Brüksel’de Nerede Kalınır? Bölgeler ve Oteller

Adı bataklığın içindeki yerleşim alanı anlamına gelen Brüksel, Belçika’nın hem başkenti hem de en turistik şehirlerinden biri. Eşsiz tarihi yapıları ve kültürüyle turistlerin ilgi odağı şehirlerinden olan Brüksel, Başkent havasından dolayı otel fiyatları biraz pahalı.
Bu yüzden Brüksel’de nerede kalınır ? sorunuza tesis seçmeden önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var.

Brüksel’de bulunan konaklama birimlerinin büyük bir bölümünde, özellikle 3-4 yıldızlı otellerde erken rezervasyon fırsat indirimleri bulunuyor. Eğer 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, otel fiyatlarının %30’a kadar düştüğünü görebilirsiniz. Tabi bu her otel için ve her sezon için de maalesef geçerli değil.

Brüksel’de Nerede Kalınır ? Bölgeler

Brüksel'de Nerede Kalınır ?
Brüksel

Acelem Var Diyorsanız 

Şehir Merkezi Bölgesi ; Göz kamaştırıcı mimarisi, ilgi çekici turistik yerleri, yemek, içmek ve alışveriş için de şehrin en iyi bölgesidir. Süper merkezi ve turistik bir bölgedir. Diğer bölgelere nazaran birazcık daha pahalı ama uygun konaklama birimleri bulunabiliyor. Brüksel gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlerin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde. Booking.com aracılığıyla bu bölgedeki konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

 • Motel One Brussels 3 yıldız ; Şehirdeki en güzel konuma sahip tesislerden biri olan Motel one, Grand-Place Meydanı’na (Büyük Pazar Meydanı), Manneken Pis heykeline, Rue Neuve alışveriş bölgesine ve Brüksel Merkez Tren İstasyonu’na 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. Oldukça merkezi. Ortalam fiyata sahip. 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at
 • The Hotel Brussels 4 Yıldız ; Grand Place Meydanı’na 15 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehir manzaralı odalarıyla popüler. 8.7 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip ve şehirdeki en çok tercih edilen 4 yıldızlı otellerden biri. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at

NOT : Şehir Merkezi’ni, Büyük Pazar Meydanı‘nın tam ortası olarak düşünün. Burası, şehrin kalbinin attığı yerdir. Süper popülerdir ve şehirdeki turistik noktaların hemen hemen hepsine yürüme mesafesindedir. Yani, bu meydana yaklaştıkça şehrin kalbinde olur, konaklama birimleri için biraz daha fazla ücret ödersiniz. İdeal olan bölge ise, bu meydana 5-10 dakika yürüme mesafesinde olan bölgelerdir. Bu bölgeleri detaylı olarak yazının devamında bulabilirsiniz.

1.Şehir Merkezi Bölgesi – Bölge Puanı 95/100 – En Merkezi Brüksel’de Nerede Kalınır ? 

Brüksel'de Nerede Kalınır ?
Brüksel’de Nerede Kalınır ?

Brüksel‘de 5 yıldızlı bir otelde konaklamayı planlıyorsanız, şehir merkezinde 4 yıldızlı bir otelde konaklamanız gerekiyor. Çünkü şehir merkezindeki otellerin birçoğu kendi kategorisinde yüksek fiyatlara sahip. Tabi uygun fiyatlı otelleri de merkeze yakın yerlerde bulmakta pekala mümkün.

St Michel ve St Gudule Katedralleri şehir merkezinde bulunuyor. Bunun yanında, Grand Place Meydanı ve Town Hall (Belediye Binası) merkezde bulunmakta. Yani bu şehre turist olarak gidiyorsanız, gezip görebileceğiniz birçok turistik ve tarihi yerlere bu bölgede konaklayarak çok kısa sürede ulaşabilirsiniz. Daha birçok müze ve turistik yapı da, şehir merkezine yakın olduğundan dolayı, Brüksel‘de tercih edilmesi gereken ilk bölge diyebilirim.

