda inşa edilmiş, Avrupa’nın ilk kapalı alışveriş merkezlerinden biri.

Galeries Royales Saint-Hubert, üç muhteşem salona (Kral’ın Galerisi, Kraliçe’nin Galerisi ve Prens’lerin Galerisi) ayrılmıştır ve iyi bir vitrin dükkanı için güzel bir ortam sunmaktadır. Birbirinden pahalı mağazalara ev sahipliği yapan bu alışveriş merkezinde, bir şeyler almayacak dahi olsanız, binanın cephesine ve içerisinde mimari güzelliğe göz atmak için uğramanızı tavsiye ederiz.

17.Mini Europe

Mini Europe Brüksel Gezilecek Yerler
Mini Europe

Avrupa’nın en başarılı ve en değerli mimari yapılarından olan Mini Europe, Atomium’un hemen yakınında bulunan, bir tema parkıdır. Ülkelerin, şehirlerin ve dünyanın en önemli tarihi ve turistik yapılarının minyatürlerini görebileceğiniz bu tema parkı da, Brüksel’de gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz en güzel yerlerden biri.

Daha çok çocuklu ailelerin ziyaret ettiği bir yer olarak bilinse de, çocuklardan çok yetikinleri burada görebiliyorsunuz.

18.Brüksel Adalet Sarayı

Brüksel Adalet Sarayı
Brüksel Adalet Sarayı

Brüksel’de ücretsiz gezilecek yerler arasında olan Adalet Sarayı, Grand Sablon antik bölgesinde yer alıyor.

Brüksel hukuk mahkemelerini barındırmasına rağmen içeriye ücretsiz olarak girebiliyor ve etkileyici mimariye göz atabiliyorsunuz.

Güzel bir manzara için de yine ücretsiz olarak, binanın tepesine çıkabilir ve şehrin güzel manzarasını seyredebilirsiniz. Ayrıca, hukukla ilgilenen biriyseniz, davalara girmekte de özgürmüşsünüz.

19.Silahlı Kuvvetler ve Askeri Tarih Kraliyet Müzesi

Silahlı Kuvvetler ve Askeri Tarih Kraliyet Müzesi
Silahlı Kuvvetler ve Askeri Tarih Kraliyet Müzesi

Brüksel’deki en ilgi çekici müzelerden biri olan Silahlı Kuvvetler ve Askeri Tarih Kraliyet Müzesi, turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden.

Silah, üniforma, zırhlı araç ve uçak koleksiyonuna ev sahipliği yapan bu müzede, 12 yüzyıllık bir askeri tarih sunuluyor. Ayrıca, 130 uçak ve yepyeni bir Antarktika odası bulunan bir Hava ve Uzay Salonu’na ev sahipliği yapıyor. Tarihe ve askeri silahlara merakı olanların göz atabileceği müzelerden.

20.Autoworld

Autoworld Brüksel Gezilecek Yerler Listesi
Autoworld

Brüksel’deki otomotiv tarihiyle bağlantılı etkileyici bir tarihi bina, Belçika Ulusal Otomobil Müzesi Autoworld’e ev sahipliği yapıyor.

1902’den 1936’ya kadar otomobil ve motosiklet fuarlarına ev sahipliği yapmış bu müze, Brüksel’in en turistik yerleri arasında.

1986’dan beri Ghislain Mahy’nin ünlü klasik otomobil koleksiyonu, müzenin en dikkat çekenleri arasında.

Otomobil ve kamyonlardan motosikletlere kadar değişen 300’den fazla araç sürekli olarak burada sergileniyor.

Uzak geçmişin en eski modellerinden yarının otomobilini şekillendiren çağdaş otomobillere kadar ziyaretçilere, 1896 yılına kadar uzanan otomobil tarihine rehberlik etmektedir. Klasik otomobillere merakınız varsa, mutlaka bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

21.Brussels Park

Brüksel Parkı
Brüksel Parkı

Kraliyet Parkı olarak da bilinen Brüksel Parkı, Belçika’nın en büyük şehir parkı olarak bilinmektedir.

Federal Parlamento ile Kraliyet Sarayı arasında bulunan bu park, şehirdeki en güzel fotoğraf karelerini yakalayabileceğiniz yerlerden.

Bir orkestraya, bir tiyatroya, iki çeşmeye ve serinletici içecekler sunan birkaç büfeye ev sahipliği yapan bu park, şehrin turist kalabalığından kaçmak için en huzurlu yerlerden biri.

Brüksel Çevresinde Gezilecek Yerler

Şehirdeki bu 21 yeri gezdikten sonra, hala zamanınız varsa, Brüksel yakınlarında görülecek yerlere de göz atabilirsiniz. Tren veya otobüsler ile çevredeki şehirlere, kasabalara veya görülmeye değer yerlere çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

1.Lüksemburg

Lüksemburg Eski Şehir Bölgesi - Brüksel Çevresinde Gezilecek Yerler
Lüksemburg

Brüksel’den 2.30-3 saat gibi bir sürede ulaşabileceğiniz Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Lüksemburg, Belçika’nın güneydoğu köşesinde, ana karayolu ile Brüksel’e bağlanmış olarak bulunuyor.

