Budapeşte Gece Hayatı

Budapeşte gezilecek yerler bakımından oldukça çeşitli olmasının yanında,Budapeşte gece hayatı da bir o kadar çeşitli ve eğlencelidir. Özellikle turistler için geceleri daha da eğlenceli olmaktadır. Sadece turistler için düzenlenen Pub Crawl gibi birçok turistik aktiviteyi bu şehirde fazlasıyla bulabilirsiniz.

Budapeşte gezisi için genelde 2-3 günlük bir süre yeterli olmaktadır. Fakat,Budapeşte’de gece hayatı için bir planınız varsa,fazladan 2 gün gezinize eklemenizde yarar var.Çünkü bu şehir Avrupa’da gece hayatını en iyi hissedebileceğiniz şehirlerden biridir.Sabahın erken saatlerine kadar süren partiler ve aktiviteler ile Budapeşte’de geceleri sıkmayacağınıza emin olabilirsiniz.

Buda Kalesi etrafında veya Chain Bridge (Zincir Köprü) yakınlarında gece hayatı için pek seçenek bulunmamaktadır. Özellikle Buda Kalesi, gece hayatı için çok alakasız bir yerdir. Maalesef bazı seyahat bloglarında gece hayatı için bu bölgelerin ismi geçmektedir. Fakat tamamen kulaktan duyma bilgiler olduğunu söyleyebilirim. Bu yüzden, gece hayatı için Buda Kalesi’nde hiçbir alternatifiniz bulunmadığını unutmayın.

Budapeşte’de nerede konaklayacağınıza henüz karar vermediyseniz, Budapeşte’de nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerine ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Budapeşte’de bulunan en ideal konaklama birimlerine ve otel fırsatlarına Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Budapeşte Gece Hayatı
Budaepşte Gece Kulüpleri

Budapeşte Gece Hayatı İçin En İyi Bölgeler

Bu şehirde özellikle bir gece kulübü veya bar seçmek yerine,bir bölge seçmek daha mantıklı olacaktır.Budapeşte’de bulunan birçok gece kulüpleri birbirine oldukça uzak olmakla birlikte, otelinize rahat ve daha ucuz yoldan dönebilmek için, gece hayatı için iyi bir bölge seçmenizde yarar var.

1.Jewish Quarter (Yahudi Bölgesi)

Budapeşte Gece Hayatı
Budapeşte Geceleri

Bu şehirde en güzel mekanları, en iyi gece barlarını ve restoranlarını, Jewish Quarter adı verilen bölgede bulabilirsiniz. Bu bölgede çok fazla gece kulübü bulunmasa da, geceye başlangıç için en ideal yerlerden biridir,diyebilirim.Daha çok genç kesimin tercih ettiği bu bölgede bulunan barlar,gece yarısından sonra bir kulübe dönüşmektedir. İçecek fiyatlarının en uygun olduğu bölgelerden biridir.

2.Gozsdu Udvar

Budapeşte Gece Hayatı
Budapeşte

Yahudi bölgesinde bulunan bu caddenin her iki tarafında barlar ve gece kulüpleri cadde boyunca devam etmektedir.Lokal öğrencilerin en çok tercih ettiği yerlerden olan Gozsdu Udvar, biraz daha sert parti sevenlerin tercih edebileceği yerlerdendir. Birçok restoranı da bulabileceğiniz bu yerde, yemek ücretleri, şehrin diğer bölgelerine göre nazaran çok daha uygundur.

3.Obuda Adası veya Hajogyari Sziget

Bu adayı görme fırsatım olmasa da, turist ofislerinde şehrin geceleri için bilgi almak istediğinizde, çalışanlar  genelde bu adayı önermektedirler. Bizim backpacker olduğumuzu görünce bu adayı tavsiye etmese de, Budapeşte’den ayrılırken öğrendiğime göre,Bu ada, en canlı ve en hareketli partiler için popüler yerlerdenmiş. Ancak, aşırı pahalı olduğu için genelde biraz daha üst tabakaya seslenmektedir.

4.Raday Caddesi

Grand Market Hall (Büyük Pazar Alanı)’a 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu caddeyi lokal halkın daha çok tercih etmesinin sebebi, Budapeşte biralarının oldukça ucuz olması. Pek fazla gece kulübü bulunmasa da, cadde boyunca birçok bar ve restoranları bulabilirsiniz.

5.Budapeşte Şehir Merkezi

Bu şehrin geceleri için bilmediğiniz yerlere gitmekten çekiniyor veya yalnız seyahat ediyorsanız, her ihtimale karşı şehir merkezinde bulunan gece kulüplerini ve barları tercih etmenizi tavsiye ederim. Kötü bir tecrübe yaşamış olmasam da, Avrupa’nın birçok şehrinde, geceleri biraz tehlikeli olabilmektedir.Bu yüzden mümkünse gecenizi şehir merkezi etrafında geçirin. Yukarıda belirttiğim birkaç adres şehir merkezinde olmasına rağmen, özellikle şehir merkezinde tercih edebileceğiniz gece kulüplerinden bahsetmekte yarar var.

  • Club Akvarium Budapest : Budapeşte şehir merkezinde yer alan en iyi ve en bilindik gece kulüplerinden biridir.Akşam vakti, bu gece kulübünü kime sorarsanız sorun,size oldukça detaylı bir adres vereceklerdir. Giriş ücretlerinin biraz pahalı olması sebebiyle içeriye giremesem de, dışarda bulunan 7-8 güvenlik ve müşterilere kulübün içerisine kadar eşlik eden bayan hostesleri görünce, biraz elit olsa da, oldukça popüler bir gece kulübü diyebilirim.
  • Urimuri Budapest : Şehirdeki ideal gece kulüplerinden biri olan Urimuri, gerek kalabalığı gerekse müzikleri ile bir gece kulübünden beklediğiniz her şeyi karşılamaktadır. Giriş ücreti cuzi bir miktarda ve bu ücrete ilk iki içecek dahildir.
  • Club Otkert : Şehir merkezinde yer alan Club Otkert, şehirdeki güzel mekanlar arasında düşünülmesi gereken seçeneklerdendir. Kıyafet kuralı olması biz turistler için biraz sıkıntılı olsa da, hazırlıklı gelenler için oldukça eğlenceli olacaktır.Girişler genelde ücretsizdir. Bazen, başka Ülkelerden getirilen Dj’lerden dolayı giriş ücreti epey pahalı olmaktaymış. Şansınızı denemenizi tavsiye ederim.

Club Studio ve Club Dokk adlı mekanda güzel partiler için düşünülmesi gereken, en çok tavsiye edilen gece kulüplerindendir.Bu gece kulüplerine girişler ücretli olduğu gibi kıyafet kuralı da bulunmaktadır.

Not: Budapeşte, turist tuzağı olan birçok gece kulübü ile meşhurmuş. Ayrıca,birçok gece kulübü 3-6 ayda bir isim değiştirdiğinden dolayı, hangisinin turist tuzakları ile dolu olduğunu bilmek biraz zordur.Bu yüzden size tavsiyem, eğer bu şehirde partiler için sorunsuz bir gece kulübü veya bar arıyorsanız, ismi duyulmadık veya çok sapa yerlerde bulunan mekanları tercih etmeyin.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...