Burada Kalın, EĞER ; 

 • Büyük Pazar Meydanı (Grand Place) hemen yanı başımda olsun diyorsanız
 • Şehrin en havalı bölgesinde konaklamak istiyorsanız
 • Her şey elimin altında olsun diyorsanız
 • Pahalı restoranlara ve kafelere alışkınsanız
 • Şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne bi koşu gideyim diyorsanız
 • Şehrin kalbinin attığı yere yakın olayım diyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • Süper bütçeli bir Brüksel gezisi planlıyorsanız
 • Hostellerde konaklamayı planlıyorsanız
 • Şehirdeki en ucuz restoranlara yakın olayım diyorsanız

Şehir Merkezi Bölgesi’nde Gezilecek Yerler ve Yapılacak Şeyler

Grand Place Meydanı’nı çevreleyen pırıl pırıl lonca salonu binalarına hayran kalacaksınız. Bu renkli binaların ve Gotik Belediye Binası’nın birkaç fotoğrafını çekin.

Hava karardığında Grand Place Meydanı‘na (Büyük Pazar Meydanı) geri gelin. Işıklar altında bu meydan çok daha güzel.

Şehrin geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz, Brüksel Şehir Müzesi’nde birkaç tarihi sergi görün.

Avrupa’nın en kaba heykellerinden biri olan ikonik Manneken Pis’in fotoğrafını çekin.

Tarihsel olarak birçok kasap dükkanına ev sahipliği yapan bir yol olan Rue des Bouchers boyunca lezzetli yemeklerin (özellikle et ve deniz ürünleri) tadına bakın.

Brüksel Menkul Kıymetler Borsası’nın çarpıcı binasına hayran kalın

Brüksel'de Nerede Kalınır ?
Brüksel – Büyük Pazar Meydanı

Şehir Merkezinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için TIKLAYIN

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • ibis Hotel Brussels off Grand’Place 3 Yıldız ; Şehirdeki en merkezi otellerden biri olarak bilinen bu tesis, Büyük Pazar Meydanı’na sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani bu otelden şehirdeki birçok turistik noktaya da yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Aile odaları da olan bu otelin 8.3 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at
 • Hotel Hubert Grand Place 4 Yıldız ; Biraz daha modern ve şık bir otelde konaklamak isterseniz de, Büyük Pazar Meydanı’na sadece 3 dakika yürüme mesafesinde olan bu tesise göz atabilirsiniz. Şehirdeki en çok tercih edilen 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesisin 9.0 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at
 • NH Collection Brussels Grand Sablon 4 Yıldız ; Şehirdeki bir diğer popüler otel ise, 4 yıldızlı bu şık ve modern tesistir. Büyük Pazar Meydanı’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Kraliyet Meydanı’na 3 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. Konum olarak tereddütsüz tercih edilebilecek bu otelin 8.9 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at
 • Warwick Brussels – Grand Place 5 Yıldız ; Şehirdeki en lüks otellerden biri olan bu tesis, Brüksel’de nerede kalınır ? sorusuna en lüks cevaplardan biri. Muhteşem konumu ve eşsiz hizmetleri ile güzel bir deneyim sunan bu 5 yıldızlı otelin 8.3 gibi bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Ayrıca otel, Büyük Pazar Meydanı’na 2 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at

2.Elsene/Ixelles Bölgesi – Bölge Puanı 85/100 – Ailece Brüksel’de Nerede Kalınır ? 

Brüksel'de Nerede Kalmalı ?
Flickr.com – Elsene/Ixelles Bölgesi

Daha çok alışveriş için tercih edilen bir bölge olarak bilinse de çocuklu ailelerin favori bölgelerinden diyebiliriz.

Ayrıca şehir merkezine nazaran fiyatlar bu bölgede biraz daha uygun denebilir. Birçok turistik yere de bu bölgeden yürüyerek (15-35 dakika) rahatlıkla gitmek mümkün. Ayrıca toplu taşıma araçlarının çok güzel bir şekilde bağlandığı bu bölge, şehrin en turistik bölgelerinden biri olarak biliniyor.