Şehrin tarihi merkezi, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alıyor ve birbirinden güzel, tarihi kaleleri burada görebiliyorsunuz.

Bu şehri günübirlik şehir turları ile ziyaret edebiliyorsunuz. Bu turlar ile, Avrupa Birliği binaları, Notre Dame Katedrali ve 1572 Rönesans Büyük Ducal Sarayı gibi simge yapıları görebiliyor, aynı gün içerisinde geri dönebiliyorsunuz.

2.Aalst

Aalst - Bruksel Çevresinde Görülecek Yerler
Aalst

Brüksel yakınlarında gezilecek yerler arasında oldukça popüler olan Aalst, Dender nehrinin kıyılarına yaslanır ve gelişen çiçek endüstrisi ile ünlü, oldukça rahat ve güzel bir yerdir.

Brüksel’den Aalst’a tren ile ortalama 35 dakika içerisinde ulaşabiliyorsunuz. Birbirinden güzel tarihi yapıları, kiliseleri ve çiçek pazarıyla ünlü Aalst da, Brüksel çevresinde görülecek en güzel yerlerden bir tanesi.

3.Moorsele

Brüksel’den tren ile 1 saat 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabileceğiniz Moorsele, Aalst’a sadece 5 km uzaklıkta bulunuyor. Eğer Aalst’a gitmeyi planlıyorsanız, Moorsel’e de mutlaka uğrayın deriz.

Burada Rönesans döneminden kalma ve tamamen kırmızı tuğladan inşa edilmiş bir kale (waterkasteel) bulacaksınız. İşte bu kale, Moorsel’e gitmek için yeterli bir nedendir.

4.Amsterdam

Amsterdam
Amsterdam

Brüksel’den 2 saat uzaklıkta bulunan Amsterdam, dünyaca ünlü turist destinasyonlarından. Amsterdam’ın gezilecek yerlerini saymaya sanırım gerek yok. Kanalları ve müzeleri ile ünlü olan bu şehirde gezip görülecek ve yapılacak yüzlerce şey bulabilirsiniz.

Brüksel’de Nerede Kalınır ? – Brüksel Merkez Otelleri

Brüksel Gezilecek Yerler Listesi
Brüksel Gezilecek Yerler Blog

Brüksel’de konaklama için birçok seçenek bulunmakta. Bunlar arasında şehir merkezi, Elsene/Ixelles, Saint Gilles ve Anderlect Bölgesi gibi yerler bulunmakta. Tabi bu yerler arasında en güzel yer, şüphesiz şehir merkezi çevresinde bulunan oteller olacaktır. Çünkü merkezde konaklayacak olursanız, Brüksel gezilecek yerler bakımından oldukça popüler olan yerlere yürüyerek veya çok kısa sürede toplu taşıma araçlarıyla ulaşabilirsiniz.

Şehir merkezindeki otel fiyatları biraz pahalı olabiliyor. Bu yüzden yine şehir merkezi olarak bilinen fakat şehrin tam merkezine 1-2 km uzaklıkta bulunan otelleri tercih edecek olursanız, fiyatlar biraz daha düşük olacaktır. Bunun yanında erken rezervasyon veya son dakika rezervasyon fırsat indirimleri olan otellerde konaklayacak olursanız, %35 gibi daha uygun otelleri bulabilirsiniz.

-Şehir merkezinde bulunan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Şehir merkezinde otel tavsiyesi olarak da ; 3 yıldızlı bir otel olan Motel One Brussels‘e, 4 yıldızlı bir otel olan The Hotel Brussels adlı tesise veya yine 4 yıldızlı bir otel olan Brussels Marriott Hotel Grand Place adlı tesise göz atabilirsiniz.

Brüksel de Gezilecek Yerler
Brüksel

 –Eğer şehir merkezi yerine Elsene Ixelles bölgesini tercih edecek olursanız da, yine merkeze yakın olabilirsiniz. Tabi çok yakın değil. Fakat çok rahat ve hızlı bir şekilde şehirdeki turistik ve tarihi yerlere ulaşabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla bu bölgede bulunan otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgedeki oteller şehir merkezindeki otellere nazaran çok daha uygun. Ayrıca dairelerde konaklamayı planlıyorsanız da, bu bölgede bulunan birçok uygun daireleri bulabilirsiniz.

-Ve son olarak daha çok yerli halkın yaşadığı Anderlect bölgesine göz atabilirsiniz. Bu bölgede bulunan otellerin büyük bir bölümü oldukça uygun. Özellikle şehir merkezindeki otellere nazaran. Eğer bütçeli bir Brüksel gezisi planlıyor ve otellerde konaklamayı planlıyorsanız, bu bölgedeki otellere mutlaka göz atın derim.  Booking.com aracılığıyla Anderlect bölgesindeki otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Brüksel gezilecek yerler listesi hazırlarken bu bölgelerde bulunan otelleri veya diğer konaklama birimlerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Gerek fiyat konusunda gerekse konum konusunda sizi yeterince tatmin edecektir.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...