Bu bölgeyi de şehir merkezi olarak düşünebilirsiniz. Yani şehir merkezinde bulunan birçok yere bu bölgeden rahatlıkla ulaşmak mümkün.

Burada Kalın, EĞER ;

 • Şehir merkezine ve turistik noktalara 1-2 km uzaklıkta olmayı dert etmiyorsanız
 • Çocuklarınız ile seyahat ediyorsanız
 • Göller ve parklara yakın olayım, çocuklarımla turlarım diyorsanız
 • Şehir merkezine nazaran 1 tık daha uygun konaklama birimlerini arıyorsanız
 • Turistik yerlere gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanırım, sıkıntı değil diyorsanız (Toplu taşıma araçları kullanmadan turistik noktalara 15-35 dakika içerisinde rahatlıkla ulaşabilirsiniz)

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • Şehrin tam kalbinde konaklayayım diyorsanız
 • Ben de para var gerek yok bütçeli bölgeye diyorsanız
 • Lüks otellerde konaklamayı planlıyorsanız
 • Yalnız başınıza seyahat ediyorsanız

Ixelles Bölgesi’nde Gezilecek Yerler ve Yapılacak Şeyler

Doğanın tadını çıkarın ve The Tenbosch Park’ta çocukların koşup oynamalarını seyredin.

Ördekleri Étangs d’Ixelles göllerinde besleyin.

Chatelain Meydanı’ndaki Çarşamba çiftçi pazarında gezinin.

Place Fernand Coq’un etrafında bulunan mekanlarda şarap için.

Musée d’Ixelles’deki sanatçılık yönünüzü keşfedin.

Audrey Hepburn’ün doğduğu evi görün.

Abbaye de la Cambre’nin görkemli binasında ve bahçelerini görün.

Elsene/Ixelles bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Elsene/Ixelles bölgesinde otel tavsiyesi olarak da ; 

 • Le Berger Hotel 3 Yıldız ; Büyük Pazar Meydanı’na ortalama 25 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden Kraliyet Meydanı’na 10 dakikada gidebilirsiniz. Bölgedeki en güzel konuma sahip otellerden biri olan bu tesis, terası ve barı ile ünlü. Bu otelde aile odaları yok. Yani sadece çiftler veya yalnız seyahat edenler için. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at
 • Thon Hotel Residence Parnasse Aparthotel 4 Yıldız ; Nerede kalınır ? sorusuna en şık ve modern cevaplardan biri olan bu apart otel, tam kalabalık grup halinde veya ailece seyahat edenler için. 6 kişiliğe kadar odaları bulunan bu tesis, Egmont Sarayına ve Kraliyet Meydanı’na yürüyerek 15 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca otelin 8.2 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at

3.The Marolles Bölgesi – Bölge Puanı 90/100 – En Ucuza Brüksel’de Nerede Kalınır ? 

Marolles Bölgesi Brüksel
Marolles Asansörü

Marolles, Brüksel’de ekonomik konaklama arayanlar için en iyi mahallelerden biridir. Yerel havayı yakalayın ve Belçika başkentinin işçi sınıfı tarafını keşfedin.

Marolles Bölgesi, teknik olarak şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor. Yani bu bölgede konaklayacak olursanız, şehir merkezinde konaklamak olursunuz. Fakat, biz şehir merkezi bölgesi olarak Grand Place Meydanı’nı yani Büyük Pazar Meydanı‘nı kabul ediyoruz. Yani oteliniz ne kadar fazla bu meydana yakın olursa, siz de şehrin kalbine o kadar yakın olursunuz.

Bu yüzden, Marolles şehrin kalbi değildir, ancak Şehir Merkezi’nde bulunan bir bölgedir. Ayrıca oldukça da merkezidir. Yani şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne bu bölgeden çok rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Not : Bu bölge ile, Ixelles Bölgesi’nin Büyük Pazar Meydanı’na olan uzaklığı hemen hemen aynıdır. Az biraz Marolles daha yakındır.

Burada Kalın, EĞER ; 

 • Şehir merkezine yakın olayım, fakat ucuz tesislerde konaklayayım diyorsanız
 • Büyük Pazar Meydanı’na ortalama 20 dakika yürüyerek ulaşmayı dert etmiyorsanız
 • Sadece bütçeli tesislerin olduğu bir bölgede konaklamak istiyorsanız (Birkaç tane 4-5 yıldızlı otelde bulmak mümkün)
 • Şehir merkezinin en sevilen tarafında konaklamak istiyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ; 

 • Büyük Pazar Meydanı otelimden gözüksün diyorsanız
 • Biraz daha lüksünüze düşkünseniz
 • 3 yıldızlı otellerin altındaki otellerde konaklayamazsanız
 • Ben de para çok diyorsanız

Marolles Bölgesi’nde Gezilecek Yerler ve Yapılacak Şeyler

Bir yerleşim bölgesi olan Marolles’te, yerel halk ile kaynaşın.

Her gün Jeu de Balle Place’de düzenlenen Vieux Marché bit pazarında pazarlık yapın.

The neighbourhood home” olarak bilinen yerde, Türk, Fas, İspanyol, Fransız veya Suriye yemeklerinden birini deneyin. Dünya mutfağının bulunduğu bu yerde ucuza yemekler bulabilirsiniz.

Çarpıcı cephesine ve iç mekanlarına hayranlıkla bakmak için Brüksel’deki en eski kiliselerden biri olan Notre-Dame de la Chapelle‘yi ziyaret edin.

Etkileyici ve heybetli Adalet Sarayı’nın önünde birkaç fotoğraf çektirin.

Bölgenin iki katı arasında bağlantı kurmak için Marolles Asansörü‘ne binin.

Poelaert Meydanı’nda güneşin batışını sevgilinizle izleyin. Tek başınıza sıkıcı oluyor.

Brüksel’deki en uzun caddede dolaşın: Rue Haute

Yenilenmiş Les Brigittines Kilisesi‘nde çağdaş bir gösterinin tadını çıkarın.

Bir zamanlar kentin surlarının bir parçası olan ve şimdi bir müzeye ev sahipliği yapan, masalsı bir kapı olan Porte de Hal’de zamanda geriye gidin.

Marolles Bölgesi Brüksel'de Nerede Kalınır ?
Marolles Bölgesi

The Marolles Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 • Hostel Galia ; Eğer daha önce hostelde konaklamış biriyseniz ve süper bütçeli bir konaklama birimi arıyorsanız, Hostel Galia’ya mutlaka göz atın. Marolles’in tam kalbinde bulunan bu hostelde, sadece erkek veya sadece bayan dorm odaları da bulunuyor. Dilerseniz, karışık olan dorm odalarında da konaklayabilirsiniz. Çift kişilik odaları da olan bu tesisin 7.6 gibi bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla hosteli incele & fiyatlara göz at
 • The Room Brussels ; Marolles Bölgesi’nin tam kalbinde bulunan bu otel, bütçeli konaklama birimi arayanların gönül rahatlığıyla göz atabileceği tesislerden. Otelin 8.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at

4.Saint Gery Bölgesi – Bölge Puanı 90/100 – Gece Hayatı İçin Brüksel’de Nerede Kalınır ? 

Brüksel'de Nerede Kalmalı ?
Brüksel’de Nerede Kalmalı ? – Saint Gery Bölgesi

Saint Gery önceleri bir ada olarak biliniyordu. Fakat artık geçmeniz gereken bir su yok ve bölge de şehrin geri kalanına bağlanmış.

Şehirdeki en canlı barları, kafeleri ve gece kulüplerinin bulabileceğiniz bu bölge de, tereddütsüz tercih edilecek bölgelerden.

Bu bölgede teknik olarak Şehir Merkezi sınırları içerisinde yer alır. Yani Büyük Pazar Meydanı, Kraliyet Meydanı ve Manneken Pis gibi şehrin önde gelen yerlerine 5-10 içerisinde bu bölgeden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Burada Kalın, EĞER ;

 • Alkolle ve gece hayatı ile aranız iyiyse
 • Şehrin tam kalbi yerine, şehrin kalbine 5-10 dakika yürüme mesafesinde olan bir bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Büyük Pazar Meydanı etrafındaki konaklama birimlerine nazaran 1 tık daha uygun konaklama birimleri arıyorsanız
 • Dairelerde konaklamayı da düşünüyorsanız (Birçok uygun fiyatlı daireleri burada bulabilirsiniz)
 • Turistler ile kaynaşıp, güzel bir gece geçirip ertesi gün tanıştığınız herkesi unutmak istiyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ; 

 • Çocuklarınız ile gece kulübüne gitmeyi düşünmüyorsanız.
 • Sessiz sakin bir Brüksel gezisi planlıyorsanız.
 • Gece hayatı ile işiniz yoksa

Saint Gery Bölgesi’nde Gezilecek Yerler ve Yapılacak Şeyler

⇒Canlı müzik mekanlarından birinde güzel bir akşam geçirin.

Belçika’nın zengin üst sınıfının geçmişte nasıl yaşadığını görmek için Anspach Bulvarı boyunca yürüyün.

Zinneke Pis heykelini görün.

Kafe-bar ve kulüp içerecek şekilde yenilenmiş eski bir kapalı pazar olan, Rönesans tarzı yakışıklı Halles Saint Gery binası aklınızda olsun. Geceleri buralar sert geçer.

Bir zamanlar bir kilisenin bulunduğu yerde inşa edilen Halles Saint Gery’nin içindeki tarihi çeşmenin resmini çekin.

⇒Chartreux Çağdaş Sanat Merkezi‘ndeki modern sanata göz atın.

Sainte Catherine Katedrali’ni ziyaret edin.

Saint Gery Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

 • Brussels Central Flats – Daire 3 Yıldız ; Bu bölgede bütçeli bir dairede konaklamayı planlıyorsanız, bu tesise mutlaka göz atın derim. Aile odaları da olan bu tesisten Büyük Pazar Meydanı’na yürüyerek 7 dakika içerisinde ulaşabiliyorsunuz. Booking.com aracılığıyla tesisi incele & fiyatlara göz at
 • Boutique Hotel Saint-Géry 3 Yıldız ; Büyük Pazar Meydanı’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Saint Gery Bölgesi’nin en çok tercih edilen otellerinden. Gerek uygun fiyatlı olması gerekse merkezi konumu ile gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz tesislerden. Otelin 8.7 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at
 • Brussels Marriott Hotel Grand Place 4 Yıldız ; Gece hayatı için en iyi gece kulüplerine ve barlara yakın bir konumda bulunan bu 4 yıldızlı otel, Büyük Pazar Meydanı’na sadece 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Güzel ve şık bir otel olan bu tesisin erken rezervasyon fırsat indirimleri de var. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at

5.Saint Gilles Bölgesi – Bölge Puanı 85/100 – (Favorimiz) – Brüksel’de Nerede Kalınır ? 

Saint Gille Brüksel Bölgesi
Saint Gilles Bölgesi

Brüksel’de bizim favori olarak seçtiğimiz ve birçok turistin severek ayrıldığı bu bölge, Brüksel’de konaklama için en ideal seçeneklerden.

Bu bölge daha çok sessiz sakin bir Brüksel gezisi planlayan çiftlerin tercih edebileceği yerlerden. Geceler sessiz gündüzler hareketli. Bu bölgede doğru düzgün bar bile yok. Yani her şey kültür gezisi için.

Bu bölge, şehir merkezine ve şehirdeki turistik noktalara ortalama 10-20 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Tabi hal böyle olunca, şehrin kalbi olmuyor. Bu yüzden de konaklama ücretleri biraz daha uygun olabilmekte. Ayrıca, bölgede birbirinden güzel restoranları ve kafeleri de bulabilirsiniz.

Burada Kalın, EĞER ;

 • Şehir merkezine ve turistik noktalara yürüme mesafesinde olayım yeter, gidip de şehrin tam kalbinde konaklamaya gerek yok diyorsanız
 • Büyük Pazar Meydanı yamacımda olsun diyorsanız
 • Gece hayatını sevmem, gündüzleri daha aktifim diyorsanız
 • Şehirdeki en huzurlu bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Şehrin kalbine nazaran biraz daha uygun konaklama birimleri arıyorsanız
 • Sanatsever ruhunuz varsa.

Burada Kalmayın, EĞER ; 

 • Şehrin tam kalbinde konaklamak istiyorsanız
 • Gece hayatı için planlarınız varsa
 • Turistik yerler hemen yanı başımda olsun diyorsanız

Saint Gilles Bölgesi’nde Gezilecek Yerler ve Yapılacak Şeyler

Art Nouveau Horta Müzesi‘ne göz atın.

Ünlü mimarlar tarafından imzalanan mimari parçaları görmek için Horta metro istasyonuna bir göz atın.

⇒Parc de Forest‘ta temiz havanın ve yeşilliklerin tadını çıkarın.

Banksy’nin Belçika eşdeğeri olan BONOM’un eşsiz sokak sanatını keşfedin.

Eski bir özel bahçe ve kentin karmaşasından uzak, huzurlu bir sığınak olan Parc Pierre Paulus‘ta doğa ile temasa geçin.

⇒Tarihi hapishaneye hayran kalın. Gotik Revival bir mücevher olan bu yapıyı görmeden olmaz.

⇒Saint Gilles Kilisesi’ndeki manevi havayı içinize çekin.

Saint Gilles Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; 

 • B&B Hotel Brussels Centre Gare du Midi ; Bölgedeki en bütçeli tesislerden biri olan bu otel, Brüksel’de nerede kalınır ? sorusuna en güzel ve en popüler cevaplardan. Şehirdeki turistik noktalara ortalama 15-20 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 8.6 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at
 • Hotel Park Inn by Radisson Brussels Midi 3 yıldız ; Bölgedeki bir diğer popüler olan otel ise, hotel park inn adlı bu tesistir. Gayet şık ve modern bir dizayna sahip bu otelin 8.2 gibi bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz atBooking.com

Brüksel’de Nerede Kalınır ? Otel Tavsiyeleri

Brüksel’de hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdiniz fakat aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini bölgelere özel otel tavsiyelerinde bulamadıysanız, aşağıdaki şehrin en güzel otellerine de göz atabilirsiniz.

1.Hotel Le Berger (3 Yıldız )

Brüksel'de Nerede Kalınır
Hotel Le Berger – Brüksel Konaklama Rehberi

Porte de Namur metro istasyonuna 300 metre uzaklıkta bulunan bu merkezi otel, Brüksel’deki en popüler 3 yıldızlı otellerden. Bu otelden Magritte Müzesi’ne 10 ve Grand Palace’de yürüyerek 20 dakikada ulaşmak mümkün. Yani şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Otelin 8.1 gibi yüksek bir puanı olması ve olumlu yorumlara sahip olması bu otelin en güzel özelliklerinden. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

2.Aqua Hotel Brussels (3 Yıldız )

Brüksel'de Nerede Kalınır
Aqua Hotel – Brüksel’de hangi bölgede kalınır ?

Magritte Müzesi’ne 10 ve Avrupa Parlementosu’na ise 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu şık hotel, şehirdeki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden. Birçok turistik yere bu otelden yürüyerek gidebileceğiniz gibi yürümek istemediğinizde de hemen otele 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan Porte de Namur metro istasyonunu kullanabilirsiniz. Farklı dizayna sahip bu otelin almış olduğu 8.3 gibi yüksek bir puan da, rezervasyon yaparken dikkat almanız gereken olumlu özelliklerden. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

3.Hotel Silken Berlaymont Brussels (4 Yıldız)

Brüksel'de Nerede Kalınır
Hotel Silken – Brüksel’de hangi bölgede kalınır ?

Brüksel’de nerede kalınır ? sorusuna gayet güzel bir cevap olan Silken Berlaymont Hotel, şehirde en çok tercih otellerden biri. Kendi kategorisinde fiyatlarının gayet uygun olması ve 4 bin konuktan almış olduğu 8.1 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı, bu popülerliği etkileyen en önemli etkenlerden. Süper lüks odalarına bayılacağınız bu otele kısa bir süreliğine de olsa mutlaka göz atın derim. Turistik yapılara süper yakın olmasa da, yakınındaki metro istasyonunu kullanarak turistik yerlere kısa sürede kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

4.Chelton Hotel EU (3 Yıldız)

Brüksel'de Nerede Kalınır
Chelton Hotel – Brüksel Otel Tavsiyeleri

Schuman metro istasyonuna 400 metre uzaklıkta bulunan bu otel, şehirdeki en popüler otellerden biri. Süper konumu ve şık odalarıyla popüler olan bu otelin 8.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması da, otelin en dikkat çekici özelliklerinden. Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak çok daha uygun fiyatlara odaları bulabileceğiniz bu otele de mutlaka göz atın derim. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

5.Bedford Hotel & Congress Centre (3 Yıldız )

Brüksel'de Nerede Kalınır
Bedford Hotel Brüksel’de hangi bölgede kalınır ?

Şehir merkezindeki en uygun fiyatlı otellerden biri olan Bedford Hotel, 8.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına bakarak tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden. Bu otelin en uzak olduğu turistik yapı 1.5 km uzaklıkta bulunuyor. Yani şehirdeki turistik yapılara 5-15 dakika yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız, tercih edebileceğiniz en ideal ve en popüler otel Bedford olmalı diyebilirim. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

6.The Hotel Brussels (4 Yıldız )

Brüksel'de Nerede Kalınır ?
The Hotel Brussel – Brüksel’de hangi bölgede kalmalı ?

Grand Palace’a 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, konum olarak Brüksel’deki en ideal otellerden biri. Birçok turistik yapıya bu otelden 3-10 dakika içerisinde de yürüyerek gitmek mümkün. Ayrıca yürümek istemezseniz de, otele 200 metre uzaklıkta bulunan metro durağını kullanabilirsiniz. Süper olumlu konuk değerlendirmesine sahip bu otelin 8.9 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması da bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

7.Motel One Brussels (3-4 Yıldız Konforunda )

Brüksel'de Nerede Kalınır ?
Motel One – Brüksel Otel Tavsiyeleri

Hükümet Konağı’na ve Brüksel Merkez Tren İstasyonu’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden. Ayrıca bu otelde erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak %20’ye varan fırsat indirimlerinden yararlanmak da mümkün. Otelin 8.8 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması da bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

8.Marivaux Hotel (4 Yıldız)

Brüksel'de Nerede Kalınır
Marivaux Hotel – Brüksel Otel Tavsiyesi

Grand Palace olarak bilinen Hükümet Konağı’na 12 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Brüksel’de en çok tercih edilen 4 yıldızlı otellerden. Süper lüks odaları ve olumlu konuk yorumlarıyla tercih edilebilecek bu otelin, 8.3 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor. Metro durağına ve turistik yapılara süper yakın olan bu otel de, Brüksel’de nerede kalınır ? sorusuna güzel bir cevap olacaktır. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Brüksel’de nerede kalınır ? sorusuna verilebilecek en ideal bölgeler ve oteller bunlardan ibaret diyebilirim. Bu şehirde 5 yıldızlı bir otelde konaklamanıza gerek olduğunu sanmam. Lüksünüze düşkün biriyseniz, listedeki 4 yıldızlı oteller size fazlasıyla yetecektir.

Brüksel'de Nerede Kalınır ?
Brüksel’de Nerede Kalınır ?

Bunlar da İlginizi ÇekebilirBooking